33535
  • adikakk
    #11501
    The MSXML4 SP2componet not installed.Please reinstall flight simulator to restore or repair missing compont ezt irja ki mi ez?
  • [HUN]FaTaL
    #11500
    Rakd fel, amit kér.
  • Clidey
    #11499

    Nem akarok elkiabálni semmit, mert lehet nem jön össze, de elképzelhető hogy lesznek fejlemények a közeljövőben...
  • Hypo #11498
    ? nektek is mondjon az ember barmit......
  • Hypo #11497
    bar a zlint ideznem de ahelyett hogy itt poenkodsz bazz inkabb dolgoznal!!!!!!!!
  • adikakk
    #11496
    hy all
    megvan az fsx de amikor elinditom ezt írja ki mért van ez?
  • csige791
    #11495
    Tudnátok nekem mondani, valami Learjet 45 add-on-t? Olyasmire gondolok, mint pl a pmdg 747, nem baj ha olcsóbb.
  • polluxware
    #11494
    hypofx
  • Clidey
    #11493
    Megjelent? Te idézted meg, mi?! :DDDDD
  • Hypo #11492
    megjelent a super cub
  • polluxware
    #11491
    nézd meg hogy a beállításoknál milyen elérési út szerepel az FSX-hez

    egyébként ha nem jó könyvtárba másolja magát, akkor is simán átlehet tenni őket az fsx könyvtárba:

    Effects\Texture
    3db fájl -> villám, strobe, fényjelzések (bmp)

    Scenery\World\Texture
    kb 120db fájl -> ezek a víz textúrái + (alga mező)
    301*.dds - 360*.dds

    Texture
    -> na itten vannak olyanok hogy (sky -day,night) , kifutó texek, napfény, egyebek

    ami fontos!

    oceanhighfield*.dds néven bepakol a rex kb. 5-7 hasonlóan kezdődő fájlt amik víz felületén levő tükröződéseket adják vissza
    namostan ezek szebbek mint az eredeti, de nagyon fogja a gépet
    (igazából csak közelről mutatnak jól, nagymagasságban csak az fps-t zabálja)

    backup-ból érdemes az eredetieket vissza tenni sztem

  • [HUN]FaTaL
    #11490
    A Weather Enginenek semmi köze a textúrákhoz. Ötletem nincs, csak párszor raktam REXet FSX-el, de mindig működött és FS9 alatt is hibátlanul működik.
  • Noobie
    #11489
    Na akkor megint elcseszek valamit :)

    Nagyon szép ez a REX 2.0 csak éppen nyomát nem látom az FSX-ben :)

    Valami banális dologra gyanakszom, de nincs semmi ötletem. Úgy tűnik, mintha a két program nem látná egymást. A REX szépen betöltögeti a textúráit, minden úgy néz ki, hogy nincs hiba, de az FSX marad a régiben.

    A weather engine természetesen be van jelölve a REX-en belül, az FSX pedig használja a sajátját.

    Valami ötlet így szombat este? :)

    Üdv

    N.
  • [HUN]FaTaL
    #11488
    Szia!

    Nincs.
  • Noobie
    #11487
    Sziasztok,

    A REX-hez szükség van regisztrált FSUIPC-re?

    Üdv

    N.
  • grimm13
    #11486
    thx kipróbálom
  • [HUN]FaTaL
    #11485
    FS9 alatt ez úgy működik, hogy betöltesz egy flightot a default cessnaval valahova leállítod a motort, kikapcsolsz minden rendszert, elmented és beállítod default flightnak. Innentől kezdve az összes repülőt álló hajtóművel tölti be. Komplexebb kiegészítőknél előfordulhat, hogy a műszerek mennek, de azokhoz általában mellékelnek Cold & Dark Panel állást.
  • grimm13
    #11484
    Van annak valami módja hogy amikor egy free flight-ban elindítok egy repülést ne legyen beindítva a motor és minden rendszer legyen kikapcsolva?
  • taylor35
    #11483
  • polluxware
    #11482


    rengeteg olyan dolog van ami nem kifejezetten éri meg az árát, kivesézős cikkek mindig is hasznosak
  • adikakk
    #11481
    köszi
    de én ingyenes verziora gondoltam de lehetöleg pm be linket ami gyorsan lejön
  • grimm13
    #11480
    :D
  • grimm13
    #11479
    pfffff csúnya vagy
  • taylor35
    #11478
    Fsx
  • adikakk
    #11477
    hy all
    olyan problémam van h nem tom sehonan beszerezni az fsx et sehonnan azt nagyon szépen megköszönöm jo lenne torrent is de csak p.m be mert a forumba tilos a warez!
    elöre kösöszönöm mindenki segitségét

  • csige791
    #11476
    Úgy döntöttem, hogy autóversenyszimulátor versenyzéssel foglalkozó csapatunk honlapján kialakítok FSX részleget is, mivel mostanában eléggé megkedveltem a virtuális repülést. Szerintem hétvégére felkészítem az oldalt, hogy bárki küldhessen be linkeket, így pár hónap alatt összegyűlik (remélem) az ajánlott kiegészítők illetve add-on-ok listája.
    Gondolom számíthatok ebben a hozzáértők segítségére. Egy ilyen link beküldése ugyan annyi mintha ide írná be valaki.
    Első lépésként írok egy rövid ismertetőt Air Hauler-ről mert nekem még csak az van meg, és azt ismerem egy ilyen ismertető írásához eléggé.
    mit szóltok az ötlethez ?
  • SzKrisztian
    #11475
    Csak a sima fsx van fent, akkor ezért nem találtam, kösz a segítséget.
  • [HUN]FaTaL
    #11474
    A grafnál van egy checkbox hogy DX10 preview mód. Már amennyiben SP2es FSXed van, de az mindenképpen ajánlott.
  • SzKrisztian
    #11473
    Kösz az infót, azt esetleg megtudnád mondani hogy lehet beállítani hogy dx9 vagy dx10-es módban fusson én sehol nem találtam semmi beállítást erre.
  • polluxware
    #11472
    külsővel nem lesz gond... repmodellben reménykedek hogy valmi elfogadhatót alkotnak

    műszerfal:
    csomó elem felismerhető a régi 172N-ből de többnyire díszítő elemekre gondlok

    a HSI ugyanaz a pontatlan csáló cucc lesz, a VOR1-VOR2 viszont úgyfest a régi 182Q-ból visszaköszön (ezk jók voltak), leszámítva hogy a variometer hülye helyen van... még lehet jó:)

    én szerettem a semiautomatic autopilotot is (az is ott van)

    J-3 mellé jó lesz (piper sorozat már uncsi nagyon)
  • polluxware
    #11471

  • Ombika
    #11470
    Nekem 3 honapja detto olyan configom volt, mint neki!Egyutt allitottuk be 4ghz-re friss win7(nekem) es deka valtozast nem vettem eszre... De ugye neki akkor meg vistaja volt...
  • polluxware
    #11469
    tudom lerágott csont de tennék hozzá pár dolgot ha lehet.. (múltkori tapasztalatok alapján)

    WinVista, Win7 jobban kezeli a duplamagos procikat mint az winXP, erre a legjobb példa a DCS: Black Shark (heli szim) ott az fps növekedés akár 30ról - 50-re is emelkedhet (természetesen ahol az XP-ben lemegy 15-re ott winvistam win7 alatt is csak max 20-23 körül lesz)

    fs9 sztem zökkenőmentesebben megy vista,7 alatt.. az fsx meg pláne erre a környezetre lett írva

    fs9 max 2magot használ, fsx 4el is jobban megy feltéve hogy vista,7 van alatta

    mégvalmi

    Jackdown említette hogy win7 alatt az FSX DX9 módban bőven jobban megy mint vista alatt.. ezen felbuzdulva én is felraktam a 7est, de hogy őszinte legyek túl sokat nem vettem észre belőle
    kicsit utánanézve hogy ehhez hasonlókat milyen konfiggal rendelkezők írtak, arra jutottam hogy talán a 3. 4. magot dolgoztatja meg inkább jobban a 7es

    én ablakban futtatom lehet közrejátszik


  • Hypo #11468
    "...de mindegy. Mindenki a saját szájíze szerint baszakodik az fs elindításával." na remelem nem en valtottam ki beloled:)) tenyleg mostanaban mivel repulgetsz?
  • Hypo #11467
    http://www2.hifisim.com/ en ezt ajanlom
  • Hypo #11466
    jo hat ez egyertelmu:)) nalam mind fs9 mind fsx ben a default flightban a cessna cold and dark igy minden gep amit behivok C&D. Cheyennel ugye ez a legegyszerubb ott alapbol ugy van beallitva:)) egyedul fs9 ben okoz ez pici gondot b200 nal mert ott ha egy picit is megmozdul a mixture mielott beinditod akkor hot start lesz belole, igy oda en kulon mentettem egy beallitast es mielott betoltom azert a bitonsag kedveert nyomok egy cutoffot mielott bejon:)
  • Noobie
    #11465
    Sziasztok,

    Köszönöm a válaszokat, a gond ott kezdődik, vagy mondhatnám kezdődött, hogy nem terveztem mindenféle add-on vásárlását. Ez egészen jól ment kb. egy hónapig, amikor rájöttem, hogy unalmassá válnak a beépített gépek, a valóságtól való eltéréseket messze nem említve. Ebből fakadóan a kiegészítőkről semmit sem tudtam, most is csak érintőlegesen ismerem őket jórészint tőletek.

    Most ott tartok, hogy beruháztam már my trafficra,FScrewra, Budapest sceneryre, és a pmgd 747re.

    Egyszóval, ennyi idő és pénz befektetése után már szívesen rászánok MÉG egy keveset időjárás programra, csak arra szeretnélek kérni benneteket, hogy ajánljatok egy jó kiegészítőt pls :D

    Illetve most kezdem úgy érezni, hogy erre az FSUIPC-re is rá kell keressek... :-/

    Valaki megírhatná végre az FS Encyclopedia-t.

    Köszönöm a türelmet, és a segítőkészségeteket.

    Üdv

    N.
  • Papirzacsi
    #11464
    Több dolgot jegyez meg vele, mintha csak betöltöd a cessnát, majd rátöltöd a gépet. Mellesleg nem kell először betölteni a cessnát, beállítgatni amit leírtál, majd utánna betölteni az addon gépet.
    Ha már valaki mindenképpen ahhoz ragaszkodik, hogy a leállított cessnával induljon, a mentett panel helyett, akkor csináljon a leállított cessnából egy default flightot, majd a cessnás repülés betöltése nélkül, válassza ki az addon gépet és úgy töltse be a repülést. Az eredmény ugyanaz, mint az első verzióban, csak éppen nem kell pöcsöni azzal, hogy leállítsd, meg még aztán rátöltsd az addon gépet.
    Ennyivel jobb, de mindegy. Mindenki a saját szájíze szerint baszakodik az fs elindításával.
  • Hypo #11463
    Teny hogy van, mondjuk en fs9 re ertettem foleg tudom fsx forum, de ott sok gondtol megszabadulsz ha igy csinalod es nem amentett panel allasbol, En csak a leveld mentet panel allasait tartom minden szinten jonak.

    Amugy miben jobb a mentett panel allas??? semmiben de mindegy
  • Papirzacsi
    #11462
    PMDG-nél erre nincs szükség, mert mentett panelállásokat lehet betölteni, köztük a C&D-t is, amik az addon bonyolultsága miatt sokkal jobb megoldások, mint a leállítom a cessnát módszer.Szeintem.