33535
  • polluxware
    #11421
    na ugyan, ne kelljen nóóóógatni
  • [HUN]FaTaL
    #11420
    Egy szóval nem mondtam, hogy felesleges csak azt, hogy nem tudom mire jó, de az oktatás jutott eszembe nekem is, hiszen ha a tanuló épp a leszállást tanulj minek gurulna állandóan a parkolóba meg vissza a kifutóhoz?:)
  • Clidey
    #11419
    Neeem, ilyet már csak a Company Policy és sok más egyéb tényező/előírás miatt sem tehetnek meg. Másról van itt kérem szó. De inkább hagyuk, nem akarok pletykálni. :)))))
  • Hypo #11418
    Hat miert ne lenne jo??? Vagy leszallsz full stop vagy touch and go ez a ket opcio van nem felesleges, egyebkent igen pl oktatasnal hasznaljak, ennyi .
  • csige791
    #11417
    Azért az érdekes, hogy ha semmire nem jó, akkor miért van benne pl az ATC menüben is alapból. Ezért gondoltam ,hogy használják valamire. De úgy látszik akkor semmire nem jó csak ott van.
  • [HUN]FaTaL
    #11416
    Elvileg annyi, hogy csak érinted a kifutót és már szállsz is fel.

    Hogy pontosan mire jó nem tudom, talán gyakorolni a leszállást. :)))
  • csige791
    #11415
    A touch and go landolás az pontosan mi és mire jó ?
  • polluxware
    #11414
    autókat meg ne is mond.. amióta a Toyotát is franciáknál csinálják...:)

    csónakmotoroknál is kezdenek visszatérni a 60-tól 90ig gyártott amcsi ketyerékre (alkatrész mai napig van hozzá) ,és nem mellesleg tovább tartanak mint az újak

    (hiába gazdaságosabb, meg környezetkímélőbb)
  • polluxware
    #11413
    fly by wire az egy rettentően félreérletmezett dolog sztem...

    faterom is így van:) mindig mosolyog a legújabb elektronikai cuccon, és állandóan a régi orosz atomháborúban is működőképes csöves rövidhullámú cuccokat élteti:) komolyan mintha valmi apokalipszis hívő lenne:)

    Noszti fiút megint emlegetik ezügyben:)
  • polluxware
    #11412
    mármint arra utalsz hogy az FMC-vel mit sem törödve, manuálisan végignyomják az utat?
  • Hypo #11411
    Nem hiszem hogy régi vágású lennék, csak mint az autokban is engem nem a computerek es autopilotak nyugoznek le en szeretek repulni szeretem erezni hogy en kontrolalom a dolgokat nem egy gep ( lasd fly by wire) Nem mondom hogy ezek hasztalan dolgok DEHOGY IS, de csak ezekre alapozni nem biztos hogy jó. Persze van a gépen gps nincs azzal baj, en is hasznaltam már sőt volt szerencsem egy garmin1000 el is menni igaz csak a jobb ulesben. Jok ezek és hasznosak, DE az alap navigalas a terkep vor ndb mind mind fontos, mert aztan ha egyszer beut a menko se gps muhold jel vagy epp lemerult akkor ha csak az alapjan tud tajokozodni nagy szarban van.

    Ugy tudnam szemleltetni hogy pl egy DC3 as beinditasa jobban felcsihaz mint mondjuk egy b737 es. Nekem igen is kell az olaj, a kosz a kopottsag:))))

    Autoknal is max 92 iug csinaltak autokat amik ma vannak azok wifis bluethootos aluminum szarok, 5 ev utan kuka.

    Nezz meg egy II VHs repcsi nem egy ma is repul miert???? MErt kurva jok voltak.

    Szoval nem lenezem a gpst mert az hulyeseg igen is kell, De a repuleshez kellenek azok a regi alapok is.

    na uff:)

  • Hypo #11410
    Én is ismerek nem egyet:)))
  • [HUN]FaTaL
    #11409
    Nincs mit. :)

    Másik trükk, nem tudom, hogy FSX alatt ha mozgatni kell a libraryben (move up/down) akkor hogyvan de FS9ben kb minden 3. klikkre reagál csak a gomb. Ha viszont picit mozgatod nyomogatás közben a gombon az egeret akkor mindegyikre reagál mert a gombnak másik részére klikkelsz. :)

    Mikor 3-400 helyeket kell lemozgatni kicsit meggyorsítja a dolgot. :)
  • csige791
    #11408
    köszi, müxik!
  • [HUN]FaTaL
    #11407
    Semmivel nem bizarrabb, mint FS9 alatt.

    Le okézod és felette a fehér részen nyomsz egy jobb gombot már be is teszi a librarybe.
  • pateszi
    #11406
    A Win 7-nél elég bizarr a sceneryk telepítése, szerintem ez egy bug, de könnyen orvosolható.
    Valahol már kiveséztük ezt itt a fórumon is a nyár közepén. Próbálj visszakeresni, a júliusi hozzászólások között megtalálod, több módszer is van.
    Amúgy a neten is sok infó van róla.
  • pateszi
    #11405
    Halihó,

    Sejtettem, hogy mindketten reagáltok a történetemre, ezért is vártam meg, Clidey, a hozzászólásodat....

    Annyit fűznék hozzá, hogy az látszik belőle, hogy a tapasztalt repülősök is elnavigálhatják magukat néha, és nagyon kell figyelni még ismert területen is.
    Azért nekem úgy tűnik, hogy Ti elég régivágású pilóták vagytok , és valószínűnek tartom, hogy nem ez a jellemző, általános hozzáállás. Legalábbis ritkán látni manapság repülőt, amiben felszálláskor nincs GPS, - még ha nem is kapcsolják be.
  • Clidey
    #11404
    Ez így igaz. Én is térképpel az ölembe navigálok, de ha ismerős helyen járok, akkor is minimum a fedélzeten van. A kis PDA-m meg be van kaccsolva és hátra van b*szva a csomagtérbe hogy loggereljen. :)

    A nagygépes dologgal kapcsolatban nagyrészt igazad van, bár annyit azért hozzáfűznék, hogy nem mindenki csak gombnyomogató - ismerek pár olyan kapitányt, akik úgy repülik/repülték a CRJ-737-767 vasakat mint ha egy Z-526-ban ülnének... Jobban nem konkretizálnám ezt itt, maradjunk ennyiben. :)))))
  • Hypo #11403
    Lepj eggyel beljebb tehat ramesz az addonscenery folderba, ott a Nilhau scenery es abba is lepj bele es ugy nyomj ok-t
  • csige791
    #11402
    Ja igen, Win7 van fent.
  • csige791
    #11401
    Letöltöttem egy hawaii scenery-t.
    Íme az install menete:
    EGISTERING THE SCENERY WITH FSX:

    FSX won't know that the Niihau scenery is there. You have to tell it.

    1) Start FSX. On the Main Screen select Settings from the menu on the left and Scenery Library... from the menu that appears on the right. The Settings - Scenery Library screen will open.

    2) On the right, select: Add Scenery... and navigate to where you placed the Niihau scenery. When you click on the "The Hawaiian Islands - Niihau" folder, the boxes at the bottom of the navigation screen will automatically fill in. Click OK.

    3) With the navigation screen closed, you will be back in the Settings - Scenery Library screen. The Niihau scenery will be at the top of the list and check marked. Click OK.

    Itt akadok el:
    2-es pont,
    the boxes at the bottom of the navigation screen will automatically fill in. Click OK.

    Amikor OK-ra nyomok nem történik semmi, vagyis belép a scenery könyvtárába ott pedig hiába nyomkodom az ok-ot semmi nem történik.

    Mit rontottam el ?
  • Hypo #11400
    Hat akkor az az idosebb pilota NEM JO PILOTA. Sajnos raalltak a gps-re es mar mas nem is erdekli oket, pedig mint minden technikai kutyu az is beszarhat akkor meg ott allnak hogy mi is van??

    En pl bar vfr ben repkedek de azert szoktam hasznalni a vor\ndb t de pl gpst be se kapcsoltam, pedig ott volt, de valahogy az nekem a kenyelmes megoldas majd ha mar mindennel megy minden terkepel az olben navigalva meg ndb vor utana johet a gps.

    Amugy nem vagyok a technika fejlodese ellen de ma mar nem pilotakat csinalnak hanem operatorokat akik a rendszerek mukodeset figyelik, foleg nagy gepeken, aztan repulni mar a gep reoul helyettuk....nem biztos hogy ez a jo ut, gondolj bele egy full glasscockpites kis geppel menni vagy egy sima cub al amiben semmi nincs, melyikben erzed a REPULES A SZABADSAG IGAZI VARAZSAT?
  • csige791
    #11399
    Végül is Hawaii szigeteket már ismerem GPS nélkül is, mivel ott kezdtem Air Haulert. Most szerintem kezdek egy új játékot. Szerintetek melyik terület a legérdekesebb ? Valami jó kis nehezen megközelíthető reptér kéne nekem.
  • pateszi
    #11398
    Egy barátom a való életben gyakorló repülést hajtott végre egy idősebb, tapasztalt oktatóval.
    A gépük teljes IFR műszerezettséggel rendelkezett.
    A nagy VOR-NDB navigálásban sikerült úgy elkeveredniük, hogy végül az idős pilóta azt mondta: na jó kapcsold be azt a GPS, azt nézzük meg, hogy hol is vagyunk. Így találtak vissza.

    Szerintem a kisgépes pilóták manapság már inkább GPS-sel tájékozódnak, a többi nav műszert csak kisegítésül, ellenőrzésül figyelik, ha figyelik egyáltalán. De valószínűleg ezt kevesen vallanák be....
  • polluxware
    #11397
    elvileg csak a szemedre hagyatkozhatsz.... ha látod a GPS-t mert "látod" az végülis nem számít csalásnak:)

    VFR= térkép, stopper, helyismeret, +jóidő
  • csige791
    #11396
    Őszinte leszek. Már elég sokat repkedtem tört verzióval, csak nem akartam ezt itt reklámozni, mert sehol nem szeretik a warezt. Az én módszerem viszont az, hogy mindent amit lehet kipróbálok mielőtt pénzt adok érte. Ha pár hét után nem unom meg akkor megveszem . Eddig szinte csak szimulátoraim vannak. (iRacing, Live for Speed, most már FSX, stb...)
    Az Air Hauler-t már megvettem, működött a tört FSX-el is. Mivel karrier módban kezdtem ahol rang függő a repülők vezetése ezért végig kellet mennem a Cessna 172-től a Grand Caravan-on át a lépcsőkön. Eddigi kedvencem a DC-3 mert elég rakoncátlan jószág. végül vettem hitlere egy 737-est, de vezetni még nem tudom mert nincs meg hozzá a rangom.

    A VFR-nél a GPS-t szokás használni ? Csak mert én azt használtam.
  • polluxware
    #11395
    ez az ils dolog néha nagyon csalóka tud ám lenni.. a kisgépeket sokszor kényszeríti amolyan 3pontos betaccsdáwnos leszállásra.

    ha igazán érdekel, sztem kezdj előtte VFR-t kisgépekkel... sokat lehet belőlük tanulni, és amikor a nagygépekhez eljutsz ahol szinte az autópilot elmegy mindenhova helyetted, a manuális leszállást szebben tudod majd kivitelezni a megszerzett tudással.

    sztem..

    sokan rögtön a közepébe csapnak, mondván az érdekli őket a legjobban



  • polluxware
    #11394
    kifordítod a jeleim... :)
  • [HUN]FaTaL
    #11393
    :DDDDDD
  • Hypo #11392
    eleg egy kulon pedal a joyt megtarthatod.

    Tessek olvasni a faq ot navigacio stb hosszu a tanulasi folyamat de megeri
  • csige791
    #11391
    Nem szaroztam, megvettem Gold-ot. Ebben benne van a Deluxe meg Acceleration kieg. Később majd szeretnék menni ilyen virtual légitársaságba. De előbb megakarok tanulni jobban repülni. Már letudok szállni ILS-el is, ami mondjuk könnyebb mint simán, de eddig nem tudtam, hogy van ilyen ILS rendszer. Szóval próbáltam eltalálni a kifutót "manuálisan", persze ez nem mindig jött össze. :)

    Másik kérdés:
    Van egy Cyborg X joy-om. De nem eléggé tudom pontosan adagolni a rudder-t. Tehát amikor a joyt kell forgatni. Egy ilyen rendes kormány alakú cucc pedálokkal sokat segítene ?
  • Hypo #11390
    lehulyezel most meg????? :)))))))))))))))
  • polluxware
    #11389
  • Hypo #11388
    ????? bazz / azt probaltam kozolni hogy MINDEN SZAVAD OK de legkozelebb valami hurra es tuzijatek animot fogok rakni TEEEEEEEEE
  • polluxware
    #11387
    REX-et felaplikáltam fsx-re ,de az is csak akkor mutat jól ha közepes maxon van amikor is már eléggé enné a gépet..

    másrészről FS9 rex-el néha jobban is mutat mint az alap fsx:/

  • polluxware
    #11386
    már megint fordított sorrendben vettem be ebéd után a piros és sárga hangulatjavítót...

    mögöttes tartalomból valhogy ez jött le


  • [HUN]FaTaL
    #11385
    Miért kötözködne? Annyit írt, hogy egyetért. :)
  • polluxware
    #11384
    mosmér kötöszködsz? ha te másként tudod akkor nyugodtan írd le
  • Hypo #11383
  • [HUN]FaTaL
    #11382
    Igen a saját tapasztalataim is ezt mutatják. :)

    Talán pár tized eltérés volt, ami akkor is van ha újraindítom a játékot, nem mindig ugyanannyi ugye. :)))

    Szerk.: Bár nálam mindenhogy lassú ezért is maradtam az FS9nél, az igényeimet egyelőre maximálisan kielégíti. :)