33535
  • Hypo #32174
    csak úgy:) pmdg se a régi már :) viszont annyi jó termék van FSX re sőt FS9 re is hogy ha mostantól egy se jelenik meg én elvagyok:))) Viszont azon gondolkodtam, hogy most már jó lenne itt a fórum társaknak összejönni valami kis sörözés repcsi nézés esetleg szimulatorozás vagy valódi röppenés. ÖTLET? VALAKI?
  • saca79
    #32173
    "napi 5 üveg bor"
  • Papirzacsi
    #32172
    A múltkori felvetés margójára:
  • Clidey
    #32171
    Miért vagy szomorú Zolibátyó? :)
  • Clidey
    #32170
  • Hypo #32169
    PMDG DC 6 kijott x-plane -re :((
  • polluxware
    #32168
    megvetted????
  • spyy55
    #32167
    Üdv Kedves FSX Rajongók!
    Mostanában sokat felnézve az égre, honvágyam támadt... hosszú idő után elővettem a kormányszerveket, leporoltam őket és ismét FSX-el bővül a gépem (új Win 8.1 alatt iszonyú kínok között...). Rég nem jártam erre és visszanézve a fórumon jó látni az ismerősöket, fanatikusokat. Azonban nem tudom, mi változhatott (kb.) 2 év alatt. Friss FSX-ből szeretném kihozni a mai "elvárásoknak" a legmegfelelőbb és "leg-kompromisszumosabb" megoldást. Így szeretnék egy kis közvélemény kutatást kérni tőletek (akinek van energiája és kedve hozzá), hogy milyen ALAP scenery-k (pl. OPUS, FS Global, stb..), programok időjáráshoz (esetleg Active Sky), kiegészítők (repcsiken kívül) a legjobbak, legszebbek?
    [Papírzacsi képei ígéretesek :) ] Köszönöm!
  • polluxware
    #32166
    A texan a warbird gépekhez tartozik, nem a GA szekciòhoz ezért nincs ez a featúrás benne.. egyébként én egy piper semino
    lra tenném a voksom..
  • berczy #32165
    Köszi! Kíváncsi vagyok.
    Ez a Texan egész jó. Csak pl. nem értem, hogy ha már Accu-Sim széria, akkor pl. a gép körbesétálása, ellenőrzése miért maradt ki belőle, ami az előző négynél megvolt? Érthetetlen kicsit.
  • Skinner_11
    #32164
    Valami jet trainert is emlegettek, de nem ugrik be a pontos típus
  • Clidey
    #32163
    Na, lehet majd festeni HA-YBA-t?

  • Clidey
    #32162
    Há lehet most neked kéne akkor ótópálya matrinckát váltani a röpcsire, nehogy megszexuáljon a rendőr!
  • Hypo #32161
  • Papirzacsi
    #32160
    Talán egy Piper Aerostarral? Rémlik láttam valahol képeket róla.
  • berczy #32159
    Sziasztok!

    Nem tudjátok véletlenül, hogy az A2A-s fiúk a Texan után mivel fognak legközelebb előrukkolni?
  • Papirzacsi
    #32158
    Így szállok le, és? :-) Tegnap este akartam menni vele egy Visegrádot, úgy alakult, hogy végül nem mentem.Talán jobb is. :-)
  • Clidey
    #32157
    Háttöööö...izé...Zacsi szokott Budaörsről kiscesznázni, csak úgy mondom...
  • nibron
    #32156
    Szerencse, hogy nem volt olyan erős a forgalom. Amcsiban elég sűrűn előfordul üzemszerűen is. Egyszer voltunk útmenti kajáldában, és leszálltak pisilni.
  • Hypo #32155
    ez aranyos Mai kép m1-m7 bevezető - cessna a leállósávban
    Utoljára szerkesztette: Hypo, 2016.05.30. 13:16:17
  • Hypo #32154
    amilyen a kereslet olyan a kinalat, amig a fan boyok alfa verziokert fizetnek amig a preorder megy addig nem hulyek a cegek hogy valtoztassanak ezen, lasd PC vs Konzol konzol gamen tobbet kaszalnak igy arra fokuszalnak, ha preorderbol egy AAA gamet 50 EUR vagy tobbert megvesznek addig minek erolkodjenek? A vevo a beta teszter es meg elvezi is:)
  • polluxware
    #32153
    ezen akadtam ki én is:))))) (csűrők)
  • Clidey
    #32152
    Igen, a BNI volt az. Nemrég újították fel Kaposváron, bár nem tudom nyúltak-e a motorjához is, vagy csak a sárkányszerkezetet rázták gatyába...
    Most kivételesen nem látok félretájékoztatást a sajtó részéről. Bár olyan hogy "kisrepülőgép" kategória valóban csak a sajtóban létezik, de ez egy bocsánatos bűn talán. A tartályban lévő vegyszer (is) gyulladhatott ki valóban, hisz ezek a vegyszerek ipari fehér olajjal vannak hígítva, - ami ugye gyúlékony -, mert sokkal jobban szétporlad mintha sima vízzel lennének összekeverve.
  • saca79
    #32151
    egyébként a nemrég vásárolt M-18 ról lenne szó ?
  • saca79
    #32150
    Pont most beszéltünk róla
    Természetesen a félre tájékoztatás a média részéről nem marad el most sem.
    "kisrepülőgép, a rajta lévő permetszer kigyuladt, stb.
  • Skinner_11
    #32149
    Nézd meg mit csinált a DTG a Train Simulator-al. Gyakorlatilag korlátozzák azt, hogy kik fejleszthetnek hozzá, így kedvezve a tonnányi gyatra minőségű, borsos árú in-house DLC javára... Aki csak Steamen random meg látja megörül, "jajdejó repülős játék", aztán ha nincs olyan intelligens, hogy utánanézzen a dolgoknak megragad ennél és vásárolja a contentet hozzá... Ez az egész azokról szól akik újak, és fingjuk nincs mi az az FSX/P3D/X-Plane, nem rólunk, akik X éve űzik hajtják a Microsoft féle szimulátorcsaládot.
  • Clidey
    #32148
    Igazából én sem értem az üzleti megfontolásukat. Létrehoztak egy félig-meddig modernnek nevezhető alapokra épülő, ám egy ezer éves architektúrával rendelkező cuccot, mely addonokkal nem bővíthető, rengeteg dolgot nem tud, és soha nem is fog tudni. Szóval egy totál zsákutca az elképzelés szerintem. Hisz aki most akar megismerkedni a szimulátorozással mit csinál? Beírja a gugliba hogy "szimulátor" vagy jobb esetben "flight simulator", erre kap egy hektopaszkálnyi FSX-P3D esetleg XPL linket. Bármelyikre rákattint, azt fogja látni, hogy milliónyi plusz dologgal bővithetőek, akár reptér, akár repülő, akár egyéb stuff. Ráadásul az alap program sem egy drága dolog, hisz már jópár éves. Na most akkor mégis mi csábítaná el mégis a DTG Repülősulihoz? Szerintem semmi. Engem legalábbis tuti nem lehetne megfogni azzal, hogy kapok 2 majd később még egy repcsit egy nem is olyan álleesősen kinéző programban, amelyet a későbbiekben se fogok tudni a magam szájíze szerint alakítgatni.
    És még egy gondolat a végére: csak én érzem vércikinek egy magát szimulátornak nevező programban a főképernyőre berakni egy olyan Piper Cub-ot aminek mindkét csűrője LEFELE van kitérve?
  • saca79
    #32147
    Sajnos ma már minden igy működik.. Free to play but play to win. Amivel en nagyon nem értek egyet. Ingyen hamburgert hirdetnek. Kapsz is ingyen két bucit csak a ketchupot mustart hust mindet külön meg kell majd venni hogy " ehetővé varazsold" De ki az aki két zsömléért tizezreket fizet.. Nem csoda hogy a kaloz öbölben egyre nagyobb a forgalom :D
  • Hypo #32146
    :)))) ez nem üzleti érzék abból se a jobbik fajta:) ez sima régi panelek alapján managelni egy üzlet ágat... ma már ezek nem működnek elég hatékonyan.
  • saca79
    #32145
    mellé..nem is értem miért feccöltek bele pénzt. Szerintem aki "régi szimes" az nem fogja ezt a trágyát használni FSX után...aki meg most tanulgat annak hamar elmegy majd a kedve :D ráadásul az oldalukon kb ezt írják " mivel egy tejesen új fejlesztésről van szó ,megköszönjük minden bug és egyéb hiba jelentését ami a játék tovább fejlesztését szolgálja..." Francia verzióra már update is jött ki gauge hibák miatt :d hát gondolom mivel április elejére ígérték és eleve csúszott, gyorsan összedobták ...steam fórumokon is csak azok dicsérik akik életükben nem láttak simet.
  • polluxware
    #32144
    sztem mellé nyúltak... de ez a saját véleményem (mindkét oldalon)
  • Skinner_11
    #32143
    Lesz az is, de előbb kihoztak egy ilyet is, hogy olyan embereket is bevonzzanak akiknek eddig 0 közük volt a repüléshez. Így a teljes szimulátoruk mire kijön már egy sokkal nagyobb felvevőréteghez juthat majd el. Szóval üzleti érzékből nincs hiány náluk...
  • polluxware
    #32142
    annyira nyomi ez dovetail... mennyire egyszerűbb lett volna a meglévő fsx steam-et átalakítani 64-bit-re és mindenki örülne... (most csináltak egy valamit ami semmire nem jó)
  • Hypo #32141
  • almostatys
    #32140
    Lehet,hogy a Win10-nek van vele baja?
  • almostatys
    #32139
    Sziasztok!
    Help please! Valami történt az EZDOK kamerámmal. Amikor elindul az FSX,egyfolytában hibát ír ki,de fogalmam nincs miért,mert eddig működött. A másik,hogy ha csak jobb egérgombbal rányomok az EZCA.exe-re (nem indítom el) és meg akarom nézni a tulajdonságokat vagy másolni akarok,egyből lefagy az egész PC-m. Teljesen megőrült és hiába telepítem újra az EZCA-t,akkoris ugyanez a helyzet. Soha nem volt még ilyen.
  • berczy #32138
    Jó napot, jó repülést! :) Jó szelet, magas eget! :)
    Ismét itt Urak, régen jártam erre, de úgy fest, ismét lesz időm repkedni, tegnap be is indult a szim röpke két hónap után. :)
    Mi újság, hogy vagytok? Mik a szim hírek mostanság? Kicsit visszaolvasgatok és bekapcsolódom újra. :)

    @Maestro: Látom a képeket a repnapról, óriási volt. :) Hogy legyek kicsit dicsekvő, sokszor néztem föntről is a produkciókat. :D
  • Clidey
    #32137
    Hát, nem találkoztam se fps-droppal, se nem ctd-zett, ez tény!
  • Clidey
    #32136
  • Clidey
    #32135
    Igen, erre próbáltam utalni az előzőekben. Ha tudatában van a pilóta a képességeinek, és nem próbálja azokat túlszárnyalni, akkor egy 10m-en háton áthúzás sem veszélyesebb mint egy sima bal forduló talpon, Cessnával.
    Nem akarom itt túlragozni a témát már, de pl. egy Besenyei, egy Veres Zoli, vagy épp egy Jurgis Kayris tekintetében az, amit egy néző veszélyesnek lát/gondol, az náluk annyi, mint ha te egy kézzel innál egy kávét. :)
    De ugyanezt a hasonlatot igaznak mondanám még a soktízezer órás mezőgazdasági pilcsikre is... ;)