33535
  • super08
    #15141
    Egyetértek, de azért a 0-ról csak előrelépünk ezzel 1-re...

    @Rue East: Én is így gondoltam, de cáfoltad: "a katonai repülésről volt szó, általában, nem a tacpack/weapon packról".
  • Rue East
    #15140
    lövöldözés=harci feladat, éles bevetés
    nyilván a fegyveres harci repülőgépekre értettem, hiszen weapon pack kapcsán a fegyverhasználatról volt szó
  • m814
    #15139
    Lehet ezt még ragozni de minek.
    Kinek a pap, kinek a papné.
    A userek kb. 1% mélyül el komolyabban akár a polgári, akár a katonai repülés rejtelmeiben.
    Ezen az végkép nem fog változtatni semmit, hogy most már lövöldözni is lehet.
    Hogy ez az 1% megkapja-e amit szeretne?Nos aligha.
  • super08
    #15138
    Próbáltam nem offolni a topicot.
    A katonai repülés és a lövöldözés viszonyát rendkívül leegyszerűsítve látod: a "lövöldözés" eleve csak egy része. Addig el is kell ám jutni valahogy, egyrészt. Ráadásul utána még haza is kell menni, hogy aztán újabb bevetésre mehess. Arról nem is beszélve, hogy ez a dolog nem az egyes pilótákról szól és az ő lövöldözhetnékjükről, lévén ők egy rendszer elemei valójában: az nagyon jó, hogy a Légierő elökörködik magának, ha közben a szárazföldieket élve kicsontozzák.
    ...és akkor a fegyvertelen katonai gépeket még nem is említettük, pedig nem kevésbé fontos feladatuk van - viszont egyáltalán nem lövöldöznek.
  • Rue East
    #15137
    a katonai repülésről volt szó, általában, nem a tacpack/weapon packról
  • super08
    #15136
    Van, akinek arról fog. Másoknak nem vagy nem csak. Rajtad múlik, mire használod és hogyan.
    Mondjuk a CS kiegje szerintem eléggé egyszerű: az etalon a TacPack lesz.
  • Rue East
    #15135
    hát miről szól, ha nem a lövöldözésről?
    elsődleges feladata egy harci gépnek az, hogy harci feladatokat hajtson végre, azokat a gépeket ezért alkották meg, azok a pilóták erre vannak kiképezve
  • polluxware
    #15134
    jöhetne már az a katana 4x
  • polluxware
    #15133
    ha úgy őszintén belegondolunk.... mostanság nem nagyon vannak komolyabb kampány szerű harci feladatok akármilyen légierőről is beszéljünk

    javarészt gyakorlás, képzés, meg néha vmilyen "show of the force" jellegű dolog... ezekre az fs9,és fsx is alaklmas különböző addonokkal..

    ha meg valki total war-t akar... falcon,strikef, dcs szimek
  • polluxware
    #15132
    nagyon eltalálták a fíílingjét...
  • polluxware
    #15131
    sikerült.. most nyaggatom a staffot fórumon, hogy legyen DeHavilland csu prop is.. meg ilyen apróságok;)
  • zsoltfireman
    #15130
    Hja! Én pl.
  • zsoltfireman
    #15129
    Próbáld ki a VRS Superbug-ot! Legjobb harci modell!
  • CptSAB
    #15128
    Nem bántottál meg szerintem senkit sem. Inkább a gond ott van, hogy egy harci gépet látva az emberek 99.9%-a a mozifilmekből, hiradókból, töri könyvekből ítéli meg a Légierőket. A katonai repülés nem a lövöldözésről szól, munka, szolgálat. Nagyon komoly kiképzési rendszer foglalja keretbe. Nekem spec. pont egy igazi vérprofi harckiképzési alapokon nyugvó rész hiányzik. Vegyünk egy röpke példát: milyen frankó lenne, mondjuk indítom a karrieremet 1972-ben. Kiképzés: Mig-21F-13-en, átképzés MF-re 1977-ben, majd 1983-ban Bisz-re. És közben lerepülni 1200 órát, megszerezni az I. oszt minősítést. Végrehajtani az éles lövészeteket.. szép álom.. valszeg marad is.
  • LegendTommy
    #15127
    bocsánat, nagy hibám, hogy mindig magamból indulok ki:(
    én azt gondoltam, hogy az fs-t a repülés miatt használják az emberek, legyen az utasszállító, ga, vagy katonai gép, ha már lövöldözni akarnak akkor jöhet a lock on és társai. Ezért volt megkülönböztetve flight és combat sim, de tény, hogy a harci szimulációk nincsenek ilyen realisztikusan lefedve.
    sorry akit megbántottam volna
  • CptSAB
    #15126
    A katonai repülés szerelmeseinek a számára éppúgy az FS adja a globális alapot, mint a civil repülést kedvelőknek. Sem a Lock On, Falcon 4.0 stb. nem rendelkezik teljes lefedettséggel, a repülőgépekről, bővíthetőségről nem is beszélve. Mert pl. kell egy repülőtér, fogom elkészítem az AFCAD-ot, megnézem van-e műholdkép, elkészítem az autogent, pár ezt azt pakolgatok ég hozzá, és ott van. Na ezt próbáld abszolválni másik szimulátorban. Nem fog menni. Igaz, hogy katonai gépek terén a Strike Force WOV/WOI/WOE sorozat jelenleg űberelhetetlen, de ahogy írtam, egy magyar, egy román, egy indiai vagy éppen egy brazil military gémer nem fog tudni saját légtérben repülni.
    Nem lenne rosz egy Flight Simulator - Air Force repack, ahol egy módosított AI rendszer (feladat és útvonal tervezéses kivitel, napi tervtábla), katonai légiforgalmi irányítás, fegyveres harckiképzési feladatok végrehajthatósága, karrier, műszaki szimuláció helyet kapna. És még mindig nem arról beszéltem, hogy egy háborús játékról van szó. Kiképzés, kiképzés, kiképzés. És akkor mondjuk mennyire frankó lenne mondjuk egy olyan kieg, ahol Asztrahany felett Mislényre vadászunk, vagy a Balti-tenger feletti rakéta lövészet. NIR, gépágyú éleslövészet, bombavetés a hazai lőtereken. :D

    A repülés nem csak böszme utasszállítók FMC terelgetéséből áll. Mint ahogy a kisgépek világában sem csak Cessnával és Piperrel lehet repülgetni. A repülés elég szerteágazó, mégha az FS addon készítők erről meg is feledkeznek. Üzleti érdekekből, és egy jól behatárolt felhasználói kör számára szinte szájába adva a plebsnek végeznek közvélemény kutatást. Azt gondolom, egy-egy ilyen új kieg hasznos, mert inspiráló hatású, lesz élet FSX után is, és jól jöhetnek az új tapasztalatok, főleg ha eltérnek a sablontól.
  • Rue East
    #15125
    hát elég sok, jól megkonstruált harci repülő add-on van, persze jó repkedni is velük, de azért ezeket harci feladatok végrehajtására lettek tervezve (mármint az eredetijük), vagyis éppen csak a lényeg veszik el fsx-ben, na ezt próbálják pótolni, semmi meglepőt nem érzek ezen...
  • LegendTommy
    #15124
    sick world
  • Hypo #15123
    van kereslet ra
  • LegendTommy
    #15122
    lol
    btw, arra még nem jöttem rá, hogy minek/kinek készült a weapons for fsx progi
  • Sanyo
    #15121
    Szia! Itt vannak a kért linkek:

    - Supermarine Spitfire
    - Captain Sim - Weapons for FSX

    Jó repülést! :)
  • CptSAB
    #15120
    Pollux, hinnye de szép szál barna legény vagy! Remélem sikerült összevadászni az összes flight manualt! :)
  • Robi546
    #15119
    Oké! :)
    Na Hello!
  • m814
    #15118
    Mész a sittre.......
    No jó csak vicceltem.
    Értem én a dolgot,a fiam is volt gyerek.
    Mindenesetre jobb lenne ha nem biztatnál senkit nyilvános fórumokon illegális dologra.
    A mail címed pedig csak annak add meg akivel valóban szeretnél levelezni.A többire ott az üzenet ablakban a privát.
  • Robi546
    #15117
    Hogy érted azt hogy a Budait már küldjük is rád! ?????? :D
  • polluxware
    #15116
    Budai-t már küldjük is rájad...
  • Robi546
    #15115
    Ja,bocsi a Warez-ért! De akkor valaki nem tudna segíteni abban a dologban??? :S PM-be le írhatná hogy hol lehet letölteni ezt a Addont/Módot az FSX-re pls! :S Ha egyáltalán le lehet tölteni! :S
  • Hypo #15114
    Ok Elemzés ON: = Warezt nem beszélünk itt!! = Kicsit örültem mert a PM-et emlitetted és ez már haladás. = Besírtam, hogy kiraktad az emailedet:)
  • [HUN]FaTaL
    #15113
    Nincs warez a topicban szerintem elég nagy betűkkel van a szövegmező aljára írva.
  • Robi546
    #15112
    Tessék???? Ez mit akar jelenteni amit írtál ?????? :D De pls valaki akkor nem tudja oda adni azt amit írtam???? :S
  • Hypo #15111
  • Robi546
    #15110
    Sziasztok!

    Na vagyok újra és még valamit szeretnék kérdezni!
    Azt hogy valaki nem tudná nekem oda adni a Captain Sim - Weapon Mod For FSX -et ????????? :S Mert nagyon kellene! :S
    Ha valaki oda tudja adni persze a LETÖLTÉSI Linket akkor PM-be vagy az email címemre küldje el pls! :S Thx! :) Nagyon,Nagyon meg köszönném! :)
    Email Cím: [email protected]
    Nagyon szépen köszönöm még egyszer! :)
  • Hypo #15109
    "...Oh Microsoft what did you do to us? While the beta versions of Windows 7, Service Pack 1 did not cause any problems the released version did. Some users will find product de-activated after installing the SP. Not a massive problem as you can just re-activate (and of course we will make sure that we will reset the counter) but still something that kept us awake last night. But a new version is available and updating is easy. Six clicks and all is done. Check it in our forums. "

    AEROSOFT!!

    Szoval lehet ujra aktivalni mindent online...LOL:)
  • Robi546
    #15108
    (bocs a x2 postért! :S) Ja már nem kell mert megtaláltam! :)
    Na mentem is játszani! :) ;)
    Na hello all!
  • Robi546
    #15107
    Sziasztok!

    Azt szeretném kérdezni hogy valaki nem tudja hogy hol lehet letölteni azt a Spitfire repülőgépet ami itt a képen van???? :S Meg ha linket nem is tudtok adni nem baj akkor csak pls valaki le írja hogy mi az egész repülőgépnek a neve???? Csak az hogy Spitfire ??? mert ha jól tudom akkor van rendes neve is! :) Előre is thx!
  • litlebubu
    #15106
    Igen, igen én sem találom sehol. Ivan Jurcaga monnnyon le!
  • LegendTommy
    #15105
    ez ám a háttérmunka
  • 97th Vampire
    #15104
    Üdvözletem! Érdeklődnék hogy megjelent e már Ivan MiG-21MF-je? A tárgy hsz-ben szereplő idő óta eltelt egy hónap, de nem találom sehol.
  • Hypo #15103
    olaj, motor, hőmérséklet, hűtés......és dvd:)))
  • polluxware
    #15102

    krúzolgatás közben a pilóta entertántolva van;)