33535
  • znady
    #19284
    azt értem hogy a 737esek shannon ban vannak,de mivan a dash ainkal,meg a fokkerekkel?
  • polluxware
    #19283
    karácsonykor feleáron volt...

    gondoltam is rögvest ,hogy fordulok az HypIMF-hez:)

    aztán... a2a P-40el is csak 1x repültem azóóta hogy elérhető
  • polluxware
    #19282
    mai rendszerben pontosan ezekkel a jelzőkkel ellátott emberkékre nincs semmi szükség...
  • Tessitore22
    #19281
    Szép! Megtudod mondani honnan töltöted le?
  • Hont
    #19280
    Én se adom senkinek!
    Sőt! Még biztonsági mentést is csináltam nehogy elkeveredjenek a dolgok miközben az elhárítás turkál a gépembe...:)
  • Hypo #19279
    na akkor Kész
    BRONCO kész
    Na jó hír
  • BB5207
    #19278
    Az én MALÉV B 737 gépemet nem veszi el senki tőlem !!!
    JUST FOR SPITE a jővőben is ezzel a géppel fogok repülni !!!!
    Szégyen és megdöbbentő számomra is, hogy ilyen egyszerűen lemondanak ezektől a tapasztalt, és lelkiismeretes emberektől
  • Hypo #19277
    elado itt minden majd lazar megveszi
  • polluxware
    #19276
    jézusom... most akkor budapestet is elviszik?
  • Hypo #19275
    Na csepegtetett hirmorzsa:)

    "...LHSimulations
    Az LHSimulations tagjait sokkolták a hétvégi események, amikor a MALÉV bejelentette a vállalat csődjét és 66 év folyamatos szolgálat után leállította a működését. A nemzeti légitársaságunk elvesztésének fájdalma sokáig, vagy talán örökké fog tartani. Nagyon sok magyar érzi most így. Több ezer ember nézte illetve hallgatta amikor a gyönyörű kék orrú 737-seink elhagyták az országot nem egészen 12 ór...ával a bejelentés során. Sajnálatunkat fejezzük, ki azokért a pilótákért, légi-utaskísérőkért és földi kiszolgálószemélyzetért akik most elvesztették munkájukat, azt a munkát, ami nekünk az "álom állás" volt. Itt kívánunk nekik sok erőt és szerencsét az újrakezdéshez.
    Az LHSimulations nem képes a MALÉV-et visszahozni, de megígérjük, hogy a készülő Budapest Airport sceneryben hű emléket fogunk állítani a MALÉV-nek..."

    Na akkor jonaz LHBP V3 by LHSIM
  • Hypo #19274
    majd SP1 el javitom koszi
  • polluxware
    #19273
    clasic az 2 ső betü

    SS
  • carlosfly
    #19272
    Nekem ezt midnig csinálta...Választottam egy másikat azt meg beírta.
  • almostatys
    #19271
    Sziasztok!

    Nem tudja valaki,hogy a Captain Sim 757 és 767 gépeknél amikor leszállás előtt az FMC-ben meg akarom adni neki az érkezési runway-t,miért nem jelenik meg a legs-ben a pálya száma? Csak az utolsó waypont jelenik meg és mikor kiválasztom neki a runwayt,az nem jelenik meg,így az útonal megszakad az utolsó waypont-nál és a gép megy a nagyvilágba,nem követ semmit. Eddig nem volt ilyen probléma,de most van. Mi lehet a baj?
  • Medwyn
    #19270
    ...aztaleborultszivarvégit!...
    ORBX-ék komoly kihívóra akadtak... ha nem bánjátok, megosztom egy-két fórumon, hadd remegjen meg a hangjuk... :)

  • Hypo #19269
  • polluxware
    #19268
    bazzzzzz

    végre egy normális gép!

    csak félek tőle, hogy fsp killer lesz ez is:(
  • perko
    #19267
    Szvsz ORBX nívó!
    Gratulálok a munkátokhoz.
  • Hypo #19266
    PMDG Secret Clasic
  • Hypo #19265
    Szép
  • pvz
    #19264
    A Virtual MALEV 13 tagja már lassan közelit EINN-hez. VROUTE -on szépen nyomon követhetők, mint az igaziak pénteken éjszaka a flightradaron.
  • Clidey
    #19263
  • CptSAB
    #19262
    Mindenkinek, akinek jelentett a Malév valamit, fáj a szíve. Furcsa, a hazai hivatásos pilóta és kiszolgáló személyzetnek, állománynak mindig ez jut, a fájdalom, a szívet szorongató érzés, amikor azt mondják nekik, itt a vége.
  • Rudi50
    #19261
    Na az új AIRAC volt a probléma, leszedtem azóta ismét elmenti az FMC-t is magától. Legfeljebb kicsit összekuszálja :-).
  • Hypo #19260
    Like
  • Hypo #19259
    Mindjart bekonnyezem a Horty hasonlat miatt kb az is akkora demagog mint ugy altalaban az ilyen tipusu hozzaszolasok
  • Hont
    #19258
    Mester munka!!!!!!
  • m814
    #19257
  • exTrem
    #19256
    Demeter Csaba pilóta:

    "Kedves Barátaim, Kollégáim, Kedves Második Családom.
    Mérhetetlen fájdalmat érzek legbelül és a mai napig nem tudom elhinni hogy ez tényleg megtörtént. Megtörtént és ÍGY történt meg. Nagyon sokáig bíztam reménykedtem abban, hogy lesz megoldás de péntek reggel telefonra keltem melyet először nem akartam elhinni. MEGÁLLT A CÉG :-( Rettenetes lehetett ezt eldönteni és kimondani hogy VÉGE. Elkeseredettség düh és sokk hatása alatt mentem ki és pakoltam a szekrényemet. Akkor kezdték keresni azokat a pilótákat akik visszarepülik a 737-eseket a bérbe adónak, tulajdonosnak, és nyilván az első reakciója mindenkinek az volt hogy nem, szó sem lehet erről. Miért mi adjuk az utolsó mindent eldöntő döfést magunkba?????.
    Aztán valamelyest tisztultak a gondolatok eljutottak az információk, a fontos információk és úgy döntöttem, döntöttünk, részt szeretnék venni ezen a repülésen.
    De ez nem csak az volt.
    Du fél 5 körül gyülekeztünk a CREW CENTERBEN. Nevetgéltünk örültünk egymásnak izgalommal vártuk a dolgot. Aztán irány az APRON. Mindenki elfoglalta a számára kijelölt repcsit a szép, és talán akkor mindenki számára a legszebb fehér madarat a kék orrával, és a legszebb logóval a farkán amit valaha láttam gép farkán. Akkor már nem voltunk vidámak, de a feladatra való koncentrálás a kiszolgálás szervezése feledtette velünk az érzéseket. De ahogy Végig néztem az egymás mellett sorakozó gépeket belül éreztem ez nem jó így. Nagyon nem jó :-(.
    Aztán elindultunk szépen egymás után sorban elköszönve kihangsúlyozva a járatszám előtti hívójelet MALÉV. MALÉV. Jó érzés volt :-) Az út sima volt, kaptuk a direct-eket 300-400NM direct-eket mintha Ők is tudták volna, nem biztos hogy lesz még alkalom segíteni. Pedig nem kellett időre menni, nem volt utas csak mi ketten. A kapitány és első tiszt. És a madár, a fehér madár kék orral, BLUE NOSE.
    Éjfél körül megérkeztünk EINN-be sorban egymás után szálltunk le szépen meggurítva ezzel is tisztelegve az elmúlt időszak felett. Megálltunk egymás után, sorban guruló utakon, álló helyeken, leállítottuk, kipakoltunk, kikapcsoltuk a fényeket, sötétbe burkolóztak a gépeink. Szörnyű érzés volt, OTT KELLETT HAGYNI ŐKET. Reménykedtünk még hátha jön egy telefon, GYERTEK HAZA GÉPESTÜL ez csak egy álom, vagy egy rossz vicc volt. De nem jött ilyen. OTT MARADTAK. Mindegyik. :-(

    DAS-al jöttünk haza, LQD a retró. Szuper jó kis gép fantasztikus személyzettel. Összeszedtük magunkat, beszálltunk de a hangulatunk egyre rosszabb volt. Tudtuk merre fogunk kigurulni. És tudtuk nem lesz jó a látvány de mindenki erősnek érezte magát. Ekkor már volt aki 24 órája volt ébren, de abban a pillanatban a fáradtság volt a legkevésbé fontos, meghatározó. Néztem az ablakon kifelé és megláttam a mi madarainkat. Az épületek fényei, művészi szépséggel rajzolták kis a sötétségben a boeingok sziluettjét. A logó már nem látszott. Mintha igy lett volna megkomponálva. Potyogtak a könnyek.....senki, szerintem senki nem tudta magába tartani. Torokszorító, fojtogató érzés volt elgurulni és felszállni. Mintha a szívünkből téptek volna ki egy darabot. "NEM HISZEM EL HOGY ITT KELL HAGYNI ŐKET", hogy van ez?

    Hát így. Ha most beszélnem kellene nem tudnék :-(

    12 éves koromban döntöttem el hogy ezt szeretném csinálni, igy szeretném csinálni, ITT szeretném csinálni és ilyen emberekkel szeretnék együtt dolgozni. Sikerült, ha nem is nagyon sokáig de azért sikerült.

    Köszönöm nektek a feledhetetlen 9 évet, és Örülök hogy részese lehettem a Magyar Nemzeti Légitársaságnak, a "MA"gyar "LÉ"giközlekedési "V"állalatnak.

    Remélem még dolgozhatok veletek, mellettetek, EGYÜTT, a légi iparban egy Nemzeti légitársaságban."
  • m814
    #19255
    Az új LHPP és a többi LHS cucc ismét tölthető!
  • gaspen
    #19254
    Szerintem is repüljünk inkább :)
  • Krisztián1983
    #19253
    Fekete sereg!!!!!!
  • Rodman6
    #19252
    Indul a fekete sereg. Így kezdte a Shannonba tartó első gép kapitánya.
  • koreny20
    #19251
    Látod, sok értelme van a történelem óráknak is ha nem is ugyanúgy tudjuk :D Lenne inkább heti 20 viselkedéskultúra óra.....nade fs topic, a Malév VA folytatja ;) sok sikert nekik
  • polluxware
    #19250
    hümm..

    ma már így tanítják?

    ;)
  • koreny20
    #19249
    Sztem is így van Sanyi, mint ahogy a magyar történelem pár ezer éves múltjában oly sokszor megmutatkozott, mindig egy két gané magyar miatt szív a többi. Horthy sem akart belépni a háborúba, pár retek áruló tégla 5 pengőért elrabolta a fiát. Az EU nem avatkozhatna bele ha rendben mentek volna a dolgok a Malévnál.
  • gaspen
    #19248
    Ez egy meddő vita lenne, ha belemennénk... :)
  • polluxware
    #19247
    ez olyan magyaros.. megint valamink elszaródik, de az hogy magunkban keressük a hibát..

    áááhhhhh.. minek az, még tanulnánk belőle, és nem ez lenne a köbö 7-8milliányi agyhalott országa

    meg egyébként is...

    milyen hülyén nézne ki a júrta mellett egy bóójing.. (magyarország megújúl)
  • polluxware
    #19246
    nemtok mit köpni erre... ez már kiveri a demagó-METER-emet...

    a támadási felület adott volt, valljuk be

    de szídjuk megint a franciákat, meg a zsidókat;) hátha úgy könnyebben megy a dolog emésztése
  • carlosfly
    #19245
    SD Yak-40. Ehhez esetleg tudtok valami segítséget? Navigáció APP stb...