33535
  • Hypo #20774
    ja várjál én nem azt mondom hogy a vc vagy a kulso nem fontos DE FONTOS, de ha szep a gep de szar mondjuk az FMC vagy nem tud csak alap dolgokat az nem jo. Ha csunya a gep de tud mindent az se jo, az ifly fs9 hez a köztes ut, ngx meg a teteje.
  • metaxx
    #20773
    Az úja AS Airbust még nem láttam, de a régi toál fps gyilok volt. Egyébként tényleg a VC megszólalt annyira szép volt nem is vitatom. A PMDG persze más. Most nagyon átálltak az OLP-re ahol gyártó is közreműködik, azért az nem mindegy. Ezért is odabaszós az NGX. Egyébként itt tűnik ki, mennyire mások az emberek, én pl 2D cp. párti vagyok. :)
  • Clidey
    #20772
    Ezért mondom mindíg hogy ízlések és pofonok. Számomra nincs még olyan Airbus ami minden szempontból elfogadható volna. Nálam a 2D panel szerepe minimális lévén abszolúte unrealisztikus - csak akkor használom ha valamely kijelzőt nem látok rendesen vagy nem tudok leolvasni VC-ben, amúgy a repülés 99%-ban mellőzve van.
    Írod: "Azzal nem értek egyet, hogy nincs rendes airbus. A régi PSS pl. kiváló volt. Annak a modelje volt gáz." -> tehát nincs rendes Airbus... :)))


    Lehet nem egy Aerosoft Airbusról beszélünk, de nálam a jelenlegi verziójuk nagyon szépen fut, valahol a default B737 és a PMDG NGX közötti frémet produkál, ergo az hogy optimalizálatlan gány, kicsit durva kijelentés szerintem. Nem beszélve arról, hogy grafikailag nem találhatsz benne kifogást. Ráadásul az új verzióból még kiszedtek párezer poligont amit nem is veszel észre majd, ellenben nagyban növeli az fps-t, szóval ennek fényében pláne nem igaz rá az állításod.


    A PMDG Airbusa biztos jó lesz, három dolgot viszont borítékolhatunk ugyan úgy mint az NGX esetében:
    1. zabálni fogja a frémet
    2. torz lesz a kokpit valamilyen szinten
    3. a textúrái nagyon szépek lesznek.
  • almostatys
    #20771
    http://www.curimedia.es/search/label/Mega%20Merges

    Ez sem lenne rossz,csak az a baj,hogy FSX alatt nekem egyik sem működik! Viszont van egy Project airbus+Wilco merge ami külsőleg szép,mert Project airbus,a VC viszont Wilco.
  • metaxx
    #20770
    Egyébként Azzal nem értek egyet, hogy nincs rendes airbus. A régi PSS pl. kiváló volt. Annak a modelje volt gáz. Én is iFDG + PSS merge-t használtam, mert szép model, + nagy tudású rendszer. Kiváló volt, csak hát fsx alatt az nem bejövős. Szóval, ha sikerül átültetniük azt a rendszert, erre a modelre, akkor azért egy kiváló Airbust kapunk. Aerosoftéval az a baj, hogy nincs 2D panelja, és borzasztóan öli az erőforrást. Optimalizálatlan gány + buta is. :D Egyébként én is olvastam Airbus terveket PMDG-től. ... Meglátjuk. :D
  • metaxx
    #20769
    Screenshotnak tényleg szép kép, de repülni vele alkalmatlan. Többen kérték a fiúkat a support fórumon, hogy csökkentsék a képernyők tükröződését is, mert olvashatatlan ha úgy esik a fény.
  • almostatys
    #20768
    Nekem így kép alapján semmi bajom vele. Lehet,hogy ha meglenne a gép, repülés közben zavarna,de nekem ez a kép tetszik.
  • Clidey
    #20767
    Na ja. Ízlések meg a pofonok.


    Szerintem pont hogy csúnya az egész gép úgy ahogy van. Olyan steril az egész.Szerencsétlen mérnökök izzadnak a való életben hogy minden körülmények közt minél láthatóbbá tegyék a kijelzőket, erre a Blekboksz beletolja ezt az idióta sájning fícsört az MFD-kre:



    Kép kopirájt pécépilotponthu :)
  • almostatys
    #20766
    Majd amikor a PMDG megcsinálja az Airbust...! :-) Úgy hallottam,hogy a 777 és a 747 v2 után az jön! Talán jövőre már hivatalos híreket is olvashatunk róla.
  • almostatys
    #20765
    Valaki egyetlen géptípushoz ragaszkodik és azzal repül örökre,valakinek mindegy milyen géppel repül,csak repüljön,valakinek nem számít a grafika csak a repülési dinamika,valakinek meg számít a grafika is és a repülési dinamika is! Na én ez utóbbiakhoz tartozom! Minden embernek megvannak a saját igényei! Én pl nagyon várom,hogy a Blackbox Airbus végleges változatba kerüljön,mert tényleg iszonyatosan szép a VC és a külső textúra is a képek alapján és ha a rendszer is perfect lesz,akkor meg miért repüljek a Wilcoval!?
  • Clidey
    #20764
    Hát nem tudom...én még épkézláb Airbust FS alá nem láttam. A Wilco ugye minden tekintetben egy trágya, mindigis az volt és az is marad - említésre sem méltó. Freeware-ben már van szépen kidolgozott modell, de annak meg nincsen egy deka rendszere sem, csak a külcsín.
    FS2004 alá Az Airsimmer grafikája etalon, de rendszerileg az is egy bukta. FSX-hez az Aerosoft 320-asa grafikailag kiváló, de rendszerileg butácska.
    Szerintem majd ha kijön az Aerosoft új, rendszerileg feltupírozott 320-asa, az lesz a nyerő, minden egyéb kuka. Az se lesz közel sem tökéletes, senki ne várja tőle. Jobb lesz mint a mostani verziójuk, de sok dolog így sem lesz benne.
    Ettől a Balckboxos változattól sem estem hanyatt így a screenshotjaid alapján. Grafikailag sem az a high-end cucc, mondhatni kicsit trehány itt-ott (mi az a fehér csík a Wizz oldalkormány kilépőélén például? És a Wizz logó is hogy néz már ki... :-/) olyan steril hatása van az egész gépnek. Szerintem ronda. Hát még ha rendszerileg is olyan szar mint ahogy írod...
    Szóval eddig majd mindenki bicskája beletört aki Airbusba kezdett, és nem tudta hozni a bevállalt dolgokat - ebből számomra az jön le, hogy pl. egy Boeing filozófiájához viszonyítva milyen szopatós lehet egy Airbus "mindenholszámitógép" rendszerét leprogramozni FS-ben.
  • Hypo #20763
    :)) nincs uj a nap alatt :))))
  • Hont
    #20762
    Mintha már ezt is hallottam volna valahol...
  • Hypo #20761
    zert annyi jo repcsi van fsx ala is sose ertettem ezeket a nagy varakozasaokat meg scenery gyujtest repulni kell aztan jonapot:)Ö)
  • metaxx
    #20760
    Igazat kell adjak neked, 45 Eurót jelen állapotában nem ér meg. Én még 35-ért vettem előrendelve, de véleményem szerint annyit sem ér meg. 3 dolog van ami kiváló a madárban a repülésdinamika, a 3D modell, valamint a hangok. Ezek kiválóan el lettek találva. De a rendszerek erősen hagynak kívánnivalót maguk után. Persze a BBX-os srácok azzal mentegetőznek, hogy ez csak a 'prológ' változat, és hogy ezt a vásárlóknak tudnia kellett, nem értik a sok kérdőjeles emberkét. Nem mondom, hogy félrevezetés volt amit csináltak, inkább csak rosszul szervezett marketing. Mert mi a prológ alatt azt értettük, hogy nem lesz benne csak az A319, és A320, esetleg néhány magasabb funkció még nincs modellezve. Ehhez képest ők a prológot alfa végi, korai bétának értették, mert imho jelenleg a gép ebben a szakaszban van. Ha másból nem is, a saját verziószámozásukból kiderül. A 0.50 volt az első amit kiadtak, most 0.52 van a vásárlóknál. És ugye ott vannak a hibák amiket írtam. Szóval jelenleg én is csak azt tudom mondani mindenkinek, hogy ne vegye meg. És, hogy mikor lesz belőle valami? Passz. Nincs dátum, ha a privát véleményemet kérded, késő ősz, talán karácsony. Minden esetre, a Wilcot szanaszét fogja verni. Illetve 3D Modellben már most veri. Néhány számadat ami kimaradt a cikkből. Mindenki ismeri az AS LHBP FPS gyilkolását. Ezt Wilco Airbus-al VC-ben halmozottan igaz, nálam 22-nél még nem ment feljebb megközelítéskor. Ugyanez az érték a BBX-el, 34 ! Szóval jó lesz ez... egyszer csak.. addig is a javításokat közzéteszem, és szólok, mikor érdemes pénzt áldozni rá.
  • Tessitore22
    #20759
    Nem tom látátok-e de megjelent egy un. Flightradar24 Premium ami most elvileg ingyen van . (Nekem nem igazán vált be, mert sztem ez csak úgy "idézőjelesen" free - már ha értitek mire gondolok - de azért egy próbát megér, hátha nektek jobban mükszik)
  • almostatys
    #20758
    Megvan valakinek a Captain Sim 777 VC-vel és a 0.3-as update-el? Van már benne működő FMC? Jól működik? Lehet vele repülni?
  • almostatys
    #20757
    Én már nagyon várom,hogy megjelenjen a normálisan repülhető full verzió! Nem tudod mikorra várható?Talán jobb lesz mint a Wilco! Addig viszont nem vagyok hajlandó adni érte 45 Eurot.
  • metaxx
    #20756
    Igen van igazság a mondandódban, én különösképpen a joystick-ot utálom az airbusban. Mert hát milyen repülő az aminek nincs egy hatalmas szarv a kijelzői előtt? :D Ettől függetlenül, nem rossz gép, csak meg kell tanulni kezelni. Lehet manuálisan is vezetni azt a madarat. :D .. már ameddig a számítógép engedi. :)
  • polluxware
    #20755
    +t
  • polluxware
    #20754
    imádom az éget ricinus olaj illatát...
  • Clidey
    #20753
    Az meg nem higiénikus...
    Bár ízlések és pofonok... :D
  • eyecandy
    #20752

  • Hypo #20751
    gépzsír
  • Clidey
    #20750
    Ha száraz az nem jó!!! :)))))))
  • Hypo #20749
    :)))) próbáltam egy kis ízt belevinni a száraz tényekbe:)))
  • eyecandy
    #20748
    ...selymes kezével... Milyen költői hangulatban vagy ma
  • Hypo #20747
    háát ez inkább olyan mintha a nő egy 45 méter hosszu csipesszel tavolrol babral a farkaddal, valamit erzel de azert nem olyan mint amikor a selymes kezevel csinalja. Airbus is alapjaiban repulo de hat ott mar operatorok vannak pilotak helyett......
  • metaxx
    #20746
    Pedig jó az. fő a változatosság tudod. :D Ez is olyan mint ha nőt/kezet cserélnél. :D
  • Hypo #20745
    :) ne utálnám ennyire az airbusokat:) laptop repulok.

  • metaxx
    #20744
    Az útvonal repülés, Blackbox A320-al.
  • metaxx
    #20743
    Az oldalra ígértem 6:30-ra, nem ide. :D ott kint is volt. Egyébként szívesen. Bár jobb híreket adhattam volna, de szó ami szó, nagyon sok hibával jött a busz. Jelenleg már manuálisan repülhető, de a jelenlegi állás szerint a 64-bites rendszereken leválaszt pár ezer láb után az AP1, és nem is lehet visszakapcsolni. Már rajta vannak a srácok, csak bosszantó.
  • Clidey
    #20742
    6:30-ra ígérted... késtél! :))))
    Amúgy köszi! ;))))
  • metaxx
    #20741
    Ahogy ígértem: Blackbox Airbus gyors szemle. Nem sokára egy teljes útvonal repülést is megosztok, még több infóval.
  • metaxx
    #20740
    Holnap reggel 6:30-kor egy gyors review lesz az oldalon a BlackBox Airbus-ról.
  • Tessitore22
    #20739
    Ok megvan. köszi
  • ksgy
    #20738
    .hu a vege
  • Tessitore22
    #20737
    *Valaki nem tudja mi van a fotelpilota weblappal?
  • Tessitore22
    #20736
    Valaki nem tudja mi van a
  • Nesu
    #20735
    Ez biztos volt már ,egy éves videó ,de azért még egyszer