33535
  • koreny20
    #19324
    Muteromnak 28 éves malév szolgálat alatt legalább 15 főnöke volt, ebből kb 5 dolgozott úgy ahogy kellett a többi....volt köztük 28 éves, havi 1milliós fizu, limit nélküli tankolás, szolgálati kocsi, nem egy bírságot fizetett be anyám a MALÉV számlájából hogy a főnöke gyorsulgatott, kocsit megtörte, vállalat kijavította, egyszer behívta muteromat hogy "képzeld a hétvégén lementem az M7esen a Balatonig meg vissza 180al mentem"...juhúúú, a másik főnöke a Wiatt vagy kicsoda az meg folyamatosan lecsökkentette a jegyárakat úgy hogy még az anyagköltséget sem fedezte, bezárogatta jegyeladás szinten a járatokat hogy még véletlenül se legyen nyereség, biztos "nem egy helyről kapta a fizetését", ja és egy volt MALÉV igazgató jelentette fel a MALÉVOT....és fektette két vállra....már csak tényeket írok véleményt nem nehogy demagóg legyen.
  • StRobi78
    #19323
    Köszönöm a tippeket. A OneWorld festést már korábban megtaláltam, igazából 700 vagy 600-hoz keresnék.
  • Clidey
    #19322
    Ja igen, ezt az OneWorld festésemet portolta egy srác FSX alá. Még sosem néztem, de remélem nem változtatott rajta semmit...
    Aztán van egy ilyen is, de ez még nem lett kiadva - és van benne pár hiba is, de felesleges szóvá tenni, mert olyan srác csinálta akit istenként tisztelnek az iFly ownerek, így elfogadják tőle azt is ami szar... :-/
  • almostatys
    #19321
    http://library.flight1.net/?s=malev+fsx

    Ez egy OneWorld Malév livery. Más fajta Malév ha jól tudom,még nem készült Ifly-hoz.
  • Hypo #19320
    nice ngx checklist
  • Clidey
    #19319
    Nincs erről információm, de véleményem szerint a földön vannak ők is, hisz a járatok döntő többségét a Malévnak repülte.
    Majd utánaérdeklődöm a hétvégén, ha addig nem derül ki.
  • StRobi78
    #19318
    Tudnátok abban segíteni, hogy iFly737 FSX-hez hol találok normális Malév festést? Amit most használok, az a 2004-esé, és enyhén szólva is rondán néz ki FSX-ben?
  • Hypo #19317
    es neked mi az utolso bejegyzesed a legs pagen tegyel mar be par shotot az fmc rol
  • Hypo #19316


    Torgyan es csaladja, Viki- Deutch, Fleto, mar csak Vona hianyzik es az Irani legitarsasag
  • Clidey
    #19315
    Tudom, nem illdomos más fórumokról hozzászólást idézni ide, de Badó mester Index-Pilóta fórumára tett megjegyzése annyira fején találja a szöget, annyira igaz, hogy kőtáblába kéne vésni minden szavát. Sajnos! :(
    Íme:

    "Csak egy adalék - a gengszterváltás előtt (habár akkor is meghintve disznóságokkal) a szakma (repülés) vezetői, mielőtt vezetők lettek, eltöltöttek egy-két évtizedet a repülésben, volt fogalmuk, miről is van szó (persze a politika akkor is beleszólt). Nézd meg, most kik vezetik a cégeket, a felügyeleti-irányító szervezeteket. Jogászok! Ráadásul sokan életkorukból kifolyólag nulla tapasztalattal! Ki szabadította rá őket egy vastagon szakmai tudást és tapasztalatot igénylő területre? Na ki? A politika! És attól tartok, ez nem kizárólagosan a repülésre vonatkozik, hanem sajnos mindenre. Ha ez szerinted populizmus, hát legyen. De akkor a mindenkori regnáló politikusok mik?"
  • almostatys
    #19314
    Igen,de a departure-nél ha megadom az érkezési reptér runway számát,aktiválom,akkor annak is meg kellene jelennie a legs-ben,de nem jelenik meg. Eddig nem volt vele probléma,de most van és tehetetlen vagyok. :-( Amúgy a Qualitywings 757-ese is ezt csinálja,de az mindig is sz.r volt,azt tudom. De a Captain Sim nem csinált ilyet nálam még soha.
  • Hypo #19313
    ebben az orszagban barmirol lehet irni egy ilyen konyvet az elmult 20 evben semmi se tortent azon kivul hogy vagy a bal oldal igert a semmire aztan hatalomra kerulve lopott, vagy a jobb oldal igert a semmire es hatalomra kerulve loptak.

    Szoval ameddig ezek nem tunnek el jobbikkal lmp vel es a tobbi szarral egyutt es a fejekben nem lesz valtozas addig a MUTYIK es a LOPAS orszaga leszunk ennyi
  • StRobi78
    #19312
    Sziasztok!

    A kormány 2011 novemberben kiadott egy dokumentumot a Malévról, amit itt megtaláltok: Fehér Könyv

    Érdekes olvasmány az elmúlt évek sorozatos hibáiról, amik ide vezettek. És ezek "csak" azok a dolgok, amiket le mertek írni, mi minden lehetett még a háttérben???
  • Hypo #19311
    legsben az utolos wypoint van benne appr nal van a runway ha jol emlekszem
  • almostatys
    #19310
    Az a baj,hogy én bármilyen útvonalat választok,az érkezési runway-t nem hajlandó megjeleníteni a legs-ben,amikor megadom neki.Pedig aktiválom is,de semmi.A start azt beírja,de a runwayt nem. Már újratelepítettem a 767-est is és a 757-est is,de akkor se jó! :-( Lehet FSX újratelepítés szükséges? Pedig annak nagyon nem örülnék! :-(
  • Hypo #19309
    ja persze siman csak o leszarja
  • Hont
    #19308
    TE!
    Ne érts félre!!!!!
    Rühelem, mint a szart!
    De abból a pénzből ami náluk van, abból simán működni tudna minden!!!
  • LegendTommy
    #19307
    Talán másnak is tudnak még kisebb fuvarokat biztosítani (BASE)
    btw most ők is a földön vannak? vagy csak a közeli szomorú jövőképet írtad le nekem
  • LegendTommy
    #19306
    :(
  • Hypo #19305
    hát ahonnan a hulyeseg fuj:)
  • Hypo #19304
    NGX+GSX

  • Clidey
    #19303
    Ezt biztos ide akartad? :)))))
  • Clidey
    #19302
    Nem, a Dash-okat is lízingelték. Csak más cégtől más feltételekkel.
    A BASE-s Embraerek külön cég, csak szerződéses ráhordói voltak a Malévnak. Na velük is jól kibasztak most...mehetnek szépen csődbe ők is szép csendben. :(
  • Hypo #19301
    Csányi?????? na az hianyzik meg a volt partallami kader aki megkapta az OTP-t es egyenlotlen banki versenyben ugy masfel millio munkavallalo szamlajat ingye? Hagyjal mar
  • Hont
    #19300
    Köszi!
    A Csányi és társai tudnának venni már egy pár darabot...:(
    (Ha lenne némi hazafias érzelem világuk Ők simán helyre bírnák hozni a rendszert! De már azok is elspricceltek!! Megértem Öket!)
  • Hypo #19299
    Lingerie Bowl
  • LegendTommy
    #19298
    2011 átlagárak
  • Hont
    #19297
    cc.10-11 milliárd Ft?!
  • LegendTommy
    #19296
    a dash-ek amúgy sajátok?
    és mi van a a 3 db. emb-120-al amit a Budapest Air Service üzemeltet? ők valami MALÉV leányvállalat mert ők is malév callsign-al jártak
  • znady
    #19295
    Uraim valaki tudja ,cirka mennyibe kerül egy uj 737es amilyenek nekunk is voltak,illetve azt hogy még mennyivel tartozunk per darab annak a lízingcégnek?egyátalán mióta is voltak nálunk a madarak?
  • polluxware
    #19294
    köbö most derül ki, hogy a malév megszünésén nem csak az ott dolgozók vesztenek.....

    (hátha újat shúúgtam;)
  • Clidey
    #19293
    Már ezer éve. Ő is kinn van Shannonban a többivel.
  • Clidey
    #19292
    Vanni van csak rátette a kezét a bank úgy tudom. Állásában meg szét lett kannibalizálva rendesen szóval elég bizonytalan a jövője szegény vasmadárnak. :(
  • Hypo #19291
  • Tessitore22
    #19290
    Talán mi lenne ha azt csinálnád ami oda van írva?
  • hungaro
    #19289
    Erre valaki megoldást esetleg? játszottam vele egy kicsit aztán kidobott és el akarom indítani majd ez vár:
  • znady
    #19288
    lo-charley azt megreparáltákmár?krétán eléggé lezúzták..azt is rebesgették,hogy totálkárosan eldeformálodott a törzs..
  • Hont
    #19287
    Úgy tudom, még egy 767 is van...
    Vagy már azt is elkotyavetyélték?
  • Hont
    #19286
    A Fokereket már rég eladták...:(
    A Dash-ok még Ferihegyen vannak...
    Tudtommal...
  • Clidey
    #19285
    Ughhh...te egy dimenzióval arrébb vagy? Hol vannak már a Fokkerek...! Réges rég a Carpatia repül velük!
    1 B737 van még itthon az ACE hangárban (HA-LOB) és a 4 Dash. A 737 amint kész van megy ki Shannonba a többiek után, a Dash-okról a héten születik döntés állítólag...