33535
  • kunderg
    #19524
    sziasztok. Hogyan lehet elérnem azt hogy leszállásnál visszaszámláljon jelezve ezzel a közelítésnél a magasságot ,földetérés előtt??? az fs passanger meg az ismtennek nem akar menni :) jó éjt srácok!!!
  • [HUN]FaTaL
    #19523
    Rakd állóhelyre és gurulj a pályához. :)
  • Robi92
    #19522
    Sziasztok! Nem tudjátok véletlenül, hogyan lehet az alap 747-es VC-jét átrakni a Posky bármelyik 747-esébe? Én már láttam videóban, hogyan csinálják és nagyjából meg is csináltam csak nálam sehogy sem jelenik meg a pilótafülke, így tőletek egy érthető magyar leírást kérnék, hogyha lehetséges. Remélem valaki fog majd válaszolni.
  • Tompox
    #19521
    Vagy megpróbálkozom régebbi Tököl afcad-dal, hátha segít.
  • Tompox
    #19520
    Nem, újratelepítettem az FSX-et, de nem nagy gond, keresek más indító repteret, mert a scenery egyébként szép.
  • crodgok3
    #19519
    Ez a phenom x4 955 hogy teljesít? Most akarok gépet újítani, és ilyen procit néztem hozzá, az alaplappal viszont fel lehet húzni 4,8 GHz-ig lehet húzni...
  • Hypo #19518
    hm sajnos ez nem az a feature mint mas ujabb sceneryknel ahol eleve nem rak a palyara hanem az ucso STOP helyre a palya elott:))

    Esetleg regebbi fent maradt? mielott felraktad torolted a regit?
  • Tompox
    #19517
    Köszi, de az új Bp. (2.0) sceneryben bármelyikre teszem, nem áll tengelyen. Sőt pálya mellett áll. A régebbivel (1.50) nem volt ilyen probléma. Már máshol is olvastam erről, csak nem tom már hogy hol.
  • Hypo #19516
    Ifly FSX hez http://www.simulshop.com/product_info.php?products_id=915
  • Hypo #19515
    I7 tulajoknak
  • Hypo #19514
    :))) hatha olcson hozza jut akkor nyugodtan mehet az ACC annyira azert nem rossz:)
  • [HUN]FaTaL
    #19513
    Én csak a deluxet venném és letölteném hozzá az SP2-t , ami ingyenes. Az Acc árát meg elkölteném értelmes addonra :D (Az acc kiegészítőlemez a deluxehoz)
  • Hypo #19512
    ACC ban benne az sp2 FSX+ACC
  • hegege
    #19511
    Most szeretnék ismerkedni a programmal.Melyiket érdemes belőle megvenni?A deluxe editiont v az accelerationt?Olyan nincs amiben már sp2 benen van (deluxe-ba ha jól tudom sp1 van, acceleratorba nem tudom melyik)?
  • Hypo #19510
    arra gondolsz ha LHTL actual runwayre rakod? rakd vagy a 14 vagy 32 szelttől függően.
  • Tompox
    #19509
    Sziasztok!
    Tud valaki segíteni abban, hogy Bp V2-nél a Tököl rw-nél megfelelő helyre kerüljön a gép?
  • Hypo #19508
    Persze igaz amit irsz, és igen erőforras pocsekolo szar, de sajnos ez van, és evek ota mennek a forum postok, ez van ennyit tud kár ezen ennyit pörögni:) Akinek jo ugy az megy vele akinek nem az nem megy vele:)

    Itt a többség szamara szerintem I7 még nem opcio szoval toljuk amink van es megy ahogy tud ennyi.
    Mondjuk mindig kell kompromisszum. Ebben nagy segitseg az FS9
  • Stauff
    #19507
    Ahogy én eddig kivettem az FSX-nek csak a CPU órajele számít igazán. Nem igazán skálázódik a teljesítmény a CPU magok száma szerint... szinte mindegy, hogy 2 magos, 4 magos, 6 magos rendszerről van szó... csak a nyers erő számít órajelben mérve.

    Ez bizony pedig hatalmas pazarlás az erőforrásokkal, hiszen a "teljes élményt" biztosító vas már olyan, hogy ennél gyengébb konfig is elvisz bármilyen más mai játékot maximum beállításokkal fixen konstans 60fps sebességgel. Az FSX-et, addonokkal megpakolva még ez sem viszi úgy, hogy ne menjen 60fps alá a teljesítmény!

    Én néztem, hogy izzasztó helyzetben miként terheli meg a magokat. Egyetlen mag pörög 100%-on és egy másikat még meghajt kb 20%-on. A többit békén hagyja. A 4GB RAM-ot nem nagyon tudja megenni és az 1GB VGA memória is elég neki. A Full HD felbontást egy GTX460-as VGA simán kirajzolja, ezzel sincs gond. Viszont a proci ha csak 3.2 Ghz körül megy akkor az gáz...

    Az alant linkelt videónál azt az i7-es procit 5 GHz fölé kellett hajtani, hogy ilyen szépen meghajtsa az FSX-et. És ezt több más videó is igazol... szinte csak a 4.5 - 5 GHz körül kezd igazán stabil lenni a sok számítás miatt.

    Ha pedig valahol, akkor az FSX-ben jól ki lehetne használni a több magos rendszerekben rejlő párhuzamosítást. Lehet ez Intelen kicsit jobb, de nekem AMD-n nem használja ki a 4 magot. A Phenom II X4 955 Black Edition procim most alap órajelen fut, mert más játéknál nem kell több a teljes pompához. De egyszer már el tudtam vele menni 4.6 Ghz-ig (csak nem volt türelmem kitesztelni a megfelelő feszültségértéket mellé, amúgy stabil volt, de 12 óra teszt után bakizott). Na lehet a napokban nekiállok megint tuningolni és megnézem mennyit jelent ez az FSX-nek (a többi játéknak nem sokat számít a VSync miatt ami fixen 60fps-en tart mindent).
  • CptSAB
    #19506
    gőzöm sincs, volt e már róla szó, érdekes:

    GSX
  • zstomi
    #19505
    A Delta és az American airlines után a Hainan is elrepül...

    http://www.airportal.hu/spotter-forum/viewtopic.php?f=7&t=6667
  • znady
    #19504
    Nekem egy imac em van de natívan csak az fsx miatt win7 64bitem van,részt vehettem a betateszt ben.3 as procim van 3.6ghz 12 giga 1333mhz ddr3 ram van benne és egy radeon hd 5670 videokari,de ez csak 512 megabyte os.A flight ot az első nekifutásra a gép álltal beállított grafikai beállításokkal néztem meg,ez kb minden grafikai beállítás medium állása.
    szépen futott akadozás mentesen.mindent full ra rakva viszont eléggé döcögőssé vállt.éppen úgy mint az fsx.
    ja és a fák továbbra is okádékok...:)pga tour golf feeling...
  • crodgok3
    #19503
    "Addig is gyűjthető a pénz a számítógépek fejlesztéséhez. A Microsoft szerint a következő hardverrel már jól fut, alacsony grafikai beállításokkal:
    Processzor: Dual Core 2 GHz
    Videokártya: 256 MB saját memóriával, shader 3.0 (DX 9.0c támogatás) képességgel
    Merevlemez: 10 GB Hard Drive space
    Operációs rendszer: WinXP SP3
    Memória: 2 GB

    A teljes élményhez már egy jóval izmosabb „vas” szükségeltetik:
    Processzor: Intel® Core™ i7 960 @ 3.20GHz, vagy AMD® Phenom™ II X6 1100T 3.3 GHz vagy magasabb frekvenciával
    Videokártya: ATI Radeon™ HD 5870, NVIDIA® GeForce® GTX 560 vagy erősebb
    Merevlemez: 10 GB
    Operációs rendszer: Windows 7 64-bit
    Memória: 6 GB"
    Forrás.
  • Hypo #19502
    29 én jön ki
  • koreny20
    #19501
    Milyen szintű a flight gépigénye FSX-hez képest, aki használta már tapasztalt vmit, jobb erőforrás elosztást egyéb...?
  • koreny20
    #19500
    Ebből a szempontból nem túl szerencsés az fs, mert többi "játék" vagy akár a szimulátorok, viszonylag kisméretű pályán funkcionálnak, az fs meg ugye elég sok mindent kell hogy megjelenítsen.
  • crodgok3
    #19499
    Már vannak ilyen gépek, csak kicsiny országunkban elérhetetlen áron kaphatóak...
  • koreny20
    #19498
    Akkor még a jövő zenéje egy valóságos nem akadozó fs....
  • crodgok3
    #19497
    A válasz egyszerű:
    Tereptárgyak, talaj, domborzat, időjárás, repülők, földi- és vízíjárművek betöltése. Ez nem is lenne nagy dolog, de az FS végzi a légi-irányítást, az AI repülők vezetését és bár nem látod, de egy repülés során rengeteg számítást végez a processzor ahhoz, hogy minél valósághűbb legyen, plusz komolyabb addon gépeknél egy rakás egyéb funkció van, amik megint csak a procit terhelik.
  • koreny20
    #19496
    Durva hogy a flight simulatorok, minden milyen hardware-en futnak laggolnak, ezt nem tudom mért nem tudják megszüntetni, a microsoft flight is laggos.
  • crodgok3
    #19495
    Itt egy használatiutasítás hozzá.
  • kunderg
    #19494
    sziasztok!segítséget kérnék tőletek. Nekem az fs passanger az istennek sem akar működni. AZ ALT bill. lenyomásával fent megjelenik a meüben de onnantól tehetetlen vagyok, egyszerűen nem tudok rájönni, hogy hogyan kezdjem el működtetni! Valaki tudna segíteni, mert nem kicsit dobná fel a sim-et.
    Köszike
  • Nesu
    #19493
    Bocs ez mellé ment
    még egyszer


  • Nesu
    #19492
    i7 2600k 5,2 Ghz

  • almostatys
    #19491
    Helló!

    Biztos közre játszik az is,hogy az Airbust kicsit máshogy kell vezetni mint a Boeing-et,de ez az "egyszer sikerül,egyszer nem" dolog azért van,mert eleve egy fostalicska az összes Airbus,amit eddig a Flight Simulatorhoz kiadtak,főleg a Wilco féle Airbus gáz! Én pl az elmúlt napon repültem egy Miami-Zürich-Miami kört és Miamiban ugyan elkapta az ILST-t,de pálya előtt már a mezőn lerakta a gépet,visszafele Zürich-nél meg nem kapta el az ILS-t és a pálya helyett, bele akart repülni a gép a Terminalokba. Szóval ennyit erről. Úgy működik,amilyen kedve éppen van! Hagyd az Airbust,pláne a wilco féle airbust és vezess inkább Boeing-et,abból is a PMDG,Level-D és Ifly féle működik legjobban! Majd ha kiadnak egy normális Airbust,amit lehet normálisan vezetni is,akkor térj vissza rá! Remélem hamarosan valamelyik cég meg fogja csinálni FSX-hez valamelyik Airbus típust,amiben lesz frankó FMC is!
  • DonZorro
    #19490
    Sziasztok Srácok!

    Valaki tud abban segíteni, hogy az A380 vagy A320-nak pontosan hogyan működik az automata pilótája? Van valami leírás magyar nyelven hozzá? Ugyanis kapcsolgatom-kapcsolgatom és néha azt csinálja amit akarok, néha meg semmit sem. Össze vissza működik. Legalább is én nem értek hozzá azt hiszem. A B737-el tudok vele repülni de ezek nem olyanok.

    Köszi előre is!!!
  • exTrem
    #19489
    Az öreg Fodor Béci, pedig legendák keringtek körülötte is :( de már ő sem fog Malév gépen repülni :(
  • Clidey
    #19488



    A HA-LOP utolsó leszállása Shannonban.
    Hát nem irígylem a Bélabácsit meg a Petit... :(
  • LegendTommy
    #19487
    nice landing;)
    malév winglet, sajnos ezt nem értük meg
  • Hypo #19486
    FSUIPC TUTORIAL
  • almostatys
    #19485
    Helló!

    Múltkor írtad,hogy az FSUIPC regisztrált verziójában be lehet állítani,hogy repülési magasságon ne dobálja odébb drasztikusan a szélirány változás a gépet amivel repülök.Mit kell beállítani az FSUIPC-n ezzel kapcsolatban? Köszönöm előre is válaszod!