33535
  • polluxware
    #14621
    +nő az fps értelemszerűen is

    egyedül akkor szembetűnő ha nagyon ránagyítassz... akkor "olyan" közelről már látni a bmp, és dxt5öt közötti különbséget..

    csomó más röpire is igaz ez ahol nyers bmp-t használnak..

  • polluxware
    #14620
    erről olvastam annó fórumban.. állítólag fsx related probléma, és nem orvosolható....

    egyébként!!!

    bizonyára észrevetted hogy az 1.5ös beech duke esetében a műszer textúrák eléggé elmosódottak tudnak lenni, még akkor is ha nem a mip-map csomagot pipálod be..

    a lényeg! a gauk ugyan 32bit-es makulátlan minőségűek a mappában tekintve -> viszont fsx alatt a nyers 32bit-es bmpt az FSX mipmappolja autómatice

    megoldás! -> DXT5 formátumba kell konvertálni őket (pár db fájlt;)

    és gyönyörű kriszp texek lesznek ,mert a nemmippölt dxt5öt az fsx nem manipulálja
  • Hypo #14619
    jó lehet 1-2 hianyzik de a többség megvan:) ( kene mar egy uj install hogy fs9 vissza keruljon,) de majd ha egyszer lesz uj hardware nem birok ennyit installalni:))

    ja és mielött megköveznek nem vagyok milliomos....



  • [HUN]FaTaL
    #14618
    Mindazösszeslegálisan?:)))))
  • Hypo #14617
    ohh bazz kár hogy már megvannak:)))
  • [HUN]FaTaL
    #14616
    25% discount of all German Airports scenery (except Stuttgart, Padeborn and Lubeck) for 24 hours starting at Jan 1, 1300GMT.

    De jó, hogy két topicba nem engedi elküldeni duplikálás miatt, így most teljesen feleslegesen írhatom bele ezt a mondatot.
  • Hypo #14615
    valaki repüli fsx alatt a cheyennet? VC ben a HDG knob es a CRS knob texturája csak nálam szar? olyan mintha duplan lenne rajta a felirat elcsuszva
  • [HUN]FaTaL
    #14614
    Az még mindig mip-map, viszont az infot köszi mert a mip-map miatt vibrál egy csomó minden fs9ben úgyhogy ránézek erre a cuccra is. :)

    #14613: Köszi :)
  • alert
    #14613
    Aham Imagetool. FSX SDK-ban van. Én próbálkoztam vele fél órát délután, de valami nem stimmel. Nagyon ne erőlködj, majd megnézem.
  • polluxware
    #14612
    rex mappák vmelyikében -> imagetool.exe

    map-mippöt ezzel szoktam kivájni a texekből;)
  • [HUN]FaTaL
    #14611
    "de én kételkedem benne, hogy ki fog jönni FSX-re a közeljövőben"

    3-4 hónapot mondtak, majd meglátjuk. :)

    A textúra tippet köszi, majd megnézem. :) Mivel érdemes dds-t konvertálni?
  • alert
    #14610
    Jahh, ez van.... magyar :D
  • alert
    #14609
    Friss nincs, ma már nem nagyon veszik, lecsengett. Amikor megjelent meglepően sokan vették, mert az első vagy a második scenery volt FSX alá, így nem teljesen mérvadó. Ma az Aerosoft és több kiadó is állítja, hogy az FSX-es scenery-ket jobban veszik. Repülőből pedig mindkettő megy. A baj az, hogy nem úgy van, hogy fejlesztesz egyet és a végén átírsz 3 sort és kiadod mindkettőre, hanem gyakorlatilag kettőt fejlesztesz párhuzamosan. Ezért jelenik meg egyre kevesebb cucc FS9-re, amibe sok energiát ölnek. Az iFly pl más tészta, mert azt FS9-re kezdték el, de én kételkedem benne, hogy ki fog jönni FSX-re a közeljövőben. A drága árak pedig nem a profitorientáltság miatt vannak. A kiadó majd a felét elrakja zsebre, utána még leadózod, stb... Egy kiegészítő fejlesztésén nem sokat keresel, mondhatni zsebpénznek vagy másodállásnak felel meg. Ha leosztod, hogy hány éven keresztül dolgoztak a PMDG-n vagy az iFly-on és mennyit adnak el belőle akkor az jön ki, hogy a fejlesztés minden hónapjára egy itthoni átlagkeresetnél valamivel nagyobb összeg jut, ami ha belegondolsz a legtöbb embernek baromira nem éri meg, főleg hogy mellette még van főállásod és szabadidőd pedig semmi. Ezt csak hobbiból vagy tanulás céljából lehet csinálni, gazdag ma már nem lesz belőle senki.
  • Clidey
    #14608
    Akkor mégiscsak szar a support! :DDDDDD
  • Clidey
    #14607
    Valahol olvastam hogy nem azért maradt el a 'Simulator' szó a címből, mert elhajlanak az árkád felé a fejlesztők, hanem azért, mert a Flight-ot szeretnék jobban hangsúlyozni... LOL
    Már nem merek jóslatokba bocsátkozni, mert amit az FSX-nél előreláttunk, azok is mind-mind bejöttek...sajnos.
  • Clidey
    #14606
    Szerintem tökre nem volt így az FS2002-2004 váltáskor. Nagyságrendekkel hamarabb váltott mindenki 2004-re. Köszönhetően annak, hogy a hardver sokkal hamarabb utól tudta érni a szoftvert, mint most az FSX esetében, ami már ugye szintén nem mai gyerek, de még mindíg nincs az a hardver ami tisztességesen elfuttatja. Ez a váltás a FS2004-nél fél év-egy év alatt lejátszódott a júzerek döntő többségénél, míg az FSX esetében a mai napig él és virul az FS9 - hála égnek! - köszönhetően a nemkicsit elbaltázott FSX graf endzsinnek.
  • polluxware
    #14605
    mostani beállításokkal a realair beech duke szinte szárnyal;) eddig 15fps volt.. most stabil fluid 24

    mindig van mit optimalizálni
  • Hypo #14604
    es amire már fejlesztesz jön az uj sim:))) csodás 4 uj kép is van róla, kicsit blurr-os a talaj textura és még nem éri el mondjuk az ORBX szintjét de a fák szépek:))))
  • polluxware
    #14603
    nagyon a jelenben élöl:)

    ezalatt azt értem , hogy annó ugyanez a téma ment 2002 vs 2004 címen...

    ocóóbb lesz szép lassan minden ((kivéve nálunk)), sakkor lehet fejleszteni
  • Hypo #14602
    Akik több pénzt beleöltek a hobbyjukba és mondjuk cockpitet épitettek azoknak fs9 mi meg a középúton próbalunk életben maradni:)
  • LegendTommy
    #14601
    van eladási statisztikád lhbp-re?
    kíváncsi lennék, hogy fs9 avagy x fogyott jobban. Azt mindenki látja, hogy fsx-é a jövő, legalábbis a fejlesztéseket nézve, de kiváncsi lennék ifr-re mikor lesz az átlag usernek pc-je. Szerintem ifr-re főleg fs9 dívik. Az eladások mit mondanak?
  • Hypo #14600
    a jövő szép és világos....ez a kötelező:)
  • alert
    #14599
    A jövő és hangulat kérdése :) baromi sok idő kettőre csinálni, dupla munka.
  • LegendTommy
    #14598
    új scenery lesz fs9-alá is ugye?
  • alert
    #14597
    Bebuktam, komplikáltabb a probléma és nincs meg minden szükséges fájl. Legközelebb :)
  • Hypo #14596
    bal futo fek gond leszallas utan, de sikerult megallni utasoknal pici remulet, de egy jo HELLOWEEN szám taxizas kozben megnyugtatta öket:)
  • Hypo #14595
    :)))))

    amugy AFCAD bol szedi az ils eket is. TNCM re van uj eljarasok illetve update 10 es palyara texturaval egyutt
  • polluxware
    #14594
    nem is fsx-zik... hannyad máááán
  • alert
    #14593
    Tudod mit megcsinálom most, hogy ne mond hogy szar a support :D standby...
  • carlosfly
    #14592
    nekem is voltak szurke kockak..aztan nem is tudom hogy de eltuntek most tok normalis...
  • alert
    #14591
    A szürke kockák nem tudom miért vannak, valakinél nincsenek. De nálam is előfordult már. Szerintem az installer valamiért néha kihagy fájlokat. Igazából ha átmásolod a 2004-es 1.5-ből azokat a textúrákat (nem nehéz megtalálni őket, a nevük magukért beszél, 31L, stb...) és átkonvertálod DDS-be, akkor műxik. Baromira nincs időm vele foglalkozni, de talán egyszer majd... Inkább az új Ferihegy scenery foglalkoztat, de az még odébb van... :)
  • [HUN]FaTaL
    #14590
    LHBP FSX 1.5-höz nem várható valami kicsi javítás, hogy ne legyenek szürke kockák a runwayen illetve visszakerüljön a Szabadság-híd és ne a vízbe menjenek ott az autók?:)
  • [HUN]FaTaL
    #14589
    Hm, akkor nem szóltam. :)
  • alert
    #14588
    Ha felraksz egy sceneryt, akkor annak a frekijeit látod a map nézetben is. AFCAD fájlból olvassa ki.
  • carlosfly
    #14587
    Fsx ám olyan, hogy reppenés közben menü aztán meg az jön hogy: az fsx exe hibát észlelt .... legtöbbször approcsnál :S
  • [HUN]FaTaL
    #14586
    Ja de azon asszem a default frekvenciák vannak és ha felraksz például egy aerosoft frankfurtot akkor már nem fognak egyezni a frekik :D
  • Papirzacsi
    #14585
    Úgyhívják map... A menüből elérhető.
  • carlosfly
    #14584
    köszönöm.
  • Hypo #14583
    muhahahahaha:)))) amugy van ugy hivjak chartok skyvector.com, flightaware.com es a tobbi repter rakeres ils freki megtalal:))

  • carlosfly
    #14582
    Létezik olyan, hogy egy komplett lista az fsx összes ils frekijével?