33535
  • nibron
    #20974
    Mert a mostani vasakat már teljesen másképp kell programozni. Az időzítésekről ne is beszéljünk.
  • nibron
    #20973
    Az inkább grafkártya timeout lesz. Próbálj meg lerepülni egy kb. 1.5-2 órás szakaszt, két addon-os reptér között ablak módban. Ugyanúgy lefagy?
  • Hypo #20972
    mondjuk az vicces hogy minél ujabb vga és hardware van valakinek és reméli ettől jobb lesz az mind egyre többet sziv, de komolyan tee a forumok i7 es tulajokkal akik szivnak:) plane az ujabb vga-k.

    Gondolom akkor már mindent kiprobáltál? Alap fsx addon nélkül, settings lejebb véve ugy kipróbálva, fsx c:/ vagy d:/ re rakva csak ugy simán. VGA driverbol nem a legujabbat inkabb egy regebbit.

    Smforum.com on van egy W7 es FSX guide NickN-től érdemes végig csinálni amiket leir.
    De nem akarlak hiú ábrándokkal kergetni annyira változó kinek miért szarik be.
  • Slewy
    #20971
    Jah, crash to desktop gondolom... Nem ír ki semmit, lefagy, megáll. Aztán task managerből bezárom...
  • Slewy
    #20970
    Win7 64 bit, ctd? I5 2.8 4GB RAM GTX460 OC Active Sky
  • Hypo #20969
    op rendszer? ctd üzenet? hardware?
  • Slewy
    #20968
    Sziasztok!

    Mivel kezd elgurulni a gyógyszerem, ezért most már segítséget kérek, hátha itt valaki tudja a megoldást.

    A helyzet a következő:

    Sajnos egyetlen repülést nem tudok végigvinni úgy, hogy ne fagyjon le a játék. Ez különösen zavaró megérkezés előtt :)

    Amitől már megőrülök az az, hogy olvastam különböző fúrumokon, hogy a megoldás az uiautamationCore.dll felülírása a system32 könyvtárban. Semmilyen megoldást nem találtam külföldi fórumokon sem, amivel meg tudnám oldani...

    Előre is köszi
  • Hypo #20967
    Igen ez így müxik és hát igy is jó használni a két progit. Ami az egyetlen hátránya, hogy REX el egy bizonyos témának a texturáit rakod be ergo FSX az AS bol kapott paraméterek alapján rakja azokat de csak azt az egy theme-nek a texturáit, viszont az időjárás és a táj ennél sokkal változatosabb. A buli az lenne ha az időjárás paraméterei alapján dinamikusan változnának a texturák is. Mert hát egy ködös európai reggelből simán eljuthatsz egy tiszta mediterrán környezetbe.
  • Ombika
    #20966
  • nibron
    #20965
    Kicsit félreértelmezed a dolgot. Az FSX, Texture mappájában gyárilag megtalálhatóak az időjárás megjelentéséhez fájlok. Repülés közben a külső időjárás progik csak a weather paramétereket irogatják, pl. milyen irányból mekkora sebességgel fújjon a szél, stb. A textúrákhoz olyankor nem nyúl. Az FSX dolga a beírt paraméterek alapján vizuálissá tenni a dolgot. A REX-ben, és az ASE-ban is van egy rakat fajta textúra, amit miután összeállítottad magadnak a szimpatikus pakkot (felhők, fények, színek, beton textúrák, stb.), áttölthetsz az FSX-be. Tehát az FSX gyári weather textúráit nyomod felül. Ezután indítod az FSX-et ami már az új textúrákkal jeleníti meg magát. Ebből már látszik, ahogy zacsi írja, hogy a textúra letöltés, és az időjárás paraméterek két egymástól független dolog. Tehát, a textúra letöltéshez a REX-et használom, mert szebbek a textúrái, repülés közben pedig az ASE-t, mert arra az a jobb (szerintem).
  • Papirzacsi
    #20964
    Az időjárás és a textúrák két külön "életforma". Nem isntallálod az ASE textúráit és ennyi.
  • Ombika
    #20963
    A kerdes arra iranyult , hogy REX texturakat hogyan toltod be ASE idojaras progiba vagy forditva is kerdezhetnem,h a REX progiba adod meg , hogy ASE-bol vegye az idojarast?
  • Medwyn
    #20962
    A madárszar a teniszpálya impregnált festésű aszfaltját is kegyetlenül tönkreteszi... akármi is történik a madáron belül emésztés címszó alatt, elég merész, hogy a madár gyomrát (és körülötte a madarat magát) nem marja szét, de hi-tech matériákat tesz lazán semmissé... :P
    A "le vagy szarva" madárnyelven így sokkal szigorúbb ítéletnek tűnik például.

    Viszont ezek a madarak képesek repülni, amihez nekünk minimum szimulátor kell. Fene se érti a világot... :D
  • Frenklin737
    #20961
    oké köszi már kész
  • nibron
    #20960
    Tehát gép festést szeretnél berakni. Nem ismerem a csomagot. Felteszem, hogy az Albatros alap telepítését már megcsináltad. Akkor a FSX\SimObjects\Airplanes mappában ott kell lennie. Azt is feltételezem, hogy szereztél festést hozzá. Pl. avsim-ről. Abban ált. van egy readme fájl és egy textura mappa. A textura mappát bemásolod az airplanes\"l-39 albatros" mappába. A readme-ben ált. benne szokott lenni az a leíró ([fltsim.xxx]) ami az aircraft.cfg-be kell. Kijelölöd, clipboard-ba rakod, és az aircraft.cfg-be beilleszted. Ha nincs leíró, akkor a cfg fájlban a [fltsim.0] szekciót másolod át. Sorszámot egyedivé kell tenni. Az átmásolt részben értlemszerűen átírni a bejegyzések értékeit. A title értékének is egyedinek kell lennie.
    Nem bonyolult. A kérdés mindig az, hogy milyen minőségű a festés.
  • 59th Ducky
    #20959
    Na de viccet félretéve melyik L-39-hez ?
    LotusSim ?
  • 59th Ducky
    #20958
    Air Force = Légierő xD
  • Frenklin737
    #20957
    bocsánat légi erő
  • Frenklin737
    #20956
    pl: l-39 hez magyar légi reő texturát
  • nibron
    #20955
    Kicsit bővebben írd le, hogy mit szeretnél, mert így tényleg elég hülye kérdés. Aircraft-ot, Scenery-hez, Weather-hez, vagy mihez?
  • Frenklin737
    #20954
    Sziasztoik! lehet, hogy hülye kérdés de , hogy kell texturat beteni vagy másolni mert még nem tudok
  • nibron
    #20953
    Egy kérdés lemaradt: Mindig ilyen rossz volt, vagy csak most romlott el?
  • nibron
    #20952
    Írd le légyszíves az alaplap, proci, memória, grafkártya, oprendszer, lapozófájl, fsx paramétereit röviden. Kicsit zavar a hibabejegyzésben, hogy ismeretlen modulra hivatkozik. Normális esetben ott az ntddll.dll-nek kellene lennie. Na most, ha jól értem, arról van szó, hogy nyomkodod az S billentyűt, és x-edik váltáskor van a reccs. Az fsx-hez mi van még telepítve?
  • nibron
    #20951
    ööö...izé...Szóval a kérdésed némi pontosításra szorul. Ha azt kérdezed, hogy az FSX-ben hogy állítom be, akkor az a válasz, hogy fel van telepítve a REX, be van konfigolva, és a Textures fülön van egy install gomb. Na azt nyomom meg. Az aktuálisan beállított csomagot áttölti az FSX-be. Az OverDrive-nál, és az Essential-nál ugyanúgy.
    Ha viszont a Prepar3D-re vagy kíváncsi, akkor ott az Essential-t nem tudom használni, mert vegyen licenszet akinek két anyja van, az OverDrive-al töltöm fel.
    A REX konfigjában a könyvtárnevet át kell írni, ahová tölteni szeretnéd. Az ASE, a REX textúráit is tudja használni, mivel az FSX-el kell kompatibilisnek lenniük és nem az időjárás progival.
    Az ASE FSX-nek érzékeli a Prepar3D-t (mivel az is).
  • Nightwish006
    #20950
    Szia! Kösz a segítséget! Nos, nem ezek nem voltak megcsinálva, totál kezdő vagyok a programmal, de most beállítgattam amiket mondtál. Sajnos igen, minden géppel ezt csinálja :S Kipróbáltam most windowed módban is, sajnos az sem segített... Nem értem mi lehet a baj :S
  • Hypo #20949
    Ég a pofám ne haragudj ha kellemetlenséget okoztam:((((

  • Clidey
    #20948
    Okay, no problem, akkor megpróbálom átrakatni a szabadnapom a jövő hétre. ;)
  • polluxware
    #20947
    egy pont oda is kell;)
  • Hypo #20946
    Nem sajnos nekem bejott egy meeting és Tibi meg vizsgáztat át raktuk a tripet jovo hetre EZER BOCSÁNAT, remélem jovo het jo neked.
  • Clidey
    #20945
    Májsztró a holnapi nap áll még? Úgyfest tudok én is szabit intézni magamnak... :)
  • djfules
    #20944
    Hoppá talán én is találtam most véletelen akit érdekel! Ez eredetinek néz ki.
    http://fonal.tumblr.com/post/16059850771/tu-154b-check-list-malev
  • djfules
    #20943
    Helló!

    Van közületek olyan aki tud repülni a Project Tupolev Tu154B-2-vel? Esetleg checklist-je megvan valakinek estleg tud valaki tutorial linket? A legjobb lenne ha valahonnan lehetne szerezni régi Maléves checklist-et :-)
    Köszi a válaszokat elörre is!
  • Ombika
    #20942
    REX texturakat hol allitod be?
  • nibron
    #20941
    Első mondat, első fele:)
    Tudod, kimentem a friss levegőre, na...de az biztos neked rettentően forbidden:)
  • Frenklin737
    #20940
    végre megcsináltam 6 órába telt
  • polluxware
    #20939
    vagy netán ez amolyan SP szimpátia?
  • Hypo #20938
    derogál?:))))) lol igen így tüntetek a felsleges ékezetekért lejárt már felettük az ídő
  • [HUN]FaTaL
    #20937
    A gau is dll már fs9 alatt is :)
  • Clidey
    #20936
    Jellemzően inkább dll-eket mintsem gaukat. :)
  • [HUN]FaTaL
    #20935
    Minden gép pakol máshova dolgokat, legalábbis gaukat biztosan :)