33535
  • i robot
    #11101
    Szerintem lényegessen több esélyel indulna repülni az ember aki használja a szimulátort. Előny hogy ismeri a műszereket, vagy pl. mit hol keressen a pilótefülkében.
  • grimm13
    #11100
    Elfelejtettem megkérdezni hogy szoktatok-e véletlen hibákat beprogramozni repülés alá ?
  • grimm13
    #11099
    Én egyszer ha jól emlékszem tv műsorban láttam erre egy kísérletet egy szimulátoros gyereket beültettek talán egy cessnaba és le meg fel kellett száni(nem feltétlenül ebben a sorrendben ) persze nem egyedül ült ott mellette egy oktató is és ahogy emlékszem elég jól ment neki de egyet értek hogy képzés nélkül szerintem sem szabad vagánykodni mint amikor az ember életében először motorozik és egyből egy 1300-as hayabusa-ra ül fel . Ezen a találkozón mik lesznek ?
  • CptSAB
    #11098
    éppen azért írtam.. más amikor utas vagy, de a kormány mögött ülve a te feneked, lábad, hátad, érzékszerveid alatt van a technika. Egy repülőnél, amit előtte nem vezettél soha.. vajon mi is jelzi majd képzettség nélkül, hogy mekkora erővel húzd a botot, lépj az oldalkormányba, fékezzd a kereket és még nagyon sok dolog..

    nagyon jó példa a repülés "veszélyességére", II. vh. gyorsított pilótaképzés ill. átképzés, amikor rögtönzött repüléselmélet és néhány órás kétkormányos iskolagép "vezetése" után a lúzert ráültették a masinára egyedül. Halottak, nyomorék emberek és ripityára ment gépek.. még háborús időszakban sem elfogadható. De amikor még a tapasztalat sem számít:
    az egyik román ász átrepült amikhoz olaszországba egy messzerrel, elnavigált, elfogták, leszállították. Egyik amcsi tapasztalt csődőr, úgy gondolta, meghágja a német harci lovat. Wow.. mekkora szám lesz.. román pilóta rögtönözve elmondta mire kell figyelni stb. No a Mustang pájlot ráhúzta a gázt és fejreállt még a kifutón..

    Részemről itt a pont, mert én ugyanúgy laikus vagyok.. eü. okok miatt én nem mehettem a pályára.. így a repülés szeretete a földről, könyvekből és szimulátorból élteti tovább álmait. :D
  • [HUN]FaTaL
    #11097
    Csak FSXes topic lakók előtt áll nyitva a lehetőség?:)))
  • Clidey
    #11096
    Ha esetleg tavasszal vagy valamikor sikerül összehozni Hypoval meg Alertel azt a bizonyos topiktalit, akkor szívesen megmutatom-megmutatjuk a többieknek hogy mi is az az "árnyalatnyi" különbség amiről itt most szó van... :)))))
  • Clidey
    #11095
    Erről van szó
  • Clidey
    #11094
    Na persze, az autoland az autoland, de itt most a manuális vezetésről volt szó. :)
  • Clidey
    #11093
    "fene tudja:)"

    Pedig biztos lehetsz benne... :)
    Itt nem túlmisztifikálásról van szó, hanem arról hogy egészen más egy igazi gép botkormányát fogni az azzal járó erőhatásokkal, fizikájával, repdinamikájával, mint a legprofibb FS kieget hibátlanul elvezetni. Ez olyan tény, amiben felesleges kételkedned vagy vitába szállnod. :)
    Mint mondottam volt, egyedül a navigáció - ja és bocs, talán a gép kiszolgálása is - az, ami egész jól elsajátítható az FS-ből, de ez még nem jelenti azt hogy mindent tudsz az igazi repülésről/repülőgépről.
  • [HUN]FaTaL
    #11092
    Azért a repülő sokkal komplexebb szerkezet mint az autó. Ültek már át versenyautóba szimulátorból méghozzá igen jó eredménnyel. :)

    Nemhiszem, hogy ez a repülőnél lehetséges volna. Mindenesetre én 20 év FS után sem reptetnék meg semmilyen gépet. :)
  • CptSAB
    #11091
    A felszállás sem biztos, hogy összejönne.. sok-sok könyvet, leírást stb. olvastam pilóták "vallomásait". Én nem hinném, hogy Clidey túlmisztifikálná a dolgot. Ugye ismerős a tanuló vezető első reakciói, aki addig életében nem vezetett autót. Nem hinném, hogy tévedek, ha azt mondom, a repülőgép esetében a képzés nélkül odaülő emberke könnyen az életével fizetne azért, mert azt hiszi.. ő már eleget repült akármilyen szimulátorral.. Minden repülőgép egyedi, nincs két egyforma. Bebiflázhatja a polgár az FS-es POH tartalmát, de akár még az igaziét is. Egy sima kis Cessna kézikönyve is elég tartalmas olvasmány, de csak olvasmány, abban nincs ugyanis sem fizika, sem repüléselmélet oktatás, ugyanis akiknek készül, azt feltételezi, az illetőnek van jogosítása vezetni azt a masinát.
  • Falconer
    #11090
    Nem mondom, hogy tuti sikerülne, de ha már kívülről tudja valaki az egész fedélzeti rendszer működését, tudja kezelni, tudja mi hol van, tudja mikor mit kell kapcsolni, ilyesmi, akkor azért egy autópilótával el tudná vezetni a gépet oda ahova kell (mondjuk ha menet közben átveszi az irányítást, vagy ilyesmi). Az persze érthető, hogy egy kézi leszállás esélytelen lenne.
  • polluxware
    #11089
    "a való életben egy Góbét se tudnál önállóan elvezetni az tuti"

    fene tudja:)

    sztem felesleges túlmisztifikálni ezt a repülős dolgot, akinek pénze van rá és ideje az idővel ígyis úgyis megtanulja... ha meg van némi "előtudás" ami fs-ből, egyéb szimekből tevődik össze, az már csak egy plussz dolog egy olyan emberkéhez képest akinek fingja nincs hogy a szárnyak mire valóak.

    sztem

  • Clidey
    #11088
    Attól függ milyen szimulátorról beszélünk. Ha a Ferihegyi másfélmilliárdosról, akkor van. Ha FS-ről, akkor max a navigáció. Reptechnikához vajmi kevés köze van. Szóval repülhetsz te bármennyi ezer órát PMDG-vel vagy bármivel az FS-ben, a való életben egy Góbét se tudnál önállóan elvezetni az tuti.
  • grimm13
    #11087
    Akkor azt mondod kár volt rendelni 3db A380-ast ......
  • [HUN]FaTaL
    #11086
    Van valóságalapja de azért ne reptesd meg a családot még akkor sem ha tudsz repülni egy PMDG géppel. :))
  • grimm13
    #11085
    thx még egy információ amivel többet tudtunk meg egy gépröl...... szerintetek van realitása ezeknek a szimulátoroknak mármint persze hogy van olyan tekintetben hogy pl. itt is van futómű ami nélkül nem érdemes leszállni de természetesen vannak ennél bonyolultabb lehetőségek is mint például az l39 esetében ami szerintem elég realisztikusra sikeredett de én főleg arra gondolok hogy aki már eléggé benne van ebben a szimulátoros világban annak van előnye mondjuk egy pilóta képzésen vagy mondjuk letudna szálin egy anyahajóra :D ?
  • m814
    #11084
    Néhány hasznos kis leírás itt
  • polluxware
    #11083
    belépőnyalábokat pityköli asszem
  • CptSAB
    #11082
    France VFR/Eric Dantes VFR aircraft pack abban van Socata/Morane Rallye, Tampico, Trinidad.
  • csige791
    #11081
    Ok, megnézem mi az. Köszi a választ.
  • grimm13
    #11080
    Az is egy szép darab de nekem a p-47 jobban tetszik ......
    Amúgy boeing 737-800 felső paneljén van egy kapcsoló aminek az a neve hogy "leading-edge devices test switch" és ha megnyomom egy kettéosztott "ledfal" elkezd világit annyit sejtek hogy ez valamit tesztel de megtudja mondani valaki hogy mit?
  • polluxware
    #11079
    :)

    alig várom hogy a P-51est kiadják (wings of power3)
  • grimm13
    #11078
    Ezt a szépséget próbálta már valaki ? A2A Simulations P-47D Razorback
  • Nesu
    #11077
    Húú valami a régmúltból . :)

  • Hypo #11076
    Felejsd el egy szar, inkabb Air Hauler sokkal jobb atfogobb elvezetesebb.
  • [HUN]FaTaL
    #11075
    Hm, erre nem is gondoltam. :)
  • Krapo
    #11074
    Southern Air -os lehetett szerintem mert az alján semmi nem volt csak szürke meg fehér de nem láttam sokáig mert épp ment a jelentés német órán :D ...... egyébként 12:50 körül volt ez .
  • Falconer
    #11073
    Itt lehet válogatni milyen is lehetett...
  • Falconer
    #11072
    Cargo 747esek gyakran megfordulnak erre.
  • Krapo
    #11071
    Igen erről énsem tudok , de ha érdekel linkelek egy térképet amin megtudom mutatni hogy holis ment ez és merre .
  • [HUN]FaTaL
    #11070
    SID/STAR eljárások a szabványos érkezési illetve elhagyási útvonalak a reptérhez. Biztos oka volt, ha arra fele ment, lehet, hogy vészleszállás volt, mert spec. én nem tudok róla, hogy bármeliyk légitársaságnak lenne 747es járata Budapestre, de lehet, hogy tévedek, a hozzáértőbbek majd kijavítanak. :)
  • Krapo
    #11069
    Áhh ilyen gyorsan válaszoltál is :) . Sajnos nem értem miről beszélsz enniyre még nem mentem bele a repülők világába .... (lessz azis sőt tervben van ). mert nem szoktak jönni ilyen alacsonyan ott arra repülők. Meg ami érdekes volt hirtelen jelent meg szinte a semmiből... de a hasa sz szép szürke volt a gépnek :D arra fele inkább a duna felett kintebb szoktak mászkálni repülők de ottmár igen magasan ...
  • [HUN]FaTaL
    #11068
    Leszáll?

    Vagy fel.

    Nézd meg a Chartokon, hogy van e arra SID/STAR eljárás.
  • Krapo
    #11067
    Hello !Sziasztok !
    Olyan kérdésem lenne hogy egy 747-es boeing mi a szart keres 1000méter-alatt budapesten konkrétan erzsébetenv? Olyan 300-400 lehett mert rohadt hangos és nagyon alacsonyan volt :) azt alúrol nemtudtam megállapítani hogy milyen típus a 747 eseken belül meg hogy milyen cég ... mert egyébként német órám volt :D . És ferihegyen kívül tud máshol le/ fel szállni magyarterületen egy 747 ? De mindenesetre szép látványvolt és jó hangja volt :). Ötletemsincs mit keresett ott ilyen alacsonyan.
  • csige791
    #11066
    Sziasztok!

    Sajnos nincs időm végig olvasni a 11ezer hozzászólást. Azt szeretném kérdezni, hogy megvan-e valakinek a Cargo Pilot kiegészítő. Megszeretném venni, de természetessen mint mindent amit lehet vétel előtt kipróbálok warezon. Meg is találtam, viszont nem müxik, így viszont nem merem megvenni mert félek, hogy Win7 miatt nem megy ugyanis azt használok.

    Ha esetleg megvan valakinek eredetiben, és Win7 alatt működik az legyen szíves írja meg mert akkor meg venném.

    Amúgy az a gondom, hogy amikor kiválasztom a szállítmányt, az accept job gomb piros lesz és nem csinál semmit.
  • wolfaud
    #11065
    Socata Tampico TB-9 Ilyen gép kellene nekem fsx alá!
  • Hypo #11064
    eloszor windowed mode es athizod a masik monitirra amit akarsz aztan fullscreen, a legjobb ha mind ket monitrnak ugyan az a felbontasa
  • wolfaud
    #11063
    Én probálkoztam 2 monitorral de nem nagyon sikerült :( se az hogy jobb és bal pilota ablak se az hogy az egyik csak a műszerek
  • Hypo #11062
    Hat eleg mutyurke lenne azert:))) de amugy sok dolog megoldhato, en pl a chartokat azon nezegetem repules kozben, meg check listeket is most rakosgatom at van hozza jo kis progi, szoval azert lehet hasznalni. Mondjuk egy kis laptop erre a celra jobban megfelel.