33535
  • Rubio #11301
    A DirectX 10 Preview-t és a bloom-ot nem tudom, hogy hol kell kikapcsolni.

    Nem a "gyári" scenery van fent, hanem felpakoltam a Ground Environment X - Europe-t, valamint a Mega Airport Budapest scennery-t is és én pont a Ferihegyi felszállással próbálkozom...

    A gép típusa sem "gyári", hanem az egy Agusta Westland EH101-es helikopter...
  • alert
    #11300
    A képek szerinti beállításokat pontosan megcsináltad? A DirectX 10 Preview ki van kapcsolva (legyen kikapcsolva), ez nincs a képeken. A bloom is legyen kikapcsolva. Minden pontosan úgy legyen, ahogy a képeken. Nekem gyengébb gépem van a VGA-t leszámítva és 20-40 FPS-em van egy FlyTampa scenery mellett is, default tájak felett repkedve pedig 100. Tényleg csak nagyon-nagyon FPS zabáló scenery közelében esik vissza 20 alá, vagy ha valami frenetikus virtual cockpit nézetet használok, pl Wilco 737.... Próbáltam amúgy gyengébb videókarival és akkor sem volt sokkal rosszabb. Egyszerűen nálad nem szaggathat, jóval 20 feletti FPS-nek kell lennie "gyári" scenery és repcsi használata mellett.
  • JackDow
    #11299
    DX10-et nem hackeli , de core i7 DX10 mehet limiter nélkül. Nálam mesés. Most épp 50-re van korlátozva FPS de egyes helyeken tartósan 80 felett (103 is volt már tegnap)
  • Rubio #11298
    Én meg pláne nem tudom.

    Mint azt az előbb írtam az első változat szerint elindította a game-t, de hogy aztán működik-e rendesen azt már nem tudom, mert továbbra is szaggat, ugyanakkor nálam valami nem kóser, mert a Hypo által javasolt módszer nálam nem csinált semmit! Úgy hogy ezek után nekem fogalmam sincs semmiről.

    Lényeg a lényeg: mélyen a zsebembe kell nyúlnom, hogy ismét repkedhessek....

    (Egyébként pedg win7 prof-om van.)
  • Rubio #11297
    Köszi így elindult! Az 1. változat volt a nyerő!

    Bár továbbra is szaggat, úgy hogy végre kell hajtanom a két kütyü cseréjét!

    Köszönöm még egyszer a segítséget!

  • carlosfly
    #11296
    nah fajin :) legközelebb ha jössz gyere majd fel hozzam is.
  • alert
    #11295
    Eszembe jutott még valami. Ugyan nem tudom, hogy milyen winfosod van, de azt sem tudom, hogy ez a cucc műxik-e a 64bit alatt. Továbbá azt sem tudom, hogy képes-e hackelni a directx 10-et (Vista, Windows 7), mivel ez eredetileg directx 9-re van írva (Windows XP). Az új oprendszerekben pedig DX10 van.
  • alert
    #11294
    Mivel sok a videómemóriád, megpróbálhatod a TEXTURE_BANDWIDTH_MULT értékét növelni. 50 és 90 között próbálkozz, javaslom kezdésnek a 70-et, azután nézd meg veszel-e észre változást a fordulók vagy nagy sebesség esetén a textúrák betöltésének gyorsaságán. Azon az értéken hagyd, ami neked a legjobb.
  • alert
    #11293
    Persze.
  • alert
    #11292
    Vétettél egy hibát a sor átírásánál. Próbáld meg ezzel pont így, ahogy írtam:

    start C:\"Program Files (x86)\FPSLimiter\"FPS_Limiter.exe /r:D3D9 /f:30 /x:OFF /l:OFF "C:\Program Files (x86)\Microsoft Games\Microsoft Flight Simulator X\fsx.exe

    Ha nem jó, akkor esetleg még így:

    start C:\"Program Files (x86)\FPSLimiter\"FPS_Limiter.exe /r:D3D9 /f:30 /x:OFF /l:OFF C:\"Program Files (x86)\Microsoft Games\Microsoft Flight Simulator X\"fsx.exe
  • wolfaud
    #11291
    ezek az fsx,cfg ban valo modositasok az en configomhoz is jo (I7 920)
  • Rubio #11290
    Hát nekem nem csinál semmit. Bár meg kell jegyeznem, hogy én "mentés" opciót nem is látok benne, csak "create bat"-ot, de azon kívül, hogy erre kattintva bezárja magát, nem hoz létre a könyvtárban semmit.

  • Hypo #11289
    ugyan abba a konyvtarba rakja ahol elinditottad, frissits ra max
  • zstomi
    #11288
    Szia!
    Ezen beállításokon kívül a VGA kártyán milyen beállításokat célszerű használni?
    (nekem ATI 4850 van)
  • Rubio #11287
    Köszi! Erre épp az imént jöttem rá én is, miután szenvedtem vele egy sort, ahelyett, hogy megnéztem volna, hogy jött-e válasz!! (Sokkal egyszerűbb lett volna.)

    Csak most meg azt nem találom, hogy hová hozta létre a .bat fájlt, mert a könyvtárba nekem nem csinált semmit.

  • Hypo #11286
    java-t fel kene rakni
  • Rubio #11285
    Hát nekem ez sem megy, mivel ha erre a fájlra : FPS_Limiter_GUI.jar 2x ráklikkelek akkor nem elindul, hanem csak megnyílik mint egy mappa, de abban nincs FSX.exe fájl, csak 13 db class és egy META-INF mappa, amiben további 1 db MF fájlt látok...
  • Rubio #11284
    Egyébként a vga-m sajna csak 256 megabájtos, szóval akkor cserélnem kell mindkettőt.

    Az a kártya amit említettem 40.000-ért lehet kapni, de van egy gyárilag tuningolt változata is 44.985 Ft-ért is.
  • Hypo #11283
    Ezt indisd el az fps limiter konyvtarban FPS_Limiter_GUI.jar

    ott keresd ki az FSX.exe-t

    add meg a kivant FPSt majd mensd el.

    Csinal egy file-t a konyvtarba fsx.exe.limited.bat ha erre kattintasz inditja a jatekot. Jobb klikk ra send to desktop es kesz
  • Rubio #11282
    Köszönöm szépen! (És köszönöm Hypo-nak is a kiegészítést!)

    Ugyanakkor az FPS Limiter-en keresztül történő indítással gondjaim vannak, mert hiába csinálok akármit a .bat fájlal, ill. írtam át az általad javasoltra nem igazán akarja az igazságot, azt írja ki, hogy

    "A windows nem találja a 'C\ program fájlt Ellenőrizze, hogy helyesen írta-e be a nevét és próbaálkozzon újra."

    Ez volt benne letöltéskor:

    start D:\"Documents and Settings\Peter\Desktop\FPSLimiter\"FPS_Limiter.exe /r:D3D9 /f:26 /x:OFF /l:OFF "D:\FSX\fsx.exe

    Erre írtam át a végét az elérési út szerint:

    start D:\"Documents and Settings\Peter\Desktop\FPSLimiter\"FPS_Limiter.exe /r:D3D9 /f:26 /x:OFF /l:OFF "C:\Program Files (x86)\Microsoft Games\Microsoft Flight Simulator X\fsx.exe

    És még ezt is kipróbáltam, mert továbbra is elégedetlen a windows és az FPS Limiter.exe itt található:

    start C:\Program Files (x86)\FPSLimiter\"FPS_Limiter.exe /r:D3D9 /f:26 /x:OFF /l:OFF "C:\Program Files (x86)\Microsoft Games\Microsoft Flight Simulator X\fsx.exe

    Miért nem akarja az igazságot?
  • Clidey
    #11281
    Voltunk fönn a Zolikánál alkatrészért meg hoztunk tőle egy sárgányt, amit ott a reptéren repült be a Kvakk kapitány. Akkor találkoztunk. :))))
  • Hypo #11280
    Csak egy aprosag az alap beallitas kepekhez.

    A road traffic sokkal tobbet fog a gepen mintha pl ay alap ai traffic be van kapcsolva 20% ra.

    Bar izlesek es pofonok de en inkabb repulok ures utak felett mint ures reptereken.

    Mondjuk ha csak nagy geppel repul az ember a road traffic tok felesleges, sot meg a hajo forgalmat is erdemes levinni foleg ha pl europaban repked, oda felesleges.

    VFR nel lehet jatszani ezekkel, es nezni milyen hatassal van az fps re.

    A MESH RES is attol fugg milyen mesht hasznalsz, nem veszi vissza az fpst ha feljebb rakod, de felesleges ha nincs olyan mesh a gepeden.

    A TEXTURE RES is az addontol fugg, de ez befolyasal van az fps re ugy hogy kinek mi a fontos ugy allitsa be es persze milyen addonja van.

    A WATER mindig kérdéses volt és eleggé fps zabáló lehet. A High es a maximum szep tud lenni mondjuk egy tropusi szigetnel, ha arra fel repkedsz mast erdemes lejebb venni es ezt feljebb.

    en Low on hasznalom mert amerre repkedek ott nem realisztikus tole a viz kinezete es tok mas szinu, ugy hogy a low nekem oda jo.

    Amit csak mondani akartam az annyi hogy ezek a beallitasok nem mindenre megoldas, erdemes a repules helyet az addonokat szamba venni es ugy beallitani, nekem jo sok konfig van elmentve kulon kulon mas repulesekhez. Igy mindig azok a parameterek vannak elonyben amelyeket a repules alatt elvezni szeretnek.

  • Hypo #11279
    En igen..
  • alert
    #11278
    Visszatérni legalább a fenti beállításokhoz? Dehát ez ultra high :) a legmagasabb. Ennek semmi értelme, mert hajtja a gépet, de nincs mögötte látvány. Elmondom utoljára beállításokkal együtt, hogy mi az, amit én tennék. Mivel a lehető legkevesebbet akarod fejleszteni, a videókártyád abban az 1 esetben cserélném le, ha 256 megabájtos (ezt nem írtad). Ha 512, akkor nem piszkálnám. Ha viszont 256, akkor mindenképpen egy 1GB-os VGA-t vennék, bőven elég a középkategória 30 eFt körül, a lényeg az 1 GB-on van. A processzorod viszont mindenképpen lecserélném egy kategóriával magasabbra, e8500-ra 40 eFt, ahhoz még nem kell alaplapot cserélned és az tényleg jelentene valamennyi teljesítményjavulást. Mindenekfelett, akár beújítasz valamivel akár nem, akkor is javaslom az alábbi beállítások használatát. Ezek nem a maximumot, de közel a legjobb beállításokat hozzák ki az FSX-ből úgy, hogy a feleslegesnél nem terhelik jobban a hardvert.

    FSX settings

    Ezen kívül keresd meg az FSX.cfg fájlt (Elérési út: C:\Documents and Settings\felhasználóneved\Application Data\Microsoft\FSX\FSX.cfg). Ha nem látod az application data mappát, akkor az mappa beállításainál be kell kapcsolnod a windows-ban a rejtett fájlok megjelenítését.

    Az FSX.cfg-t nyisd meg jegyzettömbbel és keresd meg a TEXTURE_BANDWIDTH_MULT bejegyzést. Az értékét írd át 50-re. Keresd meg a [TERRAIN] bejegyzést. Ha nincs alatta valahol a következő két sor, akkor szúrd be, ha ott van, akkor változtasd meg az értéküket a következőre:

    TERRAIN_MAX_AUTOGEN_TREES_PER_CELL=2000
    TERRAIN_MAX_AUTOGEN_BUILDINGS_PER_CELL=1700

    Fontos, hogy a két sor mindenképpen a [TERRAIN] blokkon belül szerepeljen.

    Illetve tessék használni az FPS Limitert. FPS Limiter.

    A START.bat fájlt nyisd meg jegyzettömbbel és írd át a sor végén az FSX elérési útját a tiédre, majd mentsd el a fájlt és ezután ezzel a START.bat fájllal indítsd az FS-t. Nagyon fontos, hogy a beállítások azok legyenek, amiket a fentebb említett FSX_settings.rar tartalmaz.

    Ha már csak a beállításokat kipróbálod és nem veszel új alkatrészeket, akkor is simábban fog futni.
  • csige791
    #11277
    Valaki Air Hauler-ezik rajtam kívül ?
  • Rubio #11276
    A 2. kérdésnél lehet hogy rosszul emlékeztem és nem a win7, mint oprendszer, hanem az i7, mint processzor cserét követő game beállításokról volt szó....
  • Rubio #11275
    Sziasztok!

    Kérnék egy kis segítséget!

    Valamikor rettenetes régen szó volt arról, hogy az én configom:

    Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU e8200 @ 2.66GHz (2 CPUs)
    4096MB Ram, Gforce 8600 GT videokártya.

    XP alatt mire is elég. Akkor én az alábbi beállításokkal elfogadhatónak találtam a game-t::



    A közelmúltban lecseréltem az op.rendszert win7 64 bites verziójára és már ezeket a beállításokat sem bírja.

    Mit kellene elsősorban lecserélnem ahhoz, hogy visszatérhessek legalább e fenti beállításokhoz, de az sem lenne baj, ha tovább is léphetnék? Én elsősorban a vga-ban gondolkodtam (abból is a GTX 260-nal szemezem, de ha kisebb kártya is jó, az nem lenne baj, csak már nem mindegyiket lehet kapni), de felmerült bennem a gyanú, hogy lehet hogy az nem elég! Tényleg nem? Mit ajánlanátok, hogy az alaplapot ne kelljen kicserélnem?

    A másik, hogy úgy emlékeztem, mintha korábban már esett volna szó a win7 alatti beállításokról, de most nem találom azt a hsz-t. Esetleg tud veleki ebben is segíteni?

    Köszi előre is! (Tudom, ez már kettő volt.)
  • carlosfly
    #11274
    Nem mondod? Mikor ? :D:D
  • Hypo #11273
  • Clidey
    #11272
    Nabasszus, akkor idén már találkoztunk kétszer is...! :DDDD
  • carlosfly
    #11271
    igin igen :) En kint is lakok a reptéren!! Van it egy haz annak a tetőterét beépítettem.. nagyon jol elvok itt :)
  • Clidey
    #11270
    Én a prototípusával repültem még sok-sok évvel ezelőtt Mackópusztán, annak még voltak gyerekbetegségei. De ez a mostani valami fenomenál cucc, tudom ajánlani! :D
    Szeptemberben voltak itt egy szinte gyári újjal a szoboszlóiak, akkor repültem vele legutóbb...és hát nagyon meggyőző na! :))))
  • Hypo #11269
    :))) Ki kene mar probalni a FOX ot
  • Clidey
    #11268
    Nem, én másmilyenekkel, de repültem már párszor Foxxal is, nagyon tetszik, kezes, frankó kis szerkezet!
    Csak abból feltételeztem hogy te Foxozol, mert Egerben leginkább ilyen gépek vannak...lévén ott Zolika-uralom van... :)))))
  • carlosfly
    #11267
    Igen Apollo Fox! :) te is?
  • alert
    #11266
    Azért, mert bizonyos körülmények között nem tudja elég gyorsan számolni a processzorod a dolgokat, a videókártyádon nincs elég memória a jófelbontású textúrák gyors számolásához és elképzelhető, hogy a rendszermemóriád is lassú. Két dolgot tehetsz. Kompromisszumot kötsz és megfelelően beállítod a grafikát és az FSX.cfg-t az általunk már százszor javasolt módokon valamint használod az FPSLimiter programot (mindezek persze csak egy határig segítenek a megfelelő kompromisszumokkal) vagy veszel egy i7 processzort, 6 giga DDR3 memóriát és egy minimum 1GB memóriával rendelkező VGA-t.
  • Clidey
    #11265
    ...FSX/SimObjects/Airplanes mappába, a gaukat meg tedd be a repülő Panel mappájába - ha addig még esetleg nem lettek volna ott.
  • Amigoss
    #11264
    Szerintetek az mér van,hogy néha teljesen elmosódik a grafika?Nem is néha hanem gyakran...
    Max-ra állítottam a grafot,de még amikor nem is mosódik el akkor is elég gyatra a graf nem értem mér,pedig felraktam maxra...
  • wolfaud
    #11263
    Tudna nekem abba valaki segiteni hogy 2004 -es gép file-jait fsx alá hova kell másolnom hogy mukodjon?
    Mert régen már csináltam ilyet de már elfelejtettem hogy mit hova :(
  • Amigoss
    #11262
    Abba a küldibe volt,hát a robotpilótát nem is néztem,hát én szerintem nem kapcsoltam be..