33535
  • Leo747
    #16362
    privátban válaszoltam...
  • StRobi78
    #16361
    Köszönöm a válaszodat. A scenery az Aerosoft Budapest, a gép iFly 737. Valami baj csak lehet, mert az 1-es terminálhoz visz. Hol tudom ezeket a módosításokat megcsinálni? Apropó, átfestés, az iFly FSX-hez van már Malév? Mert a 2004-eshez találtam, de elég gázul néz ki az X-ben.
  • Leo747
    #16360
    StRobi78

    Az, hogy az ATC melyik állóhelyhez küldi a gépedet, az két dologtól függ. Egyrészt, hogy scenery készítője vette-e a fáradságot és - a megfelelő helyen - beírta az adott repülőtérren alkalmazott állóhelyek, kapuk kiosztását. (mint a valóságban, hogy egyik légitársaság egyik terminált, a másik a másik terminált használja, stb) Ez Budapestnél meg van. (én is módosítottam már rajta, úgy hogy ez tuti) Másik pedig, hogy a repülőgéped - amellyel éppen repülsz - config file-jában szerepel-e egy bizonyos sor. Jó néhány átfestést készítettem már az FSX-hez és én ezt a sort mindig mellékeltem az adott repülőgép config file-jába bemásolandó sorok közé. (mert én szerintem is ez fontos dolog) E két dolog alapján küldözgeti az ATC a gépeket az állóhelyekhez. Ha ezek valamelyike nincs meg, akkor sorba veszi az állóhelyeket üresség és sorszámuk alapján.
  • Robi546
    #16359
    egyébként az optionsban majd a Manage Aircraft-nál kellet be importálni most már működik! Na nekem már csak ez hiányzott bele! :D Na most már jó, mentem is további szép estét!
    Üdv!
  • Robi546
    #16358
    már megtaláltam, azért kösz! :)
  • StRobi78
    #16357
    Köszi.
    Ebben igazad van, odagurulok, és bekaphatja offline:)
    Erősen gondolkodok egy jó ideje az online-on, de annyira gyatra az angolom (mármint beszédben), hogy őszintén szólva tartok tőle.
  • [HUN]FaTaL
    #16356
    Nincs ilyen. Elvileg úgy működik, hogy az afcadban lévő sorrend alapján küld az első állóhelyhez, ahol elfér a gép. Mivel ez az egyes terminálon van ezért oda küld. Ha nagyon zavar, akkor gurulj a ketteshez aztán kész, offline senkit sem zavar.

    Vagy repülj online ott rendesen irányítanak.
  • StRobi78
    #16355
    Sziasztok!
    Tudnátok abban segíteni, hogy be lehet-e állítani valahol (akár .cfg-ben), hogy adott reptéren a földi irányítás minden alkalommal egy bizonyos kapuhoz irányítson leszállás után. Kicsit zavaró, hogy BP-en minden alkalommal az 1-es terminálhoz küld.
  • Robi546
    #16354
    értem majd megpróbálom, most nincs időm egyébként hol kell bele importálni nem tudod ?? :S Segítséget előre is thx!
  • polluxware
    #16353
    amikor veszel egy adott gépet, akkor kell kiválasztani az adott ripénttel rendelkezőt.. avagy amikor beimportálod az addon gépet az air haulerbe (valami ilyesmi... rég használtam)
  • [HUN]FaTaL
    #16352
    F2
  • Robi546
    #16351
    értem! :D Köszönöm! :)
  • carlosfly
    #16350
    Delutan megnezem... addig repkedj.
  • Robi546
    #16349
    Na de akkor valaki pls tudna nekem is segíteni ? :S
    Ebben kellene segítség:

    Na szóval: meg van az Air Hauler na és hogy ha én a rendes játékba a Microsoft Flight Simulator X-be teszek kiegészítő, repülőt vagy skint például: Boeing 747 KLM skinnel akkor azt miért nem teszi be az Air Haulerbe is ?? :S Ezt szeretném hogy ezt hogy lehetne megcsinálni hogy ha kiegészítőt teszek a játékba valami repülőt hogy akkor az az Air Haulerba is legyen benne. PLS Valaki segítsen,fontos lenne! Előre is thx! :)
  • carlosfly
    #16348
    A gépek tolóerő-visszafordító szerkezetét az F2 bill-el asszem.....
  • Robi546
    #16347
    a Speed Brake -re gondolsz ?? Ha igen akkor: Options,Contorls majd ott választhatsz hogy: Simulator Events,Control Surfaces,stb... na és ott a Control Surfaces -t válaszd ki majd keress olyat hogy: Spoiler Arm Extend/Retract ezt állítsd be amire akarod és kész. Vagy egyszerűen: a repülőgépben meg keresed azt a kart,gombot hogy: Speed Brake Lever és máris megvan. Vagy ha nem a Speed Brake-re gondolsz hanem a Thrust Reverse -re akkor meg: Page Down tartsd illetve nyomkáld és úgy.
  • nymus99
    #16346
    Üdv, egy láma kérdés Uraim:
    FSX-ben leszálláskor a sugárféket hogyan kapcsoljuk be?
    Köszönet!
  • Robi546
    #16345
    Hali!

    Megint lenne egy kérdésem!
    Na szóval: meg van az Air Hauler na és hogy ha én a rendes játékba a Microsoft Flight Simulator X-be teszek kiegészítő, repülőt vagy skint például: Boeing 747 KLM skinnel akkor azt miért nem teszi be az Air Haulerbe is ?? :S Ezt szeretném hogy ezt hogy lehetne megcsinálni hogy ha kiegészítőt teszek a játékba valami repülőt hogy akkor az az Air Haulerba is legyen benne. PLS Valaki segítsen,fontos lenne! Előre is thx! :)
  • polluxware
    #16344
    katana után olyan puritán, hogya csak padlógáz és repül;)

    egyébként nagyon szép! főleg a 4096os texekkel... az Anton is nagyon szép volt a fejlesztőktől
  • Hypo #16343
    Szerintem jegeljétek a vitát, és amikor megjelenik megveszitek szépen 98 dollarért felrakjátok és megnézitek hogy kinek volt igaza. Na addig repulok egy szar Bird Dog-aal, se fmc, se cdu se faszom
  • Papirzacsi
    #16342
    Szerintem azzal, hogy rendszeresen zsigerből fikkantod azt a terméket, ami még meg sem jelent, az részedről jelent faszkodást, nem pedig részemről. Amíg csak azt látod, hogy HD textúrák és emiatt nagyobb gépigény de semmi több, addig nincs miről beszélni. Nem is értem minek vau-vauztál bele azon kívül, hogy lépten nyomon megragadod az alkalmat, hogy hangot adj a PMDG utálatodnak.
  • CptSAB
    #16341
    Oszt mi a bajod véle? Nem pöfög elég jól az Argus moci? Vagy ennél is Cessna fheeling a repdin?
  • Clidey
    #16340
    Akkor lehet hogy elolvasod de fel nem fogod. a #16304-re válaszoltam a #16306-al. Az az előtti egyetlen tékem meg nem neked szólt. Úgyhogy fejezd be a faszoskodást pls.
  • polluxware
    #16339
    nem is olyan jó
  • polluxware
    #16338

  • polluxware
    #16337
  • polluxware
    #16336
    BF-108 Taifun

    vegye mááár meg valki
  • polluxware
    #16335
    dettó
  • [HUN]FaTaL
    #16334
    Aerosoft befejezi FSXre elvileg. (CRJ)

    Fokker VC jogai a Flight1nál vannak, kérdés, hogy kezdenek e vele valalmit.


    Féloff: Csak nekem csúszott el a kép a szerkesztőmezőben? Felül és bal oldalt van egy vastag szürke keret.
  • polluxware
    #16333
    "Az naná.. guszta lábacska, combok, feszes mell, popó.. hohóóóó.. :D"

    mit akarsz ott a Wilco gépeken a penge csaj
  • polluxware
    #16332
    a DA csinált volna CRJ-t....

    már kész volt a gau, meg a 2D panelek....

    apropó.. fokker VC? duke nukem forever
  • CptSAB
    #16331
    Az irónia jeleit kihagytam.. :) Hosszú listám lenne, mi az ami nincs és amit nagyon elbírna a búrám, de az mind motoros kisgép, ultralight .. ja és persze ruslana Mig és Szukhoj :D Szerintem felesleges vitázni, iFly vagy PMDG. Mindkettőnek bizti megvan, meglesz az előnye-hátránya. Én max. annyit tehetek hozzá, hogy baromira uncsi már a sok szellemgép. Lehetett volna bármelyikbe skinnelhető pilcsi/személyzet ficsőr. Stewardes.. kopogtat, kávé? Az naná.. guszta lábacska, combok, feszes mell, popó.. hohóóóó.. :D Lenne értelme mit pingálgatni PS-ben a livery festegetésekor. A jó öreg Po-2-ben én kicseréltem a fotót a feleségemére.. hjaj.. :D:D Szóval úgy mindjárt más lenne.. Na de így, olyanok ezek a gépek, mint valami kisértetjáratok..
  • [HUN]FaTaL
    #16330
    Inkább olyat készítsenek, ami még nincs. Pl. egy normális Airbust vagy CRJ-t. Szerintem nem csak én unom már a sok bojingot.
  • CptSAB
    #16329
    Szerintem Quality Wings vagy CptSim is készíthetne valami NG talicskát, és akkor mindjárt demokratikusabb lenne a melyik a jobb kérdés.. :) Tibi Mester meg ne vitázgasson itt kéremszépen, hamár tegnap úgy felcsigázta az ingerküszöbömet! :D
  • Papirzacsi
    #16328
    Na, de mégis csillapítatlanul rugózol a témán. Hovatovább, talán érdemes lenne visszalapozod és megnézni, hogy ki hozakodott elő az fps zabálással, már ha ilyen lecseszős kedvedben vagy. Nem én állítottam, hogy ficsőrök helyett azzal kéne foglalkozni, hogy kevesebb fps-t zabáljon. Mikor még nem is tudjuk mennyit zabál.

    Én olvasom mit mire írsz. A szokásos "random hülyeségeket írok random üzenetekre" üzemmódban működsz. :-)))))) Dimónát meg nem adok! :-P


    Egyébként ha már itt tartunk. Kinek van tapasztalta a Project Magenta 737-es Glass Cockpit, MCP és CDU programjával? Hosszabb idejű demója?
  • Clidey
    #16327
    Baszod, én pontosan tudom mi volt a vitaindító...most akkor én is basszalak le hogy miért hozakodtál elő az fps-eséses dologgal meg hogy ki mit tud előre?? Olvasd már el mit-mire írok pls! :))) Vagy fűzzek külön magyarázatot minden mondatomhoz hogy például a "jó vagy rossz" a FMC menürendszerére is érthető akár? Szerintem hagyjuk, nekem nem ér ennyit ez a téma... :)
  • Robi546
    #16326
    még azt szeretném kérdezni hogy a Just Flight Cargo Pilotban ott hol kell tankolni a repülő gépeket ?? Mert sehol se találom és a hangárban ott csak a javítás van. Ez lenne az első repülésem mert még egyszer sem használtam a Just Flight Cargo Pilot-ot ezért kérdem. Pls Segítsetek! Előre is thx! :)
  • [HUN]FaTaL
    #16325
    Esetleg nem kell kilépkedni átállítani :) Mondjuk szerintem is jobb lenne menüből, de ez teljesen részletkérdés.
  • Papirzacsi
    #16324
    Baszod, nem arról van szó, hogy jó e vagy szar a PMDG, vedd már észre! Pusztán arról, hogy olyan ficsört kifogásolt a CDU-ban, amit az általa elfogadott IFLY is tartalmaz. ott nem szúrja a szemét? Lépjél már ki a szűk látókörből!

    Hont: Engem nem bántottál, nem is haragszom, a PMDG tábort meg lszrom. Pusztán nevetségesnek tartom az állításod annak fényében, hogy az IFLY-t meg elfogadod. Bár nem derült még ki ,hogy egyáltalán próbáltad e már, ez mindent megmagyarázna.
    Megnyugtatás képpen, szerintem senki nem azon fog élvezkedni ,hogy pont ANEXA felett fogja váltogatni a stby műszereket és nem is az a célja ennek a ficsőrnek (már ha valaki számára nem lenne világos), de ha mégis, hát egészségére. Hanem hogy nem kell újratölteni semmit az fsben ahhoz, hogy más konfigot kapjál, vagy ami mégjobb, nem kell emiatt, n+1 darab XX megabájtos MDL file-t készíteni mindegyik verzióhoz, esetleg még pluszba külön festést csinálni, n^x aircraft.cfg bejegyzést csinálni, hanem egy textúrával, egy MDL fájllal és akár egy bejegyzéssel is megoldható minden. Óriási előny és kényelem!
  • carlosfly
    #16323
    PMDG powa!!!!! :D:D:D