33535
  • Papirzacsi
    #14101
    Akkor te valamit nagyon elnéztél, mert az E a select engine ~20 éve.
  • Forolto
    #14100
    Bocsánat valahogy én ugy tapasztaltam élőben is és más játékokban,hogy ahova behívnak parkolásra ott megtörténik a feltöltés.
    -Kapok üzemanyagot.
    -esetleg rámtolják a létrát maguktól
    -viszont kaptam hátulról egy kisbuszt,ami a gép hátsó részéhez gurult majd el is ment.:)

    Megnéztem a gombkiosztást és az E-re leállítod a ctrl+e re ujraindítod.Sőt mikor egy letöltött gépem beakadt a kifutópályán még kérte is hogy indítsam a hajtóművet a ctrl+e gombbal. :)

    Hoopsz joystick settings,ez kimaradt köszi a tippet.

    Elmondom mi is történik leszállásnál.Már szinte megörjít.
    Tehát leírják hogyan szálljak le hova szálljak le,ez rendben is megy,néha elviszek egy fát,vagy épp túlcsúszok,de ez nem érdekes.Kapom ATC-n menjek le a kifutóról.,legurulok.
    A földi irányításnál vagyok persze.
    A menűben a taxi kiválasztások jönnek fel szépen hova akarok állni.kérek egy parkingot.Meg is adják,oda is gurulok.Mikor beállok akkor a menüben 2 lehetőségem van.Egy másik parking hely kiválasztása és a taxi to gate nevű csoda ami szépen ujra kivisz a kifutóra.

    Tehát valamit elrontok,hogy se egy ujratöltés se egy létra semmi nem jön fel.Mondjuk az furcsa is nekem,hogy sose a terminalhoz vezetnek.:)

    Tankolás a tankolónál történik,na az hol van?Miért nekem kell menni a tankolóhoz?Miért nem ö jön?:)
  • Hypo #14099
    "...-mondjátok,hogy tévedek,de nem lehet a free flight-ban folyamatosan egyik reptérről a másikra repülni?"

    EZT kicsit pontosabban, mert nem ertem.

    Nem is tudtam hogy e re leall a hajtomu:))
    Joystick settingsben beallitottal mindent? rudder?
    ATC menu megorul az mit takar?
    Tankolas a tankolonal tortenik.
  • polluxware
    #14098
    mip-map ről jut eszembe.. egy csomó aerosoft-os gépnek sztem ez a baja... kiprószáltam hogy imagetool-al kifejtettem csak az első (0ás) map-at -> ez a valós texméret, és nem csak szebb lett és mosódás mentes, hanem azáltal hogy csökkent a tex mérete 20%al még mintha jobb is lenne (50db fájl esetén összeadódik a dolog)

    példa erre Discus Glider K, BM... most már nomrálisan használható 0.50es kabin nézet mellett is

    egyébként ugyanez a bajom a Twin Otter-el, valamint a Black Shark kabin textúráival (nem fs de a problemó ugyanaz)

  • Forolto
    #14097
    Sziasztok,

    új vagyok a játék terepén,a hétvégén sikerült eltöltenem a játékkal egy kis időt.

    A FAQ-t elolvastam,de van pár kérdésem,amire nem találtam választ.

    -mondjátok,hogy tévedek,de nem lehet a free flight-ban folyamatosan egyik reptérről a másikra repülni?
    -Eredeti játékom van,de valahogy a gombok nem működnek.Nem állítja le a motort az E,sokszor kapom be tippként hogy korrigáljak a B lenyomásál.A leszállás után nem tudok hívni létrát stb,tehát a gombkiosztás valahogy nem igazi,mi lehet a gond?Felraktam az SP2 öt.Win7es alatt futtatom.
    -a gép irányítása szépen elhúz jobbra.Gamepadot használok+Controllert.Sose volt máshol ilyen gondom csak ennél a játéknál.Hogy tudom ezt javítani,hogy ne másszon el a gép a felszállásnál jobbra?
    -Lehet én vagyok béna de leszállásnál nekem az ATC menü megörül.
    Leszállás okés,kérik a kifutópálya elhagyását,eddig ok,kérek egy parkolási helyet,megadják.,a segédvonallal el is gurulok oda,erre nem ad fel üzemanyag feltöltésre menüt,csak egy másik parkoló helyet vagy a kapuhoz amivel visszaenged a kifutópályára,tehát nem találok lehetőséget a játék folytatására.Üzemanyag nélkül nehéz...
    -Multiban folyamatosan kidob a játék,mert már használom a belépőnevem másik gépen...
  • colbeny
    #14096
    Na megint itt vagyok :)
    Belátom srácok, hogy több ponton igazatok van. Ennek ellenére én azért még kitartok mellette, hátha egyszer egy teljes értékű szimulátor lesz belőle.
    Innsbruckkal csak azt akartam prezentálni, hogy kis energiabefektetéssel (akár 1-2 nap!) egész jó scenery készíthető. A mérethez még annyit, hogy a 6DVD kb. 70GB helyet foglal, ami az 1-2 TB-s merevlemezek idejében azért nem olyan nagy érvágás. FS-nél is láttam már 152GB-os telepítést. Jó, abban biztos csak minőségi addonok voltak, de mégis dupla akkora.

    Üdv:

    colbeny

    U.I.: szép a Duke-os videó!
  • Hypo #14095
    :))
  • polluxware
    #14094
    bíícs duke-ra annó nagyon bevoltam izgulva... az fps ami gátat szabott:) ma már gy vagyok vele hogy túl steril a gép festése

    másrészről a polyiváz olyan szinten optimalizálatlan (sztem) ,hogy aránytalanul fps zabber

    leszámítva az agyon map-mippölt texeket hangulatos kis varjú

  • Hypo #14093
    Persze hulyeseg lenne leirni XPLANE-t, de teny hogy nem sok add on fejlesyózto latott eddig benne potencialt, CARENADO mozdult ebbe ay iranyba, DE nem ajulnek el attol hogy tiy ev utan vegre van egy mooney.

    A kepek szepek de mint Clidey is emlitette ez csak egy kis terulet, Amint tobb user fogja hasznalni es lesz benne kereskedelmi potencial, biztos jonnek majd ki ra jobb komplexebb dolok, de a penz nagy ur, es jelenleg FSX ben es meg FS9 ben is tobb a potencial, es valljuk be oket azert a penz es a bevetel erdekli.

    Aki repules buzi akarcsak en kiprobalta idorol idore felrakja, van nekem fent IL2 LOCKON, mert hat szeretem a repulest, de xplane egy par proba utan mindig a recyclebin ben vegzi.

    Jo lenne ha a fejlesztok lepnenek es kicsit ujabb alapokra helyeynek a cuccot.

    Teny hogy jelenleg egy FULL IFR Glass Cockpites repules airliner modra FS9 ben a legjobb.
    Es az is hogy VFR ben FSX jelenleg verhetetlen.

    De en orulnek a legjobban ha lenne a jovoben mas is.

    http://www.youtube.com/watch?v=D6BvCSxYAe8.
  • Clidey
    #14092
    1. Sorry ha félreérthető voltam, mindenkinek szíve-joga melyik szimulátort preferálja. Én nem a júzerekről akarok véleményt alkotni hanem magáról az XPL-ről.
    2. Helyes. Hasonló véleményen vagyok én is. :)
    3. Tetszik-nem tetszik, sajnos ez van. De az idő egyelőre engem, illetve az én álláspontomat igazolja.
    4. Mi az hogy "hogy még(!) nem készültek hozzá iFly szintű kiegészítők"? Hány éve is van piacon az XPL? Mégis mennyit kellene MÉG várni szerinted arra hogy megjelenjenek a minőségi cuccok? Te ezt nem tartod furcsának, nem fogalmazódnak meg benned kérdések ezzel kapcsolatban hogy "miért"?
    Sajnos egy kezemen meg tudom számolni, hány minőségi cucc jött ki az XPL-hez az elmúlt tíz(!!!) esztendőben - ugyanez a számolás FS tekintetében már kicsit nehézkesebb volna... :)
    Úgyhogy azt hiszem te is beláthatod, hogy eme érved kicsit sántít. Mivel a szimulátor mint kategória, azon belül is a repülés szimuláció egy kifejezetten (szűk)réteg-kategória, csak a népek töredéke vásárolja mondjuk egy klasszikus FirstPersonShooter akciójátékhoz képest. Ebből kifolyólag a reklámozására sem költenek dollármilliókat - én legalábbis nem emlékszem; de tegye fel a kezét aki igen, hogy akár bármelyik FS, akár az XPL reklámjai a vízcsapból is folytak volna egy-egy új verzió megjelenésének idején. Ennél fogva az "MS vs. kis fejlesztőcsapat" megállapításod sem állja meg a helyét. Az okok szerintem egész máshol keresendők. Az XPL nagyot akart azzal szakítani hogy egyszerre sok platformra fejlesztette a cuccát, ám saját dugájába dőlt - szerintem. Mivel ennek rengeteg kötöttsége (vagy inkább hátránya) van. Kezdve a már sokat emlegetett grafikai-engine-től az egész szoftver felépítéséig/működéséig. És mára kezdenek elérni ennek a határára. Ahhoz hogy tovább tudjanak fejlődni, komplett részegységeket kellene kicserélni vagy újraírni (grafikai engine, FD számolási algoritmusok, stb. stb) amikor viszont már egyáltalán nem garantálható az oprencerek közti átjárhatóság.
    Azok a képek amiket idelinkeltél első pillanatra tetszetősnek tűnnek - de csak mert ez az XPL alapreptere, amelyet hajlandóak voltak kicsit jobban kidolgozni. Ám elérve a szélére elég illúzióromboló az éles határ látványa a megszűnő autogennek...onnantól meg csak a sivárság van semmi más. Magyarán ezt egy, a szoftvert nem ismerővel be lehet etetni, ám aki kicsit képben van, már tudja a dolgok hátulütőjét... :)
    japersze ha megveszel még további 6-8 DVD-t és feltelepítesz további párszáz gigát, akkormár lehet hogy élvezhető lesz az egész földgolyó...de azért ez egy kissé nevetséges megoldás szerintem... :)
  • L Viper #14091
    Sajnos ez a kidolgozottság egyáltalán nem jellemző. Innsbruckon kívül nem is nagyon találkoztam ilyennel.
    Az ősrégi FS2004-ben a már megszokott VFR épületek is teljesen hiányoznak a világ nagyobb városaiból.
  • colbeny
    #14090
    Ha nem jeleníti meg, akkor bocs, itt meg lehet nézni:

    képek
  • colbeny
    #14089
    Hangsúlyozom, nem támadó jelleggel teszem ezeket ide.





  • colbeny
    #14088
    Szóval.

    1. Egyáltalán nem sértődtem meg, csak kicsit lenéző vagy, pedig nincs okod rá. Ez egy fórum, ami a vélemények megosztásáról szól(na).
    2. Eszem ágában sem volt meggyőzni arról, hogy az XP jobb mint az FSX, engem hidegen, hagy, hogy te melyik szimulátorral próbálkozol.
    3. Egyedül az nem tetszett, hogy olyan végletes kijelentéseket teszel, hogy "soha", meg "biztos", meg "az is marad".
    4. Az, hogy az XP-t nem lengi körül akkora népszerűség mint az FSX-et, gondolom nem kell neked ecsetelnem, hogy miért van: MS vs. kis fejlesztőcsapat. Nyilvánvaló, hogy ez az oka annak, is, hogy még(!) nem készültek hozzá iFly szintű kiegészítők. Ez nem az jelenti, hogy soha nem is fognak, ezt beláthatod. Ott van pl. Carenado, most készült el a Mooney XP változata. Szólj, ha írjak még példát.

    Tisztelettel,

    colbeny
  • Hypo #14087
    fsx, fs9 alatt nekem csak a 757 es ac130 van meg toluk, de eleg is:))
  • Clidey
    #14086
    Mármint melyiket hívod első kiadásnak? Az FS2004-est vagy az FSX ápdét elötti v1.0-sát?
  • Clidey
    #14085
    I know ;)
  • Clidey
    #14084
    Persze mindenki jár így néha. Én is adtam nem kevés esélyt az XPL különbféle verzióinak kezdve talán a 4-es vagy 5-östől. Azóta sem bír meggyőzni...és mint írtam, elég nagy pálfordulatnak kéne ahhoz bekövetkezni hogy ez megváltozzon...de annak meg belátható időn belül nincs esélye. :)
  • Hypo #14083
    ugy orulok hogy a listadon ott a b200:)))))))
  • polluxware
    #14082
    van ifly 738hoz egy nagyon ütős "american airlines" festés is.. az nagyon szép
  • polluxware
    #14081
    sztem ez nem kéne... ezt saját tapasztalatból írom ,hogy soha ne mond hogy soha...

    egy csomó mindent megszerettem már amit annó első ránézésre köpködtem

    általában mindig is azok a dolgok fogtak meg igazán amiknek az értékeire csak másodszori vagy harmadszori nekifutásra éreztem rá az igazi ízére

    ilyen a nagygépes repülés, fsx, aeroworx b200, ariane 737
  • Hypo #14080
    Viszont mostanaban nem is hasznalom fsx et ( fel kene mar ujra rakni:))) )
    majd a szokasos gepreinstall es update utan...valamikor....
  • Hypo #14079
    en az elso kiadasal mentem parat nekem tetszett, ahhoz kepest hogy CS termek, es annyira nem falta a gepet.
    De a 727 meg ezt is uti.
  • Clidey
    #14078
    Saját tapasztalat vagy olvastad valahol?
  • Hypo #14077
    cs707 es van mar 1.1 es nem is rossz a kicsike
  • Hypo #14076
    majdnem xplane:)


    pnw_03 by hypofx, on Flickr
  • Clidey
    #14075
    Csak én érzek csalódottságot vagy sértődöttséget hangodban?
  • Clidey
    #14074




  • polluxware
    #14073
  • Hypo #14072
    http://www.youtube.com/watch?v=MgpzUo_kbFY
  • colbeny
    #14071
    Uraim, Önöknek teljesen igaza van.
    Elnézést a zavarásért!

    :)
  • Hypo #14070
  • Clidey
    #14069
    Ízlések és pofonok. Szerintem hányadék. És mindigis az volt és az is marad míg ezt a grafikai engine-t használja. Leírtam már sokszor: déli tizenkét órakor is olyan hatást kelt az XPL grafikája mintha este hat-hét óra volna! Ez volna legalább olyan jó mint az FSX? LOL :D Az FSX is távol áll a jótól, de legalább nem kelti ezt a "műanyag" hatást. Egy igényesebb sceneryvel (FTX pölö) igencsak tetszetős tud lenni, ám ugyanez sosem lesz elmondható az XPL-ről, és nem a scenery hibája miatt...
    Az FD élvezhetőségét inkább ne feszegessük, maradjunk annyiban hogy az FSX default repcsijei se engedik meg maguknak azt a mérvű unrealisztikusságot, amit pölö a default XPL C-172 elkövet repdinamika címén. Innentől kezdve pedig erős kétségeim támadnak ez ügyben. :)

    Lehetne erről napokat "hozzászólásgyártani" - de minek. A véleményem ugyan az maradna az egész biztos. Amúgyis leírtam egy hosszabb hozzászólásban tapasztalataimat pár hete itt a fórumon, az azóta sem változott - még a mostanság szállingózó csillivilli(??? :D) XPL sotok ellenére sem, úgyhogy több szót nem is fecsérelek erre a szimre. Majd talán újabb 5 év múlva. :)

    Ui: Olvass el/hasonlíts össze pár kapcsolódó fórumot; meg fogod látni, igencsak fényéveket kell még az XPL-nek fejlődnie ahhoz hogy akár csak az FS2004-et is megközelítse! Jó példa erre a nemrégiben megjelent iFly 737 - szépen megfigyelhető hogy - így hat év távlatából is - még mindíg hatalmas potenciál van az FS2004-ben!
  • Hypo #14068
    Meg csak annyit ha majd xplane-t hasznalnak valodi oktatasra akkor már előre lépett
  • Papirzacsi
    #14067
    Ne feszegesd, ne feszegesd!!!
  • Hypo #14066
    Hat szerintem mako jeruzsalemtol. MEg fs9 is siman veri, addonkal meg nincs is ertelme osszehasonlitani a kettot, aztan muszeres eljarasokban detto, én örülnék a legjobban ha lenne alternativa de az xplane nem az.
  • colbeny
    #14065
    Szerintem le fogja nyomni, tekintve, hogy nem jelenik meg több MSFS. Az x-plane-ben legalább van élvezhető repmodell, az FSX meg érzésre ugyanolyan gagyi mint az ős FS2000, jóformán csak a grafikán csinosítgattak microsofték, aminek meg kielégíthetetlen vasigény lett az eredménye. Ha már grafika, akkor meg nem hinném, hogy az XP hányadék. A következő videón elég jól látszanak a különbségek. Egyik se csúnya, csak mások.

    Peace!

    http://www.youtube.com/watch?v=25FJn4iQUNo&feature=related
  • polluxware
    #14064
    köszi!
  • Hypo #14063
    01

    Ebben benn van mar az australia is es meg mas nyalanksag
  • polluxware
    #14062
    +?