33535
  • ravensoul
    #18323
    Hol van térkép? :)
  • [HUN]FaTaL
    #18322
    Térkép?:)
  • ravensoul
    #18321
    Konkrétan az üzenet, amit kiír:
    "World Travel 268, continue taxiing and use one of the two turning bays on the right to turna around then make your way to the terminal via the runway and taxiway D."

    Egyáltalán honnan tudjam, melyik az a taxiway D?
  • ravensoul
    #18320
    Egy kis segítségre lenne szükségem. Csinálom a missionöket sorban és a Caribbean Landing-nál elakadtam. Konkrétan már leszálltam, mondja, hogy menjek a terminálba, mutatja is a nyíl, odamegyek a nyíl alá és nem történik semmi. Mi lehet a gond?
  • Ombika
    #18319
    Sanday 2500K proci minimum,5 Ghz-re rangatva, 8 gb ddr3 memoria, 120 gb SSD Vertex 2 legalabb, Geforce 560 Ti 1 Gb ddr5 min.......
  • LegendTommy
    #18318
    sandy?
  • polluxware
    #18317
    sztem 720p-ben felrakják nem oly soká.. ha láttad az eredeti thing-et, na ahhoz képest sehol

    olyan jó filmet csinálhattak volna belőle:(

    csomó minden nem passzol (ez meg aztán hazavágja rendesen)
  • Hypo #18316
    I7, 8 Giga, Nvidia 560, SSD
  • eyecandy
    #18315
    Pedig készültem rá, akkor majd home, vagy annyit se ér?
  • almostatys
    #18314
    Sziasztok!

    Tudom,hogy nem FSX,de nem tudja valaki,hogy a Pilotseye dvd/bluray sorozatból a Capetown,Hamburg filmeket honnan lehetne beszerezni? A Pilotseye honlapján sincs fent,pedig már megjelent 2009-ben a Capetown.
    Eddig sikerült beszereznem a Seattle,Los Angeles,Maldiv szigetek,Északi sark,La Palma,Tokyo,San Francisco,Barcelona filmeket DVD és blurayen vegyesen,de a Capetown és a Hamburg egyszerűen beszerezhetetlen és nem értem miért.Ezek a Pilotseye holapján sincsenek feltüntetve,pedig léteznek,mert a youtube-on van róluk trailer.
  • Medwyn
    #18313
    Igaz :D
  • exTrem
    #18312
    Sziasztok, segítséget szeretnék kérni konfig összeállításban olyan embertől aki ért hozzá és szívesen segítene is. A konfig FS-re lesz, most már főleg FSX-re. Pítörrel beszéltük a dolgokat, de sajnos 1 hónapja inaktív, biztos nagyon sok melója van így nem is akarom ezzel terhelni. Aki szívesen segítene az kérem írjon és privátban megbeszéljük. Köszi :)
  • polluxware
    #18311
    ja;)
  • eyecandy
    #18310
    A filmre gondolsz?
  • Robi546
    #18309
    Egyébként a Ground Service X (GSX) Mikor jelenik meg ? Nincs még valami infó róla ? :)
  • polluxware
    #18308
    más idők, más világ, más feltételek
  • polluxware
    #18307
    ez nagyon sarkított, és igazságtalan sztem..
  • Hypo #18306
    Hát kérem régi szép idők amikor egy komplex gamehez max egy patxh jott ki, ma már bétákat alfákat adnak ki a sok hulyenek es veluk teszteltetik....

  • Medwyn
    #18305
    Annyira sajnálom, hogy az úgynevezett "piac" az egyetlen kontroll, amikor valaminek a kiadásáról van szó. Az emberi személyiség minősége felett mindenki átsiklik, pedig aki valami létrehoz, annak nemcsak anyagi felelőssége kellene legyen. Pusztán a szakértelem nem elég - az összes tömegpusztító fegyver például kivételes szakmai háttérből jön létre, de nulla erkölcsi tudatból.

    Nem azért mondom, mintha az XPL tömegpusztító fegyver lenne :) Inkább csak felnagyítottam a példát, hogy látható legyen, mennyit számít, ha a fejszető egy pöcs, ahogy írtad... Kár, mert egy nagy szakmai tudású, de köcsög figura egy rakás potenciált csesz el, aminek nem kellene elvesznie...

    Mindegy.
  • polluxware
    #18304
    mekkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkorát csalódtam a The Thing 2011-ben

    off
  • polluxware
    #18303
    akkor nem kell;)

    katana-t se kell...;)
  • ksgy
    #18302
    Az XPlane mindig is igy fejlodott, csak tisztazva volt:

    Egesz szamu verziolepeskor mindig kijon egy beta, amit userek, fejlesztok tesztelhetnek, bugreportolnak tomkelegevel, xplane fejlesztok pedig boszen kezdenek dolgozni a javitasokon. Mikor par honap alatt lecseng az elso nagt bugaradat es uj bugreport mar nem erkezik hozzajuk, lezarjak az adott fejlesztesi ciklust, es kiadjak a pl 10.1-es verziot - ezzel az usereknel frissulni fog a 10-es 10.1-re, mindenki boldog.

    Ez utan (vagy e kozben) fejlesztenek egy BETA agat is, amibe az uj ficsoroket pakoljak bele, amit aki akar (beklikkolja a beta verziot a telepitoben) tesztelhet, bugreportolhat. Ezt leginkabb fejlesztok, scenery es repgep keszitok hasznaljak, hogy a kovetkezo, 10.2-es verzioval is kompatibilis legyen az addon-juk.

    Amikor kijon a 10.2-es (es/vagy kozben) ismet indul a BETA vonal, es kezdodik elorol.

    A 9.00 is teli volt bugokkal. Az elso userek altal is hasznalhato szim szerintem a 9.2-es volt, meginkabb a 9.33-as.

    Austin bacsi meg egy hatalmas pocs. Volt vele egy email valtasom, szemelyesen tudtam megbizonyosodni, hogy mekkora arca van. :)

    Ja, bukta mar nem lesz. Bukta mar van :D FS-es userek elott ebbol mar nem nagyon mossa ki magat.
  • Clidey
    #18301
    Thx :)
  • Clidey
    #18300
    Ha az ascrypt.dll-re gondolsz akkor igen, már az új fajta van hozzá. Én nem aktiváltam semmit, csak felinstalltam egy seriallal és kész. A Launchert nem is raktam fel telepítéskor.
  • Clidey
    #18299
    Bukta azért nem lesz, hisz valahogy csak elvergődtek a 10-ik verzióig... De hogy drasztikusan nem fog nőni a táboruk az hótziher. Akik eddig is X-Plane fanok voltak azok valszeg maradnak is, de új júzerek nem fognak átpártolni nagy tömegekben.
    Szerintem törekednek ezek a realisztikusságra, csak nem jön össze nekik...ahhoz újra kéne írni a kódot a nulláról, teljesen más úton elindulva. Valaki mondta itt(?) hogy újra lett írva...de most így egy nap teszt után bátran ki merem jelenteni hogy ez tuti nem igaz. A régi kódot toldozgatják-foldozgatják amennyire tudják csicsázzák, csak az a baj hogy már eleve rossz irányba indultak el évekel ezelőtt.
    Sokat szídjuk az FS-t is, de talán még így is egy szerencsésebb utat választottak.
    Szerintem a legnagyobb bajuk az, hogy a Laminarék egyediek akarnak lenni, vagy inkább fogalmazzunk úgy: nem akarnak hasonlítani az FS-re. Pedig olykor hasznos volna egy-egy jó ötletet átvenni, azt továbbfejleszteni, saját ötleteket is hozzáadni. Ezek egy része meg is van, csak az a baj hogy nem jól valósították meg. Így verzióról-verzióra fejlődnek ugyan, de nagyon apró lépésekben. 2011-ben azért már nagyon nem ott kéne tartani ahol most az X-Plane tart. Az FSX se egy mai gyerek, sok tekintetben mégis előrébb tart az X-Plane 2011-es kiadásánál...
  • bondi
    #18298
    Profi review, nagyon koszonjuk!
  • polluxware
    #18297
    a Wilga az aktíválós? ugyértem a Laucher-el kellett aktivizni?
  • polluxware
    #18296
    asszem kezdek rájönni mi a baj.....

    kevés programozó, nem kimondottan realisztikusságra törekvő tervek, túl szélsőséges igények a kommuniti részéről

    ergó..

    sztem ez így egy bukta lesz

    Aerosoft is felhagyott a saját "FS" projektével.. vájon miért
  • Clidey
    #18295
    Hááát...szívük-joguk... :)))


    Ja és az AI...na az is egy vicc. Randomize módon repülnek, semmiféle flightplan alapján. Szóval gyakorlatilag semmire se jók, csak arra hogy csökkentsék az fps-t. Az is vicces volt, amikor egy Piper Malibu AI röpcsi gurult befele egy állóhelyre...és pörgött is a srófja, de mellette látszódott egy álló légcsavartoll is. :))
  • Clidey
    #18294
    Nos, ami tapasztalat gyűlt még azóta:


    - gyakorlatilag vontatásos módszerrel a levegőbe emelkedni lehetetlenség. Legyen bármilyen erős is a vontatógép, 30-40 csomónál nem húz gyorsabban, ráadásul egynémely vontatógép rongyol lefele a pályáról legyen bármilyen is a szélirány. Mintha be volna húzva a vitorlán a kerékfék, pedig nem, mert amint leakasztok, a vontatógép másodperceken belül a levegőben van. Elszórakoztam vele vagy 8-10 program-újraindítást, de semmi eredmény. Gáz! Mint ahogy a vontatógép orrkúpjának hegyébe(!!!) akasztott vontatókötél is.


    - az összes gép úgy imbolyog repülés közben mint egy könnyű csónak a tengeren. Igen, a 747 is. Egyre erősebb bennem a gyanú, hogy ez nem az adott gép repdinamikájának kérdése, sokalinkább a szimulátor alapjaiban keresendő az ok - ergo egy fizetős, sokdolláros cucc is hasonlóan viselkedhet. (Valaki szakember, aki már próbált olyanokat, megerősíthetne vagy megcáfolhatna feltételezésemben!)


    - rengetegszer megtörtént, hogy ha heliportról akarok indulni - igaz nem helikopterrel - beletesz egy autogen ház közepébe...


    - a sebességérzet minden gépnél gyakorlatilag nulla. Ki van akadva a sebmérő, mégis úgy érzem mintha cammognék csak a levegőben. És tényleg cammogok is. Elég hülye egy hiba...


    - Az is illúzióromboló, mikor a vitorlázógépben(!) egyszercsak megszólal a TCAS...a nemlétező fényszórója pedig megvilágítja a betont...azért ilyen bugokat benne hagyni elég gáz!


    A fentiekkel együtt mégis azt mondom, érdemes egyszer-kétszer kipróbálni mindenkinek - aztán szépen nyugtázni hogy ilyen szimulátor is van, és visszaülni FSX-re vagy FS9-re. Igazából mindíg is rejtély volt számomra hogy egyes embereket mi tart az X-Plane mellett? El nem tudom képzelni...még csak azt sem mondhatják mostantól, hogy a kisebb hardverigény... Szóval tényleg nem tudom.
  • polluxware
    #18293
    fsbreak.net -n meg szanaszét ajnározták már előre;)
  • polluxware
    #18292

  • polluxware
    #18291
    megspóroltál nekem egy szopást;)

  • Medwyn
    #18290
    Nem hiába szántad rá az időd :) Jó kis összefoglalás...
  • Hypo #18289
  • almostatys
    #18288
    Amúgy igen, a legs page-en nekem kell átírni mindig az utolsó 3 pont sebességét,de hozzá a magasságokat is át kell írnom,mert minden repülőtér minden runway-e 2240 feet-en van,ami egy hatalmas marhaság ugyebár.
  • almostatys
    #18287
    Az Approach oldalon az FMC-ben be van írva a normális sebesség (pl:30 flaps/140 csomó) a leszálláshoz,de a legs oldalon az utolsó 3 pont a runway-el együtt 2400 vagy 2240 feet és a sebesség 240 csomó.Ezt az utolsó 3 értéket mindig át kell irogatnom.A runway magasságot megnézem Flightsim Commander-ben és átirogatom az előtte levő 2 pont magasságát is a runway magassághoz viszonyítva és ehhez a sebességet is át kell írnom a magasságokhoz igazítva. Na most ilyet a Level-D 767-nél nem kell csinálni,ott max csak az utolsó két sebességet kell átírni,de a magasságokat nem kell.Viszont a Level-D grafikája bénább mint a Captain Sim-é. Szóval a Captain sim eleve gáz így,hogy értékeket kell átirogatni a legs-ben.És a 757-esben is ugyanez a probléma.
    Ezért szeretném megtudni,hogy ez a Captain Sim 1.5 update 767-hez kiküszöböli e már ezt a problémát.Ha igen,akkor megveszem a 767-est,de ha nem,akkor nem érdemes.
  • Clidey
    #18286

    A mai napot az X-Plane 10 demójának tesztelésére szántam. Érdekes volt.


    Kezdjük ott, hogy rábökünk az x-plén.exe-re hogy kezdetét vehesse kiruccanásunk egy teljesen más szimulátorba mint amit eddig megszokhattunk. Igen, teljesen más: minden bitjében


    éreztetik velünk, hogy mennyire nem akarnak hasonlítani semelyik MS szimulátorhoz.
    Pedig jobban tennék...talán nem lökök le poént, ha már így az elején elmondom, hogy e 10-ik verzió (is) tele van jó ötletekkel, de bizony a megvalósítás elég sűrűn csapnivalóan


    sikerült. :(


    Szóval ott tartottunk, hogy ráböktünk az exére. Egy indítóképernyő fogad minket, mely fennen hirdeti önnön nagyságát: ULTRA-REALISTIC Flájt szimulésön. Hááát...ennyire még az M$


    sem volt bátor hogy így hírdesse a szarát...
    Mindjárt az elején tanubizonyságot kell tennünk roppant türelmünkről is: az indulás bizony eltart egy ideig...meg merném kockáztatni hogy tán 2x annyi ideig mint ameddig az FSX


    beindul. Ausztin bácsi nem kispályás, miután türelmesen kivártuk a betöltődést, egy pörgő-forgó kamera-animáció közepette egy 747 kapitányi székébe rak minket. Bátor. :)
    A műszerfalból szinte semmit sem látunk a suta kamerabeállításnak köszönhetően, így a klaviatúrát randomize böködve megpróbálunk valami kényelmesebbet kreálni magunknak; aztán


    kis idő múlva feladjuk. habár megtaláltuk a zoom+/- billentyűket, az X-Plane egy bizonyos távolságon túl nem enged jobban kizúmolni. De minket kemény fából faragtak, nem adjuk


    fel, irány a menürendszer! A menüpontok átbogarászása hosszú percekig tart, mégsem lelünk rá a megfelelő billenytűparancsra mely megoldaná problémánkat. Elrebegünk egy halk


    "kurvaanyád"-ot, majd beletörődünk, hogy ez van, ezt kell szeretni.


    Arra azért rájövünk, hogy valószinűleg a régi X-Plane motorosok is káromkodhatnak picit, mert Mr. Meyer a billenytű-kombók között is rendet vágott; így némiképp logikusabb lett


    a kiosztás (de csak egy picit), könnyebben rögzülnek az emberben. De az ideálistól még így is fényévekre van. Mint ahogy az egész menürendszer is. Asszem' sosem fogom már


    megszokni.
    Naszóval miután visszahuppantunk a 747 bal ülésébe, kicsit körbenézünk a gépen. Kiderül, hogy van ám itt poligon bőszen: nemcsak a pilótafülke, hanem a gép komplett utastere is


    le lett modellezve, az első osztálytól kezdve a turistán át a vécéig bezárólag. Jót tesz az fps-nek bizonyára...






    A textúrák eléggé szar felbontásúak, de mi már tökre toleránsak lettünk, ezt is betudjuk a default repcsi sajátosságának. Halkan teszem hozzá, hogy az FSX alap röpcsijei


    nagyságrendekkel szebb textúrákkal rendelkeznek...de ugye ezt mindenki tudja. Csak A. Meyer nem. :D


    Kisvártatva vegyes érzelmekkel vesszük tudomásul, hogy tökre sztandard jojjstikkunk csak hébe-hóba akar együttműködni az XPL-nel...értsd: csak a magassági és a csűrő mozdítható;


    se rudder se throttle, se hat-switch, se semmi. Nosza, vissza a menübe, és újabb pár perc konfigolgatás. Miután elégedetten távozunk a menüből, és újból a pálya középvonalán


    találjuk magunkat, elérkezettnek látjuk az időt hogy végre betoljuk a gázkarokat a falig, és belepréselődjünk az ülésbe.
    És itt jön az első(?) sokk. Sőt, nem is egy, hanem egyszerre több is. Először is alig akar gyorsulni a vas, habár rajta van apai-anyai. Oké, ezt betudjuk egy default repcsi


    igénytelenségének. Ám a másik sokk-ok :) már idegesítőbb: elég alacsony az fps, olyan 12-18 körüli, habár a grafikai beállításokat a gyári értékeken hagytuk csak a full screen-t


    állítottuk be hogy mégis azért legyen valami pofája a dolgoknak. Mivel látni szeretnénk, mit készítettek számunkra a Laminar Riszörcsnél, ezért ezt a dolgot is lenyeljük, és


    várunk. Várunk hogy a gép felgyorsuljon. Elég sokat várunk. Aztán nagy nehezen elszakadunk az anyaföldtől, futó-flaps gyorsan be és próbálunk valami emberi variót beállítani. Ez


    elég nehezen megy, mert a kormányok viszonylag érzékenyek. A nagyobbik bibi viszont az, hogy úgy kóvályog a gép a levegőben, mintha csak egy UL-repcsi volna. Na ez már cikibb.


    Bal elhajlás jobb forduló után ismét a pálya van előttünk, s a következő sokk sem várat sokat magára: habár a sebmérő 290-et mutat, olyan mintha kb. 70-80 csomóval repülnénk.


    Szárnya-lába rendben, akkor meg miapicsa? Azóta sem tudtam erre rájönni...
    Ám ami aggaszt az az, hogy ez a sebi ugyebár más - nem default - repcsinél is valszeg ugyanennyi lenne, ergo ott is szar az egész sebességérzetünk...


    Na jó, vonatkoztassunk el a repmodelltől, nézzük a grafikát.
    Ez az újítás, miszerint instant generálódik az autogen, mint ötlet nagyon jó, ám a kivitelezés...hááát...nem tudok rá jobb szót: okádék. Semmi köze a valósághoz, abszolúte


    unrealisztik, ráadásul bugzik is mint az állat. Lásd alábbi kép:





    Nem vagyok benne biztos, hogy KSEA repterének közelkörzetében így festenének a települések. Ráadásul minden csupa zöld, amerre csak a szem ellát. Sehol egy szántóföld, sehol egy


    sűrűbb város. Ez így szar. Nem kicsit, nagyon! De legalább kapunk szépen (tényleg szépen :D) ringatózó vitorláshajókat a tavakra.
    A helyzet a kisebb repterek körül sem jobb. Az érdekesen legenerált autogen ojjektumok szülnek érdekességeket, mint például ez itt:






    Jön a villanykábel, hoppsz egy betoncsík, megy a villanykábel tova. :)))
    További érdekesség még az adott földrajzi koordinákon abszolúte oda nem illő sarkifény:





    Igen, az ott a felhők között szépen animált sarkifény-effekt! Jót mosolyogtam rajta...
    Na jöjjön már végre egy kis pozitívum is!
    Ami nagyon tetszett, az a leszállófények, illetve helyzetjelző lámpák effektje. Na az télleg odabasz! Bár a fényszórókhoz még el tudnék képzelni egy kis fénycsóva effektet á'la


    Shockwave 3D...de sebaj, így is nagyon szép lett.
    A felhők konfigurálása sajnos eléggé szegényes, az FS-é nagyságrendekkel jobb, ám a felhők árnyékvetése a földre is egészen jól sikeredett, habár azért még mindíg tudunk elérni


    furcsa összhatást, pl. teljesen zárt felhőzetnél "világít" a repcsink...de hogy mitől? De összességében nekem tetszik:





    Sajna picit IL-2 fílingje van így hogy minden csupa zöld a talajon, ha leheletnyit meg volna spékelve a talaj szántóföldekkel-miegyebekkel, sokkal jobb lenne az összhatás.
    Maga a felhő sem egy űberbrutál álleesős valami, fogalmaznék inkább úgy hogy szar, úgyhogy egy alapos textúra-ápdét majd mindenképpen elkel rá.
    További pozitívum, hogy a kis repterek környékén az eredetileg kapott grafikai beállításokkal nálam tökéletesen fut a szim, a minimum 20fps szerintem mindenhol megvolt. KSEA közelkörzetében viszont mint ahogy már írtam, jó szar fps-t produkált a cucc...


    Na aztán van ez a menüpont, ahol bekattingathatjuk magunknak hogy akarunk-e hőlégbarmot látni a égen. Én gyanútlanul beikszeltem hogy naná de még mennyire! Nos, onnantól kezdve


    úton-útfélen 80-100m-en függeszkedő hőlégbarmokba botlottam...mintha valami hőlégverseny volna a közelben... :D
    Aztán gondoltam kipróbálom a vontatást. Nos, szegény Stinson L-5 meg sem bírt moccantani engem, pedig direkt betonos repteret választottam e célra. LOL. Mondom velem nem baszol ki, lecseréltem a Lancair Evolúsönre. Na, az meg vitt mint floki a lábtörlőt! Igen ám, de hogy?? Leszarta merre van a pályairány, befordult szépen szembeszélbe, és rángatott engem keresztül tökön-paszulyon! :D Aztán sajna mégsem tudtunk elemelkedni e tengerpartig - pontosabban csak ő - így leoldottam, és a plusz sebimet felhasználva kicsúzliztam magam 150-200 méterre, majd visszaszálltam a reptérre. Gyorsan felcsőrlőztettem magam (az végre működött bugmentesen), majd 200-250 méterről mosolyogva figyeltem, amint a Lancair a hátán feküdve a tenger közepén porolva(!) küzd, hogy engem a levegőbe emeljen... :D
    Ismét két ékes példa arra, hogyan basszunk el egy alapjában véve jó ötletet. :(


    No, azt hiszem már rengeteget írtam, elnézést érte midenkitől, úgyhogy itt most gyorsan abbafejezem, csak egy gyors konklúzió a végére:
    Alapjában véve kellemesen csalódtam a progiban; számomra ez az első X-Plane verzió, ami szerethető. Komolyan. Grafikailag fejlődött egy jónagyot ez kétségtelen, habár még mindíg messze van az FSX-től, de még egy jól beállított FS9-től is, de egy-két óra alatt az ember tökre megszokja, sőt már szépnek is látja itt-ott. Csak ez a 10 perces időlimit ne volna! Na mer' az kib*szott idegesítő! Miért nem lehet adni mondjuk egyben fél órát?? Hüje Mejer!!!


    Köszi hogy elolvastatok, és mégegyszer bocs, hogy ilyen hosszúra nyúlt a beszámolóm...
    A többi ide nem linkelt képet megnézhetitek itt: http://www.repair.hu/gallery_155/xplane10_shots?page=1
  • Robi546
    #18285
    Ezt most mi akar lenni ? :)
  • Rodman6
    #18284
    Az FSGlobal 2010 taxtúracsomagot (közel 40GB) érdemes feltenni? Van valami látványos különbség?
    Repülőgépkiegészítők közül melyik a legjobb? Nekem CaptainSim termékeim vannak, de eddig csak ezt láttam a legjobbnak kidolgozottság tekintetében.