33535
  • pvz
    #19444
    Megy egy más út is, a "nagy repülő" vezetése felé tartó ösvényen. Ez se olcsó!!!, de így "MINDEN" típus sorra kerül az évek során. Kisgépes repülgetés közben (előképzettség nem árt:) felvételt nyerni a szolnoki katonai kiképzésre, onnan, ha jó vagy, irány Canada. Ha ott is megfelelsz, katonai repülés valahol a világban (LHKE grippen?), néhány évig, majd átképzés a polgári repülésre. Így aztán, megtapasztalhatod a repülés "minden ágát", ha ez az út is számításba jöhet.
  • perko
    #19443
    Durván $470 a különbség.
    Hogy mivel tud többet azt a video elég jól lehozza.
    Lockheed Martin megvette az MS-től a kódot és ACE stúdió néhány tagjával fejleszti tovább az FSX-et.
    From Wikipedia, the free encyclopedia:
    In 2009, Lockheed Martin announced that they had negotiated with Microsoft to purchase the intellectual property (including source code) for the Microsoft ESP product. Microsoft ESP was the commercial-use version of Flight Simulator X SP2. On May 17, 2010,[12] Lockheed announced that the new product based upon the ESP source code would be called "Prepar3D" (pronounced "Prepared"). Lockheed has hired some members of the original ACES studio to continue development of the product. Version 1.1 was released in April 2011, with a retail licence of $499.[13]
  • Clidey
    #19442
    Nem változtatták, mindigis így volt... :)))
  • Clidey
    #19441
    És akkor még hol van maga a váz? Azt se ingyé mérik! Mert amit eddig felsoroltál az csak egy rakat elektronika elé elhelyezett pár képernyő, elébaszva egy forgószék... :)))))
    Amikor azt mondtam hogy normális szimulátor, akkor egy olyanra gondoltam mint mondjuk a Kozmáé...egy olyannal már érdemes foglalkozni...az alatt - nekem legalábbis - nem ad olyan élményt amibe érdemes pénzt szórni. Csak egy rakat kütyü meg kábel... :))) Akkor már inkább maradok a joysticknél meg a 19"-es monitornál, az a legolcsóbb... :DDD
  • Hypo #19440
    csak 10 ????? nem tudtam hogy megvaltoztattak bazz akkor jo vagyok tavaly megvolt a boven a ket eves adag akkor iden PIHI:))) na neeem muszaj repulni
  • Hypo #19439
    Hat nem:)) de azért szamoljunk legyen mondjuk a ceé egy single es multi engines hazi "cockpit"

    Legyen mondjuk egy kijelzos ( 3 al csak a gond van es dragabb is )
    Egy 32 colos LCD FULL hd megteszi 150e
    Computer I7 8 Giga valami Nvidia gyors hdd rendszernek ssd tap stb 400e
    Szar yoke ( Saitek) 25e
    Jobb yoke 320 Eur
    Kulon Gazkarok meg 300 EUR multi engine 2 prop 2 mixture ket gazkar
    Pedal 25 e
    Azer t ha mar cocpit legyen mar legalabb egy radio module esetleg vilagitas es mas nyalanksagok saitekbol az is kb 50-100e

  • Clidey
    #19438
    Évente "csak" 10 órát kell repülni. Kétévente legyen 20, akkor tudsz szakszót hosszabbítani.


    Az átképzés nagyon típus/repülőtér/oktató függő. Van ahol figyelembe veszik miről képződsz át mire, de van ahol leszarják, mondanak egy fix órát és azt le kell repülnöd. De legalábbis papíron és pénztárcailag mindenképp... :)))


    Ha hivatásként akarja az ember akkor sajnos manapság már azzal kell számolnia, hogy az első munkahelye 1000% hogy külföldön lesz...és még az se biztos hogy ezen földrészen... Sajnos eddig jutottunk mára. :(((
  • Clidey
    #19437
    Azért 200ezerből még nem nagyon ugrándozol sehova... :))) Nemhogy PPL-t de még egy fullfapad otthoni kokpitet sem raksz össze... :)))
  • Hypo #19436
    eit, így könnyebb lehet gyűjteni a repült órákat. (Tudom pénzt nem kérhetek érte a CPL előtt, nem is ez a célom vele). NE IS MOND VAGY IRD MERT MEG MEGUTIK A BOKAD:)))

    Azert arra ne szamits hogy majd a baratok sponzoralnak nekem se jott ossze:))

  • Hypo #19435
    Hááááát azért ez nem ilyen egyszerű.

    De elöször maradjunk a sima mezei PPL nél jelenlegi uzemanyag arakat nezve és egy NORMÁL iskolát nem gagyi papi odaadja a gepet ocson, 1,6 milla siman, aztan minden evben minimum 20 ora ami kb 600-700 ezer de jobb a tobb ora, es ezzel csak azt ered el hogy a minimum megvan.

    100 ora utan bar Maestro majd kijavit lehet Nvfr, még csak single engine nel jarunk es egy tipus. (pl:c152)
    tipus atkepzes minimum 4 ora mondjuk c172 az mar negy szemely, ergo berlese is tobb 45 korul.
    Aztan gondolom ha ezzel akarsz mint hivatas akkor jo par szaz ora cpl es multiengine, ahol mondjuk egy jobb gepnek a rep dija 200-300 es a csilalgos eg orankent.

    Ha hivataskent akarod akkor tuti nem itthon csinalnam, max a PPLt de kint vanak komplet oktatasok ppl tol a tetejeig es arban joval olcsobb persze az se olcsobb

    6-7 millabol mar szep ora gyujtest es cplt meg multi enginet is ossze lehet hozni aztan a tobbi az megint egy par milla.

    Nem lebeszelni akarlak csak szolni elore:)
  • exTrem
    #19434
    Azt mondja el nekem valaki legyen szíves, hogy a Pepar3d mivel több mint mint az FSX ? Mennyivel tud többet ?
  • perko
    #19433
    Prepar3d
    Érdemes rászánni 4 percet 1080-as felbontásban teljes képernyőn.

  • Stauff
    #19432
    Köszi a tippet! :) Most még ott tartok, hogy gyűjtögetem az infókat és az ehhez hasonló hasznos tanácsokat. Aztán majd a végén mérlegelek. Veszek egy nagy levegőt és eldöntöm, hogy belevágjak-e, vagy 200 ropiból építsek itthonra egy atomjó cockpit-et! :D
  • Clidey
    #19431
    172-vel kezdeni a képzést nem túl szerencsés dolog. Sokkal drágább a légiórája. Csináld a képzést C-150/152-esen, aztán ha kezedben a PPL csinálj egy típusátképzést 172-re 2 órából. Sokkal olcsóbban kijössz.
  • Stauff
    #19430
    Utána néztem az áraknak és engem is elborzasztott elsőre. De mondjuk egy fizetős bármilyen egyetemi képzés sem olcsóbb összességében. (Nekem jelenleg filmes/fotós végzettségem van, ha tovább akarok tanulni mondjuk filmrendezést fizetős mesterképzésen akkor az 750.000 Ft / félév).

    De egy orvosi képzés sem olcsóbb. Szóval ha valaki tényleg szeretne egy ATPL-t és nagy gépet vezetni akkor valószínűleg nem fog többet fizetni, mint egy orvos a képzésért.

    (Ha nagyon rosszmájú akarnék lenni akkor azt is mondanám, hogy nem éri meg orvosnak tanulni, mert a befektetett pénz jó ha megtérül 15 év alatt, míg egy pilóta ha bekerül egy légitársasághoz akkor sokkal jobban keres, mint akármilyen főorvos, persze nehezebb is elhelyezkedni, mint orvosként az orvoshiány idején).

    Persze ez részemről még nagyon képlékeny. Nem akarom a jelenlegi szakmámat sem otthagyni, de nagyon viszket a tenyerem a repülés miatt is. Csak úgy hobbi célra a PPL meg lehet nem érné meg... jobban mondva megérné, hiszen ez minden pénzt megérne, csak nekem nem nagyon van rá keretem, hogy minden hétvégén kint legyen repült órákat gyűjtögetni. Ezért is gondoltam, hogy rögtön C172-vel szereznék PPL-t, mert sok ismerősöm van aki rajong a repülésért így legalább lehetne négyfelé szétdobni a bérlés költségeit, így könnyebb lehet gyűjteni a repült órákat. (Tudom pénzt nem kérhetek érte a CPL előtt, nem is ez a célom vele).
  • Stauff
    #19429
    Kipróbáltam ezt a tweakert. Most 30-40 néha 60fps Budapest felett, bár cserébe a látvány eléggé vissza van fogva. Lehet kipróbálom ugyan ezt FS2004 alatt is, ha az jobban teljesít akkor talán visszatérek ahhoz.

    (Szerk: Nagyon régen játszottam utoljára FS2004-el, meg akkoriban nem is túl komolyan. Van valamilyen szembetűnő hiányossága az FSX-hez képest? Leszámítva, hogy kicsit ódivatúbb a grafika).
  • Hypo #19428
    Hát itt a segédletben FAQ sok ertekes informacio van illetve javaslom az ivao.hu oldalt ott is a pilotaknak reszt sok erdekes hasznos anyag letoltheto IFR alapok, IFR navigacio, FONIA stb.

    Valódi PPL jó dolog:))) van itt parunknak a forumon de elore szolok NEM OLCSO és ebben a xxxxx orszagban eleg nehez dolog de hat nem lehetetlen csak KITARTÁS TURELEM es rohadt sok penz kell
  • koreny20
    #19427
    Próbálj előtte Fsx.cfg fájlon állítgatni. Keress rá a gépeden a "Felhasználónév"/Appdata/ mappában az FSX.CFG fájlra.Át kell írni pár sort. Van amit ha növelsz nem vágja haza az fps-t, de sokkal részletesebb lesz tőle a játék, és van amit ha csökkentesz akkor meg sem látszik a hiánya, ha jól csinálod akkor sokkal kisebb erőforrással is, mint a tied nagyon jó grafit kapsz. Ha fontos a textúrák élessége akkor a TEXTURE_MAX_LOAD=4096 configot ajánlom, 1024 helyett, autogeneket érdemes lejjebb venni, nem nagyon éreztem változást hogy most 500 vagy 1000 fa van egy cellán belül. Ezt a sort -LOD_RADIUS=2.500000- asszem 9.9999...-igy lehet növelni, de ha nem fontos hogy jó messzire betöltse a tájat, akkor leveheted alacsonyra mint én tettem, van egy ilyen online tweaker is megadod a géped paramétereit, és feltöltöd a cfg-det. Átvariál pár dolgot, utána letöltöd a javított cfg-t és bemásolod a másik helyére felülírva, mentsd el a régi cfg-t. Trafficot érdemes levenni 100%-nál az ég is tele gépekkel meg a repterek is, fölösleges annyi, road traffic stb sem olyan fontos. De vannak itt profik ők még tudnak hozzátenni okosságokat :)
  • Stauff
    #19426
    Bocsi a dupla miatt, csak lefelejtettem:

    Hogyan tudom igazán jól megszelídíteni az FSX-et a konfigomon? Hajlandó vagyok akár gépet is fejleszteni miatta. Egy másik fórumon is utánakérdeztem, ott csak azt tudták mondani, hogy főleg CPU-ra éhes, ehetőleg valami ütősebb Core i7-re. Nekem AMD rendszerem van, szóval ez a fejlesztés nem játszik. Inkább csak a RAM/VGA párosra gondoltam.

    Mostani konfigom:

    AMD Phenom II X4 955 BE
    nVidia GTX460 768MB
    4GB DDR3 1333Mhz RAM
    7200 RPM HDD (úgy hallottam ez is fontos a játéknál és egy SSD sokat lendítene)

    (A proci alap órajelen jelenleg, de teszteltem 4.2 Ghz-en is, stabil, csak a fogyasztás miatt van most visszafogva, mert minden más (pl: Battlefield 3) is simán elmegy High-on).

    Na ha az FSX-et kimaxolom grafikailag (azaz még az Ultra High beállítások fölé megyek) akkor LHBP körül már játszhatatlan. Vagy esetleg gép fejlesztés helyett inkább térjek vissza az FS2004-re? Néztem arról is videókat és ahogy nézem azt is nagyon szépre fel lehet tuningolni grafikailag.
  • Stauff
    #19425
    Igen szeretnék később online hálózaton nyomulni, ezért is vettem meg. Mostanában a valódi pilóta licensz megszerzésének gondolatával kacérkodom és gondoltam a játékban is végiglépkedem a PPL - NVFR - IFR - CPL/C - ATPL, stb fokozatokat. Az IL-2-ben is lényegében VFR/NVFR repülés zajlik így az már ismerős, szóval ezért kezdtem a C172-vel repülni, ismerősek a műszerek is. Szóval most a szamárlétra lépcsőit lépkedem.

    Amúgy vannak magyar virtuális pilóta iskolák? Találtam egy párat inglis nyelvterületen ahol a kezdőket a valódi repülés lépcsőin vezetik végig (nyilván évek helyett 2-3 hét alatt). Nekem az ilyesmi jól jönne... vagy akár csak írásos tananyagok (navigáció, rádió protokoll, angol fónia, stb).
  • Hypo #19424
    Nem az ATC az fs built in. de mondom az eletben is nagyjabol igy van a kisreptereken csak tajekoztato szolgalat mukodik.

    Amugy az alapokhoz jo az FS atc je de ha kicsit feljebb lepsz rajossz hogy csak hatraltat es eleg sok szar dolgot csinal el vektoral stb. Szoval ha valos ATC-t akarsz akkor csak egy megoldas van online Vatsim vagy Ivao halozatan repulni valos iranyitas mellett, bar ott meg elsosorban a nagygepes IFR repuleseket supportaljak
  • Stauff
    #19423
    Koszi. Akkor ezek szerint nem en csinaltam rosszul. Most akarom felrakni az Aerosoft-fele LHBP addont, abban elvileg benne vannak a Budapest koruli kis repterek is. A leirast meg csak atfutottam, de abban lesz kibovitett ATC esetleg?
  • Hypo #19422
    Hali Welcome in the forum:)

    Vannak repterek -8 nagyobbak) ahol rendes ATC szolgalat mukodik es vannak repterek ( a kicsik kis gepes) ott tájékoztató szolgáltatás müködik csak( persze a való életben a tájekoztató többet mond) de fs ben ott nem beszelnek hozzad ergo neked kell meghatarozni melyik palyara szalsz le stb.

    Ilyen reptéren érdemes mondani épp mit vcsinálsz merre mész erre ad opciot az fs
  • Stauff
    #19421
    Hali!

    Mostanában kezdtem a polgári repkedést (eddig főleg IL-2 meg nagy ritkán Lock On elégítette ki a repkedéssel kapcsolatos igényeimet). Most még nincs fent egy MOD sem, de gondoltam repülök egy Tököl - Gödöllő távot C172-vel. Szépen elhúztam LHBP mellett, oda is be kellett jelentkezni rádión, aztán Gödöllőhöz közeledve gondoltam bejelentkezek oda és elkezdek csacsogni a leszállásomról.

    Na a probléma itt volt, mert nem lehetett további opciókat választani. A "select runway" után nem volt semmi... illetve semmi egyéb kommunikációs lehetőség. Én voltam hülye és nem csináltam valamit jól, vagy Gödöllő tornya tényleg bugos? Az LHBP toronytól kérhettem volna leszállási engedélyt, de nekem nem az volt a flight plan-ben, szóval csak úgy fogtam magam és leszálltam Gödöllőn rádiós egyeztetés nélkül... :D

    Bocsi ha esetleg hülyeséget kérdezek, az angol fóniát még csak most tanulom és IL-2-ben nem nagyon kellett rádiózni a toronnyal így ez még nekem új.
  • Hont
    #19420
    Azt hiszem, páran megkedvelik!:)
  • polluxware
    #19419
    figyuszoljátok meg márciusban kiderül ,hogy mégiscsak egy L ami eddig 2 volt
  • polluxware
    #19418
    +L



    ragadós az új nyelvtan
  • polluxware
    #19417
    mosméér vagy ilyen?

    attól mert spali is fasz magyar nyelvtanból, még lehetett egy.... hogyismondjam... szóval az ELSŐ a tornasorban;)

    másrészről én az ifly 737-3t joy nélkül nyomom meg fsuipc kommandokkal

    megaszondom neki a kitrimmerelt felszállás után hogy hova csángozzon oszt oda spúúrél

    leszálni nem szoktam... max catIII;)
  • Clidey
    #19416
    De tudunk! Vegyél egy joysticket!
    Fogalmazásodból ítélve nem lehetsz nagy spíler FS-ben, úgyhogy felesleges is volna elmagyarázni hogy kell joy nélkül FS-ezni. Mert lehetni lehet - de csak végszükség esetén...és alapfeltétele hogy ne legyen totál zöldfülű az ember.
  • Hont
    #19415
    Olyat kérsz, amire nincs megoldás!
    Reménytelen klavval bár mit is csinálni...
    Pár ezer Ft-ért már ki lehet fogni tök jó kis Joyokat...
    Januárba volt pl a Vaterán egy szinte vadi új Logitech Extrem 3D Pro 5000Ft ért.
    Nem azt mondom, hogy az a tuti hozzá, de én pl 6 éve repülök vele és kisebb feljavításokat leszámítva mondhatni hogy hibátlanul megy...
  • Hypo #19414
    ugy ahogy focizni lehet nyelvvel.....

    Annyit ront a jatekelmenyen hogy nem eri meg veszodni vele inkabb vegyel egy olcso joyt
  • szabo861011
    #19413
    Akkor kár hogy senki nem tud tanácsot adni!!!!!
  • Hont
    #19412
    Sehogy!
  • szabo861011
    #19411
    Hali!!!Én billenytyűzettel próbáltam meg játszani de nagyon nehéz irányítani a gépet!!Valaki tudna adni valami tanácsot hogyan tudnák bill el játszani normálisan előre is köszi!!
  • Hypo #19410
    mondom en fsx alatt nem neztem persze fs9 ala is elsokent a base packet raktam fel, utana reptereket.
    De mondom nekem csak repterek vannak fent mas magyar cucc nincs ezert is fosi a taj kiveve a gyonyoru repterek:) de mivel fs9 be en alig repulok vfr-t igy FL320 on a taj annyira nem erint csak le es felszallasnal a repter:)
  • polluxware
    #19409
    fsx-re ez a base pack 0212 , az nem erre való? úgyértem hogy tartalmazza nyugat-mo vízrajzát, mg némi domborzatot? +egyedi autogen texek

    egyébként LHUD is szép terebéjes reptér, beton kifutóval, HANGÁRRAL;)
  • Hypo #19408
    :))) en is hetvegen mentem LHPP_LHDC utakat, tenyleg sokal szebb mint az elozo, FPS ben nem ereztem kulonbseget. Az a franya ATC kar hogy szar. Illetve mivel annyira szep a scenery, igy teljesen elkulonul a kornyezettol igaz nekem nincs semmi hungary scenerym a reptereken kivul.

    De ez mit sem von le abbol hogy remek munkat vegeztek a fiuk, remelem a landmarks projet is hamar elkeszul tv tornyostul, es egy kis ai forgalom se art tudom arra van egy pack meg nem probaltam.

    IFly-al jo volt gyakorolni a debreceni eljarasokat.

    Ja en FS) alatt neztem elnezest rossz forum csak a tema miatt:)
  • polluxware
    #19407
    na vééégre kiprószáltam végre valahára az LHPP-t.. frenetikusan sokat dob hangulatilag a kifutó melletti fűcsokor sorozat, a rettentően FPS barát hozzáállás (még a katana4x-el is), és a rádió frekire nyiló garázs ajtó (hangár:)

    végre az első 25órás olajcserét immáron fedett helyen végezhettem el.. (még egy olaj leeresztő teknő is oda volt készítve, meg egy kandli a fáradt olajnak)

    szóval egy ideig asszem LHSM-LHPP-LHDC utakat reppenek

    sirályos
  • Papirzacsi
    #19406
    Utóbbi.
  • Matth3w
    #19405
    Nem, viszont epp ma probaltam ki es felismerte az egyik usb kulcsom holott eddig ugy remlett hogy nincs eleg fesz a hub ban es azert kell kulso aramforras