33535
  • Papa01 #13581
    Húú, köszi szépen!! :)
  • CptSAB
    #13580
    nincs a kölökben bombiner hajlam..
  • carlosfly
    #13579
    Igen ismerem! ITT találtok hozzá hangot :) Budapest Approach 129.7 Láthatod a gépet a radaron és hallod a forgalmat ;)
  • polluxware
    #13578
  • Papa01 #13577
    Sziasztok!

    Ezt ismeritek? :) Nagyon szuper!

    http://www.flightradar24.com/
  • Hypo #13576
  • Papirzacsi
    #13575
    Köszi, de én úgy és arra repülőzök, amerre éppen kedvem tartja, így magasról teszek az ilyesmire. :-)
  • CptSAB
    #13574
    Szívesen küldök reality útvonalakat is. :D De azok európaiak...
  • Papirzacsi
    #13573
    Én meg csak B17-tel repülgetek, mindenféle modern eszközt nélkülözve. :))))
  • grimm13
    #13572
    Én általában felszállok egy közepes, max Ferihegy méretű reptérről és valami hasonlón leszállok D: a másik meg a a kis Hawaii repterekről való fel-lészállás ....
  • Papirzacsi
    #13571
    Egyet kell értsek. Nem kell a legangyobb textúraméretet használni és akkor nem vészes a REX. Nálam egyedül a nagyobb csillogó vízfelületek okoznak fps csökkenést (2x-es beállítással).
  • [HUN]FaTaL
    #13570
    Textúraméret függő. Szerintem még a legkisebb is jóval szebb mint az eredetiek és az nekem egyáltalán nem fogta.
  • g0a
    #13569
    fsx alatt megfogja de fs2004 alatt nekem nem veszes....
  • Ombika
    #13568
    IGen eleg durvan!
  • grimm13
    #13567
    A REX amúgy nagyon megfogja a gépet ?
  • MatWood
    #13566
    REX Overdrive FREE!

    Több mint 9GB ingyenes HD texture FSX-hez!! Az oldal szerint nemsokára jelenik meg!
    Ezzel az update-el szerintem mindenki megtalálja majd a magának megfelelőt! :)
  • litlebubu
    #13565
    Közben megoldottam!
  • litlebubu
    #13564


    Tudnátok segíteni? Az SP1-et szeretném telepíteni az FSX-re és ez a hiba fogad. Win7 x64
  • CptSAB
    #13563
    LHDK.. !!!! Még "szkeneri" is van hozzá ám, úgy ááám!
  • gaspen
    #13562
    LHHH :-)
  • [HUN]FaTaL
    #13561
    LOWI, TNCM, EHAM, LPMA
  • grimm13
    #13560
    THX
  • Ombika
    #13559
    Ment privi!
  • Hypo #13558
    PAJN, PAKT, PASI, PAWG, Balearic Islands X , LUKLA, LSZL Locarno LSZS Samedan LSZE Bad Ragaz LSMF Mollis LSPA Amlikon
  • hhelikopter
    #13557
    Sziasztok!

    A következő fórumozókkal szeretném a kapcsolatot felvenni:

    Ombika, JackDow, litlebubu

    Kérlek írjatok privát üzenetben elérhetőséget, vagy mail, tel, skype!

    Köszi
  • LegendTommy
    #13556
    na még 1 link
  • LegendTommy
    #13555
    [URL=http://www.origo.hu/utazas/20090123-a-vilag-legfelelmetesebb-repuloterei-kifutopalyai.html]"érdekes"[/URL]
  • grimm13
    #13554
    Tudtok mondani nekem érdekes reptereket ? Nem hatalmas repterekre gondolok mint a Heathrow hanem kis repterekre mint pl. : Toncontin vagy jó pár Hawai reptér .
  • gaspen
    #13553
    Windows 12 :-)
  • bgabi727
    #13552
    már csak azért mert az én emailemre nem küldte el a jelszót úgy meg ugye nehéz belépni. még egyszer próbáltam akkor se történt semmi. a tízéves freemail jelszavam meg már rég elfelejtettem. :)
    érdekes aki meg ezt csinálta annak simán ment. vagy csak én voltam hülye...
  • bgabi727
    #13551
    nem tudom mért vagy benne biztos hogy ez az én regem...
  • bgabi727
    #13550
    a felhőáttörési eljárást nem érted? mert az helyenként változó, pl. itt 800 m magasan át kell repülni az irnyadót, át kell törni a felhőt, és ha ez 150 m ig nem sikerül (magyarul 150 m en még a felhőben vagy) akkor fel kell emelkedni 800 méterre és várni a további utasítást.
  • carlosfly
    #13549
    Naaa! Az életkora egyértelműen bizonyítja hogy valódi veteránnal van dolgunk! :) :)
  • Papirzacsi
    #13548
    Csak megjegyezném, hogy teljesen tévesen terjedt el a magyar repülésben a QGO (QGO görbe) megnevezés a repülőgépek szélhatárétékeinek kifejezésére.
  • m814
    #13547
    Ühüm.És akkor ezek mik?QBJ = köd miatt leszállási tilalom van. QGH = felhőáttöréssel leszállhat! stb. stb
    De nem vitatkozok.Az MHSZ széthullásáról adott rövid történetből,is látszik hogy veterán pilótával van dolgunk.Clidey meg repkedjen ahogy akar......
  • bgabi727
    #13546
    ez mindez szép.
    csakhogy a teljes leszállási tilalmat szokták QGO-val jelölni. ha a látás a QGO határ alá süllyed (vízszintesen 200m, a felhőalap 50 m), el kell rendelni a teljes leszállási tilalmat, aza a QGO-t.
  • m814
    #13545
    A repülőgépre érvényes szélhatárértékek (QGO) azon szélsebességértékek, amelyek mellett a repülőgép fel- és leszállása végrehajtható. Megadják a legnagyobb ellenszél-, oldalszél- és hátszél értékeket rendszerint a felszállópálya állapotának – fékhatás nagyságrendjének – függvényében.
  • Hypo #13544
    Nem kivánok bele szólni a "nagyok" dolgába de ez azért megragadt: "...hát ez hihetetlen. ez a mentalitás és hozzáállás tette tönkre az egykor felfelé ívelő pályájú sportrepülést, emiatt szedték darabjaira az mhsz-t..."

    Bazz Clidey ha ezt elobb tudom

    De ugy vettem hogy a repülés szeretete hozta ki belőletek ezt a forro hangulatot, és ez az egy plussz pontja az egesznek.

    Na most már vége legyen:))))))))))))))))
  • bgabi727
    #13543
    hát ez hihetetlen. ez a mentalitás és hozzáállás tette tönkre az egykor felfelé ívelő pályájú sportrepülést, emiatt szedték darabjaira az mhsz-t. annyit mondanál hogy bocsi azt soha többet eszembe se jutna.
    mellesleg a QGO-Maszovlet kapcsolatnak semmi köze nincs a szélsebességhez hisz a QGO nem azt jelenti. és most kezdhettem volna úgy hogy de sötét vagy b+...
  • [HUN]FaTaL
    #13542
    Repül valaki DA Fokkerrel FSX alatt? A jobb oldali ülésbe ültet (gondolom CO-Pilot), hol lehet ezt átállítani, mert így borzalmas?