33535
  • L Viper #16202
    Jó karrier lehetőség volt a régi szimekben, ez biztos.
    A gyengébb grafikát kárpótolta a játékélmény.

    Az ilyesmi alap volt akkoriban.

    Lehetett nézegetni a kitüntetéseket, olvasgatni a naplót, stb.

    Ma a szélesebb réteg igényeihez igazodik a piac, ott a pénz. A mai játékosok többsége nem szán rá időt egy komplex szim elsajátítására. Kevés kivételtől eltekintve.
  • [HUN]FaTaL
    #16201
    Maximum csak az FSX fut jobban.
  • [HUN]FaTaL
    #16200
    "Budapest Scenery 12 fps."

    Akkor valamit nagyon elronthatsz mert ennél ott nekem több volt, pedig a configom jóval gyengébb.
  • Blackdog
    #16199
    Köszönöm szépen a választ, habár kicsit pozitívabbra számítottam :(. Végső soron maradok FS9-nél.
    Viszont még egy kérdés: nézegettem FSX teszteket, mindegyikben feltűnően jól szerepelt (általában első helyen) a 8800GTS/GTX széria. Általában megelőzték a GTX280/275 kártyákat is (újabb kártyákhoz nem találtam fsx tesztet). Ennyivel jobbak lennének ezek a régi kártyák, vagy csak az fsx fut jobban rajtuk?
  • Hypo #16198
    Teljesen ertheto folyamatok, penz beszel, kis fejlesztok meg a leg innovativabb otleteket se tudjak megvalositani penz nelkul akik a penzt adjak azok hasznot akarnak ergo rovid ido alatt minel tobb bevetelt.

    Ebbe egy szimulator eleg nezen fer bele.
  • chicco
    #16197
    Érdekes Szociologiai megfogalmazása a Game iparnak..

    És 2010


    Likoljál a Facebookon avagy elég ott köszönni a szomszédnak?????
  • CptSAB
    #16196
    Nagy részéhez még csak 3D sem kellene.. Egyszerűen kreativitás kérdése. 2000 után jópár nagy név eltünt a játékfejlesztők piacán. Olyan cégek, amelyek korábban az innovatív fejlesztésekről voltak híresek, megszüntek. A jónevű programozó cégeket egyszerüen megzabálták a nagy kiadók. Mit is akarok kihozni.. köztudott szerintem, hogy úgy ahogy van rühellem az egész multiplayer piacot, ez nem csupán fs-re vonatkozik. Az indok egyszerű. A fejlesztők, üres-buta keretprogramokat készítenek a multi nevében. Az a trend, hogy csillog villog, de ha valódi élményt akarsz, akkor játsz a neten.. mert hú a közösségi szellem.. FS-nél ez a vedd meg a sok fizetős cuccot mert csak így élvezheted kapcsolattal társult. Én még akkor voltam gyerek, amikor a multi azt jelentette, elmentünk haverhoz, zsugáztunk, társasoztunk, szerepjátékoztunk, kergettük képzeletben papíron a szörnyeket, küzdöttünk kincsekért, kimentünk focizni, elmentünk tekézni, biliárdozni, csocsóztunk vagy kimentünk a hegyre szalonnát sütni, bringáztunk. Zenét hallgattunk, dumáltunk a csajokról, középiskolai sztorikon röhögtünk. Együtt voltunk ez volt a közösségi szellem. Nem kellett új hardwerbe, új kiegészítőkbe feccelni a pénzt.
    Ezzel szemben az akkori játékokban nem volt multiplayer (1992-1998). A fejlesztő csapatok évről évre mindig új dolgokkal rukkoltak elő. Olyan szimulátor nem is nagyon volt, amelyben ne lett volna valami 2D animált menedzsment cucc. FS-ben a szellemi innováció az FS2002 (FS8) után állt meg szerintem. Megkaptuk az xml programozási felületet, de MS már nem használta ki igazán. De ugyanígy tüntek el az igazi jó kis komplex stratégiai programok is. Megkezdődött a gigantikus 3D harc (3Dfx, nVidia, ATi, Matrox, S3) és az internet mindennapossá válásával, a háztartásokba költözésével a multiplayer mód. Előbbi hihetetlen fejlődéssel párosúlt, utóbbi inkább valami társadalmi visszafejlődést eredményezett.

  • Hypo #16195
    vsync on tok felesleges a felett barmi is. 27-30 fps van mindenutt smooth flighthoz eleg, igaz en csak GA es foleg VFR.

    De amugy tenyleg egy szar:))))) Az jutatja mindig az eszembe hogy ha epp egy masik gamet tolok, minding meglepodok hogy minden siman fut szepen,
  • chicco
    #16194
    Ha akarod kipróbálhatód a konfigomat.

    Hasonló ,de ne remélj tul sokat.Ez az fsx ugy szar ahogy van.

    Configom

    2500k 4,9ghz 8 giga ram ,480gtx felhúzva kb 580 tudására és ez alatt most van 1 ssd 64GB.Budapest Scenery 12 fps.

    máshol 75-140 ig
  • [HUN]FaTaL
    #16193
    Amit leírtál az szép és jó csak eszméletlen drága fejesztés lenne. Ma már nem lehet egy szobában a sarokban játékot programozni, mint a 90es években.

    Egy AAA játék fejlesztése többe kerül, mint egy film forgatása.

    Ezenkívül ez, amit leírtál soha nem térülne meg.
  • CptSAB
    #16192
    Ugyanilyen debil a magyar, európai, ázsia stb.. hülyegyerek is. Ez szerintem globális idiótaság, nincs jenkicsemetékre kihegyezve.
    Sajna a Flight-ot készítők nem igazán adnak ki semmilyen háttérinfót arról, hogy egyáltalán mit is készítenek. Egy szimpla Hawaii FS-t, reppentyűs Thomas Magnumoknak, vagy valami más is van a tarsolyban.. ?
    Habár mindegy szerintem mit adnak ki, az online badarságok amúgy is elrántják majd a fejlesztéseket a szokásos unreal irányba,és pont azért fognak majd hiányozni az igazi apróságok a nem fizetős addonok futtatásakor(sid/star, atc, normális ai forgalom, fejlettebb időjárás motor, valódi authentikus táj, normális fizika és satöbbi, satöbbi.., mert minek, amikor az majd a netsz*ros röppenésekre lesz igazítva, a szokásos jetliner kategóriában nevezők részére) Az hogy valaki offline szeretne egy full extrás realista szimet, tartalmas pilótakarrier, műszaki lehetőségekkel megspékelve.. na az nem számít.
    Pedig lehetne a szimulálást elvinni inkább az üzemeltetési irányokba terelni, és méltányolni a szakágakat, mert a civil repülés elég széles palettán mozog. De ugyanúgy a katonai repülés is megoldható lenne egy expansion packkal.
    Spec baromi jó lenne, ha lennének pilótasulik a programban, elvégzed a kurzust, repülések.. megvan a papír, vezetheted azt a kategóriát, gyüjtöd órákat, gépet bérelsz-veszel, illetékeket fizetsz a repülőtereken karbantartod... típusvizsgát letenni, átképzések.. irányítani a karriert, annyi lehetőség lenne.. ahhoz képest, hogy a 90-es évek elején még tomboltak a komplex szerkezetű játékok, ahol az akciót kombinálták a menedszsmenttel.. na ahhoz képest egyre csak visszafelé fejlődünk. Jónéhány kategória egyszerüen eltünt. Helyette van ez a csillogjon, mint Salamon töke, és lényeg, hogy hálózatban leghessen tolni..
  • Tompox
    #16191
    Köszönöm, ez nekem is új volt. :-)
  • Blackdog
    #16190
    Sziasztok!
    Feltenném itt is a kérdést; némi segítséget kérek, (fél)gép vásárlásban. Jelenlegi konfigomat(C2D E8400@3,7 GHz, 2*2 Gb Ram, GTS250, Scythe Ninja 3, Enermax Modu 82+, Linkworld házikó, 500 Gb WD Caviar Blue + 500 Gb WD Caviar Black) alakítanám át egy kicsit.
    Elsősorban FSX-re, netezésre, programozásra használom a gépet, nagyjából ezeket a feladatokat kéne ellátnia. Proci és egyéb tuningot szeretnék majd eszközölni a jobb teljesítmény érdekében. SLI/CFX támogatás nem ártana, jövőben szeretném kihasználni.

    A tervezett alkatrészek a fentiek alapján:
    Intel I5 2500K, Asus P8Z68-V pro, 2*2 Gb Kingston HyperX ram, Cooler Master Elite 430 házikó.
    Árban kb. 100-120 ezret tudnék rászánni. Lényeg, hogy egy tartós, megbízható, fejleszthető gépet tudjak kihozni.

    Mi a véleményetek? Javaslatok? Full HD-ban FSX hogyan fog muzsikálni rajta?
  • Hypo #16189
    anyahajorol valo felszallashoz letezik free cucc berak ha jol emlekszem par anyahajot icao codal.
    avsim.com library ben keress rak
  • Robi546
    #16188
    Hali!

    Szeretnék valamit kérdezni!
    Na szóval:

    Nekem megvan az Flight Simulator X és a Flight Simulator X Acceleration és azt szeretném kérdezni hogy amikor Free Flighten megyek akkor ott ahol kell választani repteret és ott melyik az anya hajó ? mert küldetésekbe van olyan hogy ugye anya hajóról kell le szállni / fel szállni na és ott mi a neve az anyahajónak a repterek között a Free Flighten ahol az van írva: Choose Airport ?
    Segítséget előre is köszönöm és további szép napot. :)
  • exTrem
    #16187
    Nem a Lock On-nal akartam pedálozni, abból csak egy apró részletet emeltem ki :). Tudom, hogy úgy gagyi az is ahogy van.
  • [HUN]FaTaL
    #16186
    Semmilyen szim nem hoz sok pénzt, ezért ilyen rohadt drágák az addonok is. Rétegjáték és az is marad..

    Egy árkád szar termeli a legtöbb pénzt, lásd a 20. rókabőr cod meg a fostalicska nfs.

    Azért reméljük a mostani szintnél lejjebb nem butítják a flightot.
  • Hypo #16185
    hat megertem nekem is lenne jo par:)) de hat uzleti szempontbol ( mar ha gyorsan kell profitalnod) akkor egy sokak altal jatszhato kell.) Egy komoly sim aminek hosszu a learning curve-ja nem hoz rogton penzt.

  • Papirzacsi
    #16184
    Szerinted csak az utóbbi 3 fs kiadást nézve még kérdés, hogy mi a "scope"-ja?
    Én borítékolni merem, hogy szimulátoros szempontból semmi olyat nem kapunk, ami túlnyúlna az MS-által eddig kiadott semmin, pedig lenne ötletem bőven. :D
  • napstR
    #16183
    teljesen igazad van. ezt nem nekünk szánják hanem debil amerikai kölyköknek akik majd loopingolnak a 747essel és közben nyálcsorgatva üvöltözik hogy aaaaaaaa némmmá repuló... szvsz ezt is majd csak az addonok fogják értékelhető szintre emelni, de akkor meg megint jön az hogy a nasatól vegyél gépet különben már az install képernyö is akadni fog
  • Hypo #16182
    kerdes hogy a FLIGHT-nak mi a SCOPE ja. Mert ha a polgari repules valos szimulalasa akkor a grafika nem az elso 5 pontban van amit updatelni kene, ha vizsont a cel hogy csili vili legyen konnyen tanulhato ergo acrade fele es az online egyutt repules akkor grafika az elso a tobbi meg nem szamit.

    ATC, SID STAR, ezeken kene dolgozni ha az elso a cel, de szerintem nem az a cel, inkabb egy sokak altal fogyaszthato valami
  • Hypo #16181
    ki a faxt erdekel az alap??? de most komolyan, persze lehet hasonlitgatni, mondjuk akkor se egy merfoldko ,de ki az aki nem hasznal addont????????

    persze majd ehhez is lesz es az szebb lesz...ja egyszer?)))
  • Papirzacsi
    #16180
    Ja, és ebben ki is merült a lock on grafikája... téma off!
  • exTrem
    #16179
    Nem csak a grafikára céloztam természetesen de tény, hogy szinte minden szinten leragadt az egész .....
  • [HUN]FaTaL
    #16178
    Kit érdekel a grafika? Rakják rendbe a forgalom kezelést, az atc-t stbstb.
  • exTrem
    #16177
    Egyszerűen nem tudnak elszakadni egy grafikai szinttől, nekem szinte ugyanolyan mint az fsx, lehet, hogy részletesebb lesz és már mm/pixelt fognak benne alkalmazni, de így is nem lesz sokkal több első ránézésre. Egy vadi új grafikai és fizikai motort kellene használni, ott van például a Lock On-ban milyen jól megoldották például a hajtóműből kiáramló gázokat ahogyan látod az elmosódást ( jobban nem tudom megfogalmazni ) Leragadnak egy szinten és nem lépnek innen tovább .... Pedig lehetne.
  • chicco
    #16176
    Szia Füles .Nem látok semmi különbséget.
  • Clidey
    #16175
    Te meg járj sűrűbben a pcpilot.hu-ra! :DDD
  • Clidey
    #16174
    Bazz de ne egy (nem is akármilyen) addonnal felturbózott szimet hasonlíts össze egy alap (még elég gyerekcipőben járó) szimmel! Az alap FSX-et hasonlítsd a Flight-hoz, úgy az igazságos!
  • Hypo #16173
    Elso 3 nem rossz, utolso sajnos nem nagy elore lepes, kerdes majd mekkora terulet, mekkora gepigeny...stb

    de fsx egy orbx sceneryvel siman uti ezt.
  • carlosfly
    #16172
    Reggelt! Hátha valaki még nem látta.





    http://i53.tinypic.com/2a7zkf4.jpg
  • polluxware
    #16171
    fps_limiter
  • perko
    #16170
    Köszi.
    Hypo #16163-ban adott video linkje megoldotta a problemát.
  • [HUN]FaTaL
    #16169
    Ennél sokkal gyorsbb, hogy add, kiválasztod a mappát, leokézod és nyomsz egy jobb clicket az üres fehér részen. :)
  • Tompox
    #16168
    Az FSX-ben úgy lehet betenni az addonokat, hogy:
    Katt.
    Settings-scenery library-add area-addon scenery (2X)-adott reptér, amit be akarsz rakni-OK gomb-hely feliratnál lefele nyíl. Akkor legördül egy menü-ebben a menüben katt addon scenery-re és kész.
    Egyszerűbb, mint leírni egyébként.
  • perko
    #16167
    Ezen nem fogunk összeveszni
  • [HUN]FaTaL
    #16166
    Ez az fs szarsága nem a winé.
  • Hypo #16165
    welcome:) w7 nem arrol hires hogy intuitiv:)
  • perko
    #16164
    Hát erre nem gondoltam
    Köszi a segítséget.
  • Hypo #16163
    http://iblueyonder.com/video-tutorial-adding-scenery-to-fsx-in-windows-7/