33535
  • Skinner_11
    #32134
    Csak saját magukra nézve. Dehát az extrém sportok már csak ilyenek ugye...
  • L Viper #32133
    No és hibátlan az fps is
  • saca79
    #32132
    Nem kicsit irigykedem.. :)
  • polluxware
    #32131
    nem azt mondom hogy nem bízom a képességeiben ,csak egyszerűen arra bátorkodtam utalni hogy nem-e véletlenül veszélyes az amit csinál(nak) (-tak) egyesek..
  • Hypo #32130
    ::) legyen elég sebi és minden ok :) mondta anno egy mezőgazdaági pilóta ismerősöm :))
  • Clidey
    #32129
    SibWings An-2 + Budapest Scenery - ultra real high end dx18 grafikán...

  • Clidey
    #32128
    Marhaszép képeket lövöldözöl, ezt most ideszögelem!
  • Clidey
    #32127
    Szerintem abszolút biztonságosan adta elő amit tud. :)
    Ha megfigyeled, mindenhol rettentő sebességtöbblettel repült, az alacsony(abb) figurákat végig a nézőkkel párhuzamosan csinálta, a nézők felé talán 1x vagy 2x jött, de akkor is 40-50 méteren és már bő 2-300 méterrel vette is fel függőlegesbe a gépet. A hátonrepülés se 1m-en volt hanem legalább 10-15-ön.
    Szóval ha bármi gixer csúszott volna közbe, bőven lett volna ideje, helye és sebessége az adott helyzet megoldására.
    Az ne tévesszen meg, hogy én jóval beljebbről videóztam mint a kordon és mögöttük a nép. ;)
    Mivel ezek a motorok relative kis fordulatszámú motorok mint tudjuk, ezért mechanikai probléma is lényegesen kevesebbszer fordul velük elő, mint pl. egy olyan motorral ami pörög dupla ennyit. Olyan meg tényleg nagyon ritkán fordul elő hogy megáll mint a szög. De mint mondottam, volt sebi-felesleg gazdagon, így akármire is lehetett volna idő. Persze, az adott pilóta tapasztalatától, rutinjától is függenek a dolgok - de azt hiszem ez esetben az is volt bőven. :)
    A veszélyforrás abból adódik, amikor a delikvens nem ismeri fel a saját korlátait, és olyan dolgokat is bevállal amit (még) nem kellene. Példa erre az a Katari incidens amit te is említesz. Ott egyértelmű túlvállalás volt sajnos, bár próbálták szépíteni mindenféle felreppenő madárral, de egyértelműen látszik a videóból, hogy nem egy stabil, kontrollált hátonrepülés volt, hanem egy "namégjó-namégjó-nabasszus" helyzet. :(
    A mostani május 1-i "incidenst" is túlragozták szerintem minden szinten. Elég ha csak ép ésszel belegondol az ember abba az adott szituációba. Máris rájöhet, hogy gyakorlatilag lehetetlen lett volna hogy az a repülő a nézőkhöz közel, vagy a nézőkbe csapódjon. Na jó, némi fizikai alapismeret is szükségeltetik hozzá, amiből sajnos az átlag embernek sajnos elég kevés van, emiatt is nyeli be 1az1be azokat a szenzációhajhász szalagcímeket, amit az idióta újságírók írkálnak csak hogy 10 emberrel több kattintson a linkjükre.

    Szóval összegezve nekem semmi bajom azzal, hogy egy Besenyei kvalitású pilóta 15 méteren elhúz háton a tömeggel párhuzamosan irdatlan sebességgel, és azzal sem, hogy egy Illés Tamás 200m alá nem jön, még bemutatók alkalmával sem. Szerintem ez így tökre rendben van.

    S még egy "utózönge"...a nézők a látványosságot szeretik, ezt azt hiszem kezelhetjük tényként. Tehát nekik az nem számít látványnak ha valaki 1200 méteren nekiáll pörögni-forogni. Nézd meg, hányan nézik az eget egy vitorla műrepülés alkalmával például. Vagy szegény Illés Tamást is jóval kevesebben nézték a rakparton, mint megérdemelte volna - pedig szerintem nagyon ügyesen és szépen repült.
  • Papirzacsi
    #32126
    Na még pár kép a hétvégére. :-)

    Jackson Hole - Eagle County
    Eagle County - Telluride
  • polluxware
    #32125
    1db kérdés:

    a videó vége felé látható manőverek föld közelben.. hol a határ a megbízom a motoromban, és megéri-e ezen a szent napon összetörni magam ha balul üt ki valami, valahol?

    ladikus kérdések ezek tudom, de olyan visszás érzéseim vannak amikor a (szájtátnivágyó)tömeget próbálják ezek az emberek "lenyűgözni" ,és még csak véletlenül se jutna senkinek ott a földön az eszébe ,hogy ez mennyire veszélyes is lehet...

    szépek a műrepülő gépek, a manőverek -> egy biztonságos magasságig, valamint egy adott távolságra a tömegtől -> gondolnám én

    ,és most itt az a muki jut eszembe aki lekvárcsíkot hagyott Katarban..
  • polluxware
    #32124
  • Papirzacsi
    #32122
    Nem számít annak. A VFR az nem köti meg a navigációban használható eszközöket.
  • csiben
    #32121
    Köszi szépen a részletes választ. Egy kérdés még. ha már Vor és Ndb adókat követek, az már nem Ifr-nek számít? Vagy a Vfr repülésbe ezek még beleférnek és használják is őket?
  • Papirzacsi
    #32120
    Na akkor még pár kép a túráról. :-)

    Skagit - Fall City - Cle Elum - Felts Field
    Felts Field - Bonnery Ferry - Bozeman
    Bozeman - Jackson Hole
  • 2Pete
    #32119
    Ávek plezír
  • Papirzacsi
    #32118
    Merci
  • 2Pete
    #32117
    Ezt keresed?
  • Papirzacsi
    #32116
    Van egy linked az FSS-hez? Bavallom őszintén, hogy abban a rövid időben amíg kerestem, működő linket nem találta. :-)
  • Skinner_11
    #32115
    Google Maps a tervezéshez (milyen autópálya/út van amit érdemes követni, városok amiket fel lehet ismerni út közben, jellegzetes útkanyarulatok, elágazások)

    Plan-G pedig nagy segítség tud lenni ha eltévedsz, valós időben mutatja egy térképen hogy hol vagy épp :)
  • saca79
    #32114
    "idegenben" (unfamiliar) nem nagyon "szoktak" vfr-t repülni csak úgy találomra.... vagy kell egy jó map ( akár külső alkalmazás tableten stb) vagy azért kellenek vor és ndb frekvenciák ami után lehet menni. Vagy nagyon jól ismerni kell az adott tájegységet , tájékozódási tereptárgyakat stb és azután lehet menni pl követni egy autópálya vonalát stb..csak úgy minden műszer nélkül nagyon hamar el lehet ám tévedni :D még kis hazánkban is..addon scenery mindenképp könnyíti a tájékozódást mivel részletesebb valósághűbb mint az alap scenery. ORBX FTX a VFR-hez mindenképp erősen ajánlott !!
    Egy szó mint száz ami szerintem kell hozzá:
    -ORBX vector
    -Orbx Open LC ( nem annyira lényeges)
    - Hungary Landmarks (ha már hazai pályáról van szó)
    - LH sim repterek, freeware magyar repterek, esetleg photoscenery repterek
    - Ha kell akkor specifikus ORBX regio (amelyik országot területet repülni akarod)
    - Valamilyen külső mov map tableten telefonon bármin ami segíti a tájékozódást (FSMOVMAP pl)
    Nagyjából ennyi jut most eszembe de elég sokan repülnek itt tudtommal vfr-t rajtam kívül biztos tudnak még segítő tanácsokat adni.
  • csiben
    #32113
    Sziasztok!
    Többedik alkalommal ismét elkezdtem repülni fsx-el. Leginkább kis géppel vfr-t szeretnék repülni, viszont elég nagy gondban vagyok a tájékozódással. Egyelőre az alap FSX:SE van fent, illetve az Lhsimulations honlapjáról leszedtem az ingyenes reptereket, meg a hungary landmarks pack-et.
    A kérdésem az volna, hogy egyik reptérről a másikra, hogy lehet eljutni vizuális navigációval? Egyáltalán az alap fs-ben lehetséges ez, vagy mindenképp venni kell egy ország sceneryét és úgy már "könnyebb" a tájékozódás? Illetve, hogy érdemes elkezdni gyakorolni ezt a fajta repülést?
    Előre is köszi a segítséget!
  • Vieron82
    #32112
    Prepar3D-nek van saját topikja, ott sztem jobban tudnak segíteni, én nem értek hozzá... :)
  • Fantasy18
    #32111
    Üdv srácok. Érdeklődnék hogy a p3d academy és a professional között mi a külömbség? csak annyi ami le van írva a honlapján? Jelenleg azon vagyok hogy egy hónapra elofizetek a professianal ra. Academy be ha jól ertelmezem nincs ai repülő meg ilyenek. Multi van a játékban? És ugyan úgy addonokat kell vásárolni hozzá mint át FSX hez? Hogy szebb meg jatszhatobb legyen?
    Utoljára szerkesztette: Fantasy18, 2016.05.19. 12:38:21
  • Hypo #32110
  • Vieron82
    #32109
    Na ez az FSS megoldotta a problémát, cpuaffinity pl 84-re volt állítva 254 helyett. :)
    Most vígan megvan a 30 fps Ferihegyen a CS 767-el. :)
  • L Viper #32108
    A sötétebb részeken a strandolók felpancsolták és felkavarodott. Ez is szimulálva van :D
  • saca79
    #32107
    Balaton nálam is hasonló.. Picit sötétebb ez persze a REX miatt van de a part közelében nekem is ilyesmi sötétebb textúra van... Bocs lehet most iszonyat baromsagot irok de.... Tapasztalat hogy az inland es nyilt vizek mindig eltérő texturajuak vagy szinben térnek el.Pár esetben úgy gondolom hogy a sim talán nem tud különbséget tenni hol kezdődik a tó vagy mondjuk tenger es hol van éppen a folyó torkolat. Még ORBX AU scenery nél is taalakoztam hasonlóval ahol a folyó sötét textúrája olyan volt mint amit elvágtak ahogy "bele ért" az óceánba és égszínkékre valtott jo pár száz méterre a totkolattol.
    Ezek szerint lehet hogy a Balaton tényleg tenger :)
  • L Viper #32106
    Köszi!
    Furcsa számomra is, hogy a part mentén több helyen sötétebb a víztextúra. Maga a partvonal rendben van. A Balaton is elég "trópusi" kék, kissé túlzónak tartom, de már megszoktam :)
  • Clidey
    #32105
    Jól nyomod, meg kell hagyni...!
    Csak nekem olyan furi az a félsziget kontúr...?
  • L Viper #32104
    Van ilyenem is, egy 2010-es állományból mentve:)



  • saca79
    #32103
    Ha a bojote féle tweakre gondolsz, az az oldal sajnos döglött.. FSSuper Tweaker progival viszont egész jól finomhangolható a cfg bár ez nem automatikus hanem neked kell megadni pár paramétert de egy jó kis alap cfg kreálható amit azután a konfigodhoz megfelelően lehet tovább piszkálgatni.
    Mondjuk az hogy milyen proci vga kombo-val rendelkezel édeskevés info nagyon sok mindentől függ egy sima futás. (addon gépek scenery sata sata ..) eleve a gép alap beállításai rendben vannak e? (ssd-re van e telepítve a cucc , vram, erőforrás megfelelően van e belőve....és mág a simhez nem is nyúltunk) Pl: lehet hogy a gép elég lenne egy PMDG+ LHsim LHBP párosra simán de mondjuk felhúztad a beállításokban a cloud coverage-et maxra, azt az fps meg szépen eltűnt a felhők között :D összetett probléma ...de ne add fel.
  • Skinner_11
    #32102
    Köszi, marha jól néznek ki :)
  • Vieron82
    #32101
    Sziasztok!

    Lenne pár kérdésem a Steam Editionnel kapcsolatban.

    Alapból jobban fut, mint a sima FSX SP2, de ahhoz volt egy weboldal, ahová ha feltoltad az cfg filet akkor a procihoz és a gpuhoz igazította azt, jó pár plusz fps-t kipréselve a gépből.
    Optimalizáció utána a CS 767 és a LHSim Ferihegy együtt tudott kb 20 fpst a régi vason, ami Phenom II X3 710 + Radeon HD 6850 volt.

    Jelenleg egy FX-8320E és egy R9 380 2GB OC van a gépben, és a CS 767 + LHBP kombó tud 10-12 fpst.
    Van a Steam Editionhoz valami cfg tweak, amivel rendbe lehet tenni az fpst? :)

    Egyébiránt kreáltam pár FSX videót, véleményt és építő jellegű kritikát szívesen fogadok:

    https://www.youtube.com/playlist?list=PLwtPgjJhLFeoJ2_fr2tgbHrg2mUp9whkT
  • L Viper #32100
    Igen, fent van az is.
    Apátság még valamelyik őskori pakkban volt, FS2004-re. Én abból vettem ki. Kicsit megvariálom az agn-t is és az alá tartozó település textúrákat is, ha Magyarországon VFR-ezek. Csináltam egy ilyen csere pakkot magamnak.

    Egyébként ez az ENB használat/nem használat nálam teljesen hangulat függő. Ráadásul elég sok ini fájl van, mindegyikkel más a végeredmény. Egy időben pl szerettem az ilyen színes beállításokat:





    Még pár kép...
  • polluxware
    #32099
    ez is egy vélemény
  • Skinner_11
    #32098
    Szép! Hungary Base Scenery van neked rátéve? Mert nekem jelenleg csak a Hungarian Landmarks van, és abban nincs benne az apátság.
  • L Viper #32097
    Most én is DX9-el tolom.
    Kikapcsolt ENB mellett ilyen nálam a Tihanyi-félsziget:






    Még több kép itt...

  • Skinner_11
    #32096
    Egyetértek -részben legalábbis

    Én is rászántam egy jó hétvégét a DX10-re való átállásra, de fixer ide vagy oda nekem nagyon sok dolog nem működött (PAPI el-eltűnik, ilyesmik) és az FPS is max 1-2-vel javult.

    DX9 ENB nélkül nekem tökéletes teljesítmény/kinézet egyensúlyt ad

  • saca79
    #32095
    Ezzel én vitába szállnék kíváncsiságtól vezírelve rászántam pár napot (főleg éjszakát :D) és szépen lépésről lépésre összehasonlítottam már DX10 - DX9 módokat. Röviden a végeredmény :
    Lépésről lépésre finomhangoltam (leírások alapján) de igazából azon kívül hogy DX10 alatt van pár szép bloom effekt meg talán a felület optimalizálás is szebb ( elenyésző a különbség) nem fut jobban semmi...van amiben és ahol jobb de ez is nagyon elenyésző! Konkrétan nekem A2A gépek az elején szépen mentek aztán egy óra után elkezdte a faszságot :ha külső nézetből váltottam kabinra pár pillanatra fekete volt a textura, ugyanez ngx -nél is. De volt itt scenery -vel is sok gondom,illetve ez a folyamatosan visszatérő akadás( egy darabig folyamatosan töltötte az előttem lévő teret aztán meg akkorákat csuklott azt hittem mindjárt leesik :D ) Ha valaki most azzal jönne hogy biztos VGA meg proci miatt meg hogy Nvidia-ATI stb hát két különböző gépen is megnéztük . I5 6600K GTX 970 valamint FX 8350 Black R280X és itt is minimális volt a különbség az intel javára , picit simábban futott de ezt is megakasztotta a sim. (itt teljesen mindegy volt hogy milyen módban)
    Én azt mondom hogy ez a valami amit itt jó ideje nyúzunk nagyon nincs optimalizálva semmilyen vasra. ( talán egy olyan gép kéne amit ha bekapcsolok Paks behorpad) Pesszimista vagyok nem hiszek a netes videóknak teszteknek ,ezt mindenkinek ki kell tapasztalni, nincs két egyforma konfig. Nekem DX9 és egy jó ENB megfelelően finomhangolva simább, jobb, talán nincs annyira "szép" látványban de legalább használható..
  • polluxware
    #32094
    erre is megoldás lehet a dx10 (VAS)