33535
  • Nyiri
    #19844
    A többszáz oldalas manual sem segít?
  • veghcs
    #19843
    Üdv

    Ismeri valaki az fs2crew ifly button control müködését mert én csak a preflight checklist-ig jutottam el vele onnan tol semit nem csinál!
  • Papirzacsi
    #19842
    Nem azt mondtam ,hogy nem azokkal a csúszkákkal lehet állítani a jelenséget, hanem azt, hogy ettől még nem válik vezethetetlenné egy gép se, szemben azzal amit írtál. És ez óriási különbség.
    Nem hiszem, hogy bármi bármit is átírt volna bármilyen cfg-ben. Ráadásul mindig, minden installnál, ahogy említetted (már ha jól emlékszem). Máshol van a hiba, de innen nem tudom megmondani, hogy hol.
  • iszuszf
    #19841
    A mértékegység rendszeren állíts, akkor működni fog.:)
  • veghcs
    #19840
    Üdv ért valaki az IFLY 737-es hez olyan problémám van vele hogy az MCP panelen a magasság kiválaszto
    gomb nem műkődik nem lehet sehova állitani már probáltam ujra telepiteni de az sem oldotta meg a problémát!
  • znady
    #19839
    nekem lenne egy logitech extreme 3d eladóm mondjuk 5000forintért.kell ?
  • wollnerd #19838
    De az már sehol nem kaptató!
    Maradok a Cyborg F.L.Y 5-nél.
    Az ugye kaphatóak a nagy áruházaknál? Pl. Media Markt
  • Hypo #19837
    akkor csak annyi hogy az fsx.fgt atirod fsx.old ra es hagyond hogy fsx legeneralja az uj cfg-t
  • Medwyn
    #19836
    Sajnos de, ráadásul csak és kizárólag a general reality csúszka felel érte, az összes többi nem okoz ilyen állapotváltozást. Létezik olyan, hogy valami cfg file-ba belecsapott a ménkő valamilyen működés közben? Ha így lenne, csak vissza kéne hackelni rendesre...
    Amúgy köszönöm az infókat mindenkinek!
  • fs9pilot
    #19835
    Natúr Cyborg EVO?
  • Hypo #19834
    WINDS TAB
  • wollnerd #19833
    Sziasztok!
    Egy joytstick beszedésén gondolkodtam, és eddig a Saitek Cyborg F.L.Y. 5-öt találtam a legjobbnak.
    Ez található a (Pólus Centeri) Media Markt-ban?
    Az ára viszont kicsit borsos. (14 000-17 000 Ft)
    Tudtok esetleg ehhez(!) hasonlót olcsóbban?
    THX!
  • almostatys
    #19832
    Igen,ezt már valaki írta itt,sőt kaptam is egy Tutorial-t róla,de sajna nem tudok annyira angolul,hogy perfect lefordítsam. Meg tudná esetleg valaki mondani,hogy konkrétan hol lehet beállítani FSUIPC-ben azt,hogy a szélirányváltozás ne lökje meg drasztikusan a gépet a levegőben?
  • Hypo #19831
    ez igaz köszi ezt lefelejtettem:)
  • Papirzacsi
    #19830
    Azért ezeknek a csúszkáknak a nem megfelelő beállításától még válnak a gépek olyan vezethetetlenné, hogy ne lehessen miatta felszállni, mint ahogy leírtad.
  • Hypo #19829
    érdemes, Real Air gepeknel mind kulon kiemelik a realism settingset, Bird Dognal is, carenado gepnel is van ha jol emlekszem, illetve aerosoft altal kiadott ga gepeknel is azok kulonosen haklisak a crash detectionre
  • Medwyn
    #19828
    Köszi Hypo, valami ilyesmit gyanítottam, mert van némi eltérés a sok aberráció közt: default gépeknél van a legkevesebb probléma, az add-onoknál meg hol jobbra, hol balra, hol ennyire, hol annyira... Átnézem a doksikat jobban, hátha írnak ilyet (általában ott hagyom abba, amikor megvannak a repülő adatai és statisztikái :D)
  • Hypo #19827
    csak egy apro megjegyzes attol mert mindent maxra allitasz a realism nel az nem jelenti azt hogy akkor elethu amikor fullon van SŐT. nem egy addon repcsi aminek azert jol megirtak az FDE-jet kulon keri a manulban hogy mit hova allits, vagy kapcsold e ki a crash detectiont.

    Szoval figyelni kell melyik gepnel mi hogy van beallitva a csuszkakon. Default gépek már tészte azoknak a rep tulajdonsagai olyan messze vsnnak a valosagtol hogy ott tok mindegy viszont full ra rakva okozhatnak meglepeteseket. de nekem nem egy GA repcsim van aminek mind mast es mast kell ott beallitani hogy azt az elmenyt kapjam amit a keszitok szerettek volna.

    Autorudder eleve felejtos, itt pl egy beallitas egy gephez, mondjuk a REALAIR fele gepeknel ez mar gondot okoz ott tok mast kell beallitani.



    Szoval a csuszka full jobbra csak ugy mint a grafikai beallitasoknal nem a legjobb eredmenyt hozza meg ha az elnne a logikus is.
  • cifcuk
    #19826
    Az uj X-plane, milyen lehet? Eddig csak azt derítettem ki, hogy igencsak drága.
  • Medwyn
    #19825
    ...amúgy ezt az eszetlen széllökést az fsuipc állítólag megoldja... a teljes verziós, nem a free.
  • Medwyn
    #19824
    Ja, welcome to the club :S
    Az az érdekes, hogy ezen a hibán kívül kétszer ugyanazt sosem produkálta reinstallok után (úgy értem, mindig volt vele valami érthetetlen dolog - textúrabetöltési gondok, aztán az "átláthatatlan ablak"-effekt, ésatöbbi), szóval eddig életemben nem sikerült egy stabilan és hiba nélkül működő FSX-et felraknom az elmúlt hátom év alatt. Ez valóban elég gagyi, de kompromisszumokra még hajlandó is vagyok, kivéve, ha az elfogadhatatlan. Mint ebben az esetben, és minden eddigi esetben ezzel a kanyarodós baromsággal.
    Nem értem a Mikrofost, egy rakás add-on csak azért született meg, hogy kijavítson olyan hibákat, amiket nagy műgonddal beleraktak. Vagyis ez lehetséges sok esetben - de akkor miért nem jöttek ezek ki valamilyen terméktámogatási alapon, mint a patch-ek? Tudom, egy ilyen szimet összeütni nem két perc és nem "for dummies" szint, de a kíséret kicsit le tudja hangolni az embert...
  • almostatys
    #19823
    Ja és azt kihagtyam,hogy az FSX rengetegszer kifagy,mert kaki! Nálam most is így tett 6 órás repülés után! Nagyon komolyan gondolkozom rajta,hogy letakarítom a gépemről és nem fogok többet repülgetni,mert már nagyon a bögyömben van ez a szutyadék!
  • almostatys
    #19822
    Erre csak egy szó van! Szar az FSX!!! Nekem is csinálja ugyanezt a problémát,bár nem ennyire durván,de leszállás után én sem tudok egyenesen taxizni,mert amint elengedem a Joy-t,a gépek elkezdenek vagy jobbra vagy balra menni. A másik problémám nekem az,hogy repülés közben a szélirány változások olyan szinten meglökik a gépet,hogy azok sokszor hírtelen letérnek az útvonalról és van,hogy az auto pilot is kikapcsol a nagy lökéstől. Na és ez miért van?
    Szerintem a Microsoft-nak inkább ezeket a hibákat kellett volna kiküszöbölni az FSX-ben és nem a Microsoft Flight-al foglalkozni!
  • Medwyn
    #19821
    ...aztán itt van megint ez a dolog. Egyszer már talán kérdeztem, tud-e valaki valamit mondani hozzá, de most újabb adatok vannak.
    A gépek felszállásnál és leszállás utáni gurulásnál is erősen elhúznak jobbra/balra (mikor merre). Nem rudder probléma, ezt pedálozással, autorudderrel se lehet kivédeni - a gépek szinte piruettet csinálnak... örülök, ha nem borulnak föl, de az, hogy behajtok a hangárok közé felszállni, az gyanús nekem.
    Ami érdekes: fair weather-nél (de csak annál) ez nem történik meg.
    Amit kiderítettem ma: a general reality csúszka, úgy látszik, közvetlenül hat a dologra. MInden realityt maxra állítok mindig, és a friss install után egy-két hétig nincs is gond. Aztán elkezdődik. (már igencsak unom a reinstallokat... :S)
    Szóval ha a reality general (a legfelső) csúszkát teljesen balra húzom (vagyis koppan az easy végen), akkor megintcsak rendesen megy minden gép. Amint egy picit is jobbra húzom a csúszkát, a gép leszalad a kifutóról minden evilági erőfeszítésem ellenére. Mondjuk, minél kevésbé mozdul a csúszka el balról, annál később szaladok le a kifutóról, de nem ez a lényeg talán: inkább az, mi a fene ez az egész...
    Bugos lenne a reality csúszka? (A többi slider nem hat egyáltalán a jelenségre...)
    Hallott már ilyet valaki? MI a túró ez? Kezd idegesíteni, mivel évek óta visszajár akár Vistán, akár 7-en, akár 32, akár 64 biten...
    Ha valaki tud segíteni ezt kiküszöbölni, please szóljon, megköszönöm előre is.
    Nem szívesen butítom le az FSX-et a Flight szintjére, ha nem muszáj...
  • Medwyn
    #19820
    Igen, Csige, kábé egy éve szántom az FSE egét :)
    Nagyon jól eltalált kliens, de sokan megrettennek, amikor kiderül, hogy a környezet a GA-ra épül, nem a bazinagy jetekre...
    Grat az első százezredhez! Keress meg az FSE-ben, és beszélgetünk!
  • almostatys
    #19819
    Ja és A330 és A340 gépekhez szeretném ezeket a festéseket.
  • almostatys
    #19818
    Sziasztok!

    Wilco airbus-hoz honnan lehetne letölteni normális freeware Air Berlin,Swiss,Lufthansa,Cathay Pacific festéseket? Tudom,van az Avsim és a Flightsim oldalakon is,de azok elég bénák. Legjobb lenne ha én festenék magamnak,de nem tudom hogyan működik a Paintkit és a Photoshop-ot sem igazán tudom kezelni. :-(
  • cifcuk
    #19817
    Sziasztok,

    Játszik itt valaki FSEconomyval?

    Eddig összerepkedtem kb 100ezer dolcsit, most azon gondolkozom, hogy vegyek-e valami kis Cessnát. Viszont arra gondoltam, hogy ha mások is használják, akkor közösen többre lehetne vinni.

    más:
    Ha valakinek esetleg van megunt addon repcsije és olcsóbban eladná a jelenlegi áránál, szívesen megvenném. Elsősorban, FSEconomy-ban is használhatók érdekelnek, pl Carenado termékek.
  • Hypo #19816
    :)) ja szepek a shotok kar hogy megint raraktak egy rakas sharpnesr. Azert en maradok az ORBX es Tongass nal egyenlore gepek is jobbak van ai is....
  • Clidey
    #19815
    Májsztró, mehetsz kedvenc helyedre Alaszkába a MS Flight-al!
    Naaaa, reinstall gyorsan!!!! :DDDDDDD
  • Lacuska77
    #19814
    Bloom effekt felejtős. Ami a látótávolságot illeti..hmm.. én ASE időjárás generátort használok és azt vettem észre, hogy nem mindig lehetséges ellátni a horizont végéig mint ha az FS időjárásában a clear sky-t választva de ez szerintem rendben is van. Én nem látok nagy különbséget a két kép között inkább csak azt vettem észre, hogy az autogen megjelenités több az alsó képen valamivel távolabb.( bár 60 láb eltérés van a két kép között) :) De szvsz megfelelő a felső kép is!
  • Blackdog
    #19813
    Akkor kéne maradnom DX9-nél. Nálam DX10 alatt a bloom effektet meg sem érezni DX10 alatt, viszont DX9 alatt megfelezi az fps-t; 24-ből, 12 lett. Gondolom ennek orvoslása, hogy kikapcsolom a bloomot.
    Másik viszont a képeken látható. Fent DX9, lent DX10. Látható, hogy a látótávolság 9 alatt erősen alacsonyabb. Ez természetes, ill. hogyan lehet DX9 alatt is a "megnövelt" látástávolságot előhozni?

  • Lacuska77
    #19812
    A DX10 felejtős! A gyártott add-onok nagy százaléka nem támogatja, az FSX meg nem kezeli rendesen. De javitsatok ki ha rosszul mondanám.
  • Solt
    #19811
    Ellentmondás, amit csak te vélsz látni... ;)
  • polluxware
    #19810
    csak feltünt az ellentmondás.. há istenem.....
  • Solt
    #19809
    Fix, hogy flúgos vagy... :D
  • polluxware
    #19808
  • polluxware
    #19807
    amúgy cuppázlak
  • polluxware
    #19806


    mikor hogy..
  • Solt
    #19805