33535
  • bondi
    #16843
    Sztem nagyon jo lett a flight model, bar nem vagyok pilota, de azert jo par orat eltoltottem az epitett cockpitben, (ami egyebkent veletlenul pont PMDG737NG, csak ugye FS9 alatt fut project magentaval), es volt szerencsem az elmult 3 honapban tobbszor is megfordulni Malev jaratok cockpitjeben ( legutobb a 612 LHBP-EGKK) , vegigultem 2 komplett approachot es leszallast, es a repules alatt rengeteg infot kaptam. Emellett hobbi szinten azert par eve repulgetek.
    Ez az elso gep, ami mellett hajlamos vagy elfelejteni, hogy egy monitor elott gornyedsz, papucs van a labadon, es az asszony harmadszor morog a hatterben, hogy kaja van :P
    Mondjuk az elmenyhez a PMDG gepen kivul meg vagy 400 dollarnyi addon is szukseges, ezt is elismerem, es egy komoly gep is, ami tobb szazerer forint is lehet. De mint mar mondtam, a kulfoldi kozossegek forumait olvasgatva ott meg tudnak kolteni a hobbijukra, es nem akadnak fent a gepigenyen.
  • Hypo #16842
    Szerintem nem kerdes hogy nagyot alkottak, bar ifly is maga nemeben szerintem jo bar engem ezek a repulo laptopok annyira nem vonzannak mar, ezekhez nem pilota kell hanem operator.-

    Viszont amin igazan rohogok a forumot olvasva, amikor az altalam melyen tisztelt de azert hulyecske amcsi valodi cocpitel rendelkezok irogatnak. Mert hat el vannak ajulva hogy milyen szép a vc, de egy homebuild cockpitban mi a faxt latsz a vs bol????:))) tok mindegy milyen a lenyeg hogy a hardvereid tudjak kezelni a gepet es abban ezek le legyenek szimulalva, de hogy mikent nez ki az tok mellekes:) mivel ugy se latszik:)

    Arra kivancsi lennek azert hogy mi az a repulesi elmeny amirol mindenki beszel, mert igaz meg nem probaltam, de hat ezekben a hagyvasakban beprogizod autothrottle aztan szall magatol, szoval hogy mi az ami forradalmi? Erzed a termiket? nem ugral a kormanymozdulatokra? kivancsi vagyok, mert nekem azert a legtobb gep fsx ben mint egy repulo tegla:)) koze sincs a valosaghoz. inkabb muszerek szimulacioja es rendszerek sziumulacioja mintsem repules szimulacio.

    na jo meg pmdg ellensegnek titulalnak:)

  • bondi
    #16841
    Ez egy hulye, pont ennek kellett videot csinalni?
    A gep egyertelmuen highend gepekre keszult, de ha visszaemlekeztek, amikor a 747X kijott, az is kicsit tulmutatott az akkori hardware atlagokon. Cserebe viszont olyan repulesi elmenyt ad, amit eddig nem tapasztaltam. Sztem abban is kiegyezhetunk, hogy egy crackelt FSXes, egeres "szimmer" ugysem fog tudni repulgetni vele, ehhez azert komolyabb ismeretek szuksegesek, es aki ezt hobbi szinten uzi, annak (persze innen nyugatra es tengeren tul) telik egy komolyabb gepre is. Tudom hogy nalunk ez sajna nem igy van, de lassuk be nem a magyar piac gepatlagara fejlesztette a PMDG. Erdemes az igazi NG pilotak velemenyet is elolvasni a forumokon ( eleg sok van, aki otthon is repulget, en is csodalkoztam), azbazert csak mervado, es egyertelmuen azt irjak, ennel kozelebb meg nem sikerult kerulni a valosaghoz PC-n...
    Egy ismert buggal en is talalkoztam, az MINS Radio allasban a levegoben 9000 ft-rol indul, ha nem allitod be felszallas elott(ami egy baromsag), akkor 20 percig tekerheted lefele.
    Szkeptikus fanatikusokat szivesen latok egy tesztrepulesre, privatban lehet egyeztetni mobilszamot :D

  • Hypo #16840
    nagyon nagy lama a faszi pont jó hogy egy ilyen dicséri halálba...:)) mondjuk tenyleg szép a belső nem vitás.
    Sajnos FSX em vfr re van arra gyurtam ra szoval ez meg egy darabig nekem kimarad 70 dodos geppel nem fogok Ms kocka repterekre leszallni:)
  • [HUN]FaTaL
    #16839
    Kifutón :D

    Mondjuk legkésőbb felszállás után eszébe jut mindenkinek, mikor nem megy az ATHR :D
  • Hypo #16838
    hát azért a kifutón eszébe jut érdekes videók
  • [HUN]FaTaL
    #16837
    Nem kell minek az :D
  • Hypo #16836
    és csak nem kapcsolja be a ENG GEN-t óóó:))
  • CptSAB
    #16835
    Eredetileg FS9-es a kis pulykatojás? FSX alatt több régi gépnél is ilyen gondok voltak.. na jó mondjuk én leegyszerűsítettem a dolgot. Ment FSX a pcsába.
  • Hypo #16834
    csak ne bénázna ennyit:))))
  • Hypo #16833
  • [HUN]FaTaL
    #16832
    Ja látom már. Csak szeritem ronda a 2D panel? Bár gondolom a VC lenne a lényeg.

    Default EGLL Runway VC-ben:

    iFly 22-30fps
    PMDG 15-18

    Mondjuk részletesebbek a textúrák, de nem feltétlen mondanám jobbnak. Persze a rendszerek gondolom élethűbbek, ha már ennyire mondja mindenki meg ilyen rohadt drága.
  • Willenbrock
    #16831
    Ez valami textúra hiba lehet? Meg lehet valahogy csinálni?
  • Clidey
    #16830
    Exactly...
    Szinte egy-az-egyben az az elbaszott színárnyalat mint az FS9 verzióban.
  • [HUN]FaTaL
    #16829
    Na most meglestem. Hát ez a festés elég okádék. Kiváncsi leszek az fpsre, gondolom 0 és 3 között lesz :D
  • [HUN]FaTaL
    #16828
    Mire gondolsz? Megint csodálatos lett a malév festés?
  • Papirzacsi
    #16827
    De még szemtengelyferdülésük is van.
  • Clidey
    #16826
    Hát meglehetősen szánalmasnak tartom, hogy hiperszuper realisztikus meg hádé meg csilivili textúrák, meg ultramélyen szimulált rendszerek, és egy kurva kék árnyalatot nem képesek eltalálni PMDG-ék...majdnem elokáttam magam rajta mikor megláttam. Bizonyára színvakok a textúragyártó kisiparosok a cégnél...
  • Kapido
    #16825
    Ez elég kiábrándító...ezt igazán megoldhatták volna, ha már ennyire az egekbe magasztalták ezt a programot. Még a LockOn-ban is be lehet vinni a gépeket dugóba! Ha meg kapcsolók is kellenek, ott a Black Shark és a Warthog (igaz ezek csak egy-egy típusok).
  • [HUN]FaTaL
    #16824
    Én még ilyen hypeot addon körül nem láttam, de kurva jó lett ez a video.
  • Hypo #16823


    Nice Editing!
  • Willenbrock
    #16822
    Jó estét!
    Megvan valakinek ez a Warwick-féle Komet? Azt írják hogy minden rendben van vele és le lett tesztelve FSX-en,nálam viszont két analóg műszer hiányzik a műszerfal jobb oldaláról és a többi műszer körül is egy kis rés van amin át látható a talaj.(az alsó képen látszik) Meg tudja mondani valaki hogy lehet ezt a bugot kijavítani?



  • Robi546
    #16821
    Ilyen nekem is szok lenni. :S Nekem úgy villogni szok már mint hogy nem tölti be a textúrákat de nem tudom miért csinálja, de mostanában nem szok ilyet csinálni, remélem nem is fog. :)
  • almostatys
    #16820
    Sziasztok!

    Szerintetek miért vibrálnak nekem a textúrák FSX-nél? Ezt úgy értem,hogy a távolabbi házakon vagy a repülőkön(nem azon amivel én éppen nyomulok) vibrálnak az ablakok és a fák is "rezegnek",illetve a taxi és kifutópályán is rezegnek a festett vonalak. AMD Phenom X6 procim és GTS450 1GB VGA-m és 4GB DDR3 1333MHz ramom van.A VGA drivere fel van telepítve,de ott sem tudtam beállítani,hogy ne legyen ilyen probléma.
  • bondi
    #16819
    Akkor allitja at, amikor kilepsz FSXbol, es az elmentett configodba bekerul (felteve ha nem CTDvel leptel ki : P)
    a legkozelebbi betoltesnel viszont feluliratja az fsx.cfgt, es ujra 4096ban indul a game...
  • Hypo #16818
    hat mert gombok vannak meg szep taj csak rep modell hianyzik:)))))) azert nemelyiket lehet
  • Kapido
    #16817
    Lehet hogy én vagyok béna és nem tudom beállítani az FSX realizmusnál, de nekem az tűnt fel, hogy a repülőgépeket nem lehet dugóba ejteni (pl.Extra 300, P51, stb...), mint mondjuk az Il2-nél. Tud vki erre megoldást?
  • Robi546
    #16816
    azért kösz a segítséget. :) (bocs a 2x posztért)
  • Robi546
    #16815
    értem. :S
  • Hypo #16814
    crack problema
  • Robi546
    #16813
    Hali!

    Valaki segítene hogy hogy kell használni az FS Passengers X-et ?
    Na az utasok felszállnak,megrakodok,stb... ezt tudom. Csak ez a baj: Mindig amikor felszállok akkor a repülés után 5-10 perccel ki írja fentre pirossal zöld csíkba hogy: Wrong Authorization. De miért ? És ilyenkor azt írja: 000 Passengers On Board vagyis hogy 0 utas a fedélzeten,ilyenkor leszállnak de miért ? :S A Segítséget előre is köszi.
  • [HUN]FaTaL
    #16812
    Tudom, de nem az a lényege az orbx kiegnek, hogy akkor is ottmarad, ha buherálsz a menüben? Vagy annyi az értelme, hogy egy gombnyomás alatt újra visszaállítja?

    Ez nem egy túl bonyolult programozási munka és ezért pénzt kérni elég pofátlanságnak tartom, de hát minden annyit ér, amennyiért megveszik ugye. :)
  • Hypo #16811
    A TextureMaxLoad az ha kezzel beirod ott marad mindaddig amig nem buheralod a settings menut.

    de mar REX installnal is kerik ezt az opciot
  • LeonSilver
    #16810
    dankesün ;)
  • [HUN]FaTaL
    #16809
    Igen.

    ASE = Active Sky Evo
    AES = Airport Enhancement Services :)
  • LeonSilver
    #16808
    Ez az ASE az Active Sky Evolution-t takarja?
  • [HUN]FaTaL
    #16807
    Az ORBX cuccra gondol, az is úgy fixál egy értéket gondolom, hogy valamit beleír a cfgbe, amit szintén meg lehet tenni notepaddal is. :)
  • Hypo #16806
    mire gondolsz?
  • napstR
    #16805
    nekem jó a notepad++ is, bár erre a fixált értékre kíváncsi vagyok, hogy csinálja. mert akkor azt én is beleírnám a cfg-be notepad-ban aztán kész :)
  • Hypo #16804
    hat szerintem az ingyenes fsx.cfg buheralo ugyanezt tudja :)

    de ha editalod az fsx.cfg-t te is kepes vagy ezekre persze ha egy util csinalja ugy gyorsabb:)