33535
  • carlosfly
    #20254
    Logikus :) A többit neked kell hozzáadnod.
  • Tessitore22
    #20253
    Köszi a segítséget de (valószínű béna vok) csak [Graphics] / TEXTURE_MAX_LOAD - ot találtam.
    Gépem parméterei: vidkari: NVIDIA GeForce 525M ,oprendszer: Win 7 64bit, proci: Intel Core i7-2630QM, 8GB RAM
  • crodgok3
    #20252
    A hibákat mindig egy addon generálja, de ez nem mindenkinél egyforma. Nálam például az fsscenery kavart be, másnál meg teljesen hibátlanul működik. A megoldás, pedig az, hogy le kell törölni azokat a kiegészítőket, amik a problémát okozzák.
  • almostatys
    #20251
    Hát csak repülőteret raktam fel mint utolsó addon. Viszont a lapos háztetők tetején látszó házoldalak már vagy 3 hónapja vannak.Ez mitől lehet? Nem fordult még elő ilyen senkinél?
  • L Viper #20250
    Mármint ezért kéne a registry is. Az EASEUS Partition Mastert ismerem egyébként, jó progi.
    A rendszert egyébként Ghostolni szoktam.
  • L Viper #20249
    A régi rendszerem tele volt szeméttel, az új vinyóra egy friss rendszer ment, meg a többi progi, amit használok.
    A rendszer a C-n van, az FSX meg a D-n.
  • eyecandy
    #20248
    EASEUS Partition Master 9.1.0 Home Edition

    Ingyen van.Az FS partíciót kompletten átmásolja.
  • crodgok3
    #20247
    Az utoljára felrakott add on generálja ezt a hibát.
  • L Viper #20246
    Van valakinek tapasztalata azzal kapcsolatban, hogy meg lehet -e oldani FSX újratelepítés nélkül azt, ha felrakok egy új rendszert?
    Nálam annyi jött hozzá pluszban, hogy egy gyorsabb vinyóra akarom még a jelenlegi feltelepített FSX-em átpakolni, aminek a struktúrái ugyanúgy vannak kialakítva, mint a régié volt. (D:\Games;\FSX lenne az újon is.)

    Ezt a progit találtam hirtelen, de még nem próbáltam.
    Remélem nem barmolja szét úgy, hogy majd le sem tudom pucolni, ha esetleg mégis újra kell raknom.
  • almostatys
    #20245
    Sziasztok!

    A legújabb hülyesége nálam az FSX-nek az,hogy amikor valamelyik gépnél nézetet váltok,akkor a textúrák(házak,fák,autók..stb a levegőbe ugranak. De van olyan is,hogy pl taxizás közben ha nézetet váltok,akkor a gépem ugrik a levegőbe,földtől kb 300 lábra és neki áll magától repülni,egyszer csak földhöz vágódik.
    Na szerintetek ezt most miért csinálja az FSX? Mindegyik repülőnél fent áll ez a jelenség.

    A másik probléma pedig az,hogy rengeteg háznak a tetején, látszik a ház oldala.Ez kicsit hülyén hangzik,de így van. :-) Tehát ha van egy lapos tetős ház,akkor annak a tetején ott van egy nem lapos tetős ház oldala. Na és ez vajon miért van?
  • nibron
    #20244
    A problémád elég szerteágazó, de röviden megfogalmazva kb. csak annyi, hogy a videókártyádat megeszi az alkalmazás. És itt elsősorban a memóriára kell gondolni. Pl. hogy elfogy, ill. túlcímzi az FSX. Na most ezeket a problémákat általában elég jól lehet orvosolni. Szerintem a legfontosabb, hogy az fsx.cfg-ben néhány beállítást be kell írni, vagy meg kell változtatni. A másik, hogy a géped pár paraméterére szükség lenne: milyen típusú videókarit használsz (ATI v. nVidia), az oprendszer típusa, processzor típusa, memória kapacitás. A harmadik, az hogy az alkalmazás konfigurációját a lehető legoptimálisabban kell beállítani a gépedhez, mert pl. pont a Microsoft-os grafikus motoroknál tipikus az a jelenet, hogy ha nem tud egy adott idő alatt betölteni egy textúrát, akkor az nem is lesz betöltve. Erről is rengeteg hozzászólást találsz mindenütt. HDD defrag is sokat segít.
    Az fsx.cfg-hez rengeteg hozzászólást találsz itt is, de máshol is. Amit biztosan be kell állítanod az a HIGHMEMFIX=1, ez a paraméter felel a videómemória túlcímzés megakadályozásáért. Ez valamelyik SP-ben jelent meg, de nem kapcsolták be, tehát neked kell.
    A következőkre érdemes még rákeresned:
    [Graphics] szekció
    TEXTURE_MAX_LOAD=4096
    ALLOW_SHADER_30=1
    ForceFullScreenVSync=0
    ForceWindowedVSync=0
    STALE_BUFFER_THRESHOLD=1024
    HIGHMEMFIX=1
    [Display]
    TextureMaxLoad=30
    [Terrain]
    SWAP_WAIT_TIMEOUT=10
  • Tessitore22
    #20243
    Mostanában minden repülésem alkalmával a következő problémával szeembesülök: elkezdek repülni látszólag minden rendben megy egyszer csak kilép a játékból (leteszi tálcára) nehézségek árán sikerül visszalépnem a sim-be de ekkor az egész képernyő fekete és csak az esc<end flight-ra reagál. A másik problémám (ami valószínüleg összefüggésben van a másikkal) h a külső nézetekből a gép nagyrésze (csak az ablakok wingletek stb. igen) "láthatatlan". Ha valaki tudja megoldást , volt már hasonló problémája segítsen legyenszives. Köszi
  • Nesu
    #20242
    Nem is írtam ,hogy ,ha időm és lehetőségem engedi akkor nem kezdek bele .
    Gondolom egy freeware -be beleférne .
  • Matth3w
    #20241
    A kutya fajat nem jo a link nah mind egy a lenyeg, hogy 1.0 a 737 ;) ma jelent meg
  • Matth3w
    #20240

    Captain sim 737-100,200
  • Solt
    #20239
  • eyecandy
    #20238
    Jó de ha hangosabb vagy az soha nem visz közelebb, mi pedig itt együtt élünk, ezt kéne megtanulni mindenkinek.
    Nesu, neked is
  • znady
    #20237
    na akor a veszekedést félreállítván felajánlanám a logitech extreme 3d joy omat HÁROMEZER!!! forintért.teljesen hibátlan,budapesten átvehető
  • Hont
    #20236
    Már ne is haragudj, de nem érzem magam még a Te kedvedért se szellemi fogyatékosnak...!
    Hogy jön Ö ahhoz, hogy itt bár kit is agyi kapacitás szerint osztályoz???
    Azért álljon már meg a menet egy pillanatra?
    Itt senki nem bántotta!
    Mondott valamit, amire volt véleménye a társaságnak!
    Ez Neki nem tetszett erre jött ez a szöveg, ami már kicsit túl megy minden irónián...
  • eyecandy
    #20235
    Szerintem meg ne. Egyáltalán nem volt bunkó vagy lekezelő a hangnem, más a véleménye, ezért nem hiszem, hogy így kéne szólni valakihez.
    Nesu szerintem maradj és fórumozzunk a repülésről, és próbáljuk meg elfogadni és tisztelni a másikat,.
  • Hont
    #20234
    Te! Repülj már el valahova a nacionalista űber hazafi szövegeddel! Itt nem vevő rá senki...
    Ennyire prej csávó vagy, akkor állj neki és csináld meg magad azt a kárpátmedencét!
    Ja, hogy ennyire azért nem...?
  • Nesu
    #20233
    talán ,mert nem jó felhőzetet állítasz be .
  • Nesu
    #20232
    Látom ezt azért még gyakorolnotok kell ,mert te képes vagy csak azt a pici országrészt leszimulálni amit most is elárulnál .viszont én szeretnék a Kárpátok külső pereméig élvezni .ennyi amit írtam .
    Egy a gond hogy le kell alacsonyodni minden alkalommal a ti szellemi szintetekre egy ,ily kicsinység-apróság érdekében .
    Én mindig abban a tudatban élek ,hogy akik repülnek azoknak a szellemi teljesítő szintje eléri a létminimumot ,s e helyett ,szellemi roncsokat találok .
    Inkább tanulj ,képezd magad és ne héberkedj mert nem áll jól neked .

    Szóval nem fér bele ,a Kárpát -medence virtuálisan ?

    Most lehet csinálni amit akarsz .

    Üdv .
  • kis kindertojás
    #20231
    én ezt igaziból nyomom gyerekek!
    ha valakit érdekel komolyan akkor itt egy link:http://www.origomodell.hu/
    innen lehet vásárolni igazi modelleket én most egy jak 55-öst egy easy star-t és egy beta 1400-ast hajtok...
  • Robi546
    #20230
    Evvel nekem is bajom van,ugyan ez van az enyémmel is, miért ilyen szép neki ? Előre is köszi a választ.
  • zstomi
    #20229
    http://www.airportal.hu/spotter-forum/viewtopic.php?f=10&t=7411

    Wizzair training...
  • almostatys
    #20228
    Ezzel a verzióval az FSX sajnos nem indul el.Nem lehet írásvédetté tenni,pedig tényleg jó dolog lenne ha lehetne. :-(
  • almostatys
    #20227
    Nekem miért nem ilyen szép a felhőzetem,mint ezen a videón? Eddig REX-et használtam,de most átálltam az Active Sky 2012-re és azzal sem ilyen.Nálam nincsenek ilyen szép egybefüggő élethű felhőim,hanem a földről nézve csak darabos pamacsaim vannak. :-(
  • [HUN]FaTaL
    #20226
    Igen, az FSXről. Ezért is nem értem miért keverted ide a témát.
  • Nesu
    #20223
    Te pedig azt felejtetted el ,hogy az FSX -ről beszélünk .Az írottakkal tisztában vagyok .
    Üdv
  • Clidey
    #20222
    Ha már RAM...nincs valakinek elfekvőben a múzeumában egy 1GB-os DDR-DIMM PC-400 memóriamodul? Értelmes áron átvenném.
  • Hypo #20221
    a 8 nem ertelmetlen mert a 4 hez kepest van kulonbseg de a felett mar eleg kerdeses hogy erzel e valami kulonbseget
  • Hont
    #20220
  • polluxware
    #20219
    te ki vagy? ;)
  • Hont
    #20218
    Nem értettelek félre! Max egy kicsit elbeszéltem a téma mellett, de én is erre gondoltam és így is látom! Tök igazad van!
    De hogy frissen csatlakozott Barátunk Tessitore22 kedvében járnék így én is csatlakozok Ombika gondolatmenetéhez....
    Én is terveztem további 8Gb megtoldani a rendszert, de akkor ez mondhatni értelmetlen?!
    Ombika!
    Ha megtalálod told át PÜ-be a linket! Köszi!
  • Hypo #20217
    avsim forum / hardware topic alatt van
  • Ombika
    #20216
    Tudnal esetleg linked adni majd,ha beleutkozol...
  • Hypo #20215
    6 vs 8 at igen viszont 8 vs 16 rol van par teszt avsim foruman, nincs kulonbseg
  • Ombika
    #20214
    Jol OFF-oltok vazze...

    ON: Vki tesztelte mar 8Gb vs 16Gb momoria kozti kulonbseget , hogy FSX alatt erezheto e a kulonbseg?
  • Hypo #20176
    én dehogy jó az szép az ahogy van