33535
  • Hypo #11821
    akkor ha ugyan ezzel a konfigal jo volt es csak vgat csereltel akkor az a gond
  • Zpogi
    #11820
    Nem csak a min ill. max között váltogattam próbáltam egyenként is köztes beállításokkal.
    A konfigom ugyan az maradt csak a videokártyát cseréltem ki.Nem az a bajom,hogy kevesebb lett az fps néhány értékkel,hanem hogy játszhatattlan lett a játék.
  • LegendTommy
    #11819
    én megpróbálnám az fs9-et
  • Zpogi
    #11818
    Igen,újra raktam,már vagy 5 -ször,persze más okokból is.
    Rendben,hogy nem hajtja ki,de itt biztos nem az a baj mert gyengébb videokártyával,nem full beállíítással, jó volt. Most minimumon is csak diavetítés.
  • Hypo #11817
    Mivel új vagy elmondom megint, FSX BEN A CSUSZKAK LE VAGY MAXRA ALLITASA nem hogy nem JAVIT DE RONT, Ne ugy kepzeld el mintha Call of duty lenne vagy akarmilyen fps itt attol mert leviszed meg ugyan ugy szar lesz, az EGYENSULY a lenyeg.

    A procid nem a legjobb ez tény fsx meg arra nagyon haklis a ramod is 800mhz s, vinyodon sok a prticio mennyire van tele? mennyi minden fut fsx kozben?
  • [HUN]FaTaL
    #11816
    VGA csere után windowst újraraktad?

    Mivel nv kariról atira váltásnál (vagy fordítva) mindenképpen ajánlott különben esetleg az általad is említett lassulások tapasztalhatók.

    Ezenkívül a 6000+ nem hajtja ki az 5850est, ráadásul az FSX sokkal prociigényesebb játék, mint a többi.
  • Zpogi
    #11815
    A VGA driverben próbáltam alkalmazás vezérelve és kényszerítve is(AA,AF)
    Catalist A.I kikapcsolva ill.be.
    Triplebuffer ki/be.
    Anti-aliasing mode:Multisample/Supersample
    A játékban is próbáltam mindent,levenni/feljebb tenni.
  • Hypo #11814
    Ok, bar a ROF nem jelent semmit kb olyan mintha azt mondanad hogy a tetris nem szaggat ez meg igen.

    FSX settings be miket allitottal be?
    VGA driverbe AA AF?
  • Zpogi
    #11813
    Nem melegszik semmi,elvileg.A procim...hát nem tudom a Rise of Flight Fullon megy 1680x1050-en.
  • Hypo #11812
    Esetleg valami melegszik? A vga nak siman kene birnia, a proci meg hat lehet azzal lesz
  • Zpogi
    #11811
    A konfigom:AMD X2 6000+ ,4GB 800MHz RAM és az 5850.
    "ATi kártyával meg nem tudom mit szívsz?"
    Belassult az IL_2-ő,meg az FSX is.Ugyan ezzel a konfiggal csak NV kártyával nem volt gondom.
  • [HUN]FaTaL
    #11810
    "Ha mindent minimumra állítok akkor is csak 10 fps."

    A VGA ebben a játékban baromi keveset számít. ATi kártyával meg nem tudom mit szívsz.

    Milyen procid van?
  • Zpogi
    #11809
    Átírtam a CFG fájlt is semmi változás,én ezt egyszerűen nem értem.
    Ha mindent minimumra állítok akkor is csak 10 fps.
    Amióta ATI kártyám van csak szívok vele,elötte egy Nv 9800GTX+-om volt azzal nem volt semmi gond soha.
  • crossy104
    #11808
    Valaki azt irta , hogy ez a játék egy szörnyeteg.Művészet hozzá normálisan beállitani, összhangba hozni a konfigot.Igaza volt.
  • crossy104
    #11807
    Egész éjjel nyaltam a külföldi fsx. tuning forumokat.És probálkoztam.Persze a segitséged mindig kell,/ és köszönet érte/ mert Te képben vagy, én meg még csak kisérletezem.
  • Hypo #11806
    Elöször is be kéne kapcsolni a show hidden system files-t
    altalaban itt kell lennie \Users\(your user name)\AppData\Roaming\Microsoft\FSX

    Az egyszeru megoldas meg az address bar ba beirod ezt : %appdata%\Microsoft\FSX majd enter es ott lesz
  • crossy104
    #11805
    Rendszergazdaként a total commander állitsd be, hogy lásd a rejtett fájlokat.
  • Hypo #11804
    Nem csak nem ertettem , mert lejjebb még kerested a megoldast most ugy tunt tudsz mindent azert nem vagtam hogy akkor most kell e segitseg.

  • crossy104
    #11803
    Rendszergazdaként futtasd a total commandert.Ugy látni fogod.Utána nézz guglit, keress rá fsx cfg tuning-ra.Mielőtt piszkálod a cfg-t másold át valahová, ha gond lenne meglegyen.
  • crossy104
    #11802
    Kérdezem.Tényleg ennyit számit?
  • Zpogi
    #11801
    Feltettem én is az új béta drivert,de nem változott semmi,a cfg fájlt pedig nem találom hiába írtam be a keresőbe az sem,néztem az Aplicationdata-ban is.
    Win 7 64bit-em van.
  • Hypo #11800
    most kérdezed vagy állitod?:)))
  • crossy104
    #11799
    Forduló közben akadozik a játék, kevés az FPS

    Forduló közben az FS-nek töménytelen mennyiségű adatot kell számolni az éppen látótérbe kerülő tájról, ami a processzort és a videókártyát végletekig leterheli. Ez részben egy bugnak, részben pedig a sok adatnak köszönhető. A jelenség jelentősen javítható egy FPS_limiter nevű alkalmazással, ami kiküszöböli az FS-ben lévő FPS limit bugot. Az FSX-ben az FPS korlátozást unlimited-re kell állítani, majd az FPS_limiter progival beállítani 24-30 közötti FPS és azzal indítani a Flight Simulator-t. Ez a progi azokna oldja meg a problémáját, akiknél amúgy is megvan a 24-30 FPS, de forduló vagy új táj betöltése közben akadozik a játék.
  • Zpogi
    #11798
    Köszönöm a sgítséget mindkettőtöknek.
  • crossy104
    #11797
    Szia! Nekem is 5850-em van.Laggolt mint atom, de feltettem a guru3d-ről 10.1 rc2 drivert és jó lett.A cfg fájlt ird át, sokkal jobb lesz.Élsimitás 2x filter 0. Vert.Sync.off.Feltettem full hd-ba, minden fullon, kivéve a vizet, Fél napig szenvedtem a cfg-vel mire jó lett.
  • Hypo #11796
    bat filet hoz letre es ott ahol maga aay fps limiter van.

    tehat: ha beraktad egy konyvtarba a cuccot ott van egy FPS_Limiter_GUI.jar nevu file azt inditva tudod letrehozni a bat filet amit szinten oda rak. fsx.exe.limited.bat neven

  • Zpogi
    #11795
    Bocsánat elnéztem a hozzászólást.
    Nem Carlosfly,hanem Crossy104.
  • crossy104
    #11794
    Sziasztok érdeklődni szeretnék, hogy az acceleration tényleg lassitja a játékot?Érdemesebb csak az sp1-et
    és az sp2-t feltenni?Előre is köszönöm.
  • Zpogi
    #11793
    Sziasztok,kipróbátam én is ezt az FPS limiter nevű progit,de nem igazán találom a DAT-fájlt amit létrehoz.
    Ha meg a főkönyvtárban lévő FSX.exe-vel indítom akkor semmi változás.
    Nekem is az a gondom,hogy akármilyen beállításra rakom 6-8 fps-t produkál kabin-nézetben,külső nézetben max 20-at.
    ATI 5850-em van,tuti,hogy ez hány be,az IL-2-t is belassította mint az állat.
    Carlosfly:Végül is melyik Drivert raktad fel?
  • balint1111
    #11792
    Megnézem hogy megy a demo aztán ha jól megy akkor megszerzem. Remélem nem fog akadni...
  • JackDow
    #11791
    Köszönjük, és mikor ?
  • m814
    #11790
    Az LHsimulations remek kis csapatától Pateszi barátunkal az élen, hamarosan már X-en is.

    LHSM




  • carlosfly
    #11789
    Jajj eggyel lentebbi üzihez kapcs sorry...
  • carlosfly
    #11788
    Tesco polcról vagy az 576K polcáról...stb
  • Falconer
    #11787
    Google a barátod kategória. FS9et ajánlom inkább, hasonló configgal ferihegyenen komolyabb géppel belső nézetben forgalommal az is csak 18fps.
  • exTrem
    #11786
    Nicsn warez topic, szevasz !
  • balint1111
    #11785
    Van Warez topik is?(hol lehet letölteni?)
  • polluxware
    #11784
    menni fog nyugi...

    VFR-re jó az fsx:) a2a gépek, alba, catalina, cheyenne x (2dpanel), realair spit -> ezek szépen mennek alap scenery-n low-medium scenery-autogen combóval
  • Jenc
    #11783
    Sziasztok!

    Lenne egy olyan problémám h az fsx az egyik gépemnek csak egy részét jeleníti meg, de az összes fájlja be van másolva a megfelelő helyére! Ezt hogy tudom megoldani h megjelenítse teljesen?
  • [HUN]FaTaL
    #11782
    Az alapjáték talán el. Kiegekkel IFR repüléshez esélytelen.