33535
  • Hypo #14661
    CS757 nem rossz, de QW se rossz, sőt!
    AVSIM en mindkettőről van review olvasd át
  • ezsolt
    #14660
    Van valakinek tapasztalata QualityWings 757-tel vagy a Captainsim 757-tel? Melyikre érdemes beruházni?
  • polluxware
    #14659
    szép gép nagyon.. A szibwings féle Zafír is nagyon ott volt......

    azt tudni kell róla ,hogy ez is csak egy carenado, csak igényesebben kidolgozva
  • Papirzacsi
    #14658
    NUM5 visszaállítja a csürőt és oldalkormányt.
  • [HUN]FaTaL
    #14657
    Nem, joysticknál sem húzza vissza. Egyébként ezt billentyűzettel nem lehet játszani.
  • Hypo #14656
    :) szerezz be barmilyen joy-t!!!
  • mustang08
    #14655
    Helló!
    Tegnap szereztem meg a játékot, és máris lenne egy problémám.Én billentyűzettel nyomom és amikor nyomom a felfelé v. lefelé v. jobbra v.balra akkor úgy is marad és ki kell egyenlíteni.Ezt nem lehet v.hogyan megoldani, hogy automatán visszahúzza?
  • Hypo #14654
    Na FsAddon újabb terméke holnap már megjelenik Ben Gurion Airport for FSX
  • ati05
    #14653
    Üdv!
    Nem tudom,hogy repül e valaki sibwings cessna bird dog-al?
    Megéri az árát,(25 juró)?Kiváncsi vagyok mások véleményére,mielőtt beruháznék rá ennyi zsetont.
  • Hypo #14652
    jok majd megnezem az enyemet
  • polluxware
    #14651



    egyenlőre csak gauk.. maga panel feliratok még érintetlenek (.60view)
  • Ordasbácsi
    #14650
    BÚÉK és GÚÉK(gazdag új évet) mindenkinek! :)
  • Clidey
    #14649
    Háát, én még nem láttam szín józanul sose! Ott lapul a zsebében mindíg valami alkoholtartalmú flaska! Szóval vigyázzatok vele!!!
  • LegendTommy
    #14648
    akkor ez azt jelenti, hogy minden nap iszol?:D
    egyébként igazad van
  • Krapo
    #14647
    Köszönöm !
  • Clidey
    #14646
    Én nem szarakodok ennyit a mipmap-ekkel. Ugyanis sosem használom őket, mert egy szar dolognak tartom. :)
  • polluxware
    #14645
    Asszem itt az ideje Szerencsés Boldog új évet kívánni mindenkinek!
  • polluxware
    #14644
    először Köszönet! az eddigiekért (nagyon hasznos)

    a végére pedig annyit mondok ,hogy lehet hogy vidkari függő vagy az hogy csak 2-4x anizóval tolom, de nekem jobban mutatnak a gau texek így

    mondjuk ez két külön téma..

    általában természetesen sztem a bmp-ket DXT3,5be tömöríteni a 256mb framebuffer okán.. (x1950GT)

    a másik meg egy konkrét példa:
    van az AS Discuss glider aminél ha 1.00 nézetet alkalmazok szépek a texek.. ugyanez 0.60-0.50nél már olvashatatlanul mosódik -> tehát kiveszem mip-map-et

    csak a saját tapasztalatomra hagyatkozhatok atekintetben hogy nálam ez így szebb is, meg nem eszi jobban a gépet egyáltalán..

    csak azért nem csinálom ezeket, hogy aztán magammal vitatkozzak melyik énemnek van igaza;)
  • alert
    #14643
    Ugyanolyan nap mint a többi :) BUÉK!
  • polluxware
    #14642
    vettem a lapot;)
  • alert
    #14641
    Leírásom sajnos nincs. Nem a kiterjesztés számít hanem a tartalom szóval nem elég a kiterjesztés.
    A DDS-ek általában dxt5-ben vannak úgyhogy feltételezem ezt akarod továbbra is. Összeszedve:

    Minden DDS fájl konvertálása DDS-be mipmap nélkül:
    imagetool -dds -nomip -nogui *.dds

    Minden DDS fájl konvertálása 32bites BMP-be mipmap és alpha nélkül:
    imagetool -bmp -32 -nomip -noalpha -nogui *.dds

    Minden BMP konvertálása DDS-be (dxt5 vagy dxt3) mipmap nélkül:
    imagetool -dds -dxt5 -nomip -nogui *.bmp

    Ha PSD fájlokkal dolgozol Photoshop-ban az a legegyszerűbb, mert ott bele tudod menteni az alpha channelt (ha kell). Ekkor ha DDS-t akarsz mipmap nélkül:
    imagetool -dds -dxt5 -nogui -nomip *.psd

    Nem tudom FS babrálással kapcsolatban kérdezed-e ezeket, de ha igen, akkor két gondolat:

    1) Miért nem kell a mipmap? Lassítja az FS-t. Ha nincs mipmap az FS számolja ki szoftveresen és az alacsony felbontáson rondább is.

    2)Ha bumpmap és specular map textúrád is van, ott egy kicsit más paraméterekkel kell játszani. Ha érdekel szólj.
  • Clidey
    #14640
    Jahh, amúgy BUÉK mindenkinek! :DDDDD
  • Clidey
    #14639
    FSX SDK-t próbáltad már??? :)
    Abban le van írva minden gyönyörűen, ne Petit b*szogasd már szilveszter napján! :DDDDDD
  • polluxware
    #14638
    avagy az hogy mi a kiterjesztés onnantól az már nem szempont az fsx-nek?
  • polluxware
    #14637
    "Az mappában az összes DDS-ből kiszedi az első számú mipmapet és elmenti 32bites BMP-be."

    ha pedig DDS-be akarom továbbra is akkor?

    -> imagetool "-dds" -32 -nomip -noalpha -nogui *.dds ez a helyes parancssor?

    nincs véletlenül erre valmi leírásod? csak hogy ne kelljen zargatnom vele;)

    prószáltam dos p-ben a "/?" kapcsolót......


    Köszi
  • Hypo #14636
    Leszállásokban gazdag Boldog Új Évet Kivánok Minden FS őrültnek
  • polluxware
    #14635
    imagetool-al néztem;)

    DDS kiterjesztés, és progiban az infó résznél azt írja 32bit /natíve/ with alpha channel
  • [HUN]FaTaL
    #14634
    BUÉK mindenkinek! :)
  • alert
    #14633
    imagetool -bmp -32 -nomip -noalpha -nogui *.dds

    Berakod egy mappába az ImageTool-t, a DDS fájlokat és csinálsz egy akármi.bat fájlt amibe beírod a fenti sort. Az mappában az összes DDS-ből kiszedi az első számú mipmapet és elmenti 32bites BMP-be.
  • alert
    #14632
    A dds szerintem eleve dxt5 vagy dxt3 akkor meg nem 32bit. Akkor most mit is pontosan mire? :)
  • polluxware
    #14631
    fúúú mégvalmi!

    nincs ötleted véletlenül arra ,hogyan lehet olyan scriptet írni amivel egy adott (vagy inkább több) DDS fájlt amiben x számú mip-map level van abból csak az elsőt "kicsomagolni" ?
  • polluxware
    #14630
    úgy akarom... ,de nem most rögvest ám;)
  • polluxware
    #14629
    dds kiterjesztésű normál 32bit-es alpha csatornás fájlok (asszem sima 32bit bmp-k valójában)

    ezt kéne dxt5-re (esetleg teszt céllal dxt3-ra)

    Köszönöm!
  • LegendTommy
    #14628
    BUÉK
  • Hypo #14627
    esetleg egy elotte kep es egy utana kep hogy lehessen latni a kulonbseget?
  • alert
    #14626
    De egy sor az egesz. Milyen tipusu fajlokat szeretnel konvertalni es mire? dxt1, 3, 5, dds jatszik? lightmap van? alpha channel? ezek a parameterek kellenek ha megmondod leirom.
  • polluxware
    #14625
    hát nemtom.. nálam ég és föld... átkonvertálom majd őket aztán max ránézel

    apropó..

    nincs valkinek valmilyen script-je vagy becccs file imagetool-hoz ami átkonvertál egy rakat fájlot dxt5-be?
  • Hypo #14624
    a js42 nel voltak beziel gondok a vc ben de driver megoldotta na meg ha 8S-t nyomod az segit csak birja e a kicsike:)
  • polluxware
    #14623
    videókarinak is lehet köze..+anizó beállítások
  • Hypo #14622
    hmm érdekes én duke-nál nem tapasztaltam ilyet.....