33535
  • Hypo #20374
    :)) hát azért a built in nav csak kene jol mukodnie ha mar penzt kernek erte:))
  • metaxx
    #20373
    Nem VOR-TO-VOR kell azt repülni te, hanem CIVA INS-el! :D http://www.simufly.com/ins/
  • almostatys
    #20372
    Jó,hát ezt beszoptam. :-( De azt az elúszott 3 rongyot inkább az FsDreamTeam Los angeles scenerybe kellett volna belefektetnem. Apropó! Hogyan lehet az FSDT oldaláról vásárolni? Csak mert valamilyen oknál fogva nem jelenik meg az FSX-ben az újabb Addon manager,csak a régi,de abban meg nincs LAX, így FSX-en keresztül nem tudom megvásárolni. Az FSDT honlapján meg hiába klikkelek az update cart gombra,nem történik semmi.
  • polluxware
    #20371
    c-130 navigációs műszerei sajnos elég pontatlanok.. az autopilot meg nehezen követi a vor-to-vor-t (ha éppen van kedve)

    amúgy a maga módján jó kis göbbzi volt "annó"...
  • Hypo #20370
    Nekem is van toluk a c130 as full csomag es egy par classic de messze nem top cuccok sajnos az arukhoz kepest, ezert vettem meg amikor fillerek voltak annyit er, bar eleg keveset repulom oket.
  • metaxx
    #20369
    Én azért nem mondanám így. Inkább a CS-től semmit ami "Fun Line" vonalba tartozik. A "Pro Line" simán jó. Én legalábbis a 757-el nagyon meg vagyok elégedve. Igaz közelében sincs a PSS757-nek, de azért rendben van. A 777-nél meg a leírásban tükör tisztán látszik, hogy ki van szürkével (inaktív) írva, hogy

    Systems:
     Extensive systems programming including Weather Radar and FMS
    Tehát még ez nincs benne. :D Tényleg csak el kellett volna olvasni. :)
  • Hypo #20368
    és masik jo tanacs CS tol lehetoleg semmit:))))))
  • Clidey
    #20367
    A honlapon található egyértelmű "Exterior model only" szavakból melyikből következtettél arra hogy van benne FMC? :D
    Mégegyszer mondom: előbb el kell olvasni mit veszel és/vagy utánaolvasni fórumokon itt-ott, nem csak pikk-pakk dirr-durr bevásárolni aztán meg csalódni. Ezt most fogd fel tanulópénznek (mondjuk nagyon olcsón megúsztad... :D).
    Mondj egy olyan CS repcsit amiben ha az igazi gépben volt FMC akkor a CS modelljében ne lett volna...
  • almostatys
    #20366
    De olvastam,hogy később jön a VC,csak azt hittem,hogy ettől függetlenül az FMC benne van. Ha kijön a 777 VC,akkor vajon lesz FMC is?
  • Clidey
    #20365
    Így jár az aki nem olvassa el mit vesz csak kapkod össze-vissza...nem tudlak sajnálni. Ott van a honlapjukon feketén-fehéren mit tartalmaz a csomag. És az is hogy a VC később kerül kiadásra hozzá. Mégis mit gondoltál, 3 rongyért kapsz egy fullos gépet?! Inkább magadra legyél mérges ne a Captain Sim-re!!
  • almostatys
    #20364
    Ja,csak nem bírtam kivárni a 2013-as PMDG 777 megjelenést,ezért gondoltam kipróbálom a Captain Sim 777-est,de már a csillagokat is leszidtam az égről,annyira mérges vagyok most a Captain Sim-re!

  • eyecandy
    #20363
    Abszolút feleslegesen, mert a PMDG készíti az újat
  • eyecandy
    #20362
    Nem nem megy. Vagy minden, vagy semmi
  • almostatys
    #20361
    Pfff megvettem a Captain Sim 777-est. Hogy ez mekkora kaki!!! Ebben még FMC sincs! Hogy mernek ilyenért pénzt kérni!? Azt hittem,hogy csak 777 VC nincs benne,minden más igen. Ezt a POSKY ingyen kínálja! Most feleslegesen dobtam ki 3000 Ft-ot! :-(
  • Medwyn
    #20360
    (Amiről festettem, az egy screenshot, de csak félve teszem mellé, mert ezen a vonalak kissé gribegurbák és az arányok sem mindenhol autentikusak :P Tény, hogy PS-sel egy gombnyomásnyi idő lett volna sokkal kevesebb hibával :D Köszi egyébként :))
  • almostatys
    #20359
    Szerintetek egy crackelt és egy eredeti FsDreamTeam scenery megy egymás mellett? Gondoltam megveszem a Los Angeles-t.
  • almostatys
    #20358
    Hát ja... Amúgy nem értem,hogyan tudták ezt ilyen balfaszúl megcsinálni,hogy az egyik scenery összeakad a másikkal.
  • eyecandy
    #20357
    Jó, csak gondoltam, ha már olyan messziről jössz legalább lenne hol leszállni
  • almostatys
    #20356
    EYECANDY! Az FSDT Zürich nem tetszik. Az Aerosoft Zürich sokkal szebb.
  • almostatys
    #20355
    Igen,a bglmanx.dll fájl okozza a galibát,de sehol nem találtam hozzá megoldást. Valaki a DATABGL_AEROSOFT.DAT fájl 2.8.0.0 verzióját javasolja az fsdreamteam oldaláról,de fogalmam nincs hol találta meg,mert azt ugyebár már nem árulta el.
  • eyecandy
    #20354
    Hát használd az FSDT Zúrichet
  • Hypo #20353
    dat file tui nem DLL??? mert en rakerestem es ugyan ezt a hibat kidobta de dll re ird be google ba majd meglatod
  • almostatys
    #20352
    Már megnéztem, de nem találtam rá semmit. Ez ilyen. :-( Szóval pl egy FSDT New York-ot és egy Aerosoft Zürich-et nem lehet egyszerre használni,azaz nem tudok New Yorkból Zürichbe repülni. :-(
  • Nyiri
    #20351
    Úgy tűnik mintha screenshotból lenne átps-ezve. Ha ez tényleg festmény akkor maximális grat.
  • Hypo #20350
    én a helyedben megneznem mind a ket ceg forumat hatha nyilvanvalo ez a bug es van ra valami okossag, anno a cloud9 valsmelyik sceneryjevel szivtam hasonlo okokbol, raadasul egy a vilag masik vegen levo repterrel akadt ossze:))))
  • almostatys
    #20349
    Megvan az oka,hogy miért áll meg a kép súlyos másodpercekre a Zürich Airporton az Aerosoft Zürich sceneryvel. Összeakad az FsDreamTeam bglmanx.dat fájljával. Most töröltem azt a fájlt és kiválóan működik az Aerosoft Zürich scenery,viszont most egyik FSDT scenery sem működik,hiába másoltam vissza ugyanabba a mappába,ugyanis az Addon Managerre is hatással van. Szerintetek? Van valami okosság erre?
  • almostatys
    #20348
    Igen,az a traffic rst nekem is megvan,de ahogy elnézem,az a World of AI,csak valaki átnevezte. Lehet visszarakom én is,mert nekem sem jön be igazán az Ultimate Traffic II. FPS zabáló és ahhoz képest nem is olyan húú de jó grafikájú gépek vannak benne,viszont vannak benne újabb festésű gépek, pl: Air Berlin. :-)
  • nibron
    #20347
    Nem szoktam túl sok időt szentelni az AI-ra. Jelenleg egy WOA csomagot használok 60%-on. Elvárásaim, hogy ne torlódjanak össze, de legyen forgalom, minél kevesebb "fantom/hibás/lopakodó" repülővel. Jelenleg egy traffic-rst.rar (894MB) nevű fájlt töltöttem le a netről. Elmegy.
  • Medwyn
    #20346
    (...közben sikerült befejeznem ezt a cockpit festményt - gondolom, ráismertek, melyik gép ;) bocsánat az offért)

  • almostatys
    #20345
    Pfff szép! Akkor melyik a legjobb Traffic FSX-hez? Mert használtam a Skai traffic-ot,ami eredetileg FS9-hez van,de megy FSX alatt is,viszont nappal nem látszanak a gépek,csak a fényeik,illetve sokszor a kifutópálya előtt várakoznak percekig,egyszer csak eltünnek. Próbáltam az AI trafficot,de az meg tele van olyan régi festésű géppel,ami a valóságban már nem is így néz ki. A My Traffic-ról nézegettem videókat,annak a grafikája elég béna,illetve most ez az Ultimate Traffic II van fent az FSX-en,de hát ez is művel érdekes dolgokat.

    Van még valamilyen traffic,ami jó és amiről nem tudok? :-)
  • nibron
    #20344
    Valahol valami olyat olvastam róla, hogy figyelembe veszi a gép erőforrásait, és ha nincs elég, akkor kiveszi a gépeket. Szerintem az opciókban megtalálod. És azt is megírta az újság, hogy most már nemcsak bután repül, a két reptér között, hanem repülési terv alapján teszi. Nincs traffic bgl, hanem service-ként beépül. A múltkorában telepítettem egy gépre, mert a tulaja megvette, de nagyon nem szerettem. Sok hibát találtam benne (képes volt úgy elszállni, hogy fejreállította a saját adatbázisát, és csak a reinstall segített), és elég stilizált környezetet hozott létre. Amit pedig nagyon utáltam, hogy repülés közben amikor közel kerültem valamelyik reptérhez, eltüntetett egy csomó gépet amikkel addig együtt repültem. A legnagyobb döbbenet az volt, amikor besoroltam leszálláshoz az egyik gép mögé 6nm-re, aki leszállási engedélyt kapott, UT kivette, a torony pedig "nem vette észre" és kb. 15-20 percig mindenkit átstartoltatott. Kicsit dolgozni kell még rajta.
  • almostatys
    #20343
    Már nem kell köszi! Lemondtam az AI-ról. Inkább az ultimate Traffic II-hoz lenne jó egy magyar tutorial,mert elég furcsának tartom,hogy 100%-ra van állítva a traffic a programban és alig pár gép található mindegyik repülőtéren.
  • almostatys
    #20342
    Sziasztok!

    Nincs valakinek véletlenül viszonylag friss, azaz 2011-2012-es World of AI packja? Lusta vagyok egyesével letölteni a WOAI oldaláról. :-)
  • metaxx
    #20341
    Hm. 3 lehetőséged van:

    1.: Nézd meg, hogy az FSX billentyű kiosztásában mi a "w" és töröld.
    2.: Akit ismerek mindenki a bal CTRL-t használja, mert azt nem használja semmi más, és kiválóan kézre esik.
    3.: Ha használsz joystick-ot, és van egy szabad gombod, akkor használj JoyToKey-t, ez billentyű nyomást szimulál, a joy adott gombján. Szvsz. a legjobb megoldás ez, főleg végső egyenesen, megközelítéskor a leszállási engedély vételére. Persze csak ha manuálisan szállsz le. Ha robottal, akkor maradhat a bal CTRL.
  • Tessitore22
    #20340
    Köszi a segítséget és ha már így belelendültünk ( most gyors le is repültem egy útvonalat) még egy problémám is akadt : nem tudom használni a mikrofont , hiába állítom be a Team Speak Clientbe a push to talk-ra a "w" az FSX- be nem mükszik.
  • metaxx
    #20339
    Még mindig várom, angolul tudó, és némi szabadidővel rendelkező, tapasztalt kollégák segítségét, akik kedvet éreznek segíteni szerkeszteni az új szimulátoros híroldalt, a http://fotelpilota.net76.net -et
  • metaxx
    #20338
    Szia!
    Természetesen a magasabb pozícióban lévő irányítónak el kell látnia az alsóbb szintek feladatait is. Pl. a Control ellátja az Approach, a Tower, és a Ground munkáját is, ha csak ő van az adott pillanatban online.

    Az irányítót, mindig úgy szólítod, amilyen pozíción ő irányít. Tehát ha csak torony van, akkor is toronynak szólítod, ha nincs alatta ground, mivel a torony frekvenciáján van, és torony feladatokat lát el, és ahogy az előző kérdésednél már megvitattuk, a felsőbb pozíció ellátja az alsó feladat körét is.

    További információt találsz az IVAO Magyar divíziójának pilóta kézikönyvek menüpontja alatt.
    http://www.ivao.hu/pilota/kezikonyvek/
  • Tessitore22
    #20337
    Sziasztok ma két kérdés merült fel bennem az IVAO-val kapcs.-ban:
    1.: Ha LHCC CTR az egyedüli aktív irányító ő is ellátja az "alsóbb" poziciók feledatait ?
    2.: Ha csak egy felsőbb pozíció az aktív (pl: TWR) hogyan "szólítsam" (grond v. tower) ?
  • Hypo #20336
    valami bentmaradhatott esetleg valamilyen textura hianyzik, nezd meg hogy a zurichi repternek hany afcadja van.
  • Frenklin737
    #20335
    Sziasztok Hogy Lehet Azt beállítani hogy a Splashscreens Változón ne csak 1 jelenjen meg? Hanem Váltsák egy mást.