33535
  • Ombika
    #14341
    1 baj van 65K-ert kapsz 128GB-ot es nem igazan lesz eleg win7+FSX millio addonal meg fs global! NEkem raptor vinyo van 300 Gb-os es megvagyok elegedve vele, tobbi alkatreszem is az elvonalat kepviseli, de 65K nem vagyok hajlando kiadni ezert!!
  • AlbyCobra
    #14340
    Sziasztok!

    Megvettem a My Traffic X 2010-et, felraktam nagyszerűen működik, csak ki szeretném kapcsolni az alap nem létező légitársaságokat pl: (Orbit air, Pacafica, stb.) Azt hol tudom megtenni?
    Köszönöm a segítséget.
  • Immigrants
    #14339
    És itt melyik, mert ezt már 5X átnéztem.
  • Hont
    #14338
    http://fs2004faq.uw.hu
  • Immigrants
    #14337
    Azt, hogy tudom megcsinálni, hogy Free flight-ben betervezek egy utat és előjöjjön az iránytű, hogy merre kell mennem? Mert így simán nem nagyon jön össze a tájékozódás...
  • Hypo #14336
    Érdekes olvasmány UTX -FTX
  • Hypo #14335
    Ok:)
  • [HUN]FaTaL
    #14334
    "Egy szepen felrakott xp64 az ucso sp-vel siman uti w7 et egyenlore."

    XP x64 egy rakás szar.
  • Willenbrock
    #14333
    Minden kiegészítőhöz van leírás arról hogy kell telepíteni.A belinkelt Mig-21 például bemásolgatós,a mappák tartalmát a játék megfelelő mappáiba bemásolgatod és kész.
  • Hypo #14332
  • Solt
    #14331
    Ősember egy megbízható eladó PH-n, jó árasítva hozza ezeket a kütyüket! ;)

    Rambazar / Ez a bóóótja... :)
  • Hypo #14330
    Ősember?:) Pont ma olvastam erről a vertex2 ről, hát igen elfogadnék kettőt:)) és még két mobil racket és akkor 7 rackel már elfér az ember:)) ha utál dvd-t irni:)

    Reméljük ünnepkre valaki meghallja:)
  • Hypo #14329
    ja ez igaz, de ha mar ssd akkor minden jo lenne ssd-n w7 szepen kezeli installnal, kikapcsolja a defrag servicest stb.

    Már csak a pénz kell rá:)
  • Solt
    #14328
    Részletes leírás

    Ha kérdés van még utána, akkor fórum... :)
  • Rue East
    #14327
    én gondolokodok egy ssd-ben
    mire kell figyelni, mert ahogy nézem árakban elég nagy szórás van
  • Solt
    #14326
    Nekem eddig semmi gondom vele, pedig megjelenés óta így használom... ;) telepítés után átveszem a hatalmat, és kész... :)))

    Az SSD pedig bizony hoz FPS-t! Mégpedig minimum FPS-t! ;) Megszűnnek a kerepelések, meg a több másodperces textúra töltögetések. A raptor meg random elérés terén a közelébe nincs egy ssd-nek... ;) Egy normális ssd esetén nem kell külön telepíteni semmit, mehet egy helyre minden, ha van hely... szóval aki I7, meg Q9xxx procit vesz 100 feletti vga-val, annak szinte kötelező már egy ssd... döbbenetes, hogy egy vinyó mennyire vissza tud fogni mindent!

    ( 120GB-s Vertex2 cirka 65000.-Ft... Ősembertől még olcsóbb )
  • Hypo #14325
    Az FSX csak ugy mint fs9 nativ cpu sebbeseg fuggo nem is a magok szama csak a sebbeseg a lenyeg.

    A vga egy bizonyos szint felett mar nem segit, a tobbi komponens is igazabol a rendszer furgesegere szolgal es nem fsx lesz tole feltetlenul gyorsabb. A tobb mag se add akkorat viszont mas progikal egyutt futattva segit.

    en a jo oreg 8800gt mel szepen elvagyok fsx el is pedig 1920x1080 ban nuyomom, de mondjuk ha eggyel nagyobbat vennek vagy uj generaciost ott a nagy felbontas miatt meg nyernek parat ( a cel mondjuk ez) :))

    En mondjuk csak es kizarolag GA repulsre hasznalom fsx et, foleg bush flying. ha nagy gep akkor az szamomra egyertelmuen fs9
  • Medwyn
    #14324
    A legújabb PcPilotban megjelent cikk szerint (a "milyen vas optimális az FS-hez" kérdésben) a szimulátor nem kezeli előnyként a két GPU-s VGA rendszereket... vagyis csak egyetlen, de jó videókártya kell, afölött már a befektetett pénz nem ad hozzá semmit.
    Nem tudom, mennyire igaz, de láttam/hallottam már problémát 100k körüli kártyák körül.
  • Hypo #14323
    Hat nem foglak tudni igy meggyozni, de megy:)
    Mondom ha 197 alatti driver akkor nhancer w7 alatt megy csak a leirtak szerint kell csinalni.
    Olvasd el

    Ha e feletti drivert hasznalsz ( bar a legujabbak egyaltalan nem jobbak, talan a kettovel regebbi whql)
    akkor ahogy lentebb mar linkeltem, illetve a postban van egy link egy masik leirasra ahol a regi driver es nhancer van leirva es mas fsx nyalanksagok.

    En w7 nek unisntall amit felrakot driver, safe modban kipucol, aztan a regebbi 64 bites driver fel, nhancer fel es a talalt fsx proifelt modositottam ( settingsbe be kell allitani hogy override exsiting profie) profielt globalt is es kesz ennyi, nvidia kozpontot meg se nyitottam.

    fsx ben trilinear es aa nincs bebipalva.
  • Ombika
    #14322
    Nekem sose mukodott jol nhancer csak diegeimet olte tobb heten keresztul!
    Nem akarom elhinni,h mondjuk 480 gtx dx9 alatt mukodik az elsimitas?!
  • Hypo #14321
    A teljes jogu rendszergazdasagtol meg lehet gondod, mert UAC attol meg mukodik raadasul a jogusultsag kezelesnek vannak erdekes bufjai w7 alatt.

    Ha az altalam belinkelt forumot megnezed ott is xp64 et javasolnak es meg is van magyarazva ervekkel alatamasztva, de a w7 a jovo ez teny.

    Hat igen ssd tud hozni ha nem is fpst de furgebb maga az op rendszer furgebbek a muveletek, bar ha egy ssd van arra op rendszer es fsx jo, de ha kulon rakod az fsx et esetleg egy masik ssd re az meg jobb:))

    csak hat az aruk bar ket raptor se olcso:)
  • Solt
    #14320
    Nem kell kikapcsolni, csak teljes jogú rendszergizdává kell válni... :))))

    Abszolúte hiszek neked, csak fura volt első hallásra a 64bites xp... mindenkitől az ellenkezőjét hallottam... de ez semmit nem jelent, főleg, hogy nekem nincs vele tapasztalatom! :)

    ( ha már ssd... beruháztam egy 120GB-s Vertex2-be... iszonyat a különbség! )
  • Hypo #14319
    :))) Persze ki is lehet kapcsolni az uac ot nem allitta senki hogy nem:))) De igy is tud okozni meglepeteseket amit xp64 alatt nem tapasztaltam.

    I7 es uj vga-k nal persze mivel a jovore jatszanak a w7 jo valasztas lehet na nem mintha ott a driverek jobbak lennenek foleg hogy w7 bol is a 64 bites az igazi arra meg a driverek majdhogynem ugyan azok mint xp64re.

    De felre ertes ne essek senkit nem akarok megyozni egyik vagy a masik mellett. Csak a tapasztalataimat mondtam el. Ha valakinek nem a legujabb hardware van, es mondjuk 4 giga ramja erdemes elgondolkodni az xp64 en en semmi hatranyat nem lattam, sot nekem w7 en pont az alaplapi ac97 realtek hang okozott driver gondot, mivel a legujabb eleg bugos w7 alatt szoval kellett vele jatszani, illetve w7 ben a beepitett vga driver mar ujabb ( es bugosabb) mint a regebbi vista w7 xp64 es driver.

    SSD nel se okozott gondot, de az biztos ha valakinek i7 930 olan 4 giga korul 6 giga ddr3 triple channel ram cl7 egy uj nvidia kartya, ssd rendszer raptor fsx es meg egy kulon raptor fs9 re, na ide jol johet a w7 ultimate.

  • Solt
    #14318
    A w7-t telepítésnél be lehet úgy lőni, hogy nincs gond a jogosultsággal. 1-2 éves hardverre tuti nem tennék XP-t, főleg nem 64 bitest! :) Tuti, hogy a driverekkel lenne nyűg... ( x-fi, ssd, logitech, stb... )
  • Hypo #14317
    En ugyan arra a cuccra raktam xp64 et majd fsx ( kis optimalizalas) es utana w7 ultimate et raktam fel es arra fsx.

    zp64 alatt mivel a rendszer is furgebb igy a cucc is smoothabb volt, illetve nem kellett szivni a jogosultsag gondok miatt, es mondom fsx memoriakezelese xps w7 ben mar mas a memoriakezeles.

    Termeszetessen a jovo a w7 ujabb hardwarek driverek miatt, de jelenleg meg siman opcio a 64 bites xp is.
  • Solt
    #14316
    Hmmm... érik az embert meglepetések...

    ( azért szerintem ez erősen hardver függő is... )
  • Hypo #14315
    a 64 bites xp egyaltalan nem szar az ucso sp vel siman hozza a w7 et gyorsasagat es mivel kisebb a rendszer igenye igy meg kicsit gyorsabb is, es mivel fs9 es fsx is xp-s rendszerre lett igazabol keszitve, azok memoria kezeleset hasznalja igy kevesebb gondot is okozhat.

    Az Nvdiia ujabb kartyaihoz levo drivereknel nem kell mar nhancer ( 197 felett) mert az mar nem jo hanem kell az nvidia inspector es azzal ugyan azt ered el.

    itt vn mit hogy kell
  • Ombika
    #14314
    Most elve Ati 5870-em van ,ott mas lehetoseg nincs.
    Nvidia kartyanal meg,ha veszek 460 GT vagy megjobbat, akkor eselytelen regi driver. Tehat nincs mas lehetoseg, mint dx10,nem? :O
  • Solt
    #14313
    64 bites xp? Ööö... tudtommal az egy kalap kaki... ( szerintem w7, semmi gond nincs vele nálam )
  • Hypo #14312
    ?? Hat eleve dx10 csak preview es eleg szar, nalam siman megy az AA, mivel en 197 alatti drivert hasznalok ihgy az Nhancer verzioja tokeletesen muxik, az ujabb drivereknel mar nem jo oda az nvidia inspectort kell hasznalni.
  • Papirzacsi
    #14311
    Lökjél sotot a panelról, mikor ezt csinálja, oszt majd mi eldöntjük látni e hibát. :) Meg mondjuk azt se ártana tudni melyik 747...
  • Forolto
    #14310
    Skacok,mit rontottam el?747-400-as géppel repülök mikor autopilot-ra kapcsolok a gép farka lesüllyed,mintha leszállást kezdene egy kis idő múlva a szárnyak végei lekunkorodnak és lezuhan a gép.Manual irányítással se tudom a szárnyakat ujra egyenesbe hozni.A gép fizikájávál van gond?Az időjárás picit szeles,de semmi vihar. Nem látok a műszereken hibát.
  • Ombika
    #14309
    De manapsag kisebb kartyat meg nem vesz ember, es nalam pl dx9-be olyan reces volt ,min atom csakis dx10 alatt volt elsimitas, igy nincs sok valasztasi lehetoseg, ha nem akarsz rece hegyeket nezni! :)
  • Immigrants
    #14308
    Free repülök közül melyik a legjobb vadászgép? Esetleg egy linket tudtok adni róla?
  • Hypo #14307
    DONE
  • Hypo #14306
    Hali, hat igen fsx cpu fuggo igazan, a dx10 fos benne ergo dx10 dx11 re kihegyezett kartyaval se viszed sokra hogy megerje, bar kerdes hogy csak ezzel jatszol e. aplusz 2 giga ram mindig jol jon bar nem lesz tole tobb fps ed.

    ha mar 4 gigad van javaslom sima xp felejtos es probalj 64 bites os fele huzni. Egy szepen felrakott xp64 az ucso sp-vel siman uti w7 et egyenlore.

    Visoznt jo vinyo sose art es abbol is rogton ketto hogy fsx mehessen kulon vinyora segit.
  • zomborg
    #14305
    Sziasztok!

    Kicsit újítgatom a gépemet mostanában. Perpillanat így áll a dolog: core i3 530 @ 3,8ghz, 2gb 1600mhz ddr3 ram, ati 1950xt, sb audigy. Most videókártyát keresek max 20e-ig (használtan). Itt írta valaki hogy úgy fest, hogy 8800gts után már nem igazán nő az fps (ezt mennyire tudjátok alátámasztani??) s ilyet már 10-12e körül tudnék venni, így a 20ezres keretbe beleférne még 2gb memória. Ti mit tudok javasolni? 8800gts + 2gb ram vagy egy 9800gt ill. 4850.

    (elképesztő, hogy sehol sem találni fsx-en futtatott hardvertesztet)
  • CptSAB
    #14304
    de amúgy lista 2.
  • CptSAB
    #14303
    Honnét tudod?
  • CptSAB
    #14302
    Azé a kistuskó az tetszik.. de minek neked Mirja? Inkább a Candid-ra voksolnál Tibi bááácsi! :D