33535
  • Papirzacsi
    #14141
    Talán első lépésként szét kellene nézni a program menüjében, minden funkció elérhető onnan, amit a repülést megellőzően elértél.
  • Forolto
    #14140
    Köszi a választ,én is erre gondoltam,hogy nincs leszimulálva,de folyamatosan figyeltem a kerozin mennyiséget és semmi változás.
    Igazság szerint én azt szeretném,ha a create flight-ban elérkezek a célhoz,akkor feltöltve atc-n keresztül egy másik repteret keressek.Tehát az elején okés,beállítom a kellő üzemanyag mennyiséget,de mi lesz akkor,ha a cél elérése után tovább akarok repülni?Akkor már nem tudom beállítani.
    Ugy döntöttem a budapesti repteret megveszem,láttam egy jó videot,remélem ott lesz tanker.:)

    Körbenéztem a neten,mennyi kiegje is van az fsx-nek,csak ámulok és bámulok...szerintetek az aerosoftos mega airportokon kívül más kieget is lehet kapni magyarországon?Boltokban nem nagyon láttam.

  • Hypo #14139
    Na akkor tegyuk tisztaban, a tankolas mint olyan nincs leszimulalva ebben a formaban, kis geppel oda allsz a tankolora es tudsz de effektive semmi nem tortenik csak hirtelen tele a tank:))

    Komplexebb gepeknel vagy a beepitett tankolast hasznalod, de vannak fuel planner progik ahol a sulyt stb mindent ki lehet szamolni es a szerint tankolni de visualisan nem latsz semmit csak a gepben a kello mennyisegu uzemanyag lesz.

    Javaslom ha egy A380 al mesz akkor mielott betoltened a gepet a create flight screenen a fuelre kattints ra es ott beteheted a kello mennyisegu uzemanyagot, cargot es utasokat. Az igy kapott suly ertekeket
    meg figyelni kell hogy a limiten beul legyenek.

    UTASTER:
    Hat eloszor is kerdes az adott gepnek van e. Van par utility amelyekkel ez megoldhato.
    orbyx oldalan van egy free progi ami egy view program
  • Forolto
    #14138
    Továbbra se tudom hol tudok tankolni...hihetettlen volt egy A380-as géppel taxizni a repülőtéren keresni egy tankolásra alkalmas helyet.:) De nem adom fel.

    Az időgyorsítás megvan,a controller kalibrálás megvan.Le tudtam szállni és a természetvédők és fellélegezhetnek,nem romboltam le egy erdőt se.:)
    Elkezdtem a panelekkel ismerkedni,bár még a teljes motorleállítást még keresgélem.

    Lenne egy kérdésem:Láttam egy videot,ahol a srác az utastérbe is sétált.Mit kell letöltenem a gépemhez,hogy én is meg tudjam csinálni?
  • Hypo #14137
    xwing bazz
  • Clidey
    #14136
    X-Plane 10?
  • LegendTommy
    #14135
  • Rue East
    #14134
    köszi
    amúgy eddig ment, meg egyszerűbb is azért ha nem kell kétszer betölteni
  • Hypo #14133
    Hat igen kerem
  • [HUN]FaTaL
    #14132
    Nem rossz semmi, de ha van gyári cold&dark akkor azt kell használni helyette.
  • Rue East
    #14131
    cs 757/767 nem indul az apu, csak ha betöltöm a gyári cold and dark mentést
    talán az én "cold and dark" default mentésemben (cesna172, minden lekapcsol, defaultnak elment) rossz valami?
  • [HUN]FaTaL
    #14130
    :DD
  • Forolto
    #14129
    Én meg csak beleszagoltam a kerozinba.

    Egyenlőre ugy érzem magam mint az arab terrorista növendék,csak felszállni tudok.:D
  • Hypo #14128
    LOL:)))))))))) ugyan mar kerem
  • [HUN]FaTaL
    #14127
    Engem ne hasonlíts Hypohoz és Zacsihoz, kis porbafingó vagyok én itt még :))))
  • Hypo #14126
    persze ez ertheto, en mondjuk mindig adtam neki eselyt csak nem gyozott meg de remelem eljon az a pillanat is elobb vagy utobb:)
  • ksgy
    #14125
    ps: senkit nem akarok meggyozni, hogy az xplane milyen jo, vagy jobb mint az FS, mert aki FS-hez szokott, annak egy remalom, akit meg erdekel ugy is megnezi magatol :))
  • Hypo #14124
    Hat meg kell kulonboztetni eljaras szimulatorokat, veszhelyzeti szimulatorokat.

    En orulnek ha minel tobb alternativa lenne.
  • ksgy
    #14123
    nincs haszna, de amikor ezt a ficsort beletoltak, akkor meg nem volt kint FSX, kellett valamit "alkotni", hogy eladhato legyen a cucc :) szimpla uzleti huzas volt

    annyi minden mas van benne, amirol nem tud az atlag FS user, illetve meg a hardcore xplane user sem, hogy hihetetlen... jo par eve hasznalom, de meg a mai napig meg tud lepni, hogy milyen jol kitalaltak az egesz felepitest - hol a problema? ott, hogy NULLA marketing erzekuk van a keszitoknek, nem emelik ki, hogy mit tud a cucc, hanem elvannak, fejlesztgetik :)


    kis info, hogy hogy is zajlik az xplane fejlesztese:

    kb ugy kell elkepzelni, hogy van 3 ember, ok az alap, Austin Meyer, Benjamin Supnik, Sergio Santagada.
    ezen felul meg van par ember, akik a meglevo adatok karbantartasara vannak - pl AIRAC

    kb a 8-as verzioig az volt az uzletpolitika, hogy kiterdekel a grafika, es inkabb a rendszerekre mentek ra - pl jegesedes, folyamatosan szamolt repmodell, FAA elfogadott verzio, termikek, lejtoszel, sajat szarnyprofil a gepekhez, a gep alakja beleszoljon a repmodellbe, stb

    a 8-as verzio vege fele, a 9-es verziotol kezdve pedig tenylegesen elkezdtek figyelni az user requestekre - ezt jol megszurtek az akkoria piac es rendelkezesre allo ido alapjan es tettek bele par "uj" dolgot: madarak, szarvasok, autok, pixel shader, bump mapping

    egeszen eddig az xplane C-ben irodott, ami rendkivul nehezkesse tette a fejlesztest, karbantartast, a 10-est atirtak C++-ba, igy modularisabb lesz a fejlesztes, elkulonulnek az egyes dolgok, es elkezdenek belepakolni tenylegesen jo ficsoroket: pl idojaras frontok

    grafikaban ismet nem lesz nagy ugras, hiszen tovabbra is opengl lesz az alap, raadasul az egyik alapelvuk a fejlesztoknek, hogy egy ocskabb vason is el tudjon rendesen futni a cucc, de akinek ujabb, jobb gepe van, az ki tudja hasznalni azt

    nem mondtam, hogy tobb xplane van mint FS oktatasra, csak hogy sok:
    hogy mennyi a vilagon, szam szerint nem tudom, de nem kevesen, ha a "home" verziot tartosan 29$-ert tudjak adni :)
  • Hypo #14122
    En nem allitottam az ellenkezojet sot:))

    Ami meg az oktatast illeti, nem hinnem hogy tobb xplanes szim lenne oktatasra hasznalva mint mondjuk fs2004, ahol egy jo addon repternel magat a gurulast is es taxizast is szepen be lehet gyakorloni a veszeljarasokkal egyutt.
  • Papirzacsi
    #14121
    "az xplane inkabb az oktato szimulatorokra fekszik ra" , "ezaltal a grafika joval elmaradottabb"

    Ha a grafikába beletartoznak az utakon közlekedő járművek is, akkor bizony szerintem ez így nem igaz, sőt! Kb. ez az egyik legeslegutolsó dolog, ami egy szimulátorból hiányzik, főleg egy oktatásra szánt szimulátorból, hol van ennek gyakorlati haszna az oktatásban? Semmi.
  • Forolto
    #14120
    Mivel pénteken szereztem be a játékot (végre emberibb ára van,igy megéri eredetiben) egyenlőre ismerkedem.Olvasgatom a fórumokat,letöltöttem pár repülőgépet és megcsináltam a kezdő missziókat.

    Próbálgattam a nagyobb gépeket és ezekt tapasztaltam,amit leírtam.
    Mivel pilóta nem leszek igy megmaradok a lámpák beállításánál a no smoking és a fasten belt gombok kezelésénél,esetleg ha mélyebben belenyúlok próbálgatok olyan szintre fejlődni,mint ti. :) Egyenlőre ezt nem tervezem.Csak ezek az apró dolgok tüntek fel nekem amit leírtam.:)

  • Hont
    #14119
    Szerintem az FS baromi összetett. Képtelenség egyből át látni.
    Én kb 4-5 éve foglalkozok vele, (Mikor időm engedi) de pl az FMC alapjait csak most kezdem próbálgatni.
    Az, hogy felületesen bemásoljak valamit és aztán nézzek ki a fejemből és várjam a landingot, annak én nem látom értelmét...
    Mondjuk én nagyon konzervatív beállítottságú vagyok és nagyon törekszek a legreálisabb filingre, talán lehet néha tulzásba viszem..
  • ksgy
    #14118
    hello

    a fejlesztok nem azert nem mozdulnak x-plane iranyba, mert annyira rossz lenne ra fejleszteni, hanem mert egyszeruen nincs meg az a piac, ami az FS eseten van

    az xplane inkabb az oktato szimulatorokra fekszik ra, nem a maganszemelyekre - ezaltal a grafika joval elmaradottabb, a rendszerek viszont alapbol sokkal fejlettebbek benne

    szerintem xplane meg jo par evig nem fogja felvenni a versenyt az FSX szepsegevel - mivel nem erre keszul, nem erre mennek ra a fejleztok, nem ez az elsodleges cel, plusz _sokkal_ kisebb csapat, mint az FS-t fejleszto csapat volt

    xplane ala fejleszteni amugy egy alom az FS-hez kepest: egy-egy scenery-t osszedobni par nap, ortofotostul, hazastul, mindenestul, mivel rengetek jo fejlesztoeszkoz van ra, raadasul joreszuk olyan, ami mar opensource korokben elterjedt: pl blender 3D modellezeshez, javafoil szarnyprofil kesziteshez, ...

    szoval nem kell annyira felni, hogy xplane hirtelen feltor, ahhoz elobb sokkal tobb fejlesztonek kene ravetnie magat - plusz az usereknek is fejlodniuk kene - latok a havi best-of szavazasban olyan gepeket elso helyen vegezni, amik FS5.1 ala is necces lett volna minosegben, repulesi modellileg meg egy papirrepulot kozelit :)

    akit esetleg reszletesebben erdekel a ketto szim kozti kul:
    http://x-plane.hu/cms/x-plane-lelkivilaga-felhasznalo
    http://x-plane.hu/cms/x-plane-lelkivilaga-fejleszto

    udv
    ksgy

    // x-plane :: hu //
  • [HUN]FaTaL
    #14117
    Minek írkálnám ki? ALT+TAB. Amúgy szerintem a többség csak behányja a GPSbe, átrakja rá a robotot és kész.
  • Hont
    #14116
    Igen, valószínű így van, ahogy mondod.
    Bár ha belegondolunk abba, hogy egy default 737 repüléshez is térképek, útvonalak, VOR-ok, frekik, kellenek.
    Azért azokat is mire átnézed, ha kell kiírod... Az is idő.(főleg annak, aki most ismerkedik vele.)
    Aki meg nem megy bele ilyen szinten, az hamar meg fogja unni.:(
  • [HUN]FaTaL
    #14115
    Dettó, de bizonyára vagy kisgéppel repül vagy a default vackokkal (tanulni tökéletes). Nem hinném, hogy egyből PMDG szintű repülőkkel kezdte a repülést :)
  • [HUN]FaTaL
    #14114
    Mondom életemben nem használtam így nem tudom :D
  • Forolto
    #14113
    Napersze eddig erre hagyatkoztam és mikor a 24000 reptér közül egy mező tetejére teszem a gépet akkor csak nézek.:)

    Egy pilotának nem kell mindent tudnia.
  • Hont
    #14112
    Nem tudom, hogy Te hogyan csinálod, hogy 15 percig tart a repülés....
    Nekem a hozzákészülés fél óra....
  • Forolto
    #14111
    Igen vannak missziók,de azok is 1 útra vannak.
    Tehát akkor nincs ilyen lehetőség,hogy folyamatos munkát adjanak egyik reptértől a másikra.:(

    Még végignézem a letölthető missziókat,hátha találok benne valami többet mint hogy repülj 15 perc alatt egyik helyről a másikra.:)

  • Papirzacsi
    #14110
    Szerinted? crtl+shift+f1-re lekapcsolja pl. az áramot? Nem, csak a tüz.a táplálást szakítja meg.
  • Papirzacsi
    #14109
    "Nem tudjátok van-e olyan mod vagy bármi scenery vagy mission,ami folyamatos munkát biztosít free flight-ban?"

    De van, a legolcsóbbat úgy hívják, hogy fantázia, és nem a netről kell letölteni. ;-) Ezért free flight a free flight. :-)
  • [HUN]FaTaL
    #14108
    A Controllerhez nekem még sosem kellett nyúlnom, de ha tényleg elmozdul a kormány akkor arrafelé lesz a probléma. Tankoláshoz nem tudok, mert FS9et használok.
    Vannak missziók, a free flightnak az a lényege hogy repülj.
    Van időgyorsítás, menüben megtalálod.
  • [HUN]FaTaL
    #14107
    Külön le van szimulálva a cutoff a default szarokon? Azt hittem az auto shutdown (ebből látszik mennyit használom :D).
  • Forolto
    #14106
    köszi a válaszokat,

    Korrigálok,de a virtuális cockpit-nél látom,hogy a kormány alapból elmászik jobbra.Tehát a controllert kell beállítanom szerintem erre a játékra.

    A tankoló részről tudtok valami képet adni?Tényleg nemtom hol van,lehet most nézek pár videot róla.

    Hirtelen eszembe jutott még egy kérdés:
    Nem tudjátok van-e olyan mod vagy bármi scenery vagy mission,ami folyamatos munkát biztosít free flight-ban?
    Gondolok itt arra,hogy belépek a mentett játékba elviszem a gépet leparkolok és ad egy másik missziót?
    Másik kérdés:Egy Róma-Budapest vonalon is tapasztalom mikor tenger felett repülök,hogy azért unalmas várakozni.Van valami időgyorsítás?A legtöbb rep.szimulátorban van ilyen,itt nincs véletlenül?
  • Papirzacsi
    #14105
    Tankolni bizonyos repülőtereken lehet a Shift+f kombóval, ha a reptéri földi forgalom be van kapcsolva. Mondjuk azon kívül, hogy fps-t vesz el, semmi értelme nincs. :-D

    Az fsxben van mód rá, hogy a ctrl+e-hez hasonlóan auto shutdown-t állítsunk be, de alapértelmezésként nincs beállítva semmi. A ctrl+shift+f1 az nem auto shotduwn, az a cut off.
  • polluxware
    #14104
    http://img822.imageshack.us/i/vcp1.png/
  • polluxware
    #14103
  • [HUN]FaTaL
    #14102
    - Tévedsz, lehet
    - Az E nem is fogja leállítani a motort lévén az a select engine, engine shutdown a ctrl+shift+f1
    - Szél van, esetleg a nyomaték ha kisgéppel repülsz, korrigálj a ruderrel
    - Tankolás a tankolónál