33535
  • Clidey
    #11861
    Aranyosak vagytok hogy így ötleteltek helyettem, de én már eldöntöttem a kérdést. :)

    A Flight1 szar, Dreamfleet szintén, a Abacus-t és társait meg sem emlitem, Kapitányszimulációnak örülnék, de nemhiszem hogy ez a röpcsi beletartozik a profiljukba :) a Carenadoval ugyanez a helyzet, ott is eléggé egységesek a textúrák - és itt most pozitív értelemben mondom, nekem nagyon bejönnek - úgyhogy azok is kilőve, A&A-t meg nemigazán ismerem, így a legesélyesebbnek az Aerosoftot találom, majd valamikor írok ennek a Mathijs kölöknek hogy mi a meglátása. Aztán vagy rábólint vagy elhajt. Ha elhajt, akkor sem esem 2ségbe, de 3ságba sem, vannak nekem príma cseh haverjaim, akiknél szintén tudok futni 1-2 kört, valamelyik csak bejön. De ha mégsem, akkor meg nyomok az egész hóbelevancnak egy Shift+Del-t és meg van oldva minden probléma! :D
  • Clidey
    #11860
    A Discust kábé egyetlen egyszer láttam kábé öt perc erejéig (najó, volt az 6 is :D), aztán szedtem is le a picsába lévén FSX-ben nevetséges már csak a gondolat is, hogy az ember vitorlázzon.

    Hsz-ed másik felével kapcsolatban pedig azt tudom mondani hogy ez egy sokrétű és kicsit bonyodalmas dolog. Anno megboldogult MHSZ-es időkben a 78-as oktánszámú benzin volt porondon, az került minden motoros gépbe itt magyarországon. Speciel a 142-es légiüzemijében mind a mai napig szerepel ez az oktánszám is, mint tankolható minőség. :)
    Aztán a módszerváltás idején nyugatiasodni akartunk mi is kurvára, nameg a MOL is mégtöbb bevételt akart, így onnantól kezdve a szentírásban a speciális 100LL nevezetű repbenzin szerepel azóta. Állitólag van benne valami speciális adalék ami egyrészt csak a repülők miatt van benne, másrészt hogy el tudjanak kérni érte literenként 520-540 forintot.
    Aztán nemrég - 1 éve tán - a cseh LOM gyár ahol a motorokat gyártják, kiadott egy bulletint miszerint nyugodtan lehet az általuk gyártott motorokat normál 95 oktános benzinnel üzemeltetni, minek következtében Otrokovicében ahol viszont magát a repülőt gyártják, rögtön megvétózták, és ők meg kiadtak egy olyan bulletint, hogy az általuk gyártott repülőgépeket továbbra is csak 100LL-el lehet tankolni. Na most légy okos... :D Hülyék ezek...
    Szóval jelen pillanatban úgy áll a dolog, hogy aki akarja és aki megteheti, az 100LL-el üzemeltet, aki meg olcsóbban akar repülőzni, az kiballag 3-4 marmonkannával a benzinkútra és megveszi a 95-öst. :)
    E fenti történet természetesen csak a Zlinekre illetve a LOM motorokra vonatkozik, ezektől elvonatkoztatva viszont azt tudom mondani, hogy a többi gépeket Ancsák, PZL-ek, Cessnák, Piperek satöbbik túlnyomórészt 100LL-el vannak tankolva, de a movitok, UL-ek, sárkányok 95-öst használnak. Persze ez reptere és üzemeltetője válogatja.

    A maradék kérdésedre csak tőszavakban: a M-337AK sűrítési viszonya 6,3:1 olajból pedig az AeroShell-t alkalmazzák mindenhol, de az gőzőm sincs milyen SAE osztály, guglizd ki :)
    Prolongot és egyéb adalékanyagot meg nem szoktunk használni, mert egyrészt hatóságilag és gyárilag nincs rá szabályzás tudtommal, de ennek ellenére volt aki kipróbálta de hatása igazából nem volt. Szerintem értelme se sok volna, hisz itt a motorok szigorú időszakos ápoláson esnek át, ahol ugyebár a jóváhagyott technológia szerint néha cserélnek ezt-azt akár hibátlan az az alkatrész akár nem. De a motor legkisebb porcikája is kibírja a két ápolás közti időt, szóval csak felesleges plusz költség volna mindenféle adalékanyagot locsolni az amúgysem olcsó repülésbe.
  • polluxware
    #11859
    textúrákat azért kérdem mert a discussos screenshotokon szépek, de amint normál távolságban nézelődik az ember a kabinban (paneltól), akkor már bőven nem olyan mint a képeken...

    annyiszor írottam már ,és mivel tudom hogy te vágod ezt a témát..

    sima autóbenzinnel nem lehet hajtani ezeket a motorokat? milyen oktánszámú kell neki? kompresszió viszonya milyen? milyen SAE besorolású olaj való neki? használsz Prolongot?

  • Clidey
    #11858
    "...valmi Niels Holgerson nevű ürge van ottan aki részt vett a Do-27 munkálataiban is..."
    Nocsak! Felhagyott a vadlibán repülgetéssel? :DDD

    "...textúrák azok milyenek? úgyértem remélem nem olyan mint a discuss glideren hogy csak ránagyítva élesek, távolabbról meg szétmosódnak (nem agyontömörített)..."
    A textúrák hiperultrabrutálfrankók, hát nem látsz a szemeddel?! :DDDD Nade a vicczet félretéve, a hagyományos metódusommal készültek, úgyhogy mipmap az ment a levesbe így gyönyörű éles textúrákat láthatsz. A ma linkelt galériában van sok in-game shot, azokon ez jól látszik szerintem.


    "...gépet mennyire eszi?..."
    Gyakorlatilag semennyire. A jelen grafikai beállitásaimmal ahol más fizetős addon kirakja a maga 15-20-30 fps-ét (Friday Harbornál, ofkóz), a Zlinke olyan 50-60 körül produkál úgy, hogy már pár műszer működik is benne.

    "...esetleg tervben van valmiféle alapszíntű accusim féle doog hozzá?..."
    Mivel ilyenirányú programozási tapasztalatom nem van, így kérdésedre egyértelmű nemmel válaszolhatok.

    "...kis panelocska amin olajat lehet töltögetni (min 3fajtát), motor égetés meg hasonlók:)..."
    Nos ha teljesen autentikus akarnék lenni nameg a szőrszálat is hasogatni, akkor azt mondanám hogy ennek értelme nincs, mert a gyár csakis egyfajta olajat engedélyez, az pedig az AeroShell, a régi időkben pedig az MSZ-20 :)
  • polluxware
    #11857
    embör..... én inkább veszek nyárára ricinust meg trombitát Gusztikámnak:)

    2,4es cora után bőven jó lesz nekem valmi mezei i3 amit orrvérzésig huzogathatok otthon

    i7et vegyen az akinek tellik rá... és inkább ésszerűen teszek össze valmit

    (ez énvok)
  • [HUN]FaTaL
    #11856
    Quad megeszi az i3at szvsz...

    i5 is alig gyorsabb mint a quadok. Ehhez a játékhoz szerintem jelenleg csak i7.
  • polluxware
    #11855
    lassan érdemes lesz valmi erősebb cora2 helyett I3-ban gondolkodni...

  • Akeritius
    #11854
    Közben rájöttem a képernyő szegély csíkozodási hibájának pontos okára. Dx10-es kártyát Dx9 alatt futtattam, így becsekkolva a DirectX 10 Preview alatt már tényleg semmi gond nem jelentkezik, csak így tooltip például nincs, meg az fps-em is rámegy. De talán nem véletlenül tettem amit tettem, ez a Dx10 megjelenítés eléggé egy bughalmaz.
  • Hypo #11853
    igaz:)))
  • polluxware
    #11852
    csak megvesz/installál

    a játszásról nem írt semmit! ne vezesd félre már az elején
  • Hypo #11851
    megvesz / installál / jatszik
  • ezsolt
    #11850
    Még nincs eldöntve, talán semmit. Ezt sem használtam sokat. Többnyire a szekrényben állt.
  • AirForceRic
    #11849
    sziasztok! ha valaki tudna nekem segíteni, hogy hogy lehet felrakni FSX-hez a Budapest megaairportot azt nagyon megköszönném! [email protected] <--- msn cím, elörre is köszi
  • wolfaud
    #11848
    Mit veszel hellyette?
  • crossy104
    #11847
    Azért nem semmi némelyik gép.A C5 Galaxy, 25 fps-t szed le, a C130 Hercules 20-at.
  • ezsolt
    #11846
    Sziasztok!

    Tudom, hogy ez nem a hardver apró, de arra gondoltam, hogy talán van akit érdekelne egy eladó x52. Ha kérdésetek van a joy-al kapcsolatban akkor azt privátban a prohardveren keresztül tegyétek fel legyetek szívesek.

    http://hardverapro.hu/apro/saitek_x52_es_saitek_pro_flight_rudder_pedals_elad/hsz_1-50.html
  • polluxware
    #11845
    182Q normális 3D-s múszerekkel..... vagy 206os turbó
  • carlosfly
    #11844
    Köszönöm
  • [HUN]FaTaL
    #11843
    Tudom, a lol a fejlesztők felé irányult, ahogy elnevezték a sort :)))
  • Hypo #11842
    cool:)))
  • Akeritius
    #11841
    Köszi a tippet, a dirver korábbira lecserélése szinte maradéktalanul megoldotta a problémát.
  • CptSAB
    #11840
    Azért a régi C172 és C182 is kijöhetne már valakitől, legyen az FREE vagy Payware.. Az egyettlen repi amiben valóban ültem is, egy 182D volt eddig. Nekem nagyon bejött a régivágású törzshátsóval.
  • Hypo #11839
    Akkor ha jol ertelmezem 2 gondod van? 1, antialias 2, villodzo csik
    az elsore driverban kene beallitanod es forcolnod hogy fsx azt hasznalja, magaban a gameben nem kell bepipalni az AA.

    A masodik dolog meg valami vga gond lehet, de ha jol ertelmeztem mas gameben ez nincs csak itt??
    Egy regebbi driver felrakasa?
  • Hypo #11838
    Mi van??? kerdezte mit jelent a sor, valaszoltam hogy ez a flying tipset jeleniti meg, csak igy neveztek el a programozok ennyi, most akkor mi a gondod???
  • Akeritius
    #11837
    Sziasztok!
    Egy technikai jellegű problémám volna az FSX-el, a közel múltban ruháztam be egy HD4770-re. Élsimítás bekapcsolásával azonban hibát tapasztalok a megjelenítésben, CCC-vel és a játékban használható jelölőnégyzetes módon is. Clean install/Driver nem segít. Az egyetlen játékom, amiben jelentkezik, esti repülésekkor sokkal élénkebben látni, szűkebb értelemben arról van szó, hogy a képernyőm felső és bal oldalán szabálytalan színű 1-2px területű csíkok jelennek meg és tűnnek el. Kérem, ha valaki tud segíteni sokat jelentene.
    (illusztrációm)
  • [HUN]FaTaL
    #11836
    lol azért az egy virtual copilottól igen messze van :D bár FSXben lehet hogy jobb mint FS9ben, de őszintészólva kétlem, hogy jelentős különbség lenne
  • Hypo #11835
    Realism/Display flying tips
  • carlosfly
    #11834
    VirtualCopilotActive=0 ez mi az fsx.cfg-ben?
  • grimm13
    #11833
    az alba már megvan de a másikat megnézem thx
  • polluxware
    #11832
    hm.. mondjuk az albatros szép, jet, és tökéj ifr manuális repkedésre

    ha business jet-re gondolsz akkor meg van olyan wilco citkax meg társai
  • grimm13
    #11831
    Én pont most keresek egy szép kisgépet(max jet) amin szinte minden rendszer kezelhető és igényes valamint van hozzá vc de még nemigazán találtam :D
  • Hypo #11830
  • polluxware
    #11829
    3D-s műszerek annyit dobnának rajta.............................................................

    olyan kevésen mulna néha:)

    egyébként sztem magát a modellt meg a texeket jóval előbb betervezgetik is csinálgatják... annó piper seneca előtt is 2 gép kijött amikor annak már kezdetleges screenshotjai voltak.

    az megy hogy ilyen bugos, az meg üzletpolitika a warez ellen.. mert updatelni már ugye csak regisztráltan lehet

    saratogánál is a gyújtás kapcsolót felejtik le......... mennnyenek már hogy nem tünt fel
  • Hypo #11828
    LCD-d van?? az 60 hz ergo ha vsync on ugyse megy 60 fps nel feljebb es nincs utanhuzas se, regi crt-n jo volt mert adott tobb fps-t de nem lett tole gyorsabb az adatok feldolgozasa.

    De ahogy erzed>
  • crossy104
    #11827
    Köszi! Miért kell vsync?
  • Clidey
    #11826
    Ha a recycled gaukat leszámítjuk, akkor is rohadt gyorsan dolgoznak a skacok...ennyi idő alatt megcsinálni a modellt, azt bemappolni, de legfőképp a textúrákat legyártani ilyen kvalitibe...az nemsemmi!
    Csak kár hogy FSX...majd az FS9-es verziót megveszem ha lesz belőle. :P
  • Hypo #11825
    C185 kijottitt

    Kivancsi vagyok megint a szokasos belos ugyanaz kulso mas rep modell ugyan az dologrol van e szo toluk. De teny evek ota ugyan azokkal a gaugekal mennyi penzt lehet keresni
  • Hypo #11824
    40-260 FPS :)) vsync et be kell kapcsolni foleg ha lcd-d van a sok fps tol meg nem lesz smooth a game.
    Raadasul terheled feleslegessen a rendszert is.
  • crossy104
    #11823
    Nem hiszem el! Tegnap dolgoztam, onnan irtam.Ma reggel elinditom a játékot, és a második felszállásnál nekem is megint azt csinálja amit neked.Pedig annyira jó volt.Már tényleg nem értem.Egyszer úgy megy mint egy álom, 40-260 közötti fps, most meg 8-16-60 fps között ugrál, pedig hozzá sem nyúltam semmihez.
  • Zpogi
    #11822
    Azért köszönöm az eddigi helpet.