33535
  • polluxware
    #14381
    zlin142 for fsx?
  • Clidey
    #14380
    Thx ;)

    My fingers crossed!
  • Hypo #14379
    en is szavaztam elso kettot clideynek a 3 at magamnak:))
  • Rue East
    #14378
    ma jelenti be a CS mi lesz az új projekt
  • Hypo #14377
    hat ja, mondjuk w7 alatt ha mar egy ssd van akkor jobb ha mind ssd es external drive ami meg a hattertar ( usb3 vagy e-sata)

    csak az a franya penz:)
  • Ombika
    #14376
    Nekem SSD-re csak WIN7 illetve FSX menne, tobbi HD106UJ vinyon van!!
    55K kb, eleg sok, de ennel olcsobban nincs, ez is ebayrol lesz valszeg! Nem nagyon akar csokkenni az ara, plane ennek az uj tipusnak!
  • Hypo #14375
    ja hat csalodni nem fogsz, es rosszabb nem lesz csak jobb:)) Tegnap probaltam egy ilyen Vertex2 ssdt 120 gb-t. Igaz nem egy FS rendszerben csak egy sima asztali netezos officos gepbe: halk, gyors w7 teljesen smooth, pedig a gep nem egy brutal gep de sokat dobott rajta.

    Kicsit mehetne lejebb az ara a nagyobbaknak, sajnos en 120 gigan eleg szuken ereznem magam, legalabb ketto kene kapasbol belole:(
  • LegendTommy
    #14374
    Ha majd elakarok adni v.mit akkor felkereslek:D
    btw tényleg jó cucc lehet az ssd.
  • Ombika
    #14373
    TEsztben amit linkeltem volt FS2009 is!

    Vertex II mar uj chipes, azt szerzek be,de 64 Gb-os keves, igy most palyazok vhol hasznalt 120 GB-osra vagy nemetbol! Nagyon kivi leszek, majd megosztom veled a tapasztalatot. Utanajartam 3 napig es jokat mondanak tenyleg SSD-rol , meg hatalmas valtozas vinyo utan, bar eddig se szaral toltam, de meglatjuk, remelem megeri! :)
  • Solt
    #14372
    A random elérés a lényeg, az meg nem szerepel a tesztben. Egy noti vinyó 16ms... egy jobb ssd 0.1ms. SSD-nek ugye nem kell pozíciónálni a fejét, ha szanaszét vannak az adatok... jóval gyorsabban hozzáfér, mint a leggyorsabb vinyó...

    raptor teszt

    Ez egy 2009-s teszt, azóta jöttek új vezérlős ssd-k, amik már sokkal jobbak mind írásban, mind olvasásban. A random elérés meg ugyanúgy kiváló!

    Ha teheted szerezz be egy vertex2-t tesztre... én FSX-t még nem raktam rá, de ArmA2 alatt alaposan nőtt a minimum fps, és megszűntek mikrolagok, textúra töltések...
  • Willenbrock
    #14371
    A Jurcaga-féle Mig-21 F-13-on kívül létezik Mig-21 az fsx-hez?
    Valamint az Alphasim Mig-23-hoz nem találtam meg a magyar festéseket ( a flightsimen néztem) tud ezekhez linket valaki?
  • perko
    #14370
    Kiegészíteném a kérdést azzal, hogy mi a különbség az FsGlobal 2008 és az FsGlobal 2010 között?
  • carlosfly
    #14369
    Fs globalt megéri feltenni ?
  • Ombika
    #14368
    EGyutt repulni eloben?! :)
    Egerben melozok, de fuzeabonyi vagyok! :)
    Akkor mar harman vagyunk! :)

    120Gb Vertex II OCZ-t beszerzek tesztre, kivi leszek FSX-re most mar! Arra rafer Win7 64 bit, meg FSX. Kb 80 Gb egyutt a ketto!
  • macleody
    #14367
    Nicsak gyűlnek az egriek :)
    Simán nem elég 80GB semmire szerintem. Windows mappám 16GB, FSX 30GB FSGlobal 19GB.
  • carlosfly
    #14366
    Egri vagy Ombika? Akkor nem kéne egyedül repkedni :D igazán meglátogathatnál..
  • Ombika
    #14365
    DE en igen!

    Solt, ezt talaltam: Van nemi igazsag, de itt csak hd103 vinyoval volt tesztelve es nem raptorral..... Ott meg ekkora se lehet a kulonbseg!

    DE most mar nem hagy nyugodni, beszerzek egyet csak kerdes,h 80 Gb-os eleg e Win7-re es FSX+fsglobal+repterek+egyeb kiegek?
  • macleody
    #14364
    A fórumon van. A topicban nem tudom :)
  • carlosfly
    #14363
    Egerből senki nincs itt a fórumon???
  • Rainbow15
    #14362
    Igen, az is fent van, erre már én is gondoltam, meg is nézem hogy fut alatta a pmdg.
  • LegendTommy
    #14361
    más igényesebb nincs, de a configoddal én fs9-el nyomnám, sokkal szebb tud lenni gyengébb gonfigon és a komlexebb gépek is jobban futnak alatta.
  • jeppesen001
    #14360
    Sziasztok!
    Régen voltam ezen a fórumon, jelenleg gép vásárlás elött állok és szeretném kérni ombika segítségét. Jackdow ajánlott engem.
    Köszönöm előre is!
  • Rainbow15
    #14359
    És melyik 747-et ajánljátok? PMDG-t nem bírja a gép, lejjebb írtátok a CLS-t, az nem tetszik a műszerek miatt, így a gyárival repkedek. Van még valami más is?
  • Rainbow15
    #14358
    köszi
  • zomborg
    #14357
    Sziasztok!
    Pár hsz-el ezelött írtam hogy újítgatom a gép s végül két vga között vacilálok ati 4850 v. nvidia 9800gtx. Melyiket tudjátok ajánlani? Esetleg mik a személyes tapasztalatok ezzekkel a kártyákkal fsx ill. fs9 alatt?
  • Hypo #14356
    Hali, Az AI forgalom benne a szimben, allisd be a nagysagat ( mondjk le tudja lassitani a rendszert)
    De leteznek kulso Traffic generalo progik. World of Ai ingyenes
    Ultimate Traffic 2 fizetos.

    A Radiokuminikacio az built in. de van sok enviroment kiegeszito cucc. Ha a fulkeben szeretnel masod pilotat es utasokat stuvikat akkor fspassengers
  • Solt
    #14355
    Rendben, örülök neki.
  • Rainbow15
    #14354
    Melyik az az addon, amikor, ha leszállok, rezeg az egész fülke?
    A rádiós kommunikációt le lehet cserélni? Pl. a hangokat. Meg az, hogy nagy legyen a reptereken a forgalom, és valamikor ne engedjen le/fel szállni, mert foglalt a kifutó. Létezik ilyen?
  • Ombika
    #14353
    Nekem most sincs ilyen dolog amiket te irsz...............
    Nem a te nevedben tettem, sajat nevemben!
  • LegendTommy
    #14352
    speedbrake+sugárfék+auto brake, 80 kts-nél sugár vissza, végén manual brake
  • Rainbow15
    #14351
    Köszi, akkor nagyjából jól csinálom. Flaps-et mindig 30 fokra nyomom. És fékezni kell, vagy elég a speedbrake+sugárfordító, és a végén fékezni? (alap kérdések :P)
  • LegendTommy
    #14350
    függ a súlytól és persze a fékszárny állásától de kb.: 130-150 között
  • Rainbow15
    #14349
    747-el mennyi csomóval szoktak leszállni szélcsendben?
    És a futóművet mikor engedik ki, 2000 lábnál? :)
    5 éve játszottam FS04-el, akkor 737-re voltam rákattanva, most tanulgatom a 747-et, de nehezen mennek a leszállások, mindig túl erősen érkezem :)
  • Hont
    #14348
    Ha sikerült választani, melyik irány érdekel, akkor van itt jó pár igen profi kolléga, aki meg fogja tudni mondani, hogy merre, hol találsz olyan infót ill tananyagot, amiből a legkönnyebben ellesheted a navigáció rejtelmeit!
    Érdemes!
  • Solt
    #14347
    Szerinted! Az én nevemben ne tegyél kijelentéseket, ha megkérhetlek. Majd amikor kipróbáltad, hogy milyen érzés kerregő vinyó, meg másodpercekig töltőgető textúrák nélkül játszani, akkor rájössz...
  • Ombika
    #14346
    3szoros arat nem er, punktum!!
  • Sanyo
    #14345
    Lesz Accu-Sim F-104 Starfighter, a videó végefelé esik róla szó.

    Sajnos a Captain SIm 707 videót még nem tudtam megcsinálni, kedden jön az új videókártyám...
  • Solt
    #14344
    Ez a te döntésed. Majd, ha egyszer megtapasztalod a különbséget, megváltozik a véleményed. ;)
  • Immigrants
    #14343
    Értem azért köszi! :D
  • Hont
    #14342
    Én is kezdő vagyok, de ami tanácsot adni tudok, hogy el kellene döntened, hogy IFR vagy VFR szeretnél repülni.
    Kellene választani egy gépet.
    Aztán arra a gépre felépíteni a navigácios alapokat.
    (Ezek majd jók lesznek a többi gépre is, de ezt így általánosságba nagyon nehéz lenne elmagyarázni.)