33535
  • CptSAB
    #18243
    torrent alatt a demó ezen változatát értettem, de végre az is elindult, egy kliens frissítés után..
  • CptSAB
    #18242
    Én is pont azt vártam, hogy mikor jelenik meg a fizika a cuccban. Nekem olyan 90-es évekbeli F22 fheelingje volt a cuccnak. Olyan arcade.. Minden mozdulatra idegesen reagált a masina. Amúgy ez a demó is kínszenvedés mire lejön.. mi az apj**f***át nem tudták betenni egy 2-3 gigás install csomagba és azt leszedni. A torrentes verziót sem sikerült még befűteni..
  • Clidey
    #18241
    Tudom hogy default repcsi, de akkor is elég "érdekesen" repül ez az YF-22...mintha nem is volna több tonnás súlya hanem papírból lenne... :D A negatív terhelésnél is megjelenő leválás-imitáció a szárny tetején meg nevetséges. Ennyit a repmodell számításáról? :P
  • Clidey
    #18240
    Oké, akkor jó. :)
    Amúgy látható Hypo tecső-linkjén is hogy van fejlődés grafikailag, de ne kiabáljuk el; majd ha a saját szememmel a saját vasamon látom a cuccot, majd eldöntöm hogy az milyen mértékű. :)
  • Hypo #18239

    hát
  • ksgy
    #18238
    Igy mar vilagos.

    Egyet azert tudni kell: eddig nem volt grafikaval foglalkozo emberuk. Gyakorlatilag a programozok raktak ossze a texturakat (is). Azt pedig, ha egy programozo kerul grafika kozelebe, tudjuk mi lesz a vegeredmeny :D

    Mikor elkezdtek az XP10-est, ugy kezdtek, hogy osszeszedtek par fenykepeszt, grafikust, akik elvileg azzal foglalkoztak, hogy minel valosaghubb legyen a dolog.

    Meglatjuk karacsonykor...
  • Clidey
    #18237
    Annyira sosem ástam bele magam a grafikai engine rejtelmeibe, de véleményem szerint ha egy textúrát megváltoztatsz attól még maga az összhatás nem feltétlen lesz szebb/jobb. Értem ez alatt hogy hiába csinálsz űberrealisztik fotoríl felhő textúrát, az nyílván szép is lesz pl az XPL-ben, ám ha mindez mellé egy béna árnyékolás/megjelenítés társul, akkor b*szhatod. Márpedig a megvilágítást, az árnyékolást textúrákkal nem tudod befolyásolni. Ettől fos az XPL kinézete, nem a textúráktól. Hisz létezik XPL alá is REX, láttam képeket róla, de nem ér semmit sem, mert maga az XPL graf enginje jól elcseszi az összhatást.
    Ugyanezen fentiek vonatkoznak az ég színére is.


    Értem én hogy miért ragaszkodnak az OpenGL-hez, csak azt nem vágom, miért nem tudnak realiszikusabb megjelenítést kifejleszteni? Az nem hiszem hogy annyira függene az OpenGL-től. Most, ha ezek szerint az alapoktól írták újra az egészet, akkor meg pláne kapják be, ha szerintük ez így ebben a formában élethű és megfelelő.
  • Hypo #18236
    soha mivel alapjaiban bugos de mehet szepen gond nelkul csak hat ugyesnek kell lennie.
  • LegendTommy
    #18235
    ezt adom, ott azért érezhető a különbség, de kíváncsi vagyok mikor fog egy átlag gépen full-ba menni az fsx?
    lehet mire ez megadatik addigra már ms flihgt lesz a menő esetlegesen egy alternatív szimulátor. Nem fs9 vs. fsx-nek szántam, csak egy vélemény. fsx-ben a repcsik kezdenek nagyon ütősek lenni, kár, hogy nem csinálnak fs9-re hasonlókat.
  • ksgy
    #18234
    X-Plane eseten a grafikai motor erosen a texturakon alapszik (szinte minden dds/png-ben van letarolva). A REX ezert tud tobbek kozt nem csak a felho texturakon valtoztatni, hanem a napon, a fenyeken es az eg szinen is.

    Az opengl-hez azert ragaszkodnak, mert DirectX csak win-re van, ok pedig szeretnek ha a szimulatoruk nem csak win-en futna (USA-ban azert eleg sok a mac)

    Az egesz szar ujrairasa amugy megtortent az alapjaitol kezdve, most jott ki a vegeredmeny :D

  • Clidey
    #18233
    Nem. Maga az X-Plane grafikai motorjával!
    Attól hogy valami OpenGL még nem feltétlen kellene szarul kinéznie, habár az utóbbi években (évtizedekben? :) ) nemigazán szeretik a programfejlesztők...na vajon miért? Ennek ellenére az X-Plane ragaszkodik hozzá...gondolom mert ha meg akarnák változtatni a grafikai platformot, alapjaitól kellene újraírniuk az egész szart. :)
  • Master91
    #18232
    Mert nevelő fateromnak kéne, valami "fasza replős vagy helikopteres". Van Josticom, valami bógli, ami húz balra, hiába állítom be...na mind1, majd meg tanítom billentyűzetesre. Akkor meg nézem ezeket.
  • Hypo #18231
    jaaa ok azt nem mondtad:)) mondjuk ha regi jatek en tuti az elso IL2-t raknam fel az meg jo is volt

    Vagy ha meg regebbi akkor van az Apache helikopter sim ha jol emkeszem Jane's jelentette meg.
  • Solt
    #18230
    Pedig nem rossz az...
  • ksgy
    #18229
    Hm, ez nem ertem. Magaval az opengl engine-el van a baj?
  • Master91
    #18228
    Ez sajna nem tűnik jónak, sokan fikázták. De amúgy is nagy a gép igénye, sajnos annak akinek kéne, nem igazán futna el. 3-4-5 éves játék is jöhet :)
  • Master91
    #18227
    Köszi, meg lessük!
  • Hypo #18226
    heli
  • Master91
    #18225
    Tudtok ajánlani valami fain kis repülős játékot, amit egy kezdő is jól tudna játszani? Lehet szimulátoros, lehet árkádos is. Vagy valami helikopteres?
  • Clidey
    #18224
    Mondjuk aki csak napnyugtában vagy éjszaka szeret repülni annak ideális... :DDDD
  • Clidey
    #18223
    A REX csak a textúrákat változtatja. Itt azonban a grafikai motorral van alapvető gond, amin semmi 3rd-party addon nem segít.
  • Clidey
    #18222
    Najahh...telistele van még hibával és hiányossággal amit pl. az FS már évezredek óta tud...engem hiába próbálnak megvezetni mindeféle fizikai modellel, meg áramlás-megjelenítéssel, ugyanolyan foscsi a repmodell a legtöbb gép esetében mint FS-ben...vagy még rosszabb. Csak az XPL még rátesz egy lapáttal az igénytelen grafikával, így két szar közül a szebbik szart használom: az FS-t. :))))
  • ksgy
    #18221
    REX-el is?
  • [HUN]FaTaL
    #18220
    Szerintem a grafika a legkisebb probléma az Xplane-nel :D
  • Hypo #18219
    na azt hittem csak én vagyok vak:)) jaezt tenyleg én is megfigyeltem, minding vagy DAWN van vagy este:)
  • almostatys
    #18218
    Ez az update annyira nem free,ugyanis rendelési szám kell hozzá,ami nincs. :-)
  • Clidey
    #18217
    Régebben már említettem, de ismét ide kívánkozik:
    Szerintem az X-Plane-nek elsősorban nem a színeivel van baj, hanem a fényhatásaival (-> grafikai motor -> kalap foscsi). Délben is olyanok a fényviszonyok, mintha este hat óra volna. Borzasztóan idegesítő szerintem, én legalábbis képtelen vagyok megszokni.
  • ksgy
    #18216
    Szerintem csak megszokas kerdese, hogy mennyire latod szinesnek a dolgot. Par honapja feltettem FS9-et es FSX-et is. Az en szememnek pedig azok voltak rikitoan szinesek. Egyszeruen a "fakobbat" szoktam meg, ahogy te pedig a szineset. Hogy mi all kozelebb a valosaghoz, a fene se tudja :)
  • Medwyn
    #18215
    Nem tudom, ezek miért félnek a színektől... a gépek interiorja olyan szürke, hogy a hamu nem veszi fel vele a versenyt. Ez a fakóság nyilván a stílus része, mert hogy a valóságé nem, az biztos.
    Amúgy ígéretesnek tűnik néhány szempontból, és a többmagos kezelésre is kíváncsi leszek.
  • Solt
    #18214
    Off

    ( Ja igen, és ez így ebben a formában telefonra! :)) )
  • ksgy
    #18213
    offtopic:
    megjelent az x-plane 10 elso demoja: http://x-plane.com :)
  • almostatys
    #18212
    Azt használom én is amit te,de mellette fent van az Aerosoft JFK is.És az utolsó 50 lábon kiakadt az FSX,ami 1-2 óra repülés után nem is zavart volna annyira,de 5 óra után azért idegesítő! Múltkor 8 órás út után történt ugyanez egy másik repülőtérnél. Mondjuk már lenyugodtam a tegnapi eset után és a PC-m is egyben van,de az FSX-et gyűlölöm ezért továbbra is! :-)
  • Hypo #18211
    hat meg anyit hogy a jelenlegi nem csucs de jo kozep hardvereken is fs9 full IFR FULL addons es boynolult gepek es hozza a sima repules elmenyet, az mas kerdes hogy mondjuk FSX+ORBX utan azert eleg nehez megszokni fs9 nek a latvanyvilagat de hat valamit valamiert.
  • CptSAB
    #18210
    Egyetértek. Már Tibi hsz-hez is írni akartam, hogy mi a véleményem FSX gépigénye és a kapott látvány, kontra FS9 fullon, ugyanazzal a konfiggal.. jó lett volna FS9-re némi update az enginhez. FSX olyan mint a Vista.. vakvágány, az út amit jobb elfelejteni és újratervezni.
  • Hypo #18209
    Azert csapkodni felesleges, vannak benne problemak boven es mivel mar senki nem fejleszti igy ezek benne is maradnak.

    A kiakadas tobb dolog is okozhatja pl:
    1.egyszeruen telitodik a hosszu reput vegere a memoria tulcsordul es puff
    2. Barmi textura hiba hianyzo textura
    3. AI es annak textura hibaja
    4. ezek egyvelge és esetleg a hasznalt repulogep is okozhatja az elobbiek miatt.
    5. Duplicalt AFCAD
  • carlosfly
    #18208
    Nem tudom, mi lehet a gond nálad, de nekem mindig összejön. Azt nem mondom, hogy arrafelé jó, ha 15 fps van :D. ImagineSim New York,La Guardia ez van fent nekem.
  • LegendTommy
    #18207
    fs9
  • almostatys
    #18206
    Sziasztok!

    Képzeljétek,ma majdnem szétrúgtam a PC-met! 5 óra repülés után,New York,La Guardia reptér előtt 50 lábon kiakadt az FSX!!!!! Nem vagyok idegbeteg és nem tépem a hajamat cseppet sem! Azt az egyet furcsálom,hogy nekem még soha nem sikerült leszállnom New Yorkban! Sem a JFK-n,sem a La Guardia-n,mert vagy kiakad ez a fos vagy nem kapja el az ILS-t ezeket a repülőtereken! 6 magos proci, 8GB ram és 1GB VGA nem elég ennek a szutyok FSX-nek!!!!!!! Mi a franc kell már ennek a ratyi game-nek!!!???
  • Clidey
    #18205
    Azt még nem próbáltam. Ma csak annyira volt időm, hogy felrakjam a UT Alaska-t meg a CS767 1.5-ös verzióját. Éshát megint érdekes dolgokat tapasztaltam:
    Fullra lehúztam minden grafikát, ai-t, egyebeket nullára. Kiraktam magam Anchorage repterére. Képzelheted a látványt...gyakorlatilag csak a sík táj meg a betonok-gurulók.
    Default sárkánnyal az fps 80-120 között ingadozott, de inkább volt 100-on felül.
    Aztán átváltottam a 767-re...az fps leesett 25-40 körülire...ugyanazon grafika esetén! :-O
    Hát azért ennél többre számítottam......
  • vargadani95
    #18204
    OVKT
    Szeretettel várunk mindnekit!!!