33535
  • almostatys
    #17003
    Hát igen...Én amikor vettem a 6 magos procimat és az új VGA-t,azt mondták a boltban,hogy ennek ki kell akasztania az FSX-et.Hát ez fordítva történik szinte.Az FSX nagyon rosszúl van megírva,nem is értem,hogy hogyan adhatta ezt ki a Microsoft!?
  • napstR
    #17002
    valamit félreértettél :) én teljes mértékben egyetértek veled! ez egy optimalizálatlan szar :D és valóban nevetséges, hogy nem fut szinte semmilyen hardveren normálisan. meg tweakelgetni kell össze-vissza, hogy 2-3 fps nyerjél vele, mert különben játszhatatlan. én csak azt mondom, hogy nem kell hozzá feltétlenül új gépet venni pláne annak akinek 6 magos amd-je van csak mert intelen talán egy pöppet jobban megy :) annyit biztos nem nyer vele, hogy megérje bukni rajta súlyos tízezreket. én spec a heathrow-t kihagyom, elvagyok kisebb reptereken ltai, epwa, ebci, lgsr, várom már nagyon korfu x-et stb. plusz vfr. lhbp-vel valóban nem vagyok kibékülve fps ügyben :( viszont cserébe szép :D default repterekre pedig már 2004 alatt sem szerettem repülni :/ annyira kiábrándító, hogy van két autogen épület mellette és ennyi. sokon világítás sincs :/

    ui. szívfájdalmam még h ut2-ben minden wizzair gép cfm hajtóművekkel megy... jah meg van hogy 6 gép áll egyszerre ferihegy1-en o_O mikor van olyan, hogy 6 wizz van egyszerre itt, pláne du. 14-kor. én még nem láttam ilyet, de ha valami illetékes kijavít, akkor örülni fogok :D
  • [HUN]FaTaL
    #17001
    "aki heathrow xtreme-re járkál fsx-ben traffic-kel, high grafikával az meg is érdemli."

    Tudod nem fogok egy többgigás szimulátort tartani a gépen amivel csak ide meg csak oda lehet repülni, aztán a többi reptérre meg az fs9. Hát persze..

    "ha meg az álmod 30 fps stabilan ngx-el esőben, ultra high-on, 80%-os traffic heathrow-on akkor vegyél maxos i7 sandy-t, 16gb mushkin-t, pci express-es ocz revodrive 3-as winyó tuningolj meg mindent vízhűtéssel és talán ki tudod hozni a 20fps-t :)"

    Szerinted ez nem nevetséges? 2006-os ez a játék. Az optimalizálás mintapéldánya :DDDD
  • napstR
    #17000
    A TEXTURE_BANDWIDTH_MULT a [Display]-ben van a TEXTURE_MAX_LOAD pedig a [Graphics]-ban. A TextureMaxLoad-ot neked kell hozzá írni. ja és a LOD_RADIUS a terrain-nél. De ezeken kívül vannak más mások is amiket hozzá lehet írni és talán ér valamit :D pl. [graphics]-hoz: STALE_BUFFER_THRESHOLD=1024 + HIGHMEMFIX=1. De minden ott van a linkeken.
  • almostatys
    #16999
    Amúgy ezeket amiket ide lejjeb beírtál,hol találom meg az FSX.cfg-ben? Csak,mert a kereső nem talál ilyen kifejezéseket.Vagy be kell külön írkálnom ugyanúgy mint a Jobschedulert és Affinitymask-ot?
  • almostatys
    #16998
    Igen,ezt a cfg optimalizáló linket amit utólag becopyztál próbáltam már,de csinált egy frankó kis fatal errort az FSX-ben.Még szerencse,hogy elmentettem előtte a cfg-t és miután visszamásoltam,működött.Sokan mondták már,hogy jó,nálam valami miatt nem sikerült.De lehet megpróbálom majd újra.

    Mit írjak a usepools-hoz? Vagy azt töröljem is ki,mert felesleges?
  • napstR
    #16997
    ha az ifly nagyobb fps-el ment aztán egyszer csak kevés lett, akkor ott nem az ngx a hibás szerintem. valami beállítás tönkre vágta. pl ngx a max graf miatt a texture max load-ot átírta 4096-ra. próbáld ki szűz cfg-vel a tweakeket. én is ezzel szenvedtem a héten, de végül csak kihoztam belőle a maximumot.

    vagy vegyél másik gépet :D
  • napstR
    #16996
    jobscheduler-nél elvileg 56-nak kéne lennie, a bufferpools-nak meg a usepools=0 miatt nincs értelme. emellett ilyeneket érdemes megnézni, mint LOD_RADIUS=4.500000 ne legyen több. TEXTURE_MAX_LOAD=1024, TEXTURE_BANDWIDTH_MULT=30, TextureMaxLoad=12 stb. és külső fps korlátozó progit használj, az fsx-en belüle hagyd unlimiteden. de szerintem nézd át az általam linkelt 2 topic-ot, tényleg hasznos. vagy próbáld ki ezt egy szűz fsx cfg-n: link elvileg ez belerak olyanokat is amik feleslegesek, pl SmallPartRejectRadius, de rontani nem fog a helyzeten :)
  • napstR
    #16995
    aki heathrow xtreme-re járkál fsx-ben traffic-kel, high grafikával az meg is érdemli.

    tisztában vagyok az intel cpu-kal :) szerintem a 6 magos amd-je van olyan jó, mint az i5-2500k, ezért felesleges másik gépet vennie. majd nyer rajta 2 fps-t és dejó lesz.

    ha meg az álmod 30 fps stabilan ngx-el esőben, ultra high-on, 80%-os traffic heathrow-on akkor vegyél maxos i7 sandy-t, 16gb mushkin-t, pci express-es ocz revodrive 3-as winyó tuningolj meg mindent vízhűtéssel és talán ki tudod hozni a 20fps-t :)
  • almostatys
    #16994
    Köszi,hogy válaszoltál,de tegnap hoztam ki a szervízből a gépemet,mert behalt az 5 éves tápom és magával rántotta a 3 hónapos alaplapomat is.Szóval tegnap friss windows 7 64bit és friss FSX ment a gépemre.A winyám WD 750GB Sata3 , ami 2 hónapos sincs.Maximum 2 reptér sceneryt töltöttem eddig bele,A REX overdrive-ot,plussz a PMDG 737 NGX-et és ma az iFly 737-est is,hogy megnézzem a különbséget a 2 gép között.Érdekes eddig az iFly is sokkal nagyobb FPS-el üzemelt,most meg ugyanaz mint a PMDG 737 NGX.Ezt nem értem. Az FSX.cfg-ben annyit turkáltam,hogy beírtam ezt:

    [GRAPHICS]
    HIGHMEMFIX=1
    [JOBSCHEDULER]
    AffinityMask=63
    [BUFFERPOOLS]
    PoolSize=5000000
    UsePools=0

    Mindezt azért,hogy kipörögjön mind a 6 procim,ami sikerült is,de az FPS maradt ratyi.
  • [HUN]FaTaL
    #16993
    És egy szóval sem mondott itt senki i7et, sandyt írtam. Keresd ki gyorsan az intelnél milyen sandy cpuk vannak :) (Hint: i5-2500k)
  • [HUN]FaTaL
    #16992
    És akkor nézz meg egy uk2k heathrow xtremet, ahol fele annyi fps van mint lhbp-n. Mondjuk olyan 7-8. Már a 13-14 is játszhatatlan mondjuk szóval kb mindegy. :D
  • Hypo #16991
    i7 et minden magyarnak:)))))
  • napstR
    #16990
    nagy butaságokat irkáltok :)

    almostatys a te gépeden max azért fut ennyire gyengén az fsx mert pl. szarrá van töredezve a vinyód, nem hagytál elég helyet a partíción, raklap automatikusan induló programod van (kaspersky internet security 2073, skype, msn, stb.) ergó kevés ram. esetleg ram időzítésbe belenyúlkáltál és elcseszted, régi driverek, régi windows, nincs karbantartva stb. cfg-d is lehet trágya. én pl megtweakeltem a múltkor avsimes fórumban talált tutinak tűnő leírás alapján és 7 fps volt lhbp. aztán reseteltem a cgt-t és csak a nickn féle módosítások tettem bele és lásd 13-15 körül van. ezt itt találod: link

    nekem 955-ös phenomom van 3,2ghz és nincs húzva, 4gb 1600as ram, radeon5850xtreme. grafika így van beállítva: link így az ngx (mondjuk és már letöröltem, de az mind1) + ultimate traffic 2, rex, gex, enbseries és 20fps volt aerosoft antalya. lhbp kicsit rosszabb 13-14 fps. de ugye lhbp híres erőforrás éhségéről.

    szóval azt ne mondjátok szerencsétlennek, hogy vegyen egy sandy i7-et, mert oké, hogy azzal jól fog futni (szarul üzemeltetett gépen azzal se), de egyáltalán nem létszükség. normális cfg, beállítások, rendben tartott oprendszer és vinyó és megyeget mega scenery-kel traffic-kel mindennel. és igen még AMD-n is!
  • Robi546
    #16989
    Én nem tudok segíteni a válaszodban, na de ha én betölteném ezeket a sceneryket az AMD X2, 2 Magos, 2.33 Ghz proci alatt be szarna a gép szerintem. :D
  • almostatys
    #16988
    És egy i5 és i7 proci között mekkora a különbség? Illetve az FSX hogyan fut az i5 proci alatt,ha betöltök pl Aerosoft vagy Flytampa sceneryt vagy akár a PMDG 737 NGX-et? Mindenképpen az i7 a megfelelő ha azt szeretném,hogy szépen menjen az FSX vagy az i5 is elég? Egyik nap betöltöttem a London X és a Chicago X scenery-ket és borzalmasan akadt mindegyik az AMD 6 magos procim alatt.Milyen lenne ez i5 alatt?
  • [HUN]FaTaL
    #16987
    AES 2.13 released
  • alert
    #16986
    Valóban nem Intel Core procira tervezték, ez hülyeség. Egyszerűen az Intel-en jobban fut. Több érdekes teszt is szerepelt ezzel kapcsolatban fórumokon és amatőrök által. Fogsz egy Intelt és fogsz egy nála valamivel drágább AMD-t. Az AMD-n lassabban fog futni, hiába drágább és gyorsabb más 3D-s szoftverekben. Az FS mindig is jelentősen lassabb volt az AMD processzor alatt. A videókártya pl másodlagos az FS számára. Egy erős rendszer alatt 50-60 ezer forintal drágább videókártya sem eredményez 3-4 FPS-nél nagyobb gyorsulást. Persze most a felsőkategóriáról beszélek.
  • almostatys
    #16985
    Értem. Bár azt azért furcsálom,hogy Intel Core cuccra tervezték volna az FSX-et,mert pl i5 és i7 proci az FSX megjelenésekor még nem is létezett.
    Állítólag az új Microsoft Flight már nem lesz ekkora igényű és grafikailag hasonlít vagy még jobb lesz mint az FSX. Csak kérdés,hogy mikor fog megjelenni.. ?
  • alert
    #16984
    A tesztek szerint az új Sandy Bridge magos procikkal, pl Intel i7 2600K, 6GB DDR3 memóriával (1600MHz minimum) és egy felső-középkategóriás 1 gigás videókarival 30 FPS-el elfut még scenery-vel is, majdhogynem full grafikával, lásd a youtube-on a videókat. Szerintem nálad a proci a legfőbb szűk keresztmettszet, de a VGA is viszonylag gyenge a rengeteg nagyfelbontású textúrához. A memória pedig mindezek mellett FSX-hez lassú. Tehát a három dolognak együtt kell passzolnia, ha valamelyik kilóg a sorból, az jelentősen húzza magával többit. Mivel nálad mindegyik egy kicsit kilóg, így a nagyon erőforrásigényes kiegészítők gyorsan megakasztják a rendszert.
  • [HUN]FaTaL
    #16983
    Maxon még mindig nem fut rendesen semmilyen vason, állítsd be rendesen a grafikát egy jó közepes szintre, meg a lentebb linkelt cfg tweak toolt is küld rá.

    Egyébként is az fs intel procikra van optimalizálva.

    Ha meg komolyan érdekel a repülés és nem a grafika a mániád, akkor ajánlom az fs2004et. :)
  • almostatys
    #16982
    A traffic teljesen le van húzva,de mégis ratyi az FPS a PMDG 737 NGX-nél.Azért szerintem nincs gyenge gépem és mégis elbánik vele ez az új PMDG repcsi. Mi kell neki i32-es proci amit még fel sem találtak,40GB RAM és 12GB-os VGA?
  • m814
    #16981
    Tessék itt van hozzá egy rakással....
  • Hypo #16980
  • Robi546
    #16979
    trafficot vedd le, az okozhatja. Egyébként még a 16977 hsz-ben még érvényes a segítség. Előre is köszi.
  • almostatys
    #16978
    Sziasztok! Ez az új PMDG 737 NGX ennyire rossz vagy az én gépem kevés hozzá?
    Van egy AMD Phenom X6(6 magos) 1090T 3.2GHz procim, Nvidia GTS450 1GB videókártyám, 6GB DDR3 1333MHz RAM és a PMDG 737 NGX alatt az FPS 5 és 10 között változik.Már lehúztam pedig a scenery grafikát is közepesre,de mégis... Így élvezhetetlen a repülés vele!
  • Robi546
    #16977
    Hali!

    Valaki nem tud nekem az FSX Overland Airbus Editionra pontosabban az Airbus A380-hoz adni liveryket ? Mivel nagyon megtetszett ez a repülő, autó pilóta,cockpit egyszerűen van meg oldva, nem bonyolult. Tehát az FSX Overland Airbus Edition, Airbus A380-hoz kellenének livery-k mert csak a Singapore Airlines Livery van hozzá. Előre is köszi.
  • LegendTommy
    #16976
    klassz
  • Clidey
    #16975
    Én most értem haza Ferihegyről...kezemben a horgászengedély...juhhéjjjj!! :))))
  • Hypo #16974
    :)) hát bazz már a tököm elhagyom, és hogy elloptak a logbook-ot itt szopok az ujra kitöltéssel:))

    De persze remélem jövő héten beadják és jönnek hamar aztan SG repülőnap jöhet:)))
  • napstR
    #16973
    hali! nem vágja valaki, hogy az airbus x-hez hogy kell belőni az EZDOK camera-t? Mert nekem mindig az aerosoft által bekonfigolt GLARESHIELD MAIN PANEL nézetre ugrik a Virtual Cockpit nézetben beállított EZDOK camera. A külső nézetet pedig egyáltalán nem tudom beállítani. :/
  • Clidey
    #16972
    Jaaaa, így akkor már értem! :) Akkor ezek szerint te sem vagy sokkal jobb helyzetben, mint én...nálad sem őrölnek azok a malmok sokkal gyorsabban...
    Mindenesetre ha végre rendeződnek a dolgok, összehozhatnánk valami repülőnapot... ;)))
  • Hypo #16971
    Ennél azért összetettebb a dolog:) Szóval meglett a szakszó pont tavaszra, aztán repülgettem párat, és jött az a rohadt rossz nyár amikor alig tudtam, aztán ősszel kemény hajtás meló és átcsúsztunk a következő évre, az új évben a meló és más dolgok miatt nem volt meg az évi rep óraszám, igy elkezdtem órát gyüjteni aztán jött a hatósági mizéria hogy adnak e ki ujat vagy mi lesz, és pint akkor járt le. Jött a tél és aztán tavasszal elkezdtem -( de lejárt igy csak oktatóval lehetett repülni, mentem is pár órát, majd mondtam ha már kell okatóval akkor legyen benne tipus is igy jott a c172. A visszaképzéshez is van tematika, azt is hozzá kell csatolni. Igy akkor egyszerre megvan a kettő naigy lett 15 óra és megvan az idei repült idő plussz a tipus is...na kb ennyi de mar lassan egy éve tart:)))))
  • Clidey
    #16970
    Egy ideje már offoljuk a topikot, de remélem nem haragszanak érte a többiek... :)))

    Nos ha neked is lejárt, akkor csak irigykedni tudok rád, hogy neked ilyen olajozottan és viszonylag gyorsan lezongorázódott a dolog...engem meg szivattak hónapokig... :-/

    De ezt a 15 órát hogy sikerült összehozni? :-O
    Én repültem kétszer 30 percet egy oktató haverral, visszaképzés címén, aztán kész. Volt benne 8-10 iskolakör meg egy élménydús légtér... ;) A hatóság se talált benne kivetni valót; ugyanis az oktató dönti el, hány óra visszaképzésre van szüksége a ember fiának. Úgyhogy amikor az orra alá dugtam a repnaplómat a Balla Sanyinak benn Ferihegyen, rezzenéstelen arccal irta alá és pecsételte le a 2x30 percemet. :))))
    Visszaképzési tematikáról meg még nem is hallottam... :D Még a hatósági emberkék sem mondták nekem hogy van ilyen...
    Azt számolgatom, hogy ha az új tipust is hozzávesszük, akkor sem jön ki nekem a 15 óra; nekem a C172 kb. 15 iskolakör volt, meg egy légtér...és legjobb ismereteim szerint egy típus megszerzése 2 óra, ha a típuscsalád azonos (pl. C-152-C172 vagy Z-142-Z43), és 4, ha nem azonos (pl.: Z142-C172). Bár ezt sem láttam még leírva sehol. :)))
    Úgyhogy csak egyetlen okát látom annak a 15 órának: te szeretsz repülni! :))))))
  • polluxware
    #16969
    viszont ablakban tökéjen elfér

    texeken lehet még optimalizálni.. meg ha később lesz 4:3... (sokan csipognak úgyhogy max házi túnying)

    tip-top kis gép lesz nekem ebből
  • polluxware
    #16968
    nincs 4:3as panel:(

  • Hypo #16967
    dehogynem:))) nálam kellett visszakézés baszod, mert amikor lejárt nem volt meg a husz óra arra az időre ( pont az idő is fos volt, meg melo ezerrel). Igy most kellett visszaképzési tematika+tipus szóval a vissza képzés is kb 15 óra volt......
  • Clidey
    #16966
    Jaaa hát így könnyűűűűű.....! :))))
    Mondjuk neked annyi előnyöd van hogy nem lejárt a szakszód hanem csak hosszabbítani kellett. A következő már nekem is egyszerűbb lesz reményeim szerint, mert csak kifénymásolom a repnaplóm utolsó pár oldalát, mellécsapok egy erkölcsit beküldöm postán vagy beviszem személyesen és nem szaroznak automatice meghosszabbítják. Csak arra kell vigyázni hogy a lejárta előtt időben el kell kezdeni intézni, ismerve a hatóság "villámtempóját"...
  • polluxware
    #16965
    ha valkit érdekel felkerült a "madárkaX" az orosz béy-re

    vélemények szerint múkszik
  • Hypo #16964
    jó kis trip-ek