33535
  • Hypo #18643
    hat azert latok enyhe kulonbseget:))
  • Clidey
    #18642
    Ezt meg csak úgy... :)



    Első pillanatra azt hinné az ember hogy fotó... :)
  • Clidey
    #18641
    LHSim ftx hun :)


  • Robi546
    #18640
    Tetszik de nekem nem is a Ground (Talaj) tetszik hanem a felhők. :D Ez Flight Environment Xtreme vagy mi hogy ilyen szép ? :)
  • napstR
    #18639
    orbx ftx us :)

  • exTrem
    #18638
    A bajom már csak az, hogy folyton kikapcsol a camera ha nézeteket váltok. Ezután persze már nem tudok mozogni a VC-ben. Ennyire bonyolult lenne vagy csak én nem szoktam még meg ?
  • Rudi50
    #18637
    Köszönöm.
  • napstR
    #18636
    esetleg ez?
  • Rudi50
    #18635
    Mielőtt írtam a hozzászólásom ezen már túl voltam, nem mutatott belőle semmit. Nagy általánosságokat mond minden konkrét példa nélkül, nekem semmit nem ért olyan reklámnak tűnik az egész. Az az igazi mikor valaki feltesz youtubra videot oktató szándékkal, esetleg feliratozva, azokat szeretem. De a kérdésemre nem találtam választ azért írtam. Mondjuk nyílván ha valaki mellett ülnék és elmutatná egy óra többet érne mint így 100 de ez van.
  • polluxware
    #18634
    nem pojénból dobtam a linket.. szépen 90db vidiójon keresztül végigvisz az alapokon..

    adf kifejezetten nincs benne, de a VOR navigáció az igen (mndjuk az adf annyi hogy betúúnolod aztán mész a nyíl irányába)
  • Rudi50
    #18633
    Egy szöveges válasznak jobban örülnék.
  • polluxware
    #18632
    ingyenes 90lépés;)
  • exTrem
    #18631
    köszi :)
  • Rudi50
    #18630
    Na lett egy csomó kérdésem, azt sem tudom hol kezdjem. Túl vagyok az iskolakörön a link szerint de akkor sem értem. FSX-ben kicsit más is de nem az a fő baj. pl. a kék onal az ADF-re na az nem jött, de ez a legkevesebb. Igazából nem tudom mire jó a COURSE mert a VOR kijelzőn nem láttam belőle semmit vagy ezt hol kellene keresni? Ha jól sejtem a VOR-on a szaggatott nyíl az első beállított adó felé mutat a kettős nyíl pedig a második felé.
    (nekem logikailag ide jönne a course, hogy tudjam mikor kell fordulni de ezek szerint nem.)
    És itt át tudom kapcsolni mind a két nyílat ADF-re ami szintén nem tudom mire jó itt ennél a műszernél.
    Szóval ha ezt az egyet valaki kezdetnek elmagyarázná azt megköszönném.
  • polluxware
    #18629
    ha ráböksz a vidijóra akkor a youtube oldalon találsz további tutor linkeket
  • polluxware
    #18628
  • exTrem
    #18627
    Valaki le tudná nekem írni, hogy hogyan állítsam be az EZCA camerat ? Utánanéztem fórumon is, de nem tudtam megcsinálni, hogy ugyanúgy tudjak mozogni a VC-ben mint az Active Camerával FS9-ben. Köszönöm a segítséget.
  • Rudi50
    #18626
    Köszi, ez nagy segítség volt, rá nem jöttem volna. Sima mezei beépített 737 FSX.
  • Hont
    #18625
    A Bank Angle Selector-t tekerd feljebb!
    A Heading Selector "alatt" találod!
    Ja, azt nem is mondtad melyik modellnél van ez...
  • Papirzacsi
    #18624
    FPS=unlimited?
  • LegendTommy
    #18623
    hát nem menj annyira közel:)
    vagy itt is valami sör átadásról van szó?;) vöcsök vs. sárkány?
  • Hypo #18622
    na ez is már valami:)
  • Clidey
    #18621
    No, feltettem a béta helyett a legutóbbi stabil verziót. És megjavult... :P
    Már csak az a bajom hogy ha közel megyek az épp visszajátszott repcsihez, iszonyatosan elkezd remegni előre-hátra...és ugyanez a probléma megvan FS2004-ben is. :(
  • polluxware
    #18620
    Ezdok camera
  • Rodman6
    #18619
    Én is így voltam vele míg aztán ki nem próbáltam. Játékban sokkal életszerűbb a 3D mint filmekben, ne véletlenül írom amit írok. Még a legócskábbul kidolgozott repülőgép pilótafülkéje is olyan élethű lett hogy beszarás. Szinte belenyúlna az ember a monitorba tekergetni a gombokat. És a Flight Simulator meg szart sem ér magasságérzet nélkül, hiába csilivili a grafika és tűéles. Még a föld textúrái is ezerszer élethűbbek lettek és tűélesek, egyszóval teljesen mintha egy igazi Boeing tulaja lettél volna. Hatalmas élmény az biztos. Majd ha lesz szabadidőm újra rápakolom a 3d tévére.
  • Rudi50
    #18618
    Kezdetnek ez jó lesz, köszönöm szépen, ilyesmikre gondoltam. Élni fogok a krdésekkel is, rögtön az első problémám: ha automatán akarok végigrepülni és betekerem az adott irányt a gép olyan lassan nagy ívben fordul, hogy kimegyek Magyarországról. Mindig túlrepülök mindenen.
  • exTrem
    #18617
    FSX-hez nincs hasonló program mint az Active Camera ? Eléggé idegesít, hogy nem tudok mozogni a VC-ben :/
  • Hypo #18616
    hmm engem annyira nem fogott meg ez a 3d tvzes stb parasztvakitasásos dvd blueray és mit tudom én még mivel hulyitik az embreket:) na be is ülök a cessnaba:)
  • Hypo #18615
    Kicsit pontosisd a kérdést, egyébként a SEGÉDLETEKBEN ott az IFR alap és navigációs tananyag.
    Kérdezz nyugodtan csak ha egy nagyon általános dologról kérdezel az nagyon hosszú választ eredményez.

    Én kezdeném a helyedben az IFR alapjaival követelményeivel, mikor mit hol, aztán mehetünk át a cockpitbe.
    01
    02



  • Rodman6
    #18614
    Hát b*sszátok meg, aki teheti próbálja ki a Flight Simulatort 3D-ben!!!!!! Egyszerűen hihetetlen jó. Olyan szintű magasságérzést ad és olyan szinten beleéli magát az ember így a játékba hogy az valami hihetetlen. Már kezdtem azt hinni hogy leesek a semmibe :) Kipróbáltam 3D tévén, de kipróbáltam az olcsóbb vörös-cián szemüveggel is, azzal is hihetetlen jó a nagyobb szellemképektől és a színtelenségtől eltekintve. Még egy kicsi hátrány: A műszerfalon nem lehet eltalálni kurzorral a bizgentyűket... aki teheti szerezzen be egy 3D Vision-t támogató kártyát. Az újabbak már mind támogatják. Aztán játék közben CTRL+T és átvált sztereoszkopikus 3d-be, majd szemüveg fel, és garantálom még a szimulátorokat unó egyének sem tudják abbahagyni az élvezetet.
  • Hont
    #18613
    Kedves Robi!

    Bár én is csak jó pár éve járok ide nap mint nap, még nagyon újoncnak számítok...
    Az , hogy a profik nem mondtak valamit a kérdésedre, az azért van, mert mindenre ami érdekel ott van felül a FAQ!
    Amennyiben olyan kérdésed lesz, ami ott nem szerepel, szerintem max 30 percen belül meg is kapod a választ!
    Hidd el, itt mindenki nagyon segítőkész!
  • Robi979
    #18612
    Látom nagyon segítőkészek vagytok... Köszi azért
  • exTrem
    #18611
    Urak, meg van az új konfigom, FSX-hez teljesen amatőr vagyok, eddig Fs9 volt. Itt-ott már írták páran, hogy milyen sorrendben tegyem fel a dolgokat, de megköszönném, ha még egyszer valaki egyben le tudná nekem írni. Az alapok kellenek csak esetleg egy két ajánlott ground kiegészítővel addig, hogy elkezdhessem feltenni a reptereket és a repülőket. Majd milyen fps javító programot vagy tweak-et szedjek le, ti jobban benne vagytok már ebben az optimalizálás dologban. Köszönöm szépen a segítséget!
  • Hypo #18610
    JA BETA? hmm
  • Hypo #18609
    persze tudom nem azert raktam be, mert én mást nem nagyon találtam, azért gondoltam, hogy a defaultal próbáld meg fsrecorderbe meg defaultsettings.
  • Clidey
    #18608
    Igen így csináltam persze. Hisz ezt a videót is ugyan ezzel a technikával csináltam - csak FS2004-ben:




    Viszont ha jól emlékszem, FSX-hez a legújabb, ámde béta verziót szedtem le...lehet ott a bibi...este leszedem az egyel régebbit és kipróbálom azt, hátha...
  • carlosfly
    #18607
    Így van. ILS
  • Rudi50
    #18606
    Jól sejtem, hogy amelyik reptéren a futóoályára nincs írva ILS freki oda nem tudok leszállni automata módban?
    Kezdőként a tutorialt végigmászva odáig jutottam, hogy vagy leszállok egy pályára látás után, vagy az ILS frekit beütve megközelítésnél ha elkapom a jelet az "APP"-t benyomva leteszi a gépet az autopilóta. Na most kellene továbblépnem a műszeres repülés felé, csak nem tudom hogyan, van valakinek ötlete? Amit a neten találtam már nem segített.
  • Hypo #18605
    Hát neház gondolom admin modban installaltad es futtatod, hivatalos forumon nezelodtel? Ugye helikoptert alapbol nem jatszik le valamiert de van ra workaround. Repaintek nél is előfordulhat bibi.

    Probald ki default cessna default repaint igy:


  • carlosfly
    #18604
    A "hányadék" Ground Environment X Europe :)