33535
  • almostatys
    #20334
    Helló!

    Az FSUIPC 4.60-al végül a Level-D is helyrerázódott,csak azt is újra kellett hozzá telepítenem. :-) Köszönöm szépen a segítséget!

    Most már csak azt nem értem,hogy a Zürich airport miért akad brutálisan még scenery nélkül is. Súlyos másodpercekre megáll a kép. Csak és kizárólag az az egy airport csinálja ezt.
  • Frenklin737
    #20333
    Kösszi
  • perko
    #20332
    Nevezd el a képet amit be akarsz rakni dlgsplash.bmp-nek és másold be a ...\Microsoft Flight Simulator X\Uires mappába. Ezzel felülírod a jelenlegit, ezért érdemes azt elmenteni valahová, ha kell még.
    Az FS9-hez volt egy utiliti ami random rakta be a Splashscreenst ami fel volt rakva a gépre.
    Van egy free FSX SPLASH SCREENS X v2 V2 de ezt nem ismerem, próbáld ki.
  • Frenklin737
    #20331
    Sziasztok! A Splashscreens-t hogy kell betenni.
  • Hypo #20330
    na ezrt kerdeztem:) a leveld nel a crack lesz szar akad valamivel
  • almostatys
    #20329
    Na leszedtem a 4.70 FSUIPC-t és felraktam a 4.60-ast,azzal most a PMDG probléma megoldódott. De a Level-D 767 még függőben van.
  • almostatys
    #20328
    Igen,mindegyik PMDG eredeti,de a Level-D 767 az nem. Az meg panel problémára hivatkozik és azért nem töltödik be FSX-be. Az FSUIPC 4.70.
  • Hypo #20327
    Egy kérdés mindegyik PMDG eredeti? FSUIPC melyik verzio van fent?
  • nibron
    #20326
    Relatíve hülyeség. Ha jól emlékszem az iFly leírta anno, hogy mielőtt betöltesz egy külső gépet, előtte a default cessna-t kell betölteni. Megvan annak az oka, hogy miért. Pl. a PMDG-nél az Avionics mindig False váltás után.
  • carlosfly
    #20325
    Hát igen :) FSX-nek vannak hülyeségei :D
  • almostatys
    #20324
    Utánanéztem,UAC ki volt kapcsolva eddig is. Csak rövidítésből nem tudtam mi az az UAC,de már tudom.Ki volt kapcsolva. Újratelepítettem a PMDG 747-est és elindult,kijelzők sem tüntek el,de amikor újratelepítettem az MD11-est is és elindítottam,akkor azon nem jelentek meg a kijelzők és mikor váltottam 747-re,akkor leállt az FSX. Igazódjon már ki ezen a PMDG-n valaki...
  • carlosfly
    #20323
    Ezek szerint mégsem... UAC-ról illene tudni mi az és ahogy feltelepítetted a winfost azt azonnal offolni. 1000 gond eredője W7-nél.
  • Matth3w
    #20322
    Csupan annyi hogy warez :-))) de ha elolvasod a txt akkor menni fog;-)
  • almostatys
    #20321
    Na bemásoltam a PMDGOptions.dll-t a D:\FSX könyvtárba és most elindult a 747-es,viszont 20-30 sec után eltünik a gépben minden kijelző.

    Igazából ezt írta ki korábban: PMDG_747400_main.dll cannot find PMDGOptions.dll

    PMDG_747400_ACS.dll cannot find PMDGOptions.dll

    PMDG_747400_overhead.dll cannot find PMDGOptions.dll

    Most ezt már nem írja ki,elindul,de eltünnek a kijelzők a gépben. :-( A 2.1-es update is fel van rakva,szóval nem értem mi a gondja.

  • Matth3w
    #20320
    Szuz volt a rendszer, szoval nemhiszem h maradt volna szemet de mint emlitettem ez meg 2004 volt szerencses helyzetben vagy:-)
  • nibron
    #20319
    Sohasem telepítettem Flight Simulatort a C meghajtóra. Egyiket sem. Szerintem nem oda való. És sohasem volt gondom a mappákkal. Ezt a gondot, valószínű az áttelepítés okozza, egyszerűen bent maradt valami szemét.
  • nibron
    #20318
    Az oprendszerbe épített rendszervisszaállításnak köszönhetően bizony nem mindegy az uninstall sorrendje. Amikor felépíted az FSX környezeted, akkor azt nem egy telepítéssel teszed, hanem legalább 20-al. És ez még egy alsó küszöb. Magyarán a modulokat egymásra építed különböző szinteken. Teljesen logikus, hogy az uninstallt ezeken visszafelé lépegetve kell végrehajtani. Egy modul akkor teljesen gyalult, ha el is tűnik az uninstallja. Ha ottmarad, akkor valószínű nem sikerült valami. Kézzel ki kell gyepálni. Előfordul, hogy nem tud lefutni, mert ugyanúgy hívják, és ugyanott van az exe, mint egy másik modulé. Azt megint kézzel kell. Az FSX-et természetesen utoljára, a mappáját csak utolsó lépésként szabad törölni. A registryt mindig ellenőrizni kell, sajnos az uninstallok elég sok "szemetet" bent hagynak.
    Szerintem a te bajod is ez.. Keress a registryben a régi FSX mappád nevével "Flight simulator", és ellenőrizd, hogy érvényességét. Esetleg lefuttathatsz egy registry cleanert, azok ált. kiszedik az illegális bejegyzéseket.
    Feltételezem,. hogy most fel van installálva az FSX, és a PMDG is. A PMDGOptions.dll hibáját ellenőrizni tudod. A PMDG telepítőjének be kell raknia valahová (pl. D:\FSX\PMDG\dlls), és a C:\Users\UserName\AppData\Roaming\Microsoft\FSX\dll.xml fájlba be kell jegyeznie. Nézd meg mi van benne. A legegyszerűbb, ha bemásolod a dll-t az D:\FSX mappába (csak próba miatt, ne hagyd ott), és megnézed mit lép.
  • almostatys
    #20317
    Amúgy tényleg észrevehetően jobban fut az FSX másik meghajtón,de ha egyszer ez a hátránya,hogy nem lehet feltelepíteni a gépeket amivel repülni szoktam,akkor vissza kell telepítenem majd a C meghajtóra mindent.
  • Matth3w
    #20316
    Egyebkent ilyen velem is volt anno es eredeti 747volt igaz 2004 de ha mashol volt az fs es monnyuk nem a. C-n akkor nem talalta a gyokerkonyvtarat
  • almostatys
    #20315
    Én telepítettem a gépemet. De ezt miért kérdezed? 14 éve van PC-m,csak fel tudok telepíteni egy nyomorult Windows-t! :-)
  • almostatys
    #20314
    Uninstalláltam mindent a vezérlőpultból,utána meg ami maradt ,azt töröltem a Flight Sim X mappából. Nem minden eredeti,de a C meghajtón is volt már ilyen,hogy uninstalláltam,majd újratelepítettem és semmi probléma nem volt. Ilyenről meg nem hallottam,hogy nem mindegy az uninstallálási sorrend a PMDG-nél.
  • Hypo #20313
    :) na sok sikert azert egy kis angolt meghagyhattok nem ART a mai "fiataloknak" mert már magyarul se tudnak nem hogy idegen nyelveket...
  • metaxx
    #20312
    Köszönöm. Igen, pont ez a célom, hogy a sok, egyenként alacsony látogatottságú bloggert akár egy helyre csábítsam, sőt, az újoncok, is több kedvet kapjanak, azáltal, hogy a rengeteg idegen nyelvű tartalmat, mi lefordítva adjuk át.
  • Hypo #20311
    grat és sok sikert!! bár lenne ídőm:) de sose baj ha tobb hasonlo oldal letezik bar a magyar kozonseg nem olyan nagy de ki tudja meg hát http://www.pcpilot.hu/

  • metaxx
    #20310
    Szervusztok!
    Új, kizárólag a szimulátoros polgári repüléssel foglalkozó hírportál.
    Nyitott béta teszt vasárnapig. Mindenkit szeretettel várunk.

    http://fotelpilota.net76.net/

    Szerkesztők szintén jelentkezhetnek, angol olvasni tudás, és fordítási képesség kell.
  • Hypo #20309
    es jol lettek uninstallalva anno? mind bolti? sorrend mi volt? pmdgnel nem mindegy.
  • carlosfly
    #20308
    Ki telepítette a gépedet?
  • almostatys
    #20307
    Igen,az OP rendszer Win7 64 bit és pontosan a D:\FSX mappába van telepítve. Az UAC-ot nem tudom micsoda,de a PMDG 737 az felment gond nélkül és a Qualitysim 757 is. A Level-D 767 panel hibára hivatkozik,a PMDG 747 a PMDGOptions.dll fájlt nem találja pedig fel van települve,a PMDG MD11-et ha el akarom indítani,kilép az FSX. A 747 és az MD11 DVD-ről van telepítve serial key-el.

    Ja és hozzáteszem,hogy mindez a C:\Promgram files(x86)\Microsoft Games\Flight simulator X mappában tökéletesen ment,de kipróbáltam az FSX tweak-et,amire az volt a javaslat,hogy semmiképp ne telepítsük a rendszerrel azonos meghajtóra az FSX-et,mert az is okozhat galibát a futtatásban. Na és a D:\FSX mappában van most és a fent leírt hibákat produkálja most néhány repcsi.
  • Hypo #20306
    op rendszer w7? uac kikapcsolva. D meghajton hova raktad? D:\FSX ? ha igy van és az előbbi dolgok is rendben akkor simán fel kell telepulnie már az installer felismeri hol van, és a megfelelő helyre rakja a fileokat.
    Nálad ugy tunik valami eleve nincs rendben.
  • almostatys
    #20305
    Sziasztok!
    Korábban kérdeztem,hogy vajon miért van az,hogy FSX alatt a Zürich airporton scenery nélkül is súlyos másodpercekre megakad a kép. Azóta sem tudja senki,hogy miért? Csak azon az airporton és scenery nélkül is ezt csinálja.
    Másik kérdés: Miért nem tudom a Level-D 767 és a PMDG-t feltelepíteni a D meghajtóra? Odaraktam az FSX-et,mert RCH663 azt javasolta az FSX tweak cikkjében,de sajnos a Level-D 767 és a PMDG 747 nem akar ott elindulni. Előbbi panel problémára hivatkozik,utóbbi PMDGOptions.dll fájlt nem talál. Valami ötlet?
    Köszi előre is a segítséget!
  • Hypo #20304
    hát különben miért lennél happy?:))) na jó leszállást
  • Tessitore22
    #20303
    :D bocs a dupláért
  • Tessitore22
    #20302
    nem a lényeg h MŰKÖDIK..... na peace
  • Hypo #20301
    én meg pláne nem kötekedésből irtam:) a lényeg hogy mindenki happy:)
  • Tessitore22
    #20300
    Először is köszi a segítséget. Másodszor, ahogy már előbb is említettem a konfig remekül bevált , akadás nélkül fut a program, és igen felfogtuk h minden gépnél más és más konfig a jó de lehet h nibron nem véletlenül kérte a gépem paramétereit. Harmadszor, ezt nem kötekedésnek szántam a hangsúly a köszin és a működiken van .
  • Hypo #20299
    A lot of flightsimmers have been checking out Lockheed Martin’s Prepar3D because it basically is FSX on steroids. While Microsoft might have stopped with the development of ‘serious’ simulators, Lockheed Martin bought the rights to FSX and kept on perfecting it. Prepar3D is faster, less buggy and offers some additional functions compared to FSX. But up to this moment it was very expensive and only for professionals. Not any longer as there is now an Academic version that is only $49 and available for everybody. Yeah!
  • Hypo #20298
    AES - Version 2.22 megjelent
  • Fedon
    #20297
    Én úgy tudom, hogy a defoult 737 konfigja jó az iFlyhoz is. Nekem kiválóan működik.
  • alien1313
    #20296
    sziasztok!
    Van valakinek ifly-hoz Ezdok configja?
  • zstomi
    #20295
    Sziasztok!
    Eladóvá vált ATI Radeon 4850 512MB kártyám és 4*1GB 1333 RAM (2*2GB kit). Ha valakit érdekel, privátban írjon.