33535
  • [HUN]FaTaL
    #15402
    - Passz, szerintem csak újra kell aktiválni
    - Hyponak voltak problémái a saitek cuccokkal
    - Mindenképpen szerezz be egy pedált, hamár szarvat veszel, az autorudder egy fos. Szarv+autorudder kombónál részemről még egy forgatható nyelű botkormány is jobb.
    - Ha mindenképpen fizetős addont szeretnél akkor Flight1 Ultimate Traffic 2
  • frecc
    #15401
    Sziasztok!

    A lent látható konfig van rendelés alatt, ezen szeretnék épkézláb teljesítménnyel FSX-et használni. Szeretnék feltenni egy-két kérdést, mivel ahogy látom, nálam tapasztaltabbak vannak a fórumon, én még az FS9 korszakból csöppentem ide.
    - Ha vásárolok egy FSX Gold-ot, akkor kell-e valami aktiválási gondtól tartanom ha megváltozik alatta a config? Mondjuk lap, proci vagy VGA csere.
    - Tervezek épkézláb beviteli eszközöket is venni (szarvkormány és társai), ezzel kapcsolatban kérdés, hogy a Saitek szarvát + throttle quadrantját megfelelőnek tartjátok-e. (Saitek Yoke A korábbi joystickos megoldás sokszor nem volt nyerő, pl ha egyszerre szeretnék kanyarodni és emelkedni is - mondjuk egy indulási eljárásban.
    - Rudder téma. Szerintetek kezdjem a dolgot autorudderrel vagy érdemes pedált is beszerezni? FS9-ben persze autorudder volt,csak akkor szívtam meg amikor oldalszél volt leszálláskor, mert akkor ellene kellene lépni, viszont csak csűrni tudtam amiből egy ronda elkanyarodás lett a vége és földet érés a Seremetyevo termináljában... :)
    - Milyen igényes AI traffic addont tudnátok ajánlani, arra most nem sajnálnám a lóvét mert imádom ahogy életet visz a repterekre. Jó lenne olyan, ahol az AI gépek nem olyan pakundekli szerűek mint egyik-másik FS9 addonban volt. Aztán vagy viszi a gép vagy nem. Ha nem, húzás lesz.:)))))

    Köszi előre is a segítséget:
    frecc
  • pvz
    #15400
    Itt, http://www.repair-dll.com/Dll-Files/TCAS2v7.dll.html találtam egy dll javító programot (Fixhelpmate.exe)
    Valaki használta már? Megoldást jelenthet a problémámra? Nem kellene ennyire szkeptikusnak lennem? Más helyeken meg azt olvasom, hogy nem oldja meg a problémát. Futtassam, ne futtassam, ez itt a kérdés. ;-)
  • [HUN]FaTaL
    #15399
    VCben nyomod a spacet és egérrel, vagy DBS Walk & Follow, Flight1 Ez Camera
  • gabesz2222
    #15398
    fsx-be hogy tudok olyan kamera nézetet használni ahol a kamera helyét én változtatom
  • Medwyn
    #15397
    Ja, jóvan... akkor én is passz :D
  • Medwyn
    #15396
    Fel bizony :) Elég régiek, de ez lényegtelen.
    Az Acceleration tartalmazza az sp2-t, de a kieg nélkül is letölthető az sp2 (nekem nincs Accelem).
    Jelentősen javít a teljesítményen, mindenképp tedd föl őket.
  • nymus99
    #15395
    Most olvasom, ha van Acceleration, akkor nem kell. VAN. Köszi! Passz.
  • nymus99
    #15394
    Hali!
    Négy éve vettejm az FSX-et. Külföldön voltam és nem használtam eddig, csak elvétve. Most olvasgatok a Spack 1-ről és a 2-ről. Fel kell ezt tennem nekem? Mikoriak ezek?
  • pvz
    #15393
    Az FSX és a PMDG is eredeti vásárolt.
    Újonnan lett telepítve egy teljesen új gépre (2 hete).
    A régi gépemen sok-sok FSX fagyásom volt !!!
    Semmi más nem terheli az új gépet jelenleg mint a W7 (64bit), FSX (sp1-sp2) és a PMDG kiegészítő.

    Jó leszállást.
  • [HUN]FaTaL
    #15392
    Lehet, hogy buta kérdés, de eredeti a kiegészítő?
  • pvz
    #15391
    Szia!
    Köszönöm a válaszod.
    A PMDG B744F (8i) változattal repülök. (a képen is ez van)
    A dll-re rákerestem csak 1× fordul elő.
    Buta kérdést feltennék: a tcas2v7.dll file kapcsolatos a PMDG modelekben működő TCAS rendszerrel?
    Vagy csak véletlen mozaikszó egyezés?

    Jó leszállást!
  • Hypo #15390
    keres ra fsx folderban hogy hanyszor fordul elo a tcas2v7.dll file, lehet van 2 helyen modules ban es a rootban is az okozhatja foleg ha a regebbit hasznalja. Amugy PMDG nel volt ctd emiatt de latom nem azt a gepet nyomod.
  • [HUN]FaTaL
    #15389
    Így ránézésre a gép okozza, amivel repülsz, mivel a tcas dll-re hivatkozik.
  • pvz
    #15388
    A képen látható fsx hibával találkozott-e már valaki? Orvosságot tud-e valaki? Elég bosszantó hibáról van szó, mivel a végső egyenesen fagy le az fsx, mögötted egy hosszú út :-((
    Válaszokat előre megköszönve, sziasztok.
  • [HUN]FaTaL
    #15387
    Nem tudom, de szerintem az iFly 737NG hamarabb jön.
  • [HUN]FaTaL
    #15386
    Én várnék vele az új verzióig (bár az még elég sok idő, mert még a valóságban sem készült el az új terminál) de tessék:

    Aerosoft Mega Airport Budapest
  • frecc
    #15385
    bocs... úgy tűnik hülyeséget linkeltem be... Még jó hogy a nevét sikerült eltalálni :)
  • frecc
    #15384
    Hali!

    Én erről tudok, lett esetleg azóta újabb?
    Aerosoft Budapest 1.5

    Amúgy én alig várom hogy legyen mega airport Liszt Ferihegy.... szegény fejlesztők....

    Nincs valakinek infója hogy mikorra várható a PMDG 737 NGX? A honlapon lévő coming soon sajnos nem sokat mond, már kíváncsi lennék rá. Előző életemben (FS9 korszak) erősen PMDG függő voltam és szerintem mostanáig sem múlt el. :)
  • nymus99
    #15383
    Üdv Urak, szeretném megvenni FSX-re a legújabb, legszebb Budapest Sceneryt. Kérem mondjátok meg, hol lehet megvásárolni (Link?)
    Köszönettel: N Attila.
  • [HUN]FaTaL
    #15382
    Nyomaték. :) Korrigálj ruderral.
  • Medwyn
    #15381
    Ha kikapcsolom, akkor meg balra húz.... kezd az agyamra menni mosmá.
    Nincs valami konfigurációs file, amiben lehet valami gebasz?
  • Hypo #15380
    hat autorudder nem aa legjobb
  • Medwyn
    #15379
    Ja, néztem azt is, de lehet, hogy felszínesen. :)
    Saitek Pro Flight yoke meg quadrant van, pedál nincs, így kipipáltam az autoruddert a settingsben. A jobb szarvon a vízszintes kapcsolópárra felraktam a rudder trimmet, de indulásnál a fene tudja, mennyire kell belőni. Főleg, mert egyszer húz, mint a vakegér, egyszer meg olyan egyenesen megy, mint a nyíl ugyanaz a gép... :S
    Mit hagytam ki??
  • Hypo #15378
    Hali, Rudder be van konfigolva? Mert azert be kell lepni azt felszallaskor geptol fuggoen de sose puhan:)
  • nymus99
    #15377
    Megtaláltam, köszi... :-)
  • nymus99
    #15376
    Üdv, lécci segítsetek, hol kell beállítani, hogy ne a kifutóról, hanem a beszállás helyéről induljon a játék?
    Köszi.
  • Dark Geo
    #15375
    Üdv! Szeretnék multiban játszani fsx-et a haverommal. Viszont szükségem lenne AI ATC-re, mint ami egyjátékosban is van. Akár text alapú is jó. Esetleg AI traffic. Akinek van ezekről információja ossza meg velem! :) Lan-hoz és dedikált szerverhez egyaránt érdekel!
  • Medwyn
    #15374
    Egymotoros C172-esről meg Maule-ról van szó. Néztem a Realism settingsben, be van állítva, hogy a propeller forgási iránya hasson a repülés irányára, de ez mégiscsak túlzás, hogy egy full throttle 5 méteren belül elkezdi fordítani ezerrel és bevisz az épületek/fák közé... Máskor meg nem.
    Az tény, hogy CTRL+E-vel indítottam minden esetben (kivéve, amikor kipróbáltam járó motorral a runway végébe rakva az induláshoz a gépet, de ugyanaz... :S )
    Néztem a weathert is, de egy 8-12 kts-os szélerősség nem lehet ilyen fickós... :P
  • litlebubu
    #15373
    Attól, hogy egyszer mindkét motor üzemel, egyszer pedig csak az egyik. Gondolom Ctrl+Shift+F1-el állítod le a motorokat, és Ctrl+E-vel indítod utánna. Ugye?
  • Medwyn
    #15372
    ...az vajon mitől lehet, hogy ugyanolyan beállítások mellett ugyanarról a reptérről az egyik felszállásnál erősen jobbra húzva indul el a gép (és ha egyszerűen csak ellenkormányzok, felborul), míg másszor remekül megy egyenesen, amíg el nem emelem?
    Nem jöttem rá, mi alapján történik: a szélerősség is ugyanaz vagy hasonló, a kontroller beállításai sem változtak (meg kis is húztam tesztképpen, és sima egeres/billentyűzetes módban is ugyanúgy húz).
    Lehet, hogy valaki látott már ilyet és meg tudta szüntetni? :)
  • Robi546
    #15371
    okés köszi a segítséget! ;) :)
  • polluxware
    #15370
    az életben nem adják ki....
  • Hypo #15369
    FAQ Banner alatt de azert segitek:

    VFR : Visual Flight Rules - Látva repülési szabályok, ergo a tájékozódás a látás alapján történik a tereptárgyak vizualis pontok alapjan. Ebbol jon hogy mindig nem lehet igy repulni ( rossz ido rossz latasi viszonyokű)

    IFR:Instrument flight rules : Müszerek alapján megy a navigáció, ebből jön hogy itt az időjárás már kevesbé fontos tényező ( de azert fontos)
  • Sanyo
    #15368
    Diamond DA20-100 'Katana 4X videó.
  • Robi546
    #15367
    Hali!

    Na bocsi srácok a képeket nem tudom feltölteni sehova mert BMP formátumban van de szeretnék valamit kérdezni még pedig azt hogy: A Játékban azaz a Flight Plannerben (vagy hol) lehet választani Visual Flight Rules-t meg még van ott egy másik és azt szeretném kérdezni hogy a Visual Flight Rules meg a másik miben különbözik illetve mit jelent???? előre is köszönöm! :)
  • carlosfly
    #15366
    elinditassz egy free flight -ot, leallitod a hajtomuveket, elmented es beallitod default flightkent. Azt hiszem igy kell...
  • gabesz2222
    #15365
    hogy tudom beállítani fsx-ben hogy betöltés után a repülő teljesen leállított állapotban kerüljön a reptérre?
  • polluxware
    #15364
    kitörölték Hypo büntitündijét
  • polluxware
    #15363
    talán majd most.. ;)