33535
  • bondi
    #15522
    Bizony ám:) REX2 nálam, és a PMDG 747 -el izzad a vasam rendesen. Előtte próbáltam a z X Graphics.-ot is, az RT Vector Europe-ot, de az igazi feeling a REX-től jött meg
    Egy komolyabb addon sceneryvel (Aerosoft LHBP, vagy FlyTampa Marteen) 13-23 fps, de ha van erősebb traffi,c akkor van hogy 8-15 közé is leesik. Pedig komoly vason futtatom. Ezért várom az NGX.-et már nagyon, sokkal fps barátabb lesz állítólag és remélhetőleg
    A többi addonommal (Twin Otter, Carenado gépek) brutálisan megy, min.30 fps max grafikával, és úgy már lélegzetelállító látványt nyújt. Mint a sceenshotok az oldalukon.
  • taylory
    #15521
    Nekem Saitek X52 pro-m van ,de hogy miért drágáb azt nem tudom , én nem jártam utána hogy a régebbi miért olcsobb !de a pro-val teljesen megvagyok vele elégedve, csak ajánlani tudom ,nagyon kifinomult proff kis joy......
  • frecc
    #15520
    Sziasztok!

    Asszem a fórumon lévő vélemények és a saját tapasztalataim alapján is maradok a joy-os megoldásnál yoke meg rudder helyett. Szeretnék venni gázkaros joy-t, korábban kinéztem a Saitek X52-t, most már van X52 Pro, csak nekem nem nagyon egyértelmű, hogy miért kerül 15000-rel többe az egyik mint a másik. A Pro-val van valakinek tapasztalata hogy megéri-e és ha igen, miért a plusz pénzt?

    Üdv
    frecc
  • Bronx South
    #15519
    Amúgy van itt valaki aki használ még grafikai kieget a játékhoz ?
  • Medwyn
    #15518
    ...úgy is mondhatnánk, ez a játék megtanítja a nagyobb gépeket is az alázatra... :))
    Hát még a tulajdonosukat ;)
  • Bronx South
    #15517
    Nameg jobb az egér mint a bill, de még mindig nehézkes, de lesz hamarosan joystick.
  • Bronx South
    #15516
    Felraktam az environment x -et, lehet nem kellett volna. Elég erős gépem van, de ez a játék full graffon megizzasztja. Londonban képtelenség volt leszállni 4 fps -el.
  • Dark Geo
    #15515
    FSX alá sikerült már valakinek működőképesen felapplikálni a VC Rain fixet? Mert nálam felrakja, minden rendben is van, de ugyanúgy nincs esőcsepp folyás az üvegen. Lehetséges, hogy a REX miatt?
  • polluxware
    #15514
    nekem speciell nem jött át "úgy", de azért ott van még az MD-80 is.. jól tudom ezis exist fsxre
  • polluxware
    #15513
    immáron béta fázisban;)
  • [HUN]FaTaL
    #15512
    737esből semmi normális nincs FSXre jelenleg, talán az Ariane de az is egy rakás szar szerintem (drága, szar a support, festésekért is fizetni kell, nem frissíthető a navigációs adatbázisa). Nemsokára kijön az ngx és az ifly 737ng is, utóbbi $55 és az fs9es verzió alapján talán még jobb is mint az ngx, persze ez majd megjelenés után kiderül.

    Airbusból sem túl jó a választék, épp a minap jelent meg a wilco felújított változata (Airbus Evolution), de evvel még senkinek nincs itt a fórumon tapasztalata, ha jól tudom. A régi wilco bugos nagyon. Ott van még az aerosoft airbus x, de az meg végtelenül le van egyszerűsítve, az FMCje buta mint a tök, még sidstar sincs, de elvileg készül egy advanced verzió, majd meglátjuk.

    Jelen pillanatban szerintem normális középkategóriás vas a DA Fokker (ennek nincs VCje) illetve a Wilco ERJ v2 is egész jó. Nagyvasnak PMDG MD11, PMDG 747, Captain Sim gépek illetve Level D 767 (ha nem zavar a sok helyen nem 3D-s, régi VC).
  • frecc
    #15511
    Sziasztok!

    Az lenne a kérdésem, hogy amíg nincs PMDG 737NGX, szerintetek milyen 737-es addonokkal érdemes próbálkozi, illetve Airbus-ból van olyan ami kellőképpen realisztikus?

    Üdv
    Frecc
  • Medwyn
    #15510
    Ej...
    A múlt héten volt szerencsém megismerkedni egy idős úriemberrel. Pat-nek hívják, és két nap múlva, amikor éppen elhajtott a kocsijával, tudtam meg, hogy Concorde-pilóta volt...
    Tavaly nyáron, amikor az Airbus-gyárban voltunk megnézni, hogyan készül az A380-as, be lehetett mászni egy Concorde-ba is, ami a hetvenes évek végéről maradt ott - óriási élmény volt.
    Pat pedig ilyet vezetett. Hányan lehettek világszerte? Százan? Annyian sem?
    Mindegy, fogunk még találkozni, abban biztos vagyok. Annál is inkább, mert ma itt volt a lánya és a családja - ránk bíztak egy kutyát egy hétig, míg síelni mennek Franciaországba. Kérdeztem tőle, mikor tudom beültetni az öreget a szimulátorom elé, hogy repülhessen mégegyszer a Concorde-dal, a nő szeme felragyogott és biztosított róla, hogy nemsoká :)
    Azt is elárulta, hogy Pat egyike volt az első tíz(!) kiképzett pilótának, akik repülhettek Concorde-dal, gyakorlatilag ő tanította be a következő pilóták egy részét...

    Azt hiszem, a legjobbtól fogok tanulni :)
    Csak jönne máááááááár! :)
    (És addigra nem ártana beszereznem a Concorde X-et)
  • Medwyn
    #15509
    Hogy mennyire messze a valóságtól, az némiképp mérhető ;)
    Amikor sikerült saját kézzel repülnöm egy C172-est, igencsak meglepett, mennyire hasonló a szarvkormányos szimultátorirányítás, és egy joystick mennyire nem. Persze ha A380-ast kellene billegetni, akkor azért illik elővenni a joyt :) A pedál is stimmel. Ha más nem, csak azért, hogy a helyes végtagokba oltsa a helyes reflexeket... A "tapos, teker" valósághűbb, mint a "forgat, húz" :P

    Ugyanakkor nagyon tudtam örülni az első joyomnak, emlékezetes élmények voltak...
  • Hypo #15508
    :))) persze tök igaz izlések és pofonok, nekema kis pedálom bejön nem mai darab de szépen végzi a dolgát, engem idegesitett hogy forgatni kell a joyt, amugy az egesz szim messze a valosagtol ugy hogy ilyen alapon:Ö)ÖÖÖ

    Ja Maestro mehetek orvosira lejart megint.hmmm apr 18 kaptgam idopontot pont jo mert 18-22 között terveztem orszagtúrát... de megoldjuk:) gondoltam beiktatom majd a látogatást nálad is.
  • Dark Geo
    #15507
    Igen érdekes dolgokat művel ma az fsx-em, nem tudok gamespy-hoz és simán közvetlenül szerverhez se csatlakozni! Ötlet esetleg?
  • carlosfly
    #15506
    Ahány ház, annyi szokás...
  • Bronx South
    #15505
    Néztem pár kézikönyvet, de nem találtam a műszerek elemzésén kívül olyat, hogy mikor total leállt minden számítógép, tehát a monitorok sötétek, hogyanis kéne bekapcsolni őket. Ezzel kapcsolatban tudna linkelni nekem valaki valamit ? Tehát a műszerek elindítása, lekapcsolása.
  • Bronx South
    #15504
    Hát közbe haladok az elmélettel is, ivao.hu-n elkezdtem az alappal de már tudom alkalmazni a vor to vor repülést, és az ils használatát, nagyjából már ismerem az A321 műszereit és ez arra késztet hogy játszak is valamit. Viszont ezt a csipogást az ivap program feltelepítése előtt nem tapasztaltam, és zavarónak találtam. :)
  • m814
    #15503
    Esetleg a nav rádió? Khmmm.
    Az IVAO és a többi virtuális hálózat azért volna hogy a valóságot a lehető legjobban megközelítve szimulálja a repülést.Ezt gyakorlatilag minden téren kell érteni.Tehát mielőtt az ember nagy sungal nekivág nem ártana legalább a legalapvetőbb dolgokkal gatyába rázódni.Lásd pl. a lenti kérdésed.
  • Bronx South
    #15502
    Amióta telepítettem az ivao csatlakozáshoz szükséges programokat, időnként előjön egy ""tíí tíí tíí ti ti ti"" :D csipogás és nem tudom mi csinálja de nagyon idegesítő. Valami ötlet ?
  • Bronx South
    #15501
    Jelentem megvolt az első leszállásom Ferihegyen A321 -el, minden utas megmenekült :D ! :)) Az ivao.hu-n elkezdtem a kézikönyveket tanulni, de hát nem tudom megállni hogy ne repüljek. A FAQ navigáció résznél lévő műveletet hajtottam végre.
  • exTrem
    #15500
    +1
  • Clidey
    #15499
    Nekem csak az a bajom ezekkel a pedálos cuccokkal hogy szerintem hót szarok. Még ha ugyanúgy lábbal is kell taposni az oldalkormányt mint a valóságban, akkor sem adja vissza még csak megközelítőleg sem azt az élményt/érzetet.
    Régebben ugyanis én is gondolkodtam valami hasonlón, de aztán volt alkalmam kipróbálni egy-két ilyen cuccot (márkásat is), és villámgyorsan letettem az ebbéli felesleges pénzkidobásról! Jó nekem a kis tekergetős dzsojom továbbra is!
    Persze ízlések és pofonok, biztos van olyan aki él-hal az ilyen cuccokért és esküszik rá hogy milyen űberfasza...de nálam nem jött be akkor sem.
  • frecc
    #15498
    Sziasztok!

    Korábban beszélgettünk a yoke-okról, akkor többélfe jó javaslatot is kaptam. Egy olyan kérdésem lenne, hogy ezekehez a yoke-okhoz "járó" throttle quadrantok, amik jellemzően kisgépesek, hanszálhatók-e normális airlinerekhez is? Még még ez érdekelne, hogyha pedálról van szó, akkor mit ajánlanátok? Szeretnék egy yoke-quadrant-rudder combót, ami jó kisgépekhez (a lesson-ök miatt) és airlinerekhez is.

    Köszi
    frecc
  • Bronx South
    #15497
    csatlakoztam az ivao közösséghez, megpróbálok valami oktatásban részt venni.
  • [HUN]FaTaL
    #15496
    ápr 1

    Viszont iFly hamarosan jön szerintem, mert fs9re megjelent az SP2.
  • Sharks
    #15495
    OMG, ez break-ből szállt le?
  • polluxware
    #15494
    áprilisi tréfa;)
  • Hypo #15493
    PMDG NGX csuszik, az indok itt talalhato, a ceg szamara es valoszinu nekunk is jo lesz
    http://forum.avsim.net/topic/331558-ngx-release-temporary-hold-due-to-boeing/
  • Bronx South
    #15492
    Na egy ilyet szerintem nem mostanában fogok végrehajtani :D
  • [HUN]FaTaL
    #15491
    Ez preorder lehet, flight1 a rendes kiadójuk és még nem jelent meg.
  • Medwyn
    #15490
    Ez olyan, mintha már kapható lenne...

    http://www.flightstore.co.uk/ifly-737ng-fsx.asp/simulation
  • [HUN]FaTaL
    #15489
    Wilco Airbus Series Evolution Download Version now available (FS9/FSX).
  • Bronx South
    #15488
    Ok, végülis tanulás nélkül tényleg nem megy.

    Viszont lenne még egy kis gondom, ez már nem az irányításhoz, inkább a kompatibilitáshoz tartozik.
    Időnként, de többnyire akkor mikor a menüben állítgatok repülés közben, vagy előhozok egy eszközt a menüből, fatal errorral kifagy a játék.

    Acelleration patch fent van, az op rendszer windows 7, de futtattam a játékot Xp Sp3 kompatibilitási móddal is, sajnos az utóbbi se segített, ugyanúgy kifagy.
  • zstomi
    #15487
    Már előjegyezhető FSX-hez is... Kiváncsi vok, mennyit csúsznak a május végi időponthoz képest...

    http://www.simw.com/product-containers/ifly/ifly-737ng-fsx.html
  • [HUN]FaTaL
    #15486
    747et én is kerülöm. Bár az alap 747 nem okozna gondot, dehát az egy rakás szar, PMDGnél lejjebb nem adom, az pedig rohadt bonyolultnak tűnik. 737 az én világom :))
  • BPA102
    #15485
    http://fs2004faq.uw.hu

    igaz nem X de TANULJ :)
  • Hont
    #15484
    Szia!
    Én is üdvözöllek itt a fórumon!
    Igen, Medwyn-nek teljesen igaza van!
    Ha tényleg ahogy írtad komolyan érdekel, akkor meg kell fogadnod a tanácsát!
    Nagyon sok olyan tag jár ide a forumra, akik a valós életben is repülnek ill gépekkel foglalkoznak a minden napjaikban!
    Mindenki fog segíteni, de csak logikus kérdésekben!
    Lesznek sokszor talán ironikusnak hangzó válaszok, de mindig mindennek van magyarázata!
    Hidd el, hogy csak a javadat akarják és szeretnének rávezetni azokra a dolgokra, amiket mindenképp el kell sajátítanod ahhoz, hogy megérezd az FS igazi világát! Ez itt nem csak felszállás és leszállásból áll!
    Hihetetlen mennyiségű információt kell elsajátítani, de megéri!
    Én évek óta járok ide( minden nap többször is), de mondhatni hogy a minimum töredékét sikerül megismernem!
    Hallgass a fiukra! Vegyél egy JÓ joyt, meglátod nem bánod meg!
  • Medwyn
    #15483
    ...ismered a műszereket, mi?... :P
    No, akkor mégegyszer elmondom én is, hátha hallgatsz azokra, akik valóban jó tanácsot adtak lejjebb.

    Először egy joystick. NINCS VITA, világos? :) Anélkül sosem repülni fogsz, hanem fölöslegesen generált problémákra szar megoldásokat keresni.
    Aztán szépen felütni a TRAINING szekciót, és amit Rod mester tanít neked, megszívleled és gyakorlod. Bizony, egy Cessna-val, nem pedig az arcod méretét éppen csak meghaladó 747-tel. (Csak egy adalék: négy éve szimulátorozom, de a 747-et még mindig nem piszkálom.) Ha megvagy az alapokkal és letetted a játékban levő vizsgákat is (Student Pilot, Private Pilot, Instrumental Pilot és így tovább), akkor nem kell majd amiatt aggódnod, hogy fogalmad sincs, miért tartja az autothrottle switch egy másik kazal műszerrel karöltve "maximumon" a tolóerőt.

    Azt is érdemes átgondolnod, hogy a "várod a segítséget", tulajdonképpen mit jelent neked - mire vársz és kitől...