33535
  • [HUN]FaTaL
    #12061
    Gondolom nickname: IVAO ID, password a jelszavad

    Phonetic Nickname-hez meg valós név.

    Vagy fordítva. :)
  • Rubio #12060
    Köszi, hogy ilyen részletesen leírtad, csak most meg az a gondom, hogy én a connect menűben nem találom az általad írt beállításokat:



    (Tudom sok velem a gond, de nem tehetek róla. Vagy igen?)
  • m814
    #12059
    TS megnyit
    Connection
    Connect
    Label:IVAO vagy akármi
    Server address:eu6.ts.ivao.aero
    Nickname:Valós név! no darth vader stb.
    Allow server to assign...: pipa
    Registered: bejelölve
    Login name:IVAO ID pl. 322659
    User Password:Az IVAN jelszavad

    Connect

    Settings
    Sound inpout/output
    Push to talk bejelölve
    és kész



  • Rubio #12058
    Köszönem mindenkinek a segítségét!

    Ámbár én hiába meresztem a magyar oldalon a szemem, de azon kívül, hogy le van írva, hogy itt: IVATHU TeamSpeak lehetőségem van belehallgatni a rádiózásba, nem igazán jöttem rá, hogy hol és hogyan kell belépni. Kódjaim vannak, csak jelen pillanatban nem tudok velük mit kezdeni, azon kívül, hogy a saját profilomba (már ha így hívják) beléphetek vele.

    És nem csak az oldalon meresztettem a szemem, hanem a segédletekben is, amit g0a mutatott és ott, ill. azok között rá is leltem erre:

    "Felléphetsz az Eu6V TeamSpeak szerverre is (anélkül hogy éppen repülnél vagy
    irányítanál) – belehallgathatsz az irányításba vagy a HU_Members csatornán beszélgethetsz más
    magyar tagokkal."

    Csak éppen az nem jött le belőle, hogy hogyan... Tudom (még) én vagyok a béna, de akkor sem leltem rá, hogy hogyan is kellene fellépne erre az ominózus oldalra...

    Szóval azt a "simán megoldható"-t nem kétlem, csak éppen nekem nem megy simán, leginkább sehogy se!
  • g0a
    #12057
    ivao segedlet

    ezt nezegesd at es nyugodtan irj ide a forumba ha valami nem vilagos :)
    ha igy kozosbe megbeszeljuk hatha tobben is kedvet kapnak az online repuleshez :)
  • Hypo #12056
    Ahogy gOa kolléga irta ez simán megoldható.

    Javaslom a magyar ivao oldalra menj fel es ott minden le van irva érthetően.
  • g0a
    #12055
    szia!

    lehetoseg van ra termeszetesen.
    mindenkeppen kell hozza 1 regisztracio es 1 teamspeak (forgalmat mar tudod hallgatni)
    konkretan ird le hogy hol akadtal el es segitek.
  • [HUN]FaTaL
    #12054
    A téma teljesen ide való. Ha jól tudom ehhez csak be kell regisztrálnod az IVAO hálózatára, majd belépni és hallgatni a TS-t, de Hypo majd kijavít ha rosszul emlékszem. :)
  • Rubio #12053
    Sziasztok!

    Egy kis segítséget szeretnék kérni ahhoz, hogy meg van-e még az a lehetőség az IVAO-n, hogy semmi mást nem szeretnék csinálni (egyenlőre), csak a forgalmazást hallgatni? Tudom, hogy ez a téma nem teljesen ide való, de azért így kérdem, mert senkit sem szeretnék privátban ezzel zargatni, ugyanakkor, ha valaki veszi a fáradtságot és segít nekem, akkor ő nyugodtan tegye ezt meg pm-ben.

    És akkor egy kis háttér infó, hogy miért hozzátok és nem a segítőhöz fotdulok: egyszerű a válasz, mert nekem olyan már nincs. Nagyon rég nem voltam fent az oldalon és miután kaptam egy értesítőt, újra aktíváltam magam, de akárhogy is néztem onnan nem igazán tudtam tovább lépni.

    Szóval bocs, hogy ilyen, nem pont ide vágó témában zargatom a társaságot, de nagyon megköszönném a segyítséget!
  • Hypo #12052
    Na akkor ott a feljovo ablakban bal oldalt felul ird be a meretet amit akarsz, es lejebb meg az apect ratiot is allisd be majd ha megvan a keretet el tudod mozgatni.

    Mondjuka tuti megoldas video Premier vagy after effectsben osszerak, vegasba behiva meg zene es voice alarak es kirenderel
  • Clidey
    #12051
    Ezt a funkciót nézegettem már, de nekem valahogy nem azt csinálta amit szerettem volna...csak zúmolni akart meg forgatni meg ilyesmik...de biztos én voltam a bénaláma, úgyhogy este kiprószálom megint, köszi a helpet!! :)))))))
  • Clidey
    #12050
    Ok :))))))))))))))))
  • Hypo #12049
    Van a timelineon levo kis kockan jobbra felul egy PAN CROP gomb azt megnyomod bejon es ott ertelemszeruen az F betut tartalmazo keretet tudod nagyitani kicsinyiteni. Egyebkent ott tudsz zoomot is megcsinalni. Mondjuk nem egy brillians resze a proginak, en 1920x1080 as videot raktam 1280x720 as ba de a virtaul cockpit feliratot nem akartam bele, hat nem volt egyszeru mert rarakott fekete csikot....a vegen bal oldalt ahol a meretet tudod kezzel beirni ott beirtam a kello meretet es kesz.

    Premier after effects ebbol a szembpontbol merfoldekkel jobb, de azoknak sajnos a render resze foleg youtubre nem egy tokej.
  • Gizmo94
    #12048
    Kérdésedre válaszolva nálam konkrétan az az óvodás építőkocka szintű pedestal verte ki a biztit, meg a hokkedli textúrájú ülések. De valahogy az egész nem szimpatikus. A másik projektjük biztosan komolyabb lesz, erre meg majd adnak kis SP-t , gondolom..
  • Clidey
    #12047
    Azmár igaz...annak az FMC-je se bugzik! :))))))))

    S hamár ittvagy egy short question: Vegasban hogy tudok crop-polni? Tehát például egy 1024x768-as múviból 1024x500-ast csináljon, de ne összenyomja a képet függőlegesen, hanem alulról-felülről levágjon egy-egy egyenlő részt? Köci a answert előreis! :)
  • Clidey
    #12046
    Én továbbra sem értem mi a bajod ezzel a kokpittel ha nem a realisztikusság...textúrailag (najó, nem egy CS de azért szép) és méretileg is teljesen rendben van szerintem, hasonló kvalitit - a pár hete emlegetett 1-2 repcsin kívül - nem találsz free-ben az tuti...
  • Hypo #12045
    Zlin-el kell menni ott minden jo:))))
  • Clidey
    #12044
    Igazából én se értem miért szaraxik nálam. Pontosabban csak szarakodott...azóta azt csinálom hogy egyből NAV-ba rakom (ami amúgyis így szokás IRL ugye) és onnan ATT-ba akkor pár perc alatt magáratalál, és tudom folytatni a briefinget. Ha elkezdem alignmentálni akkor az életben nem talál magára, kézzel meg nem szoktam pötyörészni. :)
    Valahogy mindezek ellenére én is jobban megkedveltem mint a PMDG-t...többet tud műszerileg, és szerintem az FD is mintha jobb lenne... Bár az FMC produkál néha ölég érdekes STAR-okat de azon nagyvonalúan átlendülök :)))
  • Gizmo94
    #12043
    Én is maradok a Level-D-nél. :)
  • Hypo #12042
    Szived joga a szabad valasztas, en elvbol kerulom az airbusokat:)))) szoval nalam nem is volt kerdes hogy megvegyem e:))))
  • Gizmo94
    #12041
    Mint írtam, nem az eredetiségével volt bajom. Mi a véleményed pl. a pedestalról? Bár tény, ízlések,stb.. Vitatkozni felesleges. Én freewareként sem raknám fel, ettől még bárkinek tetszhet.
  • Hypo #12040


  • Gizmo94
    #12039
    Nem a műszerezettségére és az elrendezésére értem, az természetes,hogy igyekszik megfelel a valódinak. De ez a kidolgozás.. Arra értettem a primkót. Poskynak szebb paneljei vannak kis túlzásssal. :)
  • Hypo #12038
    Izlesek es pofonok DE "... cockpit meg full primkó" ez alatt mit ertesz??? az eredeti original 300 as igy nezett ki, FMC se volt benne INS volt. szoval akkor mi van?
  • Gizmo94
    #12037
    Hát nem tudom, nekem nagyon nem jön be, szerintem ronda is lett és a cockpit meg full primkó. Egy petákot sem adnék ezért.

    Más... Az FSX ATC-je már sokadszor navigált el az "erdőbe" . Enyhénszólva elegem lett belőle. Érdeklődnék,hogy ki milyen ATC progit használ, mit javasol? VoxATC kilőve, relatíve csendesnek kell lennie, nem karattyolhatok, mert éjjel is repkededek ( főleg) és kiciánoz a család. :)
  • polluxware
    #12036
    ezt az IRS problemót nem igazán értem.. nekem soha nem volt gondom vele akárhonnan is akartam felszállni... annyit érdemes tudni hogy ha kézzel pötyögi be az ember, akkor meg kell nézni a bal és jobb oldal adatait hogy eggyezzenek különben pirosan világit az egyik oldal és próbálja szinkronizálni a kettőt -> hosszabb időt vesz igénybe

    amúgy tökéj a textúra! valhogy nincs hangulatom a pmdg-vel tökölni... ez sokkal hangulatosabb még airac nélkül is
  • polluxware
    #12035
  • Papirzacsi
    #12034
    Nem hagyta le senki, valószínűleg kikapcsolható, hogy ne zavarja a látást, ahogy nagyon sok más kiegnél is lehet. Mondjuk személyes véleményem, hogy nekem rohadtul nem tetszik a gép. Nem tudom megmagyarázni, de a gyomrom erősen liftezik a képek láttán. :-D


    ha a kép nem jelenne meg.
  • Akeritius
    #12033
    Szuper jófej volt az aki lehagyta belőle a szarvkormányt! (először az A320-as családban volt kicsempézve üvegekkel a műszerfal) Meghalnék már egy tűrhető A320-ért.
  • Hypo #12032
    jaj de varom :)))))) fujj
  • Clidey
    #12031
    Jajj tisztára el is felejtettem...de végülis mindegy, mert úgy döntöttem nem kapod meg.
  • Clidey
    #12030
    Az is jön majd február végén.
  • Hypo #12029
    Nem lett azert nyomi, csak szerintem sokan egy glasscockpitet vartak, ezt meg ugy ahogy repulni kell, nem csak operatorkodni.
  • Gizmo94
    #12028
    Nagyon nyomi lett. :(
  • polluxware
    #12027
    tudom messze van még karácsony, de sokat kell még aludnod a "dologra"-ra?
  • [HUN]FaTaL
    #12026
    Minekaz?

    Há ott a dzsojsztikk :D
  • Clidey
    #12025
    Ez valami high-tech gondolatvezérléses kütyü? Sehol sem látok kormányszar vat...
  • [HUN]FaTaL
    #12024
    Aerosoft Airbus A300 released.
  • grimm13
    #12023
    Szép már várom :D thx
  • carlosfly
    #12022
    :D