33535
  • Hypo #20294
    Nem volt teljesen világos mit is akartál irni de gratula a sok konfighoz:)) Lehet irjak a neten mashol is én tapasztalatbol mondom, lehet itt uj fsx.cfg tweakekel mahinalni sőt elég sok okozhat mondom OKOZHAT javulást de nagyon rendszer függő, csak ha a bufferpools beirast nezed, ugyan olyan vga ugyan annyi ram es proci mellett van akinel javulast hoz van akinel kifagyast és még lehetne sorolni, viszont láttam már olyat is hogy sim fsx.cfg buheralas nelkul es meg is szepen ment. Én mindig azt mondom proba proba es megint proba, és néha nem árt törölni fsx.cfgt hadd generaljon le egy szep tisztat:)

    Szoval én örülök hogy segitesz, csak annyit mondtam ne vedd ezeket tizparancsolatnak, ha nalad jol megy akkor örülünk, ha esetleg masnal is pláne, de nem árt módjával szép lépésekben menni. Anno rengetgen copyztak be masok cfg-jet aztan sirtak hogy hat akad meg lassu...stb

    De ha valakinek van egy kis sutnivaloja ezek az informaciok mind elerhetoek millio helyen csak hat lustak na nem mindenki de azert eloszeretettel kerdezik mintsem utana jarnanak. Általánosagban mondom, de nem csak ennel mas gameknel vagy gondoknal is ez van, ma mar inkabb siras van mint magatol keresés...de ez már egy generácios probléma nincs köze szorossan az FSX hez, Na sok jó leszállást
  • nibron
    #20293
    Kifelejtettem egy elég fontos dolgot. Az FSX-nek szüksége van az UIAutomationCore.dll-re, viszont még nem tud róla. Ez megtalálható a gépeden a Windows\System32 mappában. Legegyszerűbb, ha átmásolod az FSX mappájába ahol az fsx.exe is van. Ha minden ok 751,104 byte a mérete.
  • perko
    #20292
    Na itt van a kis lopakodó.

    Azt csináltam, hogy reinstalláltam az ominózus woaasav2.zip fájlt és újraindítás után megszünt a probléma.
    Két tippem van a hibára. Vagy betöltési hiba volt, vagy a reinstall segített. Mindenestre most jó.
    A másik két kérdésre ( #20284 ), ha tud valaki segíteni, várnék még választ.
  • nibron
    #20291
    Ki lehet javítani, de én már nem foglalkozok a fekete és szürke gépekkel, mert ezeket a texttúra ill. modell hibákat évek óta nem javítják ki, vagy annyira lassan, hogy nem veszem észre. Engem sokkal jobban zavar, ha maga a gép sem látszik, csak a fényei és az árnyéka. Elég idegesítő egy ilyenbe belerongyolni.
    Szóval a probléma az, hogy a modell, az air és a texture konzisztenciája megborul. A legtöbbször az FS9-ből átvett repcsiknél találkozunk ezzel a hibával. Ekkor az air ill. a modell fájl inkompatibilis az FSX-el. Textúra hiba akkor fordul elő, amikor nem a modellhez adott képet festik át, hanem bemásolják egy másik modellből.
    A saját módszerem, hogy a rossz modellt kiiktatom, és helyette csinálok egy újat. Erről jut az eszembe, hogy még az is lehet, hogy a gép már replikálva van ugyan azzal az azonosítóval.
  • Leo747
    #20290
    Elsőre két dolog jut eszembe a textura nélküli gépedről. Vagy a textura file neve tér el attól, amit a modell vár, vagy nem olyan "bmp"-s típusú file-ban van véletlenül elmentve, amire szükség lenne. Mindkét esetben először megnéznék egy másik ugyanilyen WOAI-s gépnek, a hasonló file-ját (tehát egy másik légitársaságét), hogy pontosan egyezik-e a név. Ha igen, akkor akkor megnézném a működő file pontos típusát, pl. az "imagetool"-lal (mert bmp-s file-kat is több variációban, többfajta tömörítési eljárással lehet elmenteni). Ha eltér a két file típusa, akkor csak a már meglévő DXTBmp programmal simán a jó variációba kell elmenteni a file-t és akkor működnie kell.
    Ha mégsem, akkor egyenlőre nincs több ötletem.
  • nibron
    #20289
    Nos, a konkrét kérdésre, a konkrét válasz az, hogy ugyanúgy mint az összes többi típusú fájlt. A copy parancs valamelyik formájával. Teheted Far managerrel, Total comi-val, Intézővel, de akár DOS parancssal is. Viszont, ha ténylegesen nem ez a problémád, nem ártana bővebben kifejteni, pl. mit akarsz a hova, nameg a kinek-minek.
  • nibron
    #20288
    Lenne pár kérdésem:
    1. Próbáltad már újra telepíteni? De úgy, hogy az uninstall után ellenőrzöd, hogy nem hagyott bent semmit. Ha igen, kézzel kitörölgeted.
    2. Ott vagy az LHBP-n, és nem látod az épületeket. Egyet sem? Egyéb objektumokat? Egyáltalán mit látsz?
    3. Még mindig ott vagy. A "Goto Airport" menüpont-al átpozícionálod a géped legalább 200nm-el egy másik reptérre. Lehetőleg egy fizetős addon területére. Betöltés után, korrekt amit látsz?
  • nibron
    #20287
    Még igazad is lehetne, mert az ilyen kijelentésektől viszhangzik a net. De ha belemerülsz, akkor rájössz, hogy ez nem teljesen igaz. Mert amire a kedves kliens azt írja, hogy szószerint ugyanazt megcsinálta, átmásolta, stb..., arról ált. kiderül, hogy mégsem. És amikor én megcsinálom, akkor érdekes módon működik. Általában. Szerintem, már lazán túl vagyok a 100. konfigon (nem számolom). Úgyhogy valószínű, hogy ennek a rutinnak köszönhetően kértem el a gépének lényegesebb paramétereit, ami kellett a probléma megoldásához. Ráadásul, egy majdnem ugyanilyet hangolok éppen. De szerintem inkább az érintettnek kellene nyilatkoznia erről. Örülünk Vincent?
  • perko
    #20286
    Közben megtaláltam a DXTBmp-t amivel megtudtam nézni az hibásnak gondolt fájlt és ez van benne:

    Innentől megáll a tudományom. :(
    Hátha tudja valaki a megoldást.
  • Frenklin737
    #20285
    Hogy Kell Texturát Bemásolni?
    Ezt Az 1 nem tudom
  • perko
    #20284
    Egy két WOAI problémám lenne. (három)
    Ezzel a csúnyasággal találkoztam a minap a KPDX-en. (Portland Intl.)

    A gép a Traffic Board szerint egy Alaska Airlines 737-890-es.
    Körbenéztem a környéken de hibás textúrájú Alaska Airlines gépet semmilyen más tipusban nem találtam csak ezt.
    Megkererestem a \Microsoft Flight Simulator X\SimObjects\Airplanes\WOAI\WoA_AIA_B738_W\ könyvtárban az Alaska Airlines 737-890 tipusokat, de nem tudom megnézni a bmp fájlokat, így nem derült ki melyik a hibás.
    A hozzáértők szerint ki lehet-e javítani a hibát? Ha így marad sem nagy probléma, csak kísérleteztem, hogy megjavítsam a dolgot, de nem sikerült.
    Ha már WOAI, akkor még kérdezném, hogy ha egy légitársaságot frissítek mert új period jelent meg, akkor először a krábbit törölni kell, vagy rá lehet telepíteni az újat.
    Kicsit hosszú lesz de szeretném megkérdezni azt is, ha netán le akarom szedni a WOAI-t és más AI traffic-ot telepíteni, a WOAI gépeket egyenként kell leszedni a WOAI Installer-el, ahogy feltelepítettem, vagy elég, ha a WOAI könyvtárat kitörlöm?
    Nah ennyi, egyenlőre. :)
  • buszvezeto1
    #20283
    Szia!
    Igen ez a problémám...
    Rendszergazda módba indítom...
  • Hont
    #20282
    Szia!
    Ennek fussunk neki még egyszer...
    Indítod az FS-t és nem jelennek meg LHBP épületei?
    Rendszergazda módban indítod?
  • buszvezeto1
    #20281
    Sziasztok!
    Mi lehet a probléma, ha fent vagy a gépen a Mega Airport Budapest, de mikor bekapcsolom akkor eltűnik az összes épület a reptéren.!?
    FSX-et használok.Az épületek pedig max.-on vannak.

    Előre is köszi!
  • Hypo #20280
    kinek gépe és szája ize szerint ez a szép fsx ben ami nalad jo masnal szar és forditva:)
  • nibron
    #20279
    Az nVidiaInspector-al ugyanazt lehet beállítani, mint a vezérlőpulton az nVidia kezelőpultal, csak sokkal precízebben. Elindítod. A képernyő jobb oldalán középen van egy kis gomb (rajta csavarhúzó villáskulcs). Na azt megnyomod, mire feljön egy paraméterablak. Bal felső sarokban lenyitod a profiles combo-t. Kiválasztod az "MS Flight Simulator X" sort. Erre betöltődnek az FSX nVidia beállításai. Egy párat át kell állítani:
    Antialising - Behavior Flags --- None
    ...Gamma corr. --- Off
    ...Mode --- Override and...
    ...Setting --- 8xS... (lehet 16xS is, ha nem lassú)
    Anisotropic filtering mode --- User defined/Off
    ...filtering setting --- 2x vagy 4x (lehet, hogy a kisebb kell, mert a 4-szeres nagyon visszafogja az fps-t)
    ...negative LOD bias --- Clamp
    ...filtering quality --- amire szimpatikus (nekem performance az fps miatt)
    ...trilinear optimization --- nekem az fps miatt Off, de bekapcsolhatod
    Frame Rate Limiter --- 30fps (itt állítjuk be, az fsx-ben unlimited)
    Multi display/mixed acc. --- Single display performance mode
    Power management mode --- Prefer maximum...
    Vertical Sync --- Off

    Jobb felső sarokban "Apply changes" gombot megnyomod, és bezárhatod az alkalmazást.

    Viszont az előző írásom óta az FSX.cfg-ben néhány beállítás megváltozott:
    AffinityMask=254 // a core0-t letiltjuk, ugyanis ha engedélyezzük, akkor erre rakja a MainThread-et, és az nekünk nem igazán jó, mivel majdnem az összes process ezen csücsül. Szerintem jobban járunk ha csak három magot használunk, és a Main a core1-ben fut. Na most azért három, mert a BIOS-ban a hyperthread-inget le kell tiltani. Azért mert a virtuális magokhoz nem lehet fizikai memóriát rendelni, és ez újabb bajok (lagg ill. loaderror) forrása.
    RejectThreshold=98304 // 96k én úgy érzem ezzel a legjobb
    UsePools=1 // bekapcsoltam, mert egy csomó microlagg-ot ki tudtam szedni (főleg az LHBP 2.0-ból)
    PoolSize=100000000 // (~100MB) nekem 1GB vram-om van, 512MB-hoz szerintem elég 30-40MB
    TEXTURE_BANDWIDTH_MULT=39 // számolt érték a 30fps-hez [Display]-ban
    MAX_TEXTURE_DATA=1604 // számolt érték a 30fps-hez [Display]-ban
    TextureMaxLoad=60 // 30-at ajánlanak, de nekem az LHBP 2.0-hoz jobban bejött.
    FIBER_FRAME_TIME_FRACTION=0.20 // i7-nél elég jó érték

    [Weather]
    CLOUD_DRAW_DISTANCE=5 // ez legyen a max. érték (nekem elég sokat dobott az fps-en)
    CLOUD_COVERAGE_DENSITY=7 // ez legyen a max. érték (nekem elég sokat dobott az fps-en)
    [SCENERY]
    SmallPartRejectRadius=3 // ennél kevesebb pixelméretű objektumokat nem rajzol ki

    Úgy vettem észre, hogy hangolni leginkább az LHBP 2.0 scenery-n lehet, ha az elfogadható, akkor a többi is jó.
  • Frenklin737
    #20278
    Sziasztok Lenne 1 Problémám nem tudok texturát be másolni Tudna Valaki Segíteni!
  • Tessitore22
    #20277
    Köszönöm szépen a segítséget rengeteget segített (amennyire ki tudtam próbálni) minden rendben működik, egyetlen akadás nélkül fut a játék(jobb mint új korában) , a problémák is megszüntek. Már csak egy kérdés nVidiaInspector utility-vel mit kell pontosan csinálni?
  • napstR
    #20276
    sziasztok!
    az mitől lehet, hogy az autogenek akkor jelennek csak meg, amikor közeledek feléjük :S

    videó

    köszi!
  • bondi
    #20275
    Double derated takeoff. TopCat , PMDG NGX .... Sztem.
  • Hypo #20274
    kellemes, és végre normalis zene választás ami illik hozza.a cockpit es view nezet kiirast meg el lehetne tuntetni hogy meg tokeletesebb legyen
  • Medwyn
    #20273
    Amíg a köv. mázolmány megérkezik, egy PIREP Új-Zélandról (pár nap még van az ORBX sale-ből, ha valaki elmulasztotta volna :))

    Az első videóm...
  • zstomi
    #20272
    Sziasztok!
    Használ valaki MSN N460 GTX 1GB kártyát? Vélemény?
    Köszi.
  • napstR
    #20271
    sziasztok!
    EBBEN esetleg tud valaki segíteni? :) köszi szépen!
  • Hypo #20270
  • polluxware
    #20269
    igaz! megkövetem magam..

    163-nál emeli el ami az MCP-n is szerepel....

    VISZONT mindezt olyan nem jól csinálja ,hogy az vérlázító
  • Hont
    #20268
    A rendszerek 50% valóban nincs beüzemelve...
    Bár a "rotét" elhangzik, igaz 170-nél...:D
    Kicsit melegítették a gumikat...:)
    Ami a műszereket illeti, nekem is a gyári jobban bejön!
    Ez olyan, mint amikor a BMW-be kék plazma kijelzőt tesznek...:(
  • Hypo #20267
    :))))) engem a latvany már hanyasra osztokelt:)
  • polluxware
    #20266
    bocsánat...

    amit én észrevettem

    bocsánat...

    1. sémmi nem volt beállítva a gépen..
    2.hajtóműindítás utáni pillanatok (hang), de a gép már rég gurul
    3.hülye kameraállás (kicsit mehetett volna hátrébb is úgy hihetőbb)
    4.gondlom a gép terhelés nélküli állapotban lett konfigurálva ,ezért én már szinte kínosan vártam azt "rotét" beszólást... 200kts felett már olyan gáz ilyenkor várni a hangra...
    5. slusszpojén! felszállás után a futómű kart ide-oda nyomogatta a szobapilóta mert láthatóan fingja nem volt melyik állásban éppen hol kéne lennie

    ergó agyonvágódott a hangulat

    tudom most olyan kispolgári amit mondok, de a píííz még nem minden....


    bocsánat


  • Hypo #20265
    huuu mint egy meleg cabin:)))))))
  • CptSAB
    #20264
    Jó van na.. szép dizájnos az a C90. De engem jobban izgatott az öreg és animálása.. arra vártam egész videjó alatt. Egyébként tényleg sok volt az effect.. kár.
  • almostatys
    #20263
    FSX. Nézd meg a többi videóját is az illetőnek. PMDG 737 NGX. És ilyen cockpitet akarok,de nem tudom hogyan kell beállítani a cockpitcolors nevü progiban. :-(
  • buszvezeto1
    #20262
    Ez FSX????
    Nekem ez inkább X-Plane-nek tűnik. De lehet, hogy tévedek.
  • almostatys
    #20261
    Sziasztok!

    Nem tudja valaki, hogy működik a PMDG 737 NGX-hez a Cockpitcolors nevü kis kiegészítő progi? Ingyenesen letölthető kis program,amivel saját ízlés szerint lehet változtatni a pilótafülke színeit,a panel színeket,kijelző színeket...stb,de egyszerűen nem tudom működésre bírni.Nálam nem változik semmi.

    Erről beszélek:
  • Hypo #20260
  • CptSAB
    #20259
    faternak kifújja keziből kólásdobozt.. :D
  • Hypo #20258
    Bemutató video Carenado uj geperol, az egypixelre juto effektek szama kicsit sok de szep, bar enb series tulzasba van egy kicsit

  • nibron
    #20257
    Csinálhatod azt, hogy az aircraft.cfg-be, a gép szekciójába beírod az alábbi bejegyzéseket:
    atc_parking_types=GATE,RAMP
    atc_parking_codes=MAH
    Ez a Malév állóhelyeket fogja kiosztani. A Kozma féle LHBP-n nekem elég jól működik. A MAH helyett lehet más társaságok ICAO kódját is beírni (pl. BAW-Speedbird, DLH-Lufthansa). Ha heavy-vel repülsz, akkor érdemes a RAMP paramétert kivenni (EDDF-en mindig a Lufthansa Cargo-ba küldött ha 25-ös irányból landoltam).
    Ahhoz, hogy működjön szükség van a korrekt parking (AF2) bgl-re. A fizetős addon-okban ált. megvan. A többinél, ha nem jó, akkor meg lehet szerezni a netről.
  • StRobi78
    #20256
    Sziasztok

    Hol lehet átállítani, hogy az FSX ATC egy adott reptéren ne az isten háta mögé küldjön parkolni. Pl LHBP-n minden alkalommal az 51-re küld, és máshol is olyan helyekre, ahová szerintem csak azokat a gépeket küldik, amik bontásra várnak. Akár tele vannak a repterek, akár üresek. Mi alapján dönt a program? Vagy melyik file-ba kellene belepiszkálni?
  • nibron
    #20255
    Pont ezeket a paramétereket vártam. A 64 bites W7-nél ahol nVidia kártya van, ott kell az nVidiaInspector utility is. Ennek az a lényege, hogy az nVidia alkalmazás beállításokat precízebben lehessen beállítani. Namost, ha jól gondolom laptopon futtatod (a GF 525M-ből gondolom). Ezek az alkatrészek kicsit gyengébbek, mint a desktop cuccok. Amit biztosan be kell állítanod az a Vezérlőpult/Energia gazdálkodásnál a speciális beállításoknál a PCI Express/Kapcsolati állapot energiagazdálkodást Ki-re kell állítani. Az nVidiaInspectort letöltheted a netről, és találsz hozzá beállításokat is az FSX-hez.
    Nekem, a DELL laptopom nagyon hasonlít a géped paramétereihez, és azon az fsx.cfg egyes részei így néznek ki:
    [JOBSCHEDULER]
    AffinityMask=255 // all 8 in use (i7-es procinál bekapcsoljuk, így sem használja ki rendesen)
    [BUFFERPOOLS]
    PoolSize=100000000 // ez nem kell, mert a következő bejegyzés úgyis letiltja
    UsePools=0 // ezt mindenképpen be kell írni
    RejectThreshold=524288 // megfelelő, de lehet, hogy kisebb érték kell
    [GRAPHICS]
    D3D10=0 // kikapcsolni, mert többnyire hibás
    TEXTURE_MAX_LOAD=4096
    ALLOW_SHADER_30=1 //
    HIGHMEMFIX=1 // nem fut ki a videomemóriából
    ForceFullScreenVSync=0 //
    ForceWindowedVSync=0 //
    STALE_BUFFER_THRESHOLD=1024 // stabilabbá teszi a futást
    [Display]
    TEXTURE_BANDWIDTH_MULT=80
    UPPER_FRAMERATE_LIMIT=0 // itt unlimited, az nVidiaInspector-ban állítjuk be 25,30,49,59-re
    WideViewAspect=True // WideScreen-nél, be kell kapcsolni, különben megbolondul
    TextureMaxLoad=30 //
    [TERRAIN]
    SWAP_WAIT_TIMEOUT=10

    Amelyik bejegyzést nem találod, azt beírod:) ahogy carlosfly is jelezte. A TEXTURE_MAX_LOAD értékét mindig ki kell javítani, miután az FSX Setting-ében jártál, mert visszaírja az 1024 értéket. Szép finoman kell hangolni az FSX-et türelemmel. Akkor jó, amikor többszöri taszkváltás után sem omlik össze a képernyő, ill. nem vált taszkot magától. Amikor stabil, akkor lehet foglalkozni az FPS-el. Mielőtt bármihez nyúlsz, természetesen mentesz.