33535
  • litlebubu
    #15442
    Nem tudtok valami új infót Ivan Jurcaga féle MIG-21-ről. Úgy két hónapja valaki azt írta 1-2 hét is ki lesz adva. :-(
  • Medwyn
    #15441
    Tud valaki valamit a Cargo Pilot nevű kiegészítőről?
    Egy ideje nézegetem, de sehol nem találok egy normális review-t vagy tesztet róla. (Ez mondjuk üzenetértékű lehet :))
    Most elég alacsony áron adják, akár meg is vehetném, mert egy ilyen karriermód feldobná a röpködést, de előbb kíváncsi lennék a véleményetekre. Remélem, kipróbálta valaki :)
  • [HUN]FaTaL
    #15440
    aida64
  • frecc
    #15439
    Sziasztok! Bocs az off-ért. Tudnátok ajánlani olyasmi toolt, ami figyeli a proci & videokari hőmérsékletet?
  • gaspen
    #15438
    Köszi ! Megvan ! Haladó kérdés : a scenery.cfg-ben szerepel a bejegyzés, FSX-ben a Scenery Library-ben szintén, viszont ha repülök, akkor a default scenery van alattam. Mit szabtam el?
  • polluxware
    #15437
    Sokan ott hagyják abba a vele való foglalkozást, hogy nem 'mentek végig' a teljes optimalizálósdin...

    FPS_limiter rögvest az fsx feltelepítése után következik... és nyugodtan lehet akár 24fps-re is limitálni

    fsx-et én személyszerint az ACCU-simes gépek miatt futtatom, és nem az fsxes scenery-k miatt... nekem egy 2,4es corával is vígan elfut a legújabb Spitfire;)

    sőt! igaz hogy 0-ra leveszem az autogent de még a pmdg J41 is... 20000lábon kit izgat mennyi fa van alattam a felhőtakaró alatt... leszállás a holdbázis ugyan kicsit zavaró, de annyira lefoglal a műszerfal hogy azért nem döccenek rajta akkorát
  • Medwyn
    #15436
    Ez elég furcsán hangzik... :)
    Magyarázd el, pls.
  • Hypo #15435
    FSX nel egy pont felett nem a hardware a szuk keresztmetszet
  • CptSAB
    #15434
    Az a vicc a Flight-ot illetően, hogy az FS szériánál tudtuk, mi minek lesz a folytatása. Egy cseh oldalon van egy videjó, FS kronológia, meg lehet nézni a grafika mit változott. Én PC-én FS98, 2002, 2004-et használatm. FSX megvan, de .. A 98 még nagy pixel zsonglőr volt. A 2000-et kihagytam. 2002-ben még nem dominált az xml alapú programozás, grafikailag elmaradt 2004-től. Számomra a legföbb gond inkább az volt, hogy akkoriban nem volt ennyi ingyenes segédprogram, szerkesztő. FSX grafikailag nagy ugrás, mert nagyon szép részletes sceneryket lehet rá készíteni, de két gond van vele. A, felületes kidolgozások továbbra is a nem kiemelt régiókban, horribilis gépigény. Amikor nézem youtube-on a videókat kinek milyen géppel fut így, azért elgondolkoztat, hogy hol van már 2007.. az akkori erőművek, és FSX még mindig nem tud domborítani. Pedig bőven alá lehet pakolni már minden csúcsketyerét.. ha valakinek van zsozsója.
  • [HUN]FaTaL
    #15433
    C:\ProgramData-ban is van egy, csalóka én is rohadt sokat keresgéltem :D
  • gaspen
    #15432
    Halló! Valaki megmondaná, hogy az FSX-re telepített scenery-k melyik scenery.cfg-be írják be magukat? Én kettőt találok, (FSX mappa és a User/Appdata/MS/FSX mappa) azok közül egyikbe se és a Scenery Library-ban sem látszik a Scenery, sőt ott még manuálisan sem tudom hozzáadni. Hiába választom ki és okézom a megfelelő mappát, nem történik semmi.
  • Medwyn
    #15431
    Ja, az FSX-et el már nem vehetik tőlünk :)
    Ennek ellenére nem látom ennyire borúsnak a Flightot. Persze, megy a hantázás, meg a "menjenek innen, nincs itt semmi látnivaló"-zás, de abban semmi logika nincs, hogy plusz energiát fektessenek valami olyannak az elvételébe, ami már megvolt. Hogy üzletileg mi a helyzet, az más kérdés - nyilván nem akarnak ráfizetni, és ha legalább olyan hosszú távon gondolkodnak, mint az FS sorozat kapcsán (pl. le merném fogadni, hogy ma is több százan vettek FSX-et világszerte, míg más ötéves programból a budget kategóriában se fogyott ötnél több), akkor nem engedhetik meg maguknak, hogy nagyot hibázzanak. Az FSX ára még ma is ott van, ahol egy újonnan belépő játéké, vagyis kelendő. Nekik ez a pénz igazán, nem pedig az, hogy néhány árkád-zombit megnyerjenek egy kis joystickcibálásra, aztán három nap múlva ugyanaz a zombi máris egy másik színvonaltalan szaron rugózik.
    Egy MS méretű cég talán nem ennyire ostoba :) Szerintem a Vistaból is tanultak :D
    Szóval én optimista vagyok.
  • Lacuska77
    #15430
    Részemről rémesebb az elképzelés az új Flight-ot illetően. Félek tőle, hogy a trendi megoldást fogják választani és el "WOWosodik" a játék. Itt nem arra gondolok hogy miközben landolnék LHBP-én átrepül elöttem egy hegyesfülű elf egy 4 méteres óriás sas hátán, hanem majd különböző csomagok mellett lehetőségem lesz a barátaimmal repkedni ha veszek "játékidőt"... persze ez csak az én szubjektív félelmem a jövővel kapcsolatban. Ha netán úgy alakulna, hogy a fentebb említett leírtak manifesztálódnak akkor csak annyi a teendőm, hogy nem Flight-olok hanem maradok a jó kis FSX-nél.
    :)
  • [HUN]FaTaL
    #15429
    Éreztem, nem volt gond vele. :D

    #15427: Akkor miért váltott mindenki szinte azonnal fs9re? FSXnél nem ez a tendencia. Mintha korábban zacsi említette volna, hogy ott azért elég hamar váltottak az emberek. Kisebb volt a gépigény az akkori vasakhoz?
  • Clidey
    #15428
    Amúgy érezd a kommentemben az iróniát.... :))))
  • Clidey
    #15427
    Kábé ugyanekkora szerintem. Bár nehéz megítélni.
  • [HUN]FaTaL
    #15426
    Az FSX szinte semmivel nem nyújt többet, mint az FS9, ellenben 50x akkora a gépigénye. Mégis mire legyünk optimisták?:D

    Igaz FS8 és FS9 között nem tudom mekkora volt az ugrás.
  • Clidey
    #15425
    Jajj de pesszimisták vagytok má'!!!

    Hát persze hogy eyecandy lesz semmi mögöttes tartalommal! :)))
  • Hypo #15424
    az igy latatlanban felejtos szerintem. inkabb a redbull air race kategoria a nyero itt
  • Papirzacsi
    #15423
    Engem is...
  • [HUN]FaTaL
    #15422
    Mondjuk engem a táj zavar a legkévésbé, úgyis tele lesz scenerykkel. Sokkal jobban érdekelne, az atc és az értelmes forgalom kezelés, jegesedés stb. No és persze a gépigény...
  • Papirzacsi
    #15421
    Hááát... Képeket a legrészletesebben kidolgozott tájakról közölnek mindig, ez most Hawaii, hogy miért ez majd kiderül. Viszont az fsx esetében is csak ilyen helyekről kaptunk képeket. Addig titkolták az ocsmány sárga kidolgozatlan tájat, amíg végül meg nem jelent ez a fos. :)
  • Hypo #15420
    Mivel ha megnezed a kepeket mind egy helyrol keszultek ezert gondolom hogy alapbol egy kis terulet lesz benne es a tobbit kulon kell megvenni
  • [HUN]FaTaL
    #15419
    Magyarul kapunk egy árkád szart, gondoltam.
  • Papirzacsi
    #15418
    Nekem is hasonló ütött szöget a fejemben. Valami letölthető tartalmas faszságra gondolok én is.
    Na de majd meglátjuk, addig továbbra pesszimista maradok a Flightot illetően. :D
  • pvz
    #15417
    Csak a PMDG B747 a játékszer. ;-)
    Más nincs is a gépen ("gyári" gépeket kivéve:)
    Hajlok arra, hogy nem az FSX csinálja, hanem a PMDG !
    Ebbe az irányba kutakodok tovább. Tesztelek ezerrel. Köszi.
  • Hypo #15416
    es MS game rendszeren keresztul jatszhatsz a barataidal.:)))

    Mondjuk van egy tippem de nem szeretnem ha megvalosulna, de nekem nagyon ugy tunik hogy az Aerosoft os Rise of flight iranyba fog elmenni ergo lesz egy alap game egy szigettel, es aztan majd mindent lehet hozza kulon megvenni..... ne legyen igazam
  • Robi546
    #15415
    És más repülőgéppel is ezt csinálja hogy kilép ? mert ha más repülőgéppel nem csinálja ezt akkor abban lesz hiba szerintem! :)
  • Papirzacsi
    #15414
    Szokásos microfos porhintés. Aki régóta fsezik ,az megszokhatta. A leírtak alapján megint csak egy szebb(?), de nem jobb programot fogunk kapni. Több színes nyil fogja mutatni merre kell menni, de mondjuk jegesedés továbbra sem lesz.. :-/
  • [HUN]FaTaL
    #15413
    Forgatható nyéllel simán le lehet szállni oldalszélben, csak figyelni kell. :)
  • Hypo #15412
    yoke hoz muszaj a pedal. ha GA gepeket repulsz es jobb kiegiszitoket beloluk akkor plane, foleg mondjuk egy j3 Cub flasp nelkul roviden letenni muszaj lesz belepni rendesen:)
  • frecc
    #15411
    INSTALLSZÖRNY!!!!! :)))) ez rohadt jó!!
    Köszi a válaszokat, úgy látom van miből válogatni. Ez a rudder dolog azért szívás mert gondolom ha valaki yoke-ot használ és nem akar autoruddert, akkor muszáj pedál is, különben nem lesz mivel bizdergálni az oldalkormányt. Stick esetében még ott volt mentőövnek 3D twist, bár elég szar volt az is, azon kívül hogy a gurulóutakon lehetett vele tekeregni, oldalszélben leszállni már elég érdekes volt vele. Jól gondolom, hogyha yoke yes, autorudder no, akkor viszont pedál mindenképpen yes? :)
  • Hypo #15410
    Iletve ott a VRinsight yoke ja ami eleg jo es meg a megfizetheto kategoriaba tartozik bar az se olcso, de legalabb minosegi.
  • Medwyn
    #15409
    Nekem Saitek Pro Flight yoke van, és meg vagyok vele elégedve... persze nem régóta van velem, akinek hosszabb ideje van, annak érdemes hinni. :)
    A pedál dolog viszont megfontolandó. A Wiley MFSX for pilots c. könyvben például egy rakás jópofa gyakorlat van, amit csak egy pedállal lehet megcsinálni (és így megérteni, mi miért fordul/dől arra, amerre), de amíg nincs pedál (az ára közel annyi, mint a szarvkormányé...), addig félmegoldásokkal is el lehet repkedni.

    Kicsit off:
    A legfrissebb PCPilot magazinban van egy interjú (annak is az első fele) a MS Flightról a készítőkkel. Derek elég masszívan kérdezget arról, hogy a "simulator" kitétel elhagyása a címből vajon mennyire hat majd a realizmusra. A válaszok javarészt kitérőek, mondván, hogy nem árulhatnak el részleteket még (blabla), de azt kétszer is kijelentik aprópuháék, hogy ők nem elvesznek, hanem csak hozzáadnak a profilhoz, hogy azok is csatlakozhassanak a játéktáborhoz, akik eddig megijedtek a hardcore jellegtől, vagy csak lazán repkedni akarnak. Arra is utaltak, hogy igyekeznek a gépigényt normalizálni, hogy a megjelenés napján is lehessen új gépek vétele nélkül rendesen futtatni (amen), illetve nem akarnak több tíz gigás installszörnyet.
    Kíváncsi leszek...
  • Hont
    #15408
    Hmmm...Lehet igazad van, bár én igazából oldalszélbe szoktam csak korrigálni.
    Azért ez gondolom jelentősen függ a gép tömegétől.Engem inkább a A/P útvonal követésének robosztus belépői aggasztanak.Szegény sztyuik pont töltik a pezsgőt és bele kezd egy 45' fordulóba az összes nedű az utas ölébe megy...
    Elvileg ezt az FMC be lehetne állítani nem?
  • Papirzacsi
    #15407
    Sajna az fs-ben be kell lépni egy picit, mert általában csúszva fordulnak a nagygépek is, főleg kisebb sebességeknél, emiatt nem is lehet belépés nélkül olyan standard fordulót végrehajtani az fsben, mint a valóságban.
  • Hont
    #15406
    Idézet a remek FAQ-ból, amit az elejétől a végéig érdemes átolvasni!
    "Azt hiszem mindenki tudja, hogy a repülő fordulás közben bedől. Ezt a bedőlést a szárnyak végén lévő csűrőlapok idézik elő úgy, hogy az egyik lefelé a másik felfelé mozdul. Nagy sebességnél az utastérből ez szinte láthatatlan is lehet, mert pár centiméteres eltérés képes bedönteni a gépet. Attól, hogy be van döntve a gép, még nem fog érdemben elfordulni. A forduláshoz a függőleges vezérsíkra van szükség (farok), aminek a kilépőélén egy jobbra-balra fordítható lap, az oldalkormány található. Valójában ez fordítja el a gépet a bedőlés pedig értelemszerűen ahhoz kell, hogy ne "faroljon" ki a gép, valamint hogy ne préselődjünk a falhoz fordulás közben (ez a kisebb gépeknél jellemző, a nagytestű modern gépek aerodinamikailag úgy vannak kiképezve, hogy bedőléskor forduljanak, nem kell oldalkormány rásegítés). Gondolj arra, amikor autópályán kocsival 130-al száguldva egy élesebb kanyarban mekkora erő hat rád, ami oldalra akar mozdítani. Most képzeld el ugyanezt 800 km/h-nál. Azért kell bedönteni a gépet, hogy minimalizáljuk az oldalra ható erőt is. A modern gépeken egyébként nagy sebességnél elektronika szabályozza az oldalkormány kitéríthetőségének mértékét, mivel nagyobb sebességnél jóval kisebb kitérés is elegendő ugyanakkora forduláshoz. Az oldalkormányra leginkább az oldalszeles leszállásnál van szükség, illetve hogy hajtóműleállás esetén kompenzálni lehessen a csak egyik oldalról ható tolóerőt. Az emelkedést a vízszintes vezérsíkon elhelyezkedő csűrőlapokhoz hasonló elemek együttes felfelé vagy lefelé mozdulásával érik el."
  • LegendTommy
    #15405
    nekem saitek pro flight yoke-om van, azt annyira nem ajánlom
    sokan mondják, hogy ez kiváló
    vagy amit Hypo ajánlott PFC
  • frecc
    #15404
    Na de most komolyan skacok, milyen yoke-ot érdemes venni? :)

    Figy. Rudder: Lehet hogy hülyeséget írok, de még vitorlázórepülőn azt tanultam hogy fordulásnál csűrés, lépés, aztán ha a kettő együtt nem megy normálisan akkor csúszás lesz a vége (mint ahogy lett is általában :)). Kérdés: Szimulátorban autorudder off esetén mi a helyzet a fordulással mondjuk egy 737-esen? A yoke / stick itt is csak a csűrőket vezérli és minden esetben pedállal kell irányítani az oldalkormányt vagy máshogy megy? Mondjuk a gyakorlatban sem tudom hogy nagy gépeken hogy megy a dolog, ott is csűrnek, lépnek? :) thx in advance
  • Hypo #15403
    Kell egy jo PFC Yoke:)))))))