33535
  • Hypo #15722
    ez csak egy festes az FSX ben levo default repulo laptophoz. itt vannak a defualt bill parancsok fsx hez, nezd meg hatha okosabb leszel, de mindjart meglesem http://www.fsdeveloper.com/wiki/index.php?title=Keys_-_Listing_-_Default_Types_%28FSXA%29
  • gabesz2222
    #15721
    valami project airbus
    de ez valszeg nem a gyártó vagy nem tom
    lényeg hogy egyik airbusban sem mükszik van egy a380-som abban sem
    boeing és egyéb repülőkben viszont semmi gond
    néha szerencsém van mikor azon a frekin van akkor nem kell állítani és akkor tudom használni de ez nem megoldás :s
    http://www.avsimrus.com/f/fsx-aircrafts-79/updated-airbus-320-wizzair-airlines-35587.html
    ez az egyik ami megvan ha kipróbálnád megköszönném xD
  • Hypo #15720
    ki a gyarto???? az egy add on gép?
  • gabesz2222
    #15719
    hallod már próbáltam akárhogy 2d-ben vc-ben egy aránt tekergettem jobbra balra tekergettem billentyűzettel de sehogy sem tudom átállítani a frekvenciát pl 113-ról 114-re
    nah mind1 biztos szarul van megcsinálva csak az a baj hogy egy nagycsomó a320-as gépem ugyanetattől a gyártótol van és nagyon megvoltam vele elégedve
  • [HUN]FaTaL
    #15718
    Ez modell függő. Sokszor a belsejével kell a másikat tekerni, vagy épp a külsejével, esetleg bal-jobb oldal osztással van. Tapasztald ki. :)

    A gyári Airbus panel meg VCben bugos, csak 2dben működik normálisan.
  • gabesz2222
    #15717
    sziasztok!

    van egy wizzair airbus a320-asom és mikor a frekvenciákat akarom betekerni akkor csak a tört részét tudom állítani a frekvencia egász szám részét akárhogy próbálom nem sikerül megváltoztatni? mi lehet ennek az oka?
    más airbus-nál is ez a problémám
  • gabesz2222
    #15716
    köszönöm majd áttanulmányozom :)
  • Tóth Balázs
    #15715
    Hali,

    Ebben megtalálod magukat a kifejezéseket: IVAO-HU fónia kézikönyv (Lénárth János)

    Ebben pedig megtalálod azt, hogy hogyan lenne szabályos maga a kommunikáció, mert az FS alap ATC-je attól enyhén messze áll
  • gabesz2222
    #15714
    sziasztok tudna valaki segíteni angol kifejezésekben?
    most kezdtem ismerkedni az fs atc menüjével de hiányos angol tudásom lévén nem sok mindent tudok vele kezdeni
    sajnos lehetőségem sincs rá hogy angolt tanuljak szóval csak ti tudtok segíteni :)
    a következő kifejezéseket nem értem:
    request
    acknowledge taxi clearance
    say again
    remain in pattern
    depart straight out
    did you copy?
    did you hear my last transmission?
    atc services terminated
    taxi to and hold short of runway 9 via taxiway a
    contact tower on 118.7 when ready
    acknowledge last transmission
    you were not cleared to takeoff
    nearest airport list
    tune juliana approach on ...
    announce full stop landing
    announce position
    announce on final
    announce upwind leg
    announce crosswind leg
    announce downwing leg
    announce base leg
    announce go-around
    announce clear of runway
    request class d airspace transition
    acknowledge pattern entry instructions
    fly left downwind runway 9
    request airport direction
    cancel landing intentions
    is unfamiliar with the area.
    request directions to the airport
  • Medwyn
    #15713
    ...hogy micsoda egy pesszimista népség... :P
  • [HUN]FaTaL
    #15712
    "MS megpróbálja integrálni a külső csapatok által készített add-onokat a programba, és azt központilag menedzselni,"

    Legombolják még az addon fejlesztőket is, szánalmas. A többi maszlagban meg nem hiszek. Majd kiderül...
  • Medwyn
    #15711
    Ebben igazad van, egy kicsit félreérthető voltam.
    A "mi jó járunk"-on azt értettem, hogy hosszú távon ez mindenképpen kitermel egy normális és mindenki által elfogadható, vagy egy olyan alternatív megoldást, ami meg azért jó :) Ami nekünk nem jó, abban nekünk nem kötelező részt venni, és ezt ők is tudják. Az FS sorozat utolsó darabjai a folyamatosan érkező kiegekkel bőven megteszik nekünk, mire az MS Flight kapcsán lebokszolják a magukét... :)
    A részegységenként kiadás nekem még mindig szimpatikus - egészen addig, amíg hozzák a mostani kiegek színvonalát.
  • Hypo #15710
    Nem szeretnem szet offolni a topicot de foleg az utolso mondatod egy eleg nagy melle nyulas mar meg ne haragudj, nem tudom mennyire vagy kepben de szerintem nem nagyon:)

    Az Apple megoldasaban az a nagyszeru hogy Te mint felhasznalo azt hiszed hogy neked jo, de kozben ha maskent lenne az is ugyan ilyen jo lenne, csak akkor az apple nem tudna jo nagyot szakitani belole.
    csak egy pelda: ahhoz hogy egy kis szar egyszeru appot csinalj iphone ra eloszor is kell developer license ergo 100 dodot be fizetsz egy evre es kapsz sdk-t, aztan amikor felrakod es mondjuk 0.99 euroert arulod abbol 30% az apple tulajdona, illetve mashol nem is rakhatod ki:) Nem veletlen hogy 2 eve elkezdett harcolni az apple a flash ellen, a technikai dolgok a bullshit volt az igazi ok az hogy pl egy multiplayer jatekot browserban tudsz jatszani ) lasd flash) akkor nem mesz az apple store ba es a gme centerbe......

    Az MS nel nem az volt a gond hogy az addon keszitok jol meggazdagodtak az ms meg nem, mert igazabol az addonkeszitok csinaltak eladhato termeket belole, a problema az volt hogy az MS nem allt ra hogy szoros kapcsolat legyen kozte es a fejlesztok kozott, nem tartotta a BRAND et eletben. Az addonok tartjak eletben.

    Az hogy reszegyszegenkent adjak ki persze meg lehet magyarazni hogy jo de elsosorban nem neked jo hanem NEKIK.

  • Medwyn
    #15709
    Igen, ha belegondolunk, az FS-széria alatt a legnagyobb üzletet az add-onok vitték. A Concorde pl egyedül kerül annyiba, mint maga az FSX megjelenésekor, az ORBX kiegekről nem is beszélve. És ha összeszedem, hogy pl. Franciaország területére mennyi sceneryt, repteret, egyebet adtak ki, és mind be akarnám szerezni, drágább lenne, mint egy új i7-es konfig. Switzerland Pro se olcsó, és így tovább...

    Szóval az mégse állja üzletileg, hogy csinálsz egy talicskát, de mások tologatják és húznak hasznot belőle. Ebben mondjuk megértem MS-ékat. Annak tényleg nincs értelme, hogy megint csinálnak egy egész földfelszínt baltadetail-lel (azért a stock FS-ben a területek igen nagy része tökhaszontalan - senki nem repül fölötte, mert úgy néz ki, mint C64-en), mások meg majd jól járnak a kiegekkel. Az eddigi képek Hawaiiról valók, nem csodálkoznék, ha kisebb-nagyobb területenként csinálnák meg a progit és mondjuk földrészenként vagy tájegységenként lehetne megvenni, azt viszont szép detailekkel. Ez is logikus lenne nekem, mert minek adjak pluszpénzt az Antarktiszért vagy Belső-Ázsiáért, amikor csak a Brit-szigeteken vagy az amerikai Sziklás-hegységben repkedek... Ha ezt jelenti az integráció egy része, akkor logikus.
    A másik, ahogy az Apple csinálja, az meg kőkemény üzlet. Abban akárhogy harcolnak a cégek, mi elvileg jól járunk... :)
  • Hypo #15708
    ja majd kivancsi leszek mennyibe faj majd egy developernek ha az addont rajtuk keresztul tudja csak nyomatni...mert apple eleg pofatlan ebben,
  • m814
    #15707
    semmibe
  • m814
    #15706
    Ja ja.....facsarjuk ki belőle az utolsó centet is,pláne ha az nekünk később semmi sem kerül........
  • Hypo #15705
    Hat company bullshit egyenlore:) Ez meg aztan plane : "MS megpróbálja integrálni a külső csapatok által készített add-onokat a programba, és azt központilag menedzselni," Ergo mint az APPLE Store
  • Medwyn
    #15704
    Ma jelent meg az új PcPilot magazin - az MS Flighttal kapcsolatban elindított "Developer's diary"-cikksorozatban most a gépigény, a multi és a kiegészítők voltak célkeresztben.
    A gépigénnyel kapcsolatban kedvezőek a kilátások; az ígéretek szerint nem kell senkinek új gépet vennie hozzá, amin ugyanúgy nem fut normálisan, mint a régin :P Elvileg az MS érzékelte, hogy a piac egyszerűen nem vett FSX-et évekkel a megjelenés után sem az elcseszett erőforrásigény miatt. (Ha nem akarnak most is töredékbevételeket az első években, akkor valóban új alapokra kell helyezni a motort - ezt ki is mondták, hogy megtörtént.)
    A kiegészítők kapcsán már homályosabb a fogalmazás. A lényege valami olyasmi, hogy az MS megpróbálja integrálni a külső csapatok által készített add-onokat a programba, és azt központilag menedzselni, és akkor mindenki jól jár. (Ebben csak korlátozott ideig hiszek, mondjuk addig a pontig, amíg az első bgl fájlt fel nem törik... de ez szerencsére nem a felhasználó problémája, hanem a cég nyereségmenedzsereié. Az indok amúgy elég nyamvadt volt: " a felhasználók legnagyobb része nem is tudott a kiegészítőkről, nem tudta, hol lehet megvenni és hogyan lehet egyáltalán felinstallálni." Jóvan...)
    A multi kapcsán szintén próbálnak előbbre lépni, konkrétum nem sok. Remélik, hogy tovább mennek az eddig kialakult online repülőközösségek. Úgy legyen...
    Nagyjából ennyi, meg pár új kép.
  • Hypo #15703
    :)) doboz fain:)
  • polluxware
    #15702
    egy biztos... sibwings cessna birddog-ot messsze kiüti a nyeregből....

    A2A gépek eddig nem nagyon érdekeltek gondlom, így nehéz leképezni a számodra milyen az amikor repülés előtt átvizsgálod a gépet.. olajat öntessz utána meg hasonlóak;)

    neked ez kimaradt eddig...
  • polluxware
    #15701
    hát ha "arra" vársz;)

    Launcher miatt sztem muszályos lesz, ha csk nem egy limitált képességű szép modell érdekel...

    habáááááár

    ott volt az UH-1D 1.10

    az példul telepedett, és ment is abban a 10-15 percben amíg foglalkoztam vele.... cold&dark/flight panel működött, avionika is...

    ki tudja;) (meg aztán lesz dobozos verzsön is)
  • Hypo #15700
    mondjuk én is várok:)
  • Hypo #15699
    az még korai, csak azt hittem sürgős
  • polluxware
    #15698
    ha valamit... akkor ezt sztem te is megveszed magadnak

    nem tudsz jobb alternatívát... 7500rugó ha jól számoltam át
  • Hypo #15697
    :)))))))))))) faszom cancel order:))))
  • polluxware
    #15696
    még a lééét se küldtem el várjááá mán;)
  • Hypo #15695
    akkor mi legyen???? Varjunk? Akarod?
  • polluxware
    #15694
    hát én is..
  • LegendTommy
    #15693
    nagyon sirály, én még mindig csak fs9, de azért ez nagyon tetszene, kíváncsi vagyok majd az élményekre
  • Medwyn
    #15692
    ...akkor kellemes húsvétot mindenkinek! :)
  • polluxware
    #15691
    28 juróó az AS Katana 4X

    már tölthető
  • polluxware
    #15690
    valójában az előző hsz adja a választ, tehát nálam van a bibi

    ergó itt nincs olyan MP/rpm összefüggés mint dugattyús mociknál..

    torque/ITT mindig változik magasságonként külső és egyéb tényezők által tehát max a 100%NG -t nem ildomos meghaladni a többi variable
  • Hypo #15689
    ok ok vagom, nem nyomtam en meg vele ugy hogy nagyon utana se neztem, de ha latok valamit akkor megosztom
  • polluxware
    #15688
    [URL=http://www.pprune.org/tech-log/339624-turboprop-power-setting.html]"DMS" hozzászólása a lényeg[/URL]
  • polluxware
    #15687
    értelek csak ez önmagában nem teljes... gondolok itt arra hogy magasságra megadott Torque és rpm értékek érdekeltek volna

    80-90% throttle az egy dolog..
  • Hypo #15686
    esetleg manual?

    Cruise
    Best cruise altitude is FL250 (25,000 feet), and the Turbine Duke is flexible enough to perform well with varied amounts of power. With 80-90% throttle a typical cruise speed (TAS) is 260-275kt. For the magic speed of 300 knots + TAS at FL230-FL250, you will need 100% throttle and prop levers moved forward. You will need to monitor the NG gauge and not allow the needles to exceed 101.5%. Sustained use of 101.6% and higher could damage the engine.
    While the Turbine Duke can cruise at up to 30,000 feet, it is not cleared to this altitude and cabin pressurisation is restricted to the equivalent of 10,000 feet at a cruise height of 24,000 feet. Since normally you would need oxygen above 10,000-11,000 ft, it is dangerous to fly at altitudes of FL260 to FL300 unless you have oxygen equipment.
  • polluxware
    #15685
    "FYI, Marcel has delivered the files to us. So we are doing the installers, testing etc and will get this out as soon as possible. When I know more I will tell more. "
  • polluxware
    #15684
    törbájnhoz nincs valmi power chártod véletlen?

    az oké hogy tékoff - 98%-100%ng max + 2200revolúúckájá

    krúz?

    én amolyan 96-97%ng + 2100-2000revolúúckáját használok
  • Hypo #15683