33535
  • napstR
    #16803
    ezt az fsx go-t nem akarja valaki közkinccsé tenni? :D kipróbálnám :D
  • Hypo #16802
    Persze nem allitottam hogy a ket gep funkcioi megegyeznek, bar akinek az ifly gondot okoz annak meg tobb gondot okoz majd pmdg.

    arra probalok utalni hogy akinek a cessna is gondot okoz annak a pmdg lehet tul nagy falat
  • Hont
    #16801
    Completo!:D:D:D
  • Clidey
    #16800
    No, hát nem kellett várni egy hetet sem a krekkre...kár hogy nem fogadtunk! :D
  • bondi
    #16799
    Nem rossz gep sztem, csak FSX alatt a VC nekem eger laggos volt. FPS tekinteteben kicsit talan jobb mint az NGX (egermutato nelkul), de nem lehet osszehasonlitani a kettot sem a modell, sem a rendszerek, sem a grafika teren. Nagyon jo volt tanulgatni dolgokat mig a PMDG keszult, de nem tudom elkepzelni, minek kellene tortennie, hogy visszauljek bele :P
  • Hypo #16798
    Hat ja fsx mar csak ilyen:) szoval remelem hamar kesz lesz a flightplanner progi tuti megveszem topcat is a legjobb , es vegre lehet torolni az fsbuildet fsc-t es a tobbit:)

    Kepeket nezve hát még talán sok is amit tud:)
    Tegnap a nagy ngx lazban reppentem egyett az ifly al fs9 alatt es szerintem tok jo kis gep trackir-el a vc ben ugyan olyan elmeny legalabb is a videok alapjan nem lattam akkora kulonbseget. a rendszerek tény pmdg ben tobbet szimulaltak le.
  • [HUN]FaTaL
    #16797
    Nem tudtam, hogy ezt is törli. Van amit békénhagy, legalábbis az fs9.
  • Hypo #16796
    multi engine prop on kimondottan jó az egy gáz kar:))))))
  • Hypo #16795
    hát hogy a textura mág nagyobb és szebb legyen de esetleg érdemes 1024 en hagyni.

    FATAL: persze de csak akkor ha a settings menure mesz vagy bármi beállításra
  • [HUN]FaTaL
    #16794
    Miért nem használod annak a gázkarját?
  • [HUN]FaTaL
    #16793
    Na ezt nem tudtam, hogy visszaírkálja.
  • bondi
    #16792
    Az NGX cockpitjéhez ezt "ajánlják" az Introduction pdfben :P

    "In the [GRAPHICS] Section: Add the following lines (if they are not
    already present)
    • HIMEMFIX = 1
    • TEXTURE_MAX_LOAD = 4096
    HIMEMFIX will prevent you from seeing a “skeleton airplane” under
    certain high graphic-load circumstances, and the TEXTURE_MAX_LOAD
    will give you the highest resolution textures in the cockpit of the PMDG
    737NGX thus improving your visual experience."

    A REX2 felhői nekem is csak 2048ben mennek.

    Most kukáztam a REX weather engine-t. Átpártoltam az ASE-ra. Remélem ott nem ilyen faszul tölti be az aktuális időjárást. Ahogy olvastam, nagy általánosságban ez az elfogadott: REX2 texturák flightplan alapján előre betöltve az FSXbe, aztán ASE az időjáráshoz....

    Most éppen belerepültem egy szokatlanul nagy felhőbe FL360-on, picit be is rázott :P
  • Hypo #16791
    hat a text max load 4096 ha csak igazan jo vgad van 1024 ben se rossz a textura hidd el:)
  • Hypo #16790
    az van nekem is, de a polcon:)
  • Robi546
    #16789
    nekem is most van már 1 és fél éve a Logitech Attack 3 Joystickom és ennek sincs semmi baja, hála istennek :)
  • bondi
    #16788
    Van 1 alig használt X52-m, amióta megvan a CH set, elő sem vettem. Ha esetleg érdekelne szólj, bár fogalmam sincs mit ér egy ilyen.
  • bondi
    #16787
    Pont az a lényeg, hogy nem kell turkálni többet. Egyszerű példa: az NGXhez, de a REX2höz is ajánlott a
    TEXTURE_MAX_LOAD=4096
    beállítás, azonban ahányszor belelépsz az FSX grafikai beállításaiba, átírja 1024-re... Minden alkalommal, ha vmit állítok a Display beállításokon, ezt újra át kellene javítanom. Ehelyett kap egy fixált sort, ahol még az értékeit is bármikor átallíthatom, és nincs több gond.
  • Hypo #16786
    jó ez is már lassan 3 éves ennyit birnak:))) marad a vc-ben a tologatás:)
  • [HUN]FaTaL
    #16785
    Érdekes, hogy a drága termékei ilyen szarok. Nekem lassan két éves a saitek joyom és semmi baja nincsen, hála istennek.
  • Hypo #16784
    Na a csodálatos saitek yokehoz tartozo throttle és a melle vásárolt extra throtle kezd tönkre menni ugrál a poti egyiket huzom masik ugrik LOL. Fórumon megoldás, vegyek bele potit:))))
    meg a lo......t. Soha nem kell saitek:)

    Addig marad az egerrel gazadas:).
  • [HUN]FaTaL
    #16783
    Ezt sosem értem. Ahhoz hogy config fájlban túrkáljak miért kéne pénzt fizetni? Jegyzettömb..
  • bondi
    #16782
    Uhh, ez nagyon kellene :D

    Azért most kicsit macerás flightplant készíteni, FSBuild2.4 (ma frissítettem 1108ra) olyat csinált, hogy két wp között volt egy 300nm "fog", 120°, majd 20° , aztán 140° irány. Nem is láttam még ilyen bakit eddig. Na ezt kieszedni az FSX plannerben, az FMCben, jókat röhögtem.

    Az ORBX csinált egy nagyon jó kis progit az FSX indításához FsxGo néven, mindenkinek ajánlom, 9 AUD, sztem vastagon megéri a pénzét!
  • Papirzacsi
    #16781
    Mostmár csak egy normális szimuáltor kéne az ORBX sceneryk alá, és minden tökéletes lenne. Na meg a megfelelő vas. :D
  • [HUN]FaTaL
    #16780
    Ez a flightplanner nem semmi.

    #16779: Ezek az ORBX-es srácok nem piskóta mit művelnek a scenerykkel :)
  • Hypo #16779
    Ja és még két apró hír, ha már ismert akkor sorry:)

    ORBX jön nemsokára NatureFlow volt már itt téma, de a fiúk a végénél járnak


    A másik szintén ORBX jo sok patch jött ki érdemes nézegetni illetve Holger emlitette, hogy egy uj alaska project projectek is tervben vannak.
  • Hypo #16778
    Na akkor két MUST HAVE-t javasolnék pmdg, ifly pilótáknak, de leveld-sek is és bárki:)

    TOPCAT az egyik, szerintem sokan ismerik, hihetetlen jó program, na a fejlesztők úgy gondolták elég az fsbuild és más egyéb cuccokból http://www.pfpx.com/ készülőben ajánlom végig nézni a képeketm hát pöpecnek néz ki...
  • bondi
    #16777
    Nem nagyon tudok rosszat mondani róla :) Keflavikból mindjárt hazahozom, tegnap odáig nagyon szép ismerkedési estünk volt. Az igazi NG pilóták is ódákat zengenek róla, az azért már csak jelent vmit. Persze sok newbie fog idiótaságokkal supportért erőszakoskodni, ahogy olvasgatom a kezdeti problémák 90%-a kiszűrhető, ha kedves vásárló az Introduction nevű pdf ben leírtak szerint telepíti, unlockolja, és konfigurálja be...
    Még az FSX részletes tweakelését is megadják benne.
    Egy azért tény, és ezt jó pár payware gép birtokában (és repült órák után) merem kijelenteni, aki tényleg komolyan aviation simmer, és megteheti hogy egy izmosabb vassal áldozzon a hobbijának, annak a PMDG737NGX kötelező darab.
  • alert
    #16776
    Két bemutató videó az NGX-ről. Az első kikapcsolt állapotból éleszti fel a repülőgépet, a második repülés közbeni teszt. A videók elég hosszúak, de ha nincs időd tekerj csak bele. Teljes képernyőn érdemes nézni, mert HD. Az egyetlen hátránya, hogy rá fogsz szokni az FSX-re és venni egy kell új konfigot :))))

    From Cold & Dark Test

    In-flight Test
  • polluxware
    #16775
    fsbreak;)

    érdemes megnézni (hallgatni), jóóól kitárgyalják a 737ngx-et

    többek között a pmdg cég vezetője is szóhoz jut......
  • fuszhi
    #16774
    Köszi neked is a hozzászólásod úr.
  • polluxware
    #16773
    remélem hogy lesz... különben felejtős innentől kezdve

  • napstR
    #16772
    sziasztok! cfg-ben melyik értéket kell ahhoz állítani, hogy az gex-es autogenek (vagyis hát minden autogen) ne akkor jelenjen meg amikor közeledek felé. mert most barmolgattam mindenféle tweak alapján a cfg-t és az lett az eredménye, hogy repülök és egyfolytában jelennek meg a házak meg a fák előttem, ami idegesítő. nyilván nem kell hogy betöltse a 300mérföldre lévő parasztkunyhót, de ne közvetlenül előttem jöjjenek már elő a cuccok :S
  • bondi
    #16771
    Ja, megoldják, nálam is volt 1, de sztem a panel state load okozta. c&d indítás után 4. órája repülök KBFI-BIKF (sajnos közbülső technikai stop nélkül nem tud hazajönni :P ), de eddig szuper. Kicsit megküzdöttem a REX2 weather loading-jaival, de sikerült most már úgy belőni az FSUIPC-t, hogy nem okoz hirtelen szél sebesség és irány változásokat. Az elején majdnem leestem, hirtelen olyat váltott , hogy a gép 35 knots overspeedben találta magát 1 s alatt :))) CMD kiold, sípolás, dülöngélés, de megfogtam:P, páran megkergették a rókát hátul tuti :D

    A kollégának válaszolva még nincs 4:3 formátumban 2D panel, csak WideView-t csináltak, de állítólag lésőbb meglesz az is.
  • Hypo #16770
    na ujabb mistery http://forum.avsim.net/topic/341796-panel-and-airfraft-freeze/page__st__50
  • alert
    #16769
    Korrekt. Legalább tudni, hogy van, amin fut. Ha pedig fraps-el készítette a videót, akkor hátra is dőlhet :)
  • [HUN]FaTaL
    #16768
    Core i7-2600K 4.8GHz, ASUS ENGTX560 1024Mb, 8Gb DDR3 1600MHz

    Ezen fusson is már rendesen, lol.
  • Hypo #16767
    :) azért raktam be, nehogy az legyen hogy elfogult vagyok pmdg ellen:)
  • alert
    #16766
    A srácnak elég szépen fut a feltűntetett konfigján.
  • Hypo #16765
    Grat sok jó leszállást, várjuk a részletes beszámolót:) Nézegettem fórumokat, mindenki ömleng szóval biztos jó pár apó hibától eltekintve. Viszont kicsit furcsáltam az I7 80 gigaram memoria nvidia 9000000gxnx ssd, és 17 fps állóhelyzetben.....de biztos kitalálnal valamit a fiúk.

  • LeonSilver
    #16764