33535
  • Hypo #17163
    Fatális tévedésben vagy:)) Az OC utan minden szépen muxik azt hiszed minden jó de fsx nagyon kényes erre installnál plána és ott valami scenery bejegyzesnel vagy barhol valami data c. jon kozbe baszhatod
  • [HUN]FaTaL
    #17162
    Ha OCtól data corruption van, akkor az a gép instabil és az az oc úgyis felejtős. :D
  • Hypo #17161
    igen szoval ameddig nem raktal fel mindent és nem lőtted be fsx et addis SEMMI Overlock a procin, hogy elkeruljunk data corruptiont
  • carlosfly
    #17160
    Szerintem a processzor felhúzását és az FSX config file kézzel való finomítását.
  • spyy55
    #17159
    "CPU OC, FSX.cfg Tweak" alatt mit értesz? Egyébként az újraindítás nálam már fanatikus, pont a hibák kiszűrése miatt :)
  • Hypo #17158
    1. FSX - SP1 + SP2
    1b. indisd el default flight aztán lépj ki majd sp1 detto és utana sp2
    2. Sceneryk-el kezdenem tajegysegek ha nagyobbak, majd a repterek egyenkent mindegyik utan -indisd el default flight aztán lépj ki
    3. Aircafts - indisd el default flight válts a gépre betölt aztán lépj ki
    a többit meg utana, a lényeg minden uj cucc után indisd el generálodjon le a scenery index. Igy mar a hibat is ki lehet szurni.

    CPU OC, FSX.cfg Tweak csak miutan minden felment és muködik a szim
  • spyy55
    #17157
    Pont a scenery-kkel van bajom, mert valami layer beállítás miatt néha a beton helyett is fű van...
  • [HUN]FaTaL
    #17156
    Az első az ok, a többi mindegy, a sceneryk sorrendje számít még.
  • spyy55
    #17155
    Üdv! Tanácsot kérnék telepítési sorrend ügyben:
    1. FSX - SP1 + SP2
    2. GE X Europe (+North America)
    3. REX X
    4. Active Sky Ev.
    5. Scenery-k: repterek, városok, stb.
    6. Aircraft
    7. Kiegészítő progik (FSRecorder, Walk and Follow, AES, stb...)
    ...vélemény?
  • Hypo #17154
    szep:)) ezen mindig meglepodom hogy a viszga mindig egy rohanas:)) na mindegy van par elore elkeszitett utvonalam majd ajanlok egyet:))))))
  • Clidey
    #17153
    Én is azt hittem hogy lesz időm rendesen rákészülni...aztán mondta a Csaba hogy jó, akkor menjünk is... :)
    Úgyhogy épp csak annyi időm maradt, hogy mindenféle manuális számolgatást kihagyva besétáltam a műszaki irodába, és kiprinteltem amit a VFR Planner pillanatok alatt kiköpött. :) Aztán a gép felé sétálva gyorsan leadtam a plan-t, és már indítottunk is. :)
  • Hypo #17152
    :)))))))) hát remelem holnap az ido rovidsege miatt kicsit megreptettem aztan viszlat, :) 20 percel utvonal elott megcsinalni az utat hat, jobban szeretek jobban felkeszulni :)
  • Clidey
    #17151
    Ez csak természetes! :)
  • Clidey
    #17150
    Tekintve hogy az utóbbi időben elég keveset repültem hivatalosan így annyira nem bántam, örömrepülésnek is elment. Ha évi szinten lett volna 1-200 órám, akkor bizonyára bosszantott volna, hogy az én pénzemen libikókáztunk tulképp feleslegesen egy órát... :)
  • Hypo #17149
    na azert nem volt rovidke, mult heten amikor kint voltam akkor is csinaltak 3 at max fel ora volt egy, kb: LHTL-Pusztaszabolcs ( csak ugy a vor miatt) Lovasbereny-LHBS-LHTL
  • LegendTommy
    #17148
    zlinnel?
  • almostatys
    #17147
    Helló!
    Megnéztem a linket amit bemásoltál,igazából addig sikerült már előtte eljutnom,hogy a CMD1 és CMD2 is égve maradt mikor benyomtam leszálláskor.Eddig csak az egyik égett mindig és az első kijelzőn ki volt írva,hogy SINGLE CH és a runway előtt mindig kikapcsolt az autopilota.Most rájöttem arra,hogy magasabban nyomom meg a LOC-ot mint 3500 ft és így az első kijelzőn is megjelenik zöldel a LOC,majd ezután APP-t nyomok és utána a CMD2-t.Ezután bejön ugyan a SINGLE CH,de el is tünik és CMD lesz helyette zöldel az első kijelzőn.
    De!!! Ma este életemben előszőr, megjelent az első kijelzőn a LAND 3 is és egy fantasztikus AUTOLAND-em volt Ibizán.Hogy sikerült? Fogalmam nincs,hiszen mindent ugyanúgy csináltam,mint eddig. :-)
  • Clidey
    #17146
    Roppant bonyolultat: LHDK-LHGD-Jászberény-Kartal-LHDK :)))
    Aztán még DK-északon volt egy rövid légtér, nagybedöntésű fordulókkal meg ívelőlapos fordulóból átesésekkel, és kész. Egy óra volt az egész.
  • Hypo #17145
    :))))))) és mit repültél? ja nekem is 9 re jönnek de van egy seneca elottem, mondtam jo lenne ha velem kezdenek mert mennem kene vissza meloba:) hadd ne ülljek ott órákat:)
  • Clidey
    #17144
    Csak aztán nehogy elfelejtsenek! :)))) Íme az én példám:
    Pénteki napon repültem a hosszabbító-útvonalat a Ludányi Csabával...következő hét kedden mentem Ferihegyre a szakszómért...szerdán felhív a Fehérvári hogy jönne engem vizsgáztatni Dunakeszire; mondom már elkésett, kezemben a szakszó :D aszongya okés akkor téma sikálva, csütörtökön reggel égre-földre keres a Ludányi Csaba(!) engem a reptéren hogy akkor repüljek vizsgaútvonalat...na ekkor már mindenki röhögött...ő is... :DDDD
    'Szal kábé ennyire van káosz a hatóságnál... :DDDD
  • carlosfly
    #17143
    EZT nézd át hátha segít.

    Üdv Fly
  • Hypo #17142
    szerdan reggel hatosagi vizsga OHH YEAH...remélem átmegyek
  • Clidey
    #17141
    Jó reggelt kivánok! :)))))))))))
  • Hypo #17140
    :) ja en nem is mondtam hogy nem szepek sot mar az ismetlodo bugokrol is kezdenek leszokni ugye ugyan azt a cessna panelt mar nem lehet eladni minden gephez, ami az FDE-t illeti hat, most hogy repulok c172 vel igazibol azt kell hogy mondjam koze sincs a valoshoz:))
  • polluxware
    #17139
  • polluxware
    #17138
    T210M-t prószáltam... szép kívül belül

    csak hiányzik az Accusim:( avagy Marcel Felde'sim'
  • Hypo #17137
  • polluxware
    #17136
    repülő textúrák;)
  • Hypo #17135
    Nem rossz gepek foleg az ujabbak, eye catching kategoria, de abszolute hasznalhato, persze nem egy Bird Dog, vagy A2A minoseg mar ami a repmodellt es tulajdonsagokat illeti
  • i robot
    #17134
    Sziasztok!
    Véletlenül ráakadtam a Cerenado nevű repülőgépkészítőkre. A képek alapján egész jók a gépeik.
    Gondolom itt már többen ismeritek ezért a kérdésem annyi lenne: érdemes tőlük bevásárolni?
    Engem most így elsőre a Bonanza fogott meg.
  • almostatys
    #17133
    Köszi a segítséget,de így is kikapcsol az autopilota. Azt sem értem egyébként,hogy miután az Approachot is benyomtam és megnyomom a CMD 2 gombot is,miért alszik ki az 1-es CMD? Így az első kijelzőn zöldel egyfolytában csak SINGLE CH van és nem LAND 3.
  • bondi
    #17132
    FMC/ PMDG SETUP/Aircraft/Equipment/ Page 4/12 / Autoland - FAIL OP -ra

    Igy hatha jo lesz.
  • almostatys
    #17131
    Igen tudom,nem most repülök előszőr,de érdekes a többi pmdg gépnél az iFly 737-nél és a Captain sim gépeknél nem kapcsol ki magától a robotpilóta a runway előtt leszállásnál. Ez a pmdg 737 ngx máshogy működik kicsit mint az iFly 737. Na az AUTOLAND 3 nálam nem jelenik meg soha a pmdg 737 ngx-nél,csak azt írja,hogy SINGLE CH.Viszi is lefele szépen a gépet,de a runway előtt kb 200 lábnál kikapcsol magától a robotpilóta és az auto throttle valamiért.
    Nem lehet,hogy az FMC-ben az OPTIONS-ben kell beállítani valamit?
  • bondi
    #17130
    Az F/O Course is be van allitva? Egyeznie kell a bal oldalival. Ha szabalyosan mesz, elkapod a LOCalizert, majd APP modra kapcsolva a G\ S-t is, utana kell megnyomni a CMD B- t, es akkor ki kell irnia hogy AUTOLAND 3. CDUban approach reference speed is kell.
  • alert
    #17129
    Felszállásnál egy előre kiszámolt fordulatszámot kell tartani a biztonságos magasságig, tehát nincs komplex feladata az autothrust-nak. A probléma abból adódhat, hogy ezt a kiszámolt fordulatszámot befolyásolja az időjárástól, pályahossztól és állapottól a felszállósúlyon át rengeteg tényező, pl fékszárny fokozat. Ha ezt te a felszállási fázisban megváltoztatod, akkor annyi a tervnek. Amúgy jól mondod, vízszintes repülés vagy leszállás közben nagy szélben, turbulenciában az autothrust tényleg használhatatlan és kézi vezérlésre váltanak.
  • Hont
    #17128
    Valóban ellent mond az eddig látott, halott és "gondolt" dolgokkal...
    Megmutatom a hétvégén a Krauth Petinek, kíváncsi vagyok lesz-e hozzáfűznivalója.
    A tolóerőautomata ilyen szélsőséges esetekben is aktív?
    Pl a hajózásban ilyenkor teljesen manuálra állunk...Az automatikák olyankor fabatkát se érnek...
  • alert
    #17127
    Hmm szerintem csak úgy tűnhet. Bár megmondom őszintén én nem látom, hogy visszahúzná. Elképzelhetetlennek tartom, hogy egy pilóta takeoff roll közben hozzányúljon a fékszárnyhoz. Már csak azért is, mert akkor oda az autothrust számítás, N1, sebik, stb. Életveszélyes.
  • Hont
    #17126
    Aha!
    Még is, ha megnézed 0:55 nél, mintha az elemelkedés pillanatában tolna egy fokozatot vissza.
    Ami a csűrőket illeti, nagyon brutál nyíró szél lehet, ha ilyen padlón kell tolni oldal irányba...
    Akkor viszont nagyon profi a kepten, mert a szárny integetését leszámítva:) teljesen finom kis elemelkedés volt.
    (Bár egyszer megérezhetném fülkéből ezt...)
  • alert
    #17125
    A nagyobb fékszárny normális. Pl 737en is 15-ig takeoff fokozat van, az igaz, hogy általában 1-5-ig használják felszállásra. Airbuson pl a 4 fokozatból az első 3 felszállófokozat. A speedbrake nincs kint. Szimplán rátartanak az oldalszélre. Minden repcsin a csűrő bizonyos kitérítése után mennek ki a flight spoilerek is. Figyeld ahogy a belső csűrő is ki van térítve. Rotate előtt visszaveszi a szarvat vízszintesbe, hogy az elemelkedés pillanatában ne billenjen meg. Utána megint dolgozik rendesen a szél ellen.
  • Hont
    #17124
    Aerosoft-News: German Airports weekend!‏!!!
    20% engedmény