33535
  • Hypo #10941
    Options/ Updates and Weather Writes/ es ott alul az update interval(mins) resznel tudod finomhangolni, mekkora tavolsag utan updateljen stb.
  • szarfaszúcsirke
    #10940
    sziasztok!

    szoktunk multiban repkedni a barátommal és azt vettük észre, hogy ha frissülő real weather-rel megyünk, akkor hiába vagyunk egymástól akár fél mérföldre is, a repülés elején még mindketten ugyanazt az időjárást látjuk, de aztán neki pl beborul/beködül, míg én még mindig verőfényben libbenek tova, alig néhány felhővel az égen!
    szóval - gondolom akkor, amikor 15 perc után frissítene az időjárás - más idő lesz nála és nálam.
    erre van valami megoldás?

    a másik kérdésem az lenne, hogy Active Sky X-ben hogyan lehet azt áthidalni, hogy egyik pillanatról a másikra változzon meg az időjárás? mert elég illúzióromboló, az, hogy pl felszállok Balcsiról és LHBP felé félúton 16km-es látótávról nulla másodperc alatt belekerülök egy 200 méteres látótávú ködbe.

    köszönöm a válaszokat!
  • polluxware
    #10939
    sg-n keresd a freetrack totyikot
  • wolfaud
    #10938
    Csinalt itt mar valaki ilyet? Free Trackeert?
  • wolfaud
    #10937
    Ha jól látom annyi az egesz hogy 3 ledet felrakok egy sapkara vagy egy Fejhalgatora plusz felakok a monitor tetejere egy web camot? ez nem egy nagy orodngosseg ha ez ennyi veszek 1 fejhalgatot es megcsinalom
  • wolfaud
    #10936
    Szerintetek lenne annak valami ertelme ha rambol csinalnek Ramdisket es abba masolnam be a jatekot es onnan jatszanek?
  • wolfaud
    #10935
    Tenyleg a VR sisakokbol nincs uj?? Az lenne az igazi elvezet!
  • Hypo #10934
    nekem meg trackir 1 esem van:)) anno amikor kijott akkor hoztam kintrol IL2 t nyomtam vele:)) fs alatt kicsit mokas:) de az uj az szuper lehet.
  • [HUN]FaTaL
    #10933
    A FreeTrackhez láma vagyok hogy megcsináljam, a trackirhez meg no $. :D
  • alert
    #10932
    Egyszer próbáljátok ki a TrackIR-t, megszűnnek a "nem látok a kormány mögé" és a "nem látom mi van az overhead túloldalán" meg "nem látok ki rendesen az ablakon" jelenségek nameg a hotspotokkal sem kell trükközni és mindent ott találsz, ahol az igazi gépben. Elmény garantált :)
  • Hypo #10931
    Pedig szerintem a vc je eleg jo nem egy carenado szar. Nekem jol mukodnek a cuccok gombokat meg szeretem, azok a billenosek:) Sot en ugye legtobbszor fs9 alatt repulom őt es ott a vc jet is nagyon birom, azt plane nem hasznalom 2d ben:)

  • [HUN]FaTaL
    #10930
    Nekem 16:10:)
  • polluxware
    #10929
    2ds panelen gyorsabbak a műszerek... könnyebb átlátni, meg nem kell trükközni hogy minden eldugott kis clickspotot megtalálj

    ja és 5:4es monci
  • [HUN]FaTaL
    #10928
    Tudom, hogy kézikönyv, egyértelmű. :)))

    #10925: Köszi, kipróbálom majd. :)
  • Hypo #10927
    :)) probalom itt rabirni hogy vc ben nyomja hiszen abban is olyan szep erre jossz a 2d vel::)))

    mondjuk tegnap en is ugy repultem vele, csak hat widescreenen a 2d paneljai nem tokeletesek.
  • polluxware
    #10926
    talán kézikönyv...

    amúgy relatíve nagyon egyszerű turboprop-hoz képest.. tökéj 2d paneljai vannak
  • Hypo #10925
    a ezt vc ben kell nyomni:)) ugy a tuti:)

    PAN_RATE= 800 fs9.cfg ben hatha kicsit gyorsabban mozogsz
  • [HUN]FaTaL
    #10924
    Nah majd megnézem bár a VC-t nem igazán szeretem mert baromi lassan forog, 2D Panel közelebb áll hozzám.
  • Hypo #10923
    Csak nezz a fejed fole, Battery switch, Fuel Pump, Ignition manual Start, aztan figyelni a muszereket es fuel cut off on pozicioba, aztan starter auto es generator on, meg inverter on, avonincs on....vc bol olyan szepen meg lehet csinalni nagyon jok a kapcsolok, ( BILLENOSEK SZOVAL 3 ALLASUK VAN)
  • [HUN]FaTaL
    #10922
    Nem akarom hogy ne cold&dark legyen, nem véletlen van úgy beállítva. :)

    Manualt fogom átolvasni persze, csak még nem jutottam el oda. :)

    737est is cold & darkból indítom, nem lehet ez se mbonyolultabb.

    Wilco Airbussal próbálkoztam, de az meg nem hajlandó cold&darkból indulni, hiába van a default cessnaval úgy elmentve a játék, és a config managerében is hiába állítom cold & darkra akkor is világítanak a műszerek. Még a bill kombinációjával is próbálkoztam de semmi reakció..
  • Hypo #10921
    Huha:))) shift F7 es az options panelen tudsz allitani hogy ne dark cold legyen, bar javaslom megtanulni a beinditasat, mert halal egyszeru. MANUAL CHECK LISTET elolvasni.

    de gondolom nemsokara itt lesz a helyi cheyenne orultunk:)) o majd szepen kioktat mindenre
  • [HUN]FaTaL
    #10920
    Cheyennet be se tudom indítani. :)))))))) Pedig jó gépnek tűnik.

    #10917: Akkor már inkább ati eyefinity :)
  • Hypo #10919
    Nincs, de volt nalam egy anno kiprobalasra, nem rossz, nem rossz. Igaz nem volt 3 ugyan olyan monitor de meg lehetett igy is oldani. De a tuti ha 3 ugyanolyanon nyomod, es 3 dog lcd-n eleg utos persze ahhoz mar hely is kell meg tavolsag
  • JackDow
    #10918
    Van THG -d?
  • Hypo #10917
    Hat VGA ra biztos felesleges kolteni egy bizonyos szint felett.

    Mondjuk egy TripleHeadGo 3 1900x1080 as nagy lcd vel mar jo elmenyt ad:)
  • JackDow
    #10916
    Bocs elnéztem a monitort, úgy láttam először hogy 4:3. sorry
  • JackDow
    #10915
    Ez mind szép és látványos de lássuk ezen futni FSX-et, mert ugye az eredmény a lényeg nem a háttérország.

    Mert lehet fele ennyi hardverrel is elérhető az FSX-hez gyönyörű grafika és FPS. Biztos van egy határ , ami felett már hiába tuningol bárki bármit nem lesz jobb a programfutás.

    Én nem találtam, de ha vki tud linkelni ezzel a configgal FSX múvit az ossza meg velünk! Nagyon kíváncsi lennék és is, bár monitorra is költhetett volna.
  • Hypo #10914
    ne is, eleg egyenlore egy rendszer, bar en meg mindig azt mondom, hogy probald ki az IFR-t egy nem glasscockpites geppel Cheyenne, B200, PC-12 ( bar ez mar mar kakukktojas)
  • [HUN]FaTaL
    #10913
    Persze 737esről beszélek, Airbussal vagy bármi mással még nem is próbálkoztam. :)
  • [HUN]FaTaL
    #10912
    Szo-szo. Fogalmazzunk úgy hogy megyeget. :) Van még 1-2 dolog amit nem értek, de azt majd MSN. :)))
  • Hypo #10911
    :))) na latod!! Es megy mar az FMC programozas ?
  • [HUN]FaTaL
    #10910
    core i7-tel az árán kívül semmi bajom, 12 giga ram passz, valami normális vga (valsz. 5870 lenne, 1db), 1 ssd és sok vinyó háttértárnak, ez utóbbi most is megvan ssd nélkül :D

    Igazából semmi bajom a mostani configommal sem, tökéletesen elvagyok az FS9-cel is, sokmindent úgysem tudok a repülésről, megtanulni repülni szerintem még az FS2k2 is jó lenne :D
  • Hypo #10909
    Hat a mai "autokra" en se:)))
    De egyezzunk ki a h BKV fizud lene azert menne a CORE I7 12 giga ram 3 gigas vga es vizhutes es 2 ssd vinyo:))))
  • [HUN]FaTaL
    #10908
    Jogos, nem megkérdőjeleztem a döntését, lehetséges hogy kicsit csúnyán fejeztem ki magam. Még azt is elképzelhetőnek tartom hogy a fosnám a lóvét én is többet költenék a gépre, bár ennyit nem hiszem, az SLI biztos kimaradna.

    Mellékesen megjegyzem: az autómra se költenék el több milliót :D
  • Hypo #10907
    De o jol erzi magat igy es nem banja a rakoltott penzt akkor minket se zavarjon attol meg lehet normalis, mindenki arra es ugy cseszi el a penzet ahogy akarja, senkinek nincs joga megkerdojelezni a dontest.

    de teny sli vel baszhatja:))))))
  • [HUN]FaTaL
    #10906
    Nekem is ez a hobbim, de van egy határ. Azért az igazi repülést ne hasonlítsuk szerintem a szimulátorhoz.

    Ennyi pénzből inkább épített volna egy cockpitot. Arról nem beszélve hogy ki sem használja a játék az SLI/CF-et.
  • Hypo #10905
    true
  • alert
    #10904
    De miért? Ha ez a hobbija... Vannak elvetemültek, akik milliós nagyságrendet költenek, hogy repülhessenek és egy-két év múlva semmit nem ér, mert lejár a szakszó :) költhetsz rá megint egy rakat pénzt. De ez a hobbija... Van aki vesz egy autót és orrba szájba százezreket költ rá, hogy tuningolja és csinosítgassa és 1 év múlva a vételár feléért nem lehet eladni.... most ez ugyanaz. Lehet hogy fél repülni :) vagy nincs rá lehetősége.
  • [HUN]FaTaL
    #10903
    Az ilyen birkára szoktam azt mondani hogy megérdemli, mert fél év múlva még a harmadát se éri. :D
  • wolfaud
    #10902
    http://www.youtube.com/watch?v=BkHQ21OdUiA

    Ez par forintot kolthetett arra hogy jol fussan az fsx