33535
  • djfules
    #20494
    Meglepő...kár hogy hiányzik ez a funkció, bár ha jól tudom egy bizonyos koordinátára akarok repülni azt megtehetem nem? és milyen formában kell bevinni az FMS-be?
  • almostatys
    #20493
    Sziasztok!

    Két kérdésem van,az egyik: PMDG 737 NGX-ben van weather radar? Ha van,akkor nekem miért nem működik?

    A másik kérdés,hogy a Qualitywings 757-nél mikor benyomom az autópilot-ot,miért megy 250 fölé sőt,akár 320 csomót is elérve a gép sebessége 10ezer láb alatt? Egyfolytában ezt csinálja és állandóan overspeed van.
  • exTrem
    #20492
    Kommentekben azt olvastam, hogy nem lehet sp1-el sem.
  • djfules
    #20491
    Helló mindekinek!

    Szóljon egy kérdés NGX használokhoz, youtube-on talátam ezt a videot, ahol egy pilota létrehoz az FMC-ben egy custom waypoints-ot. Próbáltam megcsinálni de valahogy nem sikerült, vagy én vagyok béna vagy ezt nem tudja a PMDG?

    a LINK:http://www.youtube.com/watch?v=cydtSlBEJtc
  • akos25
    #20490
    Helló mindenkinek! Nem túl rég telepítettem fel az FSX-et, és olyan probléma merült fel, hogy elkezdek játszani, és egy idő után azt írja ki, hogy az FSX hibát észlelt, ezért leáll.... Valami megoldás van a problémára?
  • metaxx
    #20489
    Ez nem ilyen egyszerű. A tehertér ajtó nyitása, gépenként eltérhet. Az általad telepített gép manuálját nézegesd, illetve a kiszolgáló járművekhez telepíteni kell az AES-t.
  • matec1996
    #20488
    Sziasztok a csomagtartó ajtókat hogy lehet kinyitni és az utasok hogy tudnak felszállni a gépre meg a kis járművek hogy járkáljanak mit nyomjak meg ?
  • eyecandy
    #20487
    Prága
  • metaxx
    #20486
    jogos...
  • polluxware
    #20485
    Alabeo [URL=http://www.facebook.com/media/set/?set=a.359052764152803.80891.222192937838787&type=1]"szarbombázó"[/URL]

    gondlom sokak szemét felcsinnyantja ez a retek csunyamiska gépezet;)
  • Clidey
    #20484
    Épp ezért tettem ezt a hírt ebbe a topikba nem pedig ide....
  • metaxx
    #20483
    Így van, de majd megjön a következő pakkal. :)
  • Clidey
    #20482
    Meg. De egyelőre nem FSX-hez.
  • metaxx
    #20481
    Megjelent a QW BAe146!
  • almostatys
    #20480
    Srácok, ne hogy már összebalhézzatok miattam! Nem raktam fel a US cities Las Vegast és kész. Bár a US Cities Chicago jól jönne,de sajnos annál is ugyanez a helyzet. :-(
  • 59th Ducky
    #20479
    Köszi a lényeget kimontad ;)
    Egyébként bírom az angol nyelvet és Én elolvastam a manuallokat, mert szerettem volna segíteni, de az FSDT-s manualban 1 betű sem szól az áltlad említett scenery inkompatibilitási problémák megoldásáról.
    Az AS csak annyit ír hogy mit lehetne kezdeni az FSDT-vel hogy menjen, persze a prioritás 1. FSDT 2. AS és ez a pár sor a manualban ergo használhatatlan :)
    A fórumukon meg konkrét infót nem lelni, na de mindegy még van idő...
  • Hypo #20478
    hát és a sorrend a scenery libraryban NAGYON FONTOS
  • Papirzacsi
    #20477
    Elkéne olvasni a manualt, amit a csúnya készítők minden termékhez mellékelni szoktak, pl. a US Cities Las Vegashoz is, bár almostatys utóbbi hetekben mutatott ámokfutása nyilvánvalóvá tette, hogy ezt a fogalmat nem ismeri, nem hogy használja is. Abban a készítők leírták, hogy mit kell tenni a különböző scenery-kel való kompatibilitás érdekében. Ergó "Én se nagyon szeretném ha a scenery-m felét töröltetni akarják mert egy másikon jobb a reptér nálam meg a város a pofásabb. Ez lámáskodás... " véleményed egy baromság, hiszen ők írják mi az eljárás.
    A másik nem éppen elhanyagolható apróság, hogy azt a tetves sceneryt aktíválni is kéne, nem csak feltelepíteni, a manualt ignorálni (mert hát úgyis csak baromságok vannak benne), aztán nyávogni a topikban, hogy mekkora fos, mekkora szemetek a készítők, stb. stb. Ha vennétek a fáradságot és utánnanéznétek a US cities support forumon, akkor rájönnétek, hogy ez a hiba jellemzően a fenti két hiányosságból ered. Azért mert a felhasználó hülye, ne a fejlesztő legyen már a hibás! Na ez a lámáskodás...További kellemes napot!
  • 59th Ducky
    #20476
    Nekem a Budapest Scenery-s megoldás volt szimpi a város és reptér különpakolása
  • 59th Ducky
    #20475
    Remek zacsi.
    Törlöd a reptér BGL fájljai, csinálsz exl_xxxx bgl-t hogy ne jelenjen meg a reptéren csak a magasabb prioritású és kiderül hogy a városban is minden duplán van.
    Erre csinálsz oda is exl fájlokat, s a végén kiderül hogy az Aerosoft scenery-t teljesen kizártad a játékból.
    Olvastam az FSDT fórumán a fejlesztő srác beírását hogy felvették a kapcsolatot az Aerosoft-tal, de féléve nem írtak semmi érdemlegeset, persze meg is értem.
    Én se nagyon szeretném ha a scenery-m felét töröltetni akarják mert egy másikon jobb a reptér nálam meg a város a pofásabb. Ez lámáskodás...
  • almostatys
    #20474
    Az a baj,hogy utólag vettem észre,hogy nem csak a reptérre pakolt rá textúrákat az US cities Las Vegas,hanem magára a városra is,ugyanis nem tudom,hogy az FSDT-ben vagy az alap FSX-ben van az a pár épület a városból,de a US Cities rápakolta a meglévő épületekre a saját épületeit és így házak is duplán látszanak.
    A Chicago O'Hare airportnál ugyanez a helyzet.Felraktam a US Cities Chicago-t és pakolt bóvli textúrákat az FSDT Chicago O'Hare reptérre,így ott is duplán vannak a terminalok. Hogy lehet ennyire fos ez az egész?
  • eyecandy
    #20473
    Amihez a segítséget valószínű a fórumukon (szerintem inkább Aerosoft) meg is fogsz találni
  • Papirzacsi
    #20472
    Ez meg egy tipikus sületlen válasz. Pont ilyen jelenségek kiküszöbölésére szoktak a scenery készítők exclude areakat definiálni. Ennek ellenére előferdül kompatibilitási hiba, mint ebben az esetben is.
    A megoldás valószínűleg az, hogy ki kell törölni a US cities Las Vegas scenery-ből a reptérre vonatkozó bgl-t. Valamint a prioritási sorrendet jól kell beállítani a scenery library-ban.
  • 59th Ducky
    #20471
    Tipikus sületlen kérdés. Mind a két scenery azonos területen helyezkedik el, persze hogy mindkettőt rajzolja hiszen ezt kérted az FSX-től. Nem fogja a kisujjából kiszopni a játék hogy neked éppen melyik a szimpi.
    Kettőt vegyíteni nem lehet. Ami szimpi az Scenery Library-ban pipa a másik nem, de ha letörlöd még helyet is spórolsz :)
  • almostatys
    #20470
    Sziasztok!
    Mit tudtok arról,hogy az FSDT Las Vegas airport scenery és az Aerosoft US Cities Las Vegas ütik egymást? Felraktam az FSDT KLAS-t,majd a US Cities Las Vegas várost és a reptéren a runway-eken dupla csík van,illetve a terminalok is duplán vannak egymáson. Ezzel nem lehet csinálni vagy állítani valamit?
  • Ombika
    #20469
    Most ez a baxott nagy razkodas mi lenne?
  • Hont
    #20468
    Na kérem szépen...
    Pont ez az ami nekem hiányzik az FS9 ből!
    Ha ezt tudná, akkor az FSX labdába se rúghatna!
  • almostatys
    #20467
    Igen,megtaláltam köszi,viszont ha pl egy runway elejénél vagyok a kamerával és jön a gép,akkor nekem kell egérrel a gép után fordulni és nem autómatikusan fordul a kamera. Ezt hogyan lehet beállítani,hogy ne manuálisan kelljen fordulnom,hanem autómatán csinálja?
  • Nesu
    #20466
    Manual 25. oldal és az irány gombokkal sétálsz
  • Nesu
    #20465
    RealAir Turbine Duke 11S to KCLM

  • almostatys
    #20464
    Az a baj,hogy ezeket a videókat már láttam és egyikben sincs olyan nézet,ami nekem kellene. Nekem az a lényeg,hogy a kameranézetet el tudjam cipelni bárhova,pl a kifutópálya elejére és ahogy száll le a gépem,a fejem fölött szálljon el és ahogy elmegy a fejem fölött,a kamera a gép után fordul.

    Tulajdonképp én azt nem tudom,hogy hol van EZDOK-ban a "kamera cipelése egy általam meghatározott pontba" funkció.
  • Nesu
    #20463
    Ez kell neked

  • Nesu
    #20462
    Egy kis türelemmel és persze odafigyeléssel el jutsz az értés szintjére és átmenettel eléred a kezelői szintet .Az átmenet a tanulás ideje ,átmenet nélkül nincs értelem .
  • Nesu
    #20461
  • Nesu
    #20460
  • Hypo #20459
    hát js nem értem Real Airt miert ezt valasztotta raadasul ORBX nak is van mar ilyen mondjuk en ezekert a sportm cruidserekert nem vagyok annyira oda.

    de RealAir nem szokott szart csinalni biztos jo lesz de azert jobban orultem volna valami masnak
  • polluxware
    #20458
    annnnnyi jó gép lett volna még ezen kívül.... (ORBX)

  • metaxx
    #20457
    A VFR kedvelők hamarosan egy új géppel gazdagodhatnak. http://fotelpilota.net76.net/?q=p%C3%A9ntek-2012-m%C3%A1jus-18-1113
  • Hypo #20456
    kuldtem privit.

    manual: http://www.flight1software.com/files/English_Manual.pdf

    25. oldal world camera creation,
  • almostatys
    #20455
    Próbáltam már keresni benne,de nem találtam és az az igazság,hogy nem is tudok annyira angolul,hogy az egészet konkrétan megértsem. Neked megvan az EZDOK vagy a manualja? Hogyan keressem benne a kínomat? :-)