33535
  • Hypo #11461
    Igy igaz, pmdg gepeknel de mas bonyolult addonoknal is a megfelelo ut az

    Fs indit default flight a cessnaval, mixture t lehuzod kulcsot elforditod, batteryt lekapcsolod avonics maradjon.

    miutan mindent lekapcsoltal, johet a pmdg gep.
  • narrow
    #11460
    Hülyén hangzik, de nekem a következők segítettek:
    - amikor elindul az fs ne a pdmg repcsi legyen a preview ablakban, hanem bármi más
    - ne használj mentést, mindig újat kezdj
    - az fmc-be programozott útvonalat mentsd el, akkor legalább azt nem kell mindig bepötyögni

  • Hypo #11459
    Hmm, ha mar utana olvastal ami dicseretes, akkor azt is lathatnad hogy a clear weather csak az fs beepitett idojaras generatorara vonatkozik, ergo Active Sky ~ REX el gyonyoru idot varazsolhatsz magadnak szoval nem ilyen szornyu a helyzet:)

    Egyebkent az FS weather nem minden gepnel okoz problemat, DE ha csak az van es mondjuk nem hasznalsz FSUIPC-t akkor azert eleg sok gondot tud okozni, wind smooth, turbulence, vsibility...stb

    Szoval en mindenkepp javaslom egy kulsos idojaras progi beszerzeset.
  • Noobie
    #11458
    Ha már lassan seprűfaragásból is létezik felsőfokú végzettség, legalább legyen valami szórakoztatóbb szak is :) Haszna ugyanannyi :D

    A problémámra visszatérve valóban nem egyedi eset, és a leginkább az FSX időjárását okolják, de sajnos ez sem egyértelmű, és a probléma előfordulása sem túlságosan nagy. Clear weatherrel viszont halál unalmas a repkedés hosszútávon :(

    Üdv

    N.
  • grimm13
    #11457
    thx így már teljesen tiszta
  • SzKrisztian
    #11456
    Megtudnátok mondani az FSX mennyire támogatja a többmagos procikat? nekem kétmagos procim van és az FSX futtatása küzbe figyeltem a feladatkezelőben a cpu használatot, az első magnál nagy aktivitást jelzett de a másodiknál szinte semmit, Windows 7-et használok. Active camera létezik FSX-hez? vagy esetleg tudja valaki hogy hogy lehet beállítani hogy ne a space billentyüt ha nem az egér harmadik gombját keljen lenyomni ha forogni akarok, próbáltam át állítani de de nem sikerült.
  • Hypo #11455
    nezz meg egy chartot amin jelolik a vor/ndb adokat a freki mellett latsz vonalakat es pontokat az a "morze" kodja annak ay adonak ha ugy pittyeg akkor a helyes adot fogtad be
  • Clidey
    #11454
    Temporarly suspended. :(
  • carlosfly
    #11453
    Nem tudjátok hogy ez elkészült már vagy még munka alatt?
  • grimm13
    #11452
    igen .... tehát ez a reptereknek megfeleltethető egyedi azonosító jel:D ?
  • Hypo #11451
    azt nezted mar hogy adonkent valtozik az a csipogas?:)
  • grimm13
    #11450
    ja azt elfelejtettem a nav1 rádió csipogásának van valami jelentősége vagy csak csipog hogy tudjam hogy be van kapcsolva és müxik ?
  • grimm13
    #11449
    Jó hogy felhoztad ezt a crosswindes témát pont azt akartam megkérdezni hogy van erre valami speciális protokoll vagy csak simán keresztbe állítja az ember a gépet és "érzésből megy : D "?
  • csige791
    #11448
    Ma megvilágosodtam.
    Amikor elkezdtem FSX-ezni, azt gondoltam kurva nehéz elvezetni egy repülőt. Aztán rájöttem, hogy a komolyabb madárkák szinte maguktól mennek, tulajdonképpen 4 potmétert kell tekergetni.
    Csakhogy ma ma letöltöttem egy missiont.
    Le kellet rakni egy 737-est. Gondoltam sima liba, bár a küldi címe tartalmazta a crosswind szót de gondoltam kis izgalom nem árt. NAGYON BRUTÁL VOLT.
    Látótávolság nulla.
    Szél szerintem maxon volt amit be lehet állítani.
    Brutális hóesés.
    ILS segített, hogy eltaláljak a leszállópályáig. De kb 20 méterrel a "becsapódás" előtt láttam csak meg a fényeket.
    Végül is leraktam, de szerintem az utasok befostak. Kb. olyan volt mint a youtube-os crosswindes videók. :)
    Szóval két szóban összefoglalva:
    Kurva jó!
  • Hypo #11447
    aki ert hozza annak vagy ideje nincs vagy nem jatszik a szimmel, es igy hat eleg nehez, akarat KEVES a minoseghez!!!
  • perko
    #11446
    Hamár review

    Slovenia

    Ez a honlapjuk
    Slovenia for FSX

    Két éve fejlesztik, a simmarket-en már kapható a part1.
    Lassan mindegyik környező ország lehagy bennünket.
  • Hypo #11445
    szep review
  • csige791
    #11444
    Ma (először) beléptem multiplayer-be is. Túl sokat nem tudtam kezdeni magammal, csak repkedtem.
  • g0a
    #11443
    vatsim es ivao .... ez a ketto boven eleg
  • carlosfly
    #11442
    Egyébkén hamár ilyen szépen összegyűltünk miért nincs egy közös szerverünk? Vagy csak a VATSIM és VACCHUN megy ? :)
  • carlosfly
    #11441
    Haliho
    Ezt láttátok már ? FSX Cessnock
  • Hypo #11440
    jo penzert barmit:))))
  • Noobie
    #11439
    Gyermekeim, köszönöm :) Ezek szerint nem én vagyok a hülye. (kivételesen)

    Lassan indíthatna valaki egy OKJ-s képzést az FS-ről. :)
  • Hypo #11438
    Masnal is elofordult mar ez a gond, pmdg forumon hosszu levelezes van az ugyrol.

    Eloszor probald meg ugy hogy CLEAR WEATHER , ergo fs weather ne legyen mivel az fsx weather enginere eleg haklis a pmdg foleg mert az fsx idojarasa egy fos.

    Szoval gondolom patchek fent vannak, probald meg hogy ha nincs idojaras akkor is jelentkezik nalad az emlitett gond.

    Ja a gep lehetoleg ne legyen ures, es ne fsx fuel loadot hasznald.
  • surgeon
    #11437
    Néha nálam is előfordul. Korrekt FMC program futás mellett hirtelen ugyanez. VNAV ki, VS beállítások után hosszú liftezés a kívánt magasság "körül", majd a dolog "megnyugszik". Tök random, független a hajtómű típusától, repült útvonaltól. Ha tud valaki megoldást, én in szívesen veszem.
  • Hypo #11436
    nem vagyok nos....es en a kivetel vagyok, nekem fizetnek:)))))))))))))))))))))))))
    kurva vagyok, munka kurva:)))
  • Clidey
    #11435
    Az élet nem egyszerű, csak ezen szegmensére van egy egyszerű és frappáns definíció. :)))

    A te hasonlatodnál meg sem merem kérdezni hol tartasz... :DDDDDDDDDDDD
  • Hypo #11434
    Ok tehat a hibajelneseg roviden fl200 felett a gep elkezd emelkedni barmit csinalsz is.
  • Noobie
    #11433
    Meglesz, amint letelepszem a gép elé. Egyébként minden úgy van, ahogy a nagy könyvben le van írva. Először azt hittem, hogy a joystickkal van valami gond, de ha így volna, akkor az A/P csörömpölne, és kikapcsolna :(

    Így viszont csak lefordul jobbra v. balra 30-40 fokos szögben, vagy elkezd iszonyatmód emelkedni.

    De csinálok egy screenshotot hátha az segít valamiben.
  • Hypo #11432
    Huha nem konnyu tobb dolgot kene tudni hogy segiteni tudjunk.

    Uzemanyag? MCP rol egy screenshot epp mi van be es kikapcsolva.
  • Hypo #11431
    bar ilyen egyszeru lenne az elet lol:)

    a szexel is igy van, eloszor meg fizetsz erte, aztan meghazasodsz, a vegen meg......impotens leszel:))))
  • csige791
    #11430
    Valamelyik nagy csomagszállító cég (UPS,GLS, DHL stb.. nem tudom pontosan melyik) be akar vezetni olyan szolgáltatást, hogy 24 órán belül bárhova a világon elviszi a csomagodat. Ehhez sok kisgépre van szükségük és persze pilótára, talán érdemes lenne körülnézned.
  • Clidey
    #11429
    Erre csak egyik országos cimborám és példaképem mondását tudom ideidézni:

    "A repülésnek három alapvető fázisa van:
    - Az első, amikor te fizetsz minden egyes repülésedért.
    - A második amikor a saját és a munkarepülések bevétel/kiadás mérlege kiegyenlítik egymást, így gyakorlatilag már ingyen repülsz.
    - A harmadik egyben legutolsó lépcsőfok, amikor repülsz orrba-szájjba, és még fizetnek is érte. :) "

    Én valahol az első kettő között vagyok félúton... :DDDD Ha egyszer a második lépcsőfokot elérem és fixen tudom majd tartani, boldog leszek. :))))
  • polluxware
    #11428
    azért hálát adok, hogy én ennyire nemvok belebolondulva a repkedésbe:) iszonyat drága dolog az átlag embernek....

    a szabadságérzet meg valhogy felemás a számomra:/ úgyértem itt több fegyelemről, és odafigyelésről van ám szó mint amennyit az ember elsőre gondolna.
    aztán vannak szabad nézelődős pillanatok is biztosan, de itt csak egyszer nem figyelhet oda az ember a rossz pillanatban (mégha megússza, de az anyagi kár akkor is jelentős lehet)

    én arra megyek amerre akarok, kutya nem szól rám, úgy löketek ki a partra ahogy tetszik:)



  • CptSAB
    #11427
    Szeretem, amikor az igazi pilóták beszélnek arról, ami a valódi repülést jelenti. Érezni a gépet, szelek szárnyán.. térképre és az érzékszervekre hagyatkozva. Gracca uraim! Ez a hozzáállás tesz valódi pilótává valakit.
  • polluxware
    #11426
    én csak annyit írnák mint frissen szerzett tapasztalat, hogy a pmdg 737 az FSUIPC 3.90-től bezavarodik...
  • csige791
    #11425
    #11411 itt a válasz.
    (csak poénból írtam, nekem fogalmam sincs, teljesen kezdő vagyok)
  • Noobie
    #11424
    Sziasztok,

    A következőben szeretném kérni a segítségeteket, mert vagy túl hülye vagyok, esetleg figyelmetlen, vagy mind a kettő.

    PMDG 747-400-al szeretnék repkedni. Minden úgy megy, mint a karikacsapás, egészen addig, ameddig elérem a 22000 láb környékét, illetve a fölött az MCP-n beállított magasságot. VS-en beállított értéken emelkedünk, amikor is a magasság értéket lazán figyelmen kívül hagyva szépen átvágtatunk az adott magasságon. Innentől kezdődnek a problémák.

    Hiába nyomkodom a magasság beállítását szolgáló gombot, nem foglalkozik vele.
    VS-t értéket változtatva, nyomkodva semmi hatás.

    Abban az esetben ha manuálisan beállítom magam az adott magasságra, A/P visszakapcsolva, egy ideig minden rendben. Majd egyszer csak hogy hogy nem, kb 270-es sebességgel, és 4500 vs-el (') hosszú hosszú percekig emelkedni kezd a gép. Hiába a bekapcsolt Autopilot, természetfeletti képességekkel emelkedünk az Űrbe.

    Tömören fogalmazva, képtelen vagyok akárcsak egy percig egy irányban, azonos sebességgel, azonos magasságon repülni bekapcsolt robotpilótával. A magasság változtatására meredek szarik (felfele és lefele is) ha viszont igen akkor a VS- figyelmen kivül hagyja. Hiába nyomkodom mint süket a csengőt.

    Az érdekes az, hogy FL200 alatt minden rendben megy.

    Van valakinek bármilyen ötlete, hogy mit csinálok rosszul, vagy hol lehet a kutya elásva?

    Köszönöm előre is.

    Üdv

    Noobie
  • polluxware
    #11423
    amennyire én tudom kiterjesztett FSUIPC opciók.. spec hardware-k kezelése és egyebek

    házi kopitt cuccok.. de hogy az airhauler ebből mit használna egyáltalán??
  • csige791
    #11422
    Ez igaz.
    Sokat fogok még kérsezni :)
    Mi az a WideFS?

    Air Hauler-ben lehet kipipálni, hogy használja-e vagy ne.