33535
  • metaxx
    #20854
    TIGER MOTH DH-82A
  • carlosfly
    #20853
    Innen
  • Frenklin737
    #20852
    Sziasztok lenne 1 problémám amikor el akarom índitani ezt irja ki MSXML4 sp2 nincs instalva nem tudok be lépni honnan lehetne le tölteni SOS!
  • metaxx
    #20851
    PT17 Stearman
  • m814
    #20850
    Alkohol?
  • Nesu
    #20849
    az mitől van ,hogy az autók nem az úton közlekednek ?
  • Tessitore22
    #20848
    Universal FMC freeware gépekhez. Szerintetek megéri? (sztem aki freeware gépeket használ erre sem fog 15 dolcsit költeni)
  • nibron
    #20847
    Teljesen mindegy melyik verzió. Developer-t, acedemic-ot próbáltam, a professional is ugyanaz, csak több benne a sallang ha jól láttam. A szimulátor ugyanaz.
  • nibron
    #20846
    Kb. 1994 óta használom az összes FS-t. Azt hiszem az FS4 volt az első. De repültem a Commodore-ossal is. Eddig mindig az új verzió előrelépés volt az előzőhöz képest. Még az FSX is az FS2004-hez képest is. Ez viszont hanyatlás. Elsőnek rögtön a kezelőfelületet kellene kidobni. Az egyedüli tényleges újdonságot. Röhej. Mégsem az. Szánalmas. Sajna. Döbbenet, hogy 2012-ben kiadnak egy 32 bites programot amiről tudják, hogy felzabálja a memóriát, viszont nem tud 4GB-nál többet címezni. És nincs 64 bites alternatívája. És jönnek azzal a hülyeséggel, hogy vegyünk vissza mindent. Az egyik scrác kiakadt, és nagyon udvariasan megkérdezte, hogyha van egy 5000 dolláros gépe, megvan hozzá a szoftveres technika, akkor miért is kell neki felismerhetetlenségig elhomályosítania a HD felbontású textúrákat annyira, hogy már azt hiszi, baj van szemével. Ez egészségtelen, ráadásul a világ az ellenkező irányba tart. Még nem válaszoltak neki. Ellenben van egy olyan érzésem, hogy azt a kommentet törlik majd, mert nem felel meg a fórum szabályzatnak és/vagy az üzletmenetnek.
    Upsz, most nézem, hogy a proci hőmérséklet monitorja villog (63 fok). Keresem, hogy miért. Hát a Prepar3D-ből elfelejtettem kilépni, viszont lent van tálcán a default flightban, és így is 100%-ra eszi a procit. Folyamatosan. Na az FSX ezt sem tudja.
  • perko
    #20845
    Egy kis ingyen ORBX

    "Developer Tom Brooks has released his first sceneries for Orbx as free downloads to users, covering three grass airfields in the Pacific North West area; 7WA3 West Wind, 4WA8 Riverside and a farmer’s grass field strip.
    Links to download the three fields (as a single installer for P3D and/or FSX) can be found on the Orbx forums"
    here

  • Papirzacsi
    #20844
    Hasonlóan fos véleményem van nekem is az academic verzióról.
  • nibron
    #20843
    Természetesen, egy nagyon lényeges dolgot lefelejtettem. Az FSX betöltési idejét ismerjük. Főleg ha fent van FS Global, VFR-ek, LHBP 2.0, és pár húzós méretű/erőforrás igényes addon. És azt is tudjuk, hogy a default flight-nak nem adunk addon-ból származó gépet. Ez a Prepar3D-nél is így van. De az FSX először egy felületet tölt be, és abból már betöltheted az elmentett addon-os flight-odat. A Prepar3D ellenben rögtön betülti a default flight-ot, mivel itt hiányzik/lespórolták az indítási párbeszédablak, és amikor az betöltődött, csak akkor kezdheted betölteni azt a flight-ot amivel ténylegesen repülni szeretnél. Ergo, a betöltési idő a duplája lett. Kicsit rosszmájú vagyok, de ez biztos azért van, hogy később szálljon el.
  • nibron
    #20842
    Egy kis szösszenet a Prepar3D-ről, ha valakit érdekel:
    Úgy adódott, hogy az egyik haveromnak totál elege lett az FSX-ből. Történetesen elég jól el van anyagilag engedve, meg régen repült, de baleset miatt már nem tud, ezért embertelen időt tölt a szimulátor előtt. Mivel német, ezért főleg Németországban, ill. Európában repked. Azt már mondanom sem kell, hogy szinte az összes fellelhető értelmesebb addon-t beszerzi. És itt kezdődik az én gondom. Az FSX rendszeresen megpusztul "out of run memory" hibával. Főleg mióta rákattant a PMDG 737NGX-re. Azt mondja, hogy az első nagygép amivel érdemes repülni (jópont a PMDG-nek).
    Az előzmények fényében úgy döntött, hogy bepróbálkozik a Prepar3D-vel. Megvettük, felraktam az egyik gépére, átportoltam egy rakás kiegészítőt (az FSPassengert és a FS2Crew nem műkszik), és amikor láttam az eredményt, hát mit ne mondjak lepetéztem.
    Vegyünk egy PMDG 737NGX-et, természetesen a VFR Germany1..4, és pár repteret. Semmilyen külső alkalmazás nem fut (FSC,REX,stb.). De a REXEssentials-al a "felhő beállítás" megtörtént. Hát úgy alakult, hogy ezekkel az alap addonokkal a Prepar3D sokkal előbb eldobja az agyát mint az FSX. Még ablak módban is, pedig az FSX-nél ott még általában meg lehet úszni az elszállást. Már kb. negyedszer repülném le a EDDF-EPKK útvonalat, de egyszer sem sikerült. Offline-ban sem, és itt most külön felhívnám a figyelmet a beépített ATC-re. Szóval az ugyanolyan kupac, mint volt, de rátettek egy lapáttal. A dialógus ablak nem átlátszó, és amikor feljön gyakorlatilag összeomlik a képernyő. Amikor eltűnik szintén. Ráadásnak magára rántja a fókuszt, és akkor csak az egérrel tudsz belőle kikattintani. Használhatatlan vacak. Elkezdtem alaposabban megnézni, hangolgatni a Prepar3D-t. Kiderült, hogy ez egy FSX. Nem alapjaiban, hanem egy az egyben. A párbeszéd felületeket lecserélték, de a szimulátor, ugyanaz maradt. A Prepar3D-ben ugyanazokat a hibákat, ugyanúgy és ugyanott tudom előállítani, mint az FSX-ben. Olyannyira, hogy gondoltam poénból összecserélek pár DLL-t az FSX és Prepar3D között. Azért még én is meglepődtem amikor működött. Rájöttem, hogy ami változott az a kezelőfelület, bár szerintem az FSX-é jobb. Pl. a rewards-okat nem lehet megnézni a Prepar3D-ben pedig kapod őket, de a Pilot Records felületnél besírtam amikor megláttam azt a grafikus könyvet. Eltüntették az automatikus időjárás letöltést (nehogymár erőforrást kelljen állítani rá), pedig pár ismerősöm azt használja. Az említett offline ATC ablakát szörnyen elcseszték (ezt így ki sem szabadott volna adni). Az alkalmazás többszálú futását kicsit javították, mert most már az engedélyezett magokat 100%-ban használják, érdekes pl. az FPS-en ez cseppet sem látszik. Itt sem lehet használni a HTT-t, mert rögtön szaggat. Az FPS gyakorlatilag ugyanannyi, és ha a CFG fájlokban változtatok, kb. ugyanaz a változás mindkét alkalmazásban. Viszont arra jó, hogy hamar felfűti a procit, nem fázol majd hideg téli reggeleken. Az nVidiaInspectorban még nincs hozzá profile, de sebaj, csináltam hozzá. Hát ezek a beállítások nem igazán érvényesülnek, bár ezen még dolgozok kicsit. A fórumot olvasgatva, általában ugyanazok a hibák merülnek fel, mint az FSX esetében. És ugyanazokat a hülye válaszokat kapjuk. A licenszkezeléssel kapcsolatban behaltam, mert elsőre egy developer licenszet vettünk, azzal lett feltelítve elsőre. Aztán mikor a haverom látta milyen szar a helyzet, úgy döntött, hogy nézzük meg az acedemic licenszet. Elsőre könnyűnek és automatikusnak tűnt a dolog, de kiderült, hogy a developer licenszt nem akarja elfelejteni. Tehát egy hónap múlva újra meg akarja vetetni. Végülis egy teljes gép újratelepítés megoldotta a dolgot. Röhej. Igazából olyat ami pozitív változás lenne az FSX-hez képest, olyat nem találtam, örülnék ha valaki írna egyet. Ami pozitívum az az FSX-ből való portolás, elég jól működik. Ennek köszönhetően csak tizenvalahányezret bukott a haverom, mivel csak a szimulátort kellett megvenni.
    Szummázva, örülök, hogy nem az én pénzem bánja a dolgot, és hogy kipróbálhattam, de a vele eltöltött időt sajnálom. Egyrészt mert nem vezetett sehová, haver továbbra is az FSX-et fogja használni, másrészt mert ez a projekt is arra a nem éppen érdemes sorsra jutott, hogy semmi másra nem jó, csak az emberek lehúzására. Mert miért is kellene azért fizetni, hogy egy 2006 vagy 2007-ben megjelent csomagot újra megkapj ugyanazokkal a hibákkal, egy láthatólag elrontott felülettel. És ha most pontoznom kellene, akkor azt úgy tenném, hogy viszonyítanám az FSX-hez történt változásokat, tehát 1-es, ill. inkább valami negatív szám. Időnként rohadt dolog a marketing.
    De ez csak az én véleményem. És persze a haveromé is.
  • nibron
    #20841
    Ja igen, és a defragot elfelejtettem.
  • nibron
    #20840
    Pont most csinálom az egyik haverom gépét. Ebben egy i7-2600 van, 8GB RAM, és GTX560Ti. Igaz, hogy a szimulátor életem első Prepar3D-je, de az elmúlt napokban rájöttem, hogy gyakorlatilag az FSX (mindjárt írok is egy commentet erről, mert a pofám leszakad).
    Tehát az AffinityMask: a decimális 14 az binárisan 0000 1110. Tehát azt jelenti, hogy a core1,2,3 van engedélyezve (alsó helyiérték engedélyezi a core0-át, míg a legmagasabb a core7-et). A procin 8 mag látszódik, de csak azért mert a BIOS-ban a HTT engedélyezve van. Valójában ez a proci négymagos. És az FSX szempontjából ez a lényeg. Pl. core0 és core1 (ami igazából egy mag) nem rendelkezhetnek külön memória területtel, mert nem képeztek ki erre a prociban külön kezelő modult (megpróbálom egyszerűen írni). Tehát fizikai magonként csak egy van. A 14-es érték akkor lenne jó, ha a HTT le lenne tiltva (akkor a 1,2,3 magok lennének engedélyezve). Így most az 1. mag felét, és a 2.mag mindkét felét használod (tehát a négyből kb. másfelet). A 2.magban így egymást lockolják a memória hozzáférések. Általában azt mondják, hogy ki kell kapcsolni a HTT-ét az FSX-hez, de a saját tapasztalataim szerint nem kell. Az AffinityMask pont azt a célt szolgálja, hogy egy alkalmazásnál meg lehessen mondani, hogy mely magokat használja. Én pl. ehhez a procihoz a 170-es értéket szoktam beírni. Az ugye binárisan 1010 1010, ami azt jelenti, hogy mind a négy magot használja az FSX, de mindig csak az alsó felüket (és a HTT-t sem kell kikapcsolni). Ez azért lényeges, mert nem akad össze a memória kezelés alkalmazáson belül, és a core0-án egyébként is ott lóg a fél windows. Fontos, hogy az FSX.cfg-ben a [Display] szekcióban bent legyen a következő:
    TextureMaxLoad=30 //általában ez az érték kell, hármasával lehet állítani. pl. 3,6,9,stb...
    Az FPS-t hagyd is úgy, én már külső limitert sem szoktam használni (nem látom sok értelmét). Viszont, ha nVidia videókarid van, akkor az nVidiaInspector-al állítsd be a Vertical Sync-et Force On-ra, és az FSX.cfg-ben az alábbi sorokat a [Graphics] szekcióban:
    ForceFullScreenVSync=1 //FullScreen módban a vertikális szinkronhoz igazítás kényszerítése
    ForceWindowedVSync=1 //Ablak módban a vertikális szinkronhoz igazítás kényszerítése
    Ezzel stabilizálhatod kicsit az FPS-t.
  • polluxware
    #20839
    http://library.avsim.net/esearch.php?DLID=144334&CatID=fsxmisc&Cookie=1
  • alien1313
    #20838
    Szia!
    A J41-hez a Cold&Dark programot kerestem, de nem sikerült megtalálnom.
    Kérlek segítsetek!
    Kösz.
  • almostatys
    #20837
    Az FPS unlimitedre van állítva,mert mindenhol azt írják,hogy arra kell állítani,mert az FSX beépített frame szabályzója rossz. Nálam az Affinitymask=14 a jelenlegi beállításom szerint. Ezzel Eddig az FPS 30 körül volt az Addon reptereken,de most csak 12. Pedig csak az Affinitymask értékét állítgatom próbaképp,de már tök mindegy mit írok be,az FPS 12 körül mozog.
  • polluxware
    #20836
    bakksi..... ezek a realair srácok

    gyakorlatilag a VC modell tartalmazza az egész exterior model-t...

    ekkkkkkkkkkora hüleséget
  • GPx8
    #20835
    Én igen. Nekem teljesen bejön, gyönyörű a grafikája és az én gépemen 90-102 fps -el fut "ultra" felbontásban. A fizikája teljesen jó. A vitorlázó gépek gyakorlatilag úgy működnek mint a Condorban - amit a legtöbb igazi vitorlázó pilóta is használ ínséges időkben, pl. télen :) - Szerintem annak, aki "csak" repülni akar tökéletes!
  • Hypo #20834
    az akadozast sok minden okozhatja, kezde a hdd tol a tulterhelt rendszeren at ..stb
    Érdemes eloszor picit visszabb venni es megnezni mi hogy reagal.
    És EZ IR ÉRDEMS
    http://www.venetubo.com/fsx.html


  • bebaszov [ZSIR]
    #20833
    a display settings-ben nincs véletlenül unlimited-re állítva az FPS?
    ha igen, próbáld meg lehúzni mondjuk 40-50 körülre.

    a másik kérdésedre: eszerint a guide szerint i7-2660K-n az affinitymask=244

    link
  • Hypo #20832
    :))))))))))))))

    pedig a slow and low-nak is megvan a maga baja de értem az áálaspontod igen sajnos az ido nagy ur
  • polluxware
    #20831
    :)))))

    főként tongass környékén repkedek... és ugye... messze vannak egymástól a repterek

    annó piper cub-al nyomtam és közben ablakban ment a CSI Las Vegas..

    ma már nincs időm erre:) Mustang elég jól bevált eme szerepkörbe (függesztmény is mehet rá, is haulerkedni is jó)
  • Hypo #20830
    :)) neked bazz egy f16soufa kene VFR verzioval:)))))))))
  • polluxware
    #20829
    "As Katana4x fotorealisztikusabb, részletesebb, 100xor jobban optimalizáltabb, és kábé 2x lassabb"

    a gép sebességére értem;) katana-val egy halál crúúzolni 90-100kts-el
  • polluxware
    #20828
    gyakorlatilag tökéletesen kilövik azt a célt, amit elakartak érni...

    22+22megás int ext model fájlok jól odab***-nak a procinak.... és mindezt azért hogy minél símább legyenek a vonalvezetések olyan helyeken ahova az ember jóformán soha nem néz.......

    a textúrák még elmennek (egy ripéntel+belső köbö 100mega)

    As Katana4x fotorealisztikusabb, részletesebb, 100xor jobban optimalizáltabb, és kábé 2x lassabb

    egy viszont biztos... az ORBX félétől sokkal jobb... az még ettől is kábé 2x jobban szaggatott

    ,ha csinálnának hozzá egy redpolis belső, sirályos vfr scenery nézegető gép lenne dísznt sebesség potenciállal (simán megy 10e láb alatt 210-220kts-el)

    röpködök vele azért... ,de annyira pofán vágták

    észre nem venné az ember ha nem lenne csak mondjuk fele poligon szám a VC-ben

    egy nagy " :( " jelet teszek a végére..
  • Frenky
    #20827
    OFF_Topic Hi! próbáltátok már ezt a SIM_et? "AeroFly FS" Tegnap feltettem szerintem elég jó lett.
    AeroFly FS
  • almostatys
    #20826
    Sziasztok!
    Lecseréltem a procimat egy i7 2600K-ra és az a problémám,hogy az FPS az pl az FSDT KLAX Airporton 30 körül van és mégis akadozik a kép. Repülés közben 50 az FPS és akkoris akadozik. Ez miért lehet?

    Másik kérdés: Mit írjak az Affinitymask-ba,hogy az i7 mind a 8 magja működjön? Most 63 van beírva,de csak 6 magot hajt.
  • Hypo #20825
    OFF TOPIC

    MS FLIGHT ALASKA MEgjelent. Szép na nem egy ORBX meg TOngass de olcso:))))))
  • polluxware
    #20824
    70mb

    működik:)

    hát egy fps zabber a kicsike... dájmond katana4x alternatíva...
  • polluxware
    #20823
    shávók... a vörösöknél, már fent van a RIP-je a Lenszőr legaszinak

    megkukkantom
  • Hypo #20822
    JS41 Starting Guide
    http://forum.avsim.net/topic/261431-js41-startup-guide/

    De ami fontos még az a leallitas STOP Latches
    http://forum.avsim.net/topic/259267-pmdg-j41-stop-latches/

    Ahogy Pollux mondta avsimrol le lehet tolteni egy kis cuccost amivel a korrekt Cold and Dark elerheto.
    Itt is megtalálod magyarázattal egyutt
    http://forum.mutleyshangar.com/index.php/topic/5352-pmdg-j41-cold-dark-set-up/

    és a végére egy kis video





  • polluxware
    #20821
    más is nyúzza itt az A2A P-51D mustit? nagyon baba kis cucc:) egy fsx betöltési hibából származó problemótól eltekintve egy rossz szavam nincs rá...

    az új peccsben javítnak majd egy két dolgot vizuálisan rajta (példul az intééék szkúúp formályát)
  • polluxware
    #20820
    bákker.. elég régen indítottam már el ezt a másinát...

    arra emlékszek, hogy nekem köbö ez vált be:

    (annó még asszem avsim fórumon találtam hozzá egy fsuipc macro-t ami c&d állapotba rakta a gépet)

    -GPU-t csatlakoztatom
    -generator, beacon egyebek..
    -üzi pumpa fel, nyomás rendben
    -condition lever -> low IDLE
    -POWER LEVER -> na ez nagyon fontos! nyomol egy F1-et ezzel 0-ra rakod.. ,majd fogod és F2-vel húzod lefelé finoman amíg a hiba és állapot kijelző panelen meg nem jelenik a zöld BETA felirat, majd F3-al éppen annyira kezded csak el felfelé azaz visszafelé tolni hogy ez a felirat eltünjön...
    ez nagyon fontos lépés!
    -a propeller feather gombot jobbra/balra kitéríted! ez is nagyon fontos! külső nézetben nézd is ahogy a propeller tollakat legnagyobb szélességükben látod (hátulról)
    (itt a feather látványilag pont az ellenkezője mint bármilyen más propos gépnél)
    -ezek után normál talajon való indítási procedúrával indítod a folyamatot start-al (baloldalit először)
    indító felpörög, flow, light-on, EGT-t figyeled!
    stabilizálódik....
    generátor ezután is felkapcsolható, batter on, GPU-t leválasztod... majd indulhat a kettes...

    ha véletlen elfelejtetted a jobbikat fedörözni akkor most az alkalom rá!
    (egy jó indítás után olyan gáz a 2est leégetni, mert ugye a leállás amit tapasztalsz az valójában az hogy nagy terheléssel a gearbox-on, kis fordulat és kompresszor nyomás mellett a begyújtásnál az üzemanyag az elülső fokozaton kezdi el puhára főzni az egész hajtómű egységet..)

    2-es indít.....

    és most a másik lényeg!

    ennek az indítási folyamatnak (AUTOmatikus) az előnye ,hogy nem kell kézzel a Condition lever-t piszkálni (automatice dobja rá az üzimanyit a megfelelő n1-nél)

    viszont indítás után neked kell kézzel a start lock-ot "eliminálni"

    ami pedig úgy történik, hogy behúzott féknél elkezded a prop-ot BETA-ba húzni éppen addig amíg a pilcsi be nem mondja hogy "start lock removed"

    (GUST lock off természetesen különben hátra húzni se tudod)

    majd ezután F1 gomb vagy simán gáz előre picit és idle

    FElszállás előtt a Condition lever HIGH idle-re!! különben ugyancsak leég, amikor bekanalozol a propcsival


    hát így dióhéjban:))

    van egy másik biztonságosabb módszer is, amikor a prop-t lehúzod all the way down BETA-ba (ezáltal a start lock már off-ba kerl), és 20%nál dobod rá kézzel az üzimanyit a condítion lever-el.. (persze blokkoló gomb legyen kikapcsolva, különben nem engedi változtatni ha jól emlékszem (kis piros gomb a kar alatt))
    majd amikor stabilizálódni látszik, akkor dobod vissza a power levert 0%-ra.. különben húz hátra a gép:)

    parking brake on -> ez kimaradt:))

    youtube-n is lehet találni vidijót.. ahány annyiféle van abból is....

    ami tényleg megtévesztő ebben a BAe gépben ,hogy többféleképpen is lehet.... auto, manual, air start


    a végére egy kép a hajtóműről..
    ezt azért linkelem mert itt döbben rá az ember, hogy miért olyan fontos hogy tudja az ember mit csinál.. a gearbox miatt -> direct drájv

    fordulat-levegő mennyiség-kívánt terhelés összefüggései
    (free spin type-nál tökmind nagyjából hogy áll a prop, ugyanis a gáz generátor és a turbó gearbox nincs összeköttetésben, akár kézzel is megfelet fogni a propeller-t és tartani amíg nem adod rá az üzemanyagot indításnál:) -> otthon nem kipróbálni







  • Tessitore22
    #20819
    Sziasztok megnz. Az FMS-sel már úgy ahogy sikerült megbarátkoznom de most pedig az engine start nem megy az AOM a következőt írja: (1)
    Press the start button.
    (2)
    Guard the condition lever, (two hand method).
    (3)
    At 10%, the appropriate” IGN” CAP light will illuminate and Fuel Flow will begin.
    (4)
    After 10% and before 20%, light-off should occur and the IEC should target around 695 EGT for acceleration.
    (5)
    The green “BETA” CAP light will illuminate.
    (6)
    The red “OIL PRESS” CAP will extinguish by 60%.
    (7)
    At 60%, the START MASTER switch should move to AIR, the START switch should unlatch and the start indicator (white backlight) should extinguish.
    (8)
    Engine acceleration will be no slower that 1% RPM per second with no unusual engine or propeller noise or vibration.
    (9)
    EGT and RPM indications must remain on display throughout the entire start sequence.

    tehát ha jól értelmezem alulról a második (középső display EIS) mutatóknak kell elérniük a 60-at ahhoz h a START MASTERT air-re álíthassam és índítsam a másik engine . Na itt jön a probléma nekem a START MASTER kb 50-nél vissza áll air-re és a motor leáll. Valaki tudna segíteni ? bocsi h ilyen hosszú voltam.köszi
  • polluxware
    #20818







    ripént URL
  • Hypo #20817
    http://forum.avsim.net/reviews/content/18-evga-gtx690-dual-gpu-display-adapter/#review
  • polluxware
    #20816
    nem oly bonyi az.. tutorial flight.pdf-ből tanultam meg én is kezelni... mondjuk réééééééégen repültem vele utoljára:) a VNAV része kicsit triki
  • Tessitore22
    #20815
    Sziasztok nem tudom h itt kinek van meg a PMDG BAe J41 de aki tud ajánlana egy jó FMS tutorialt mert a 737 után elég fura (tudom h benne van a manualba de nekem egy egyszerűbb kéne "csak" route, lnav vnav stb.). köszi