33535
  • Slewy
    #21014
    Azt látom, hogy nagyon értesz hozzá, meg azt is, hogy nagyon büszke is vagy magadra emiatt. Lehetséges, hogy én kevésbé értem viszont azt írom, hogy elfogy, nem azt, hogy "el van fogyva" és máshogy is kommunikálok az emberekkel. De nem baj, mert nem kell mindenkinek mindenhez.


    Azért köszi de abból is értem, hogy bele kell férnie a 3,25 gigába. :)

    Most Gyalu, aztán csinálom úgy, ahogy írtad...

    Köszi
  • nibron
    #21013
    Azt látom, hogy nem igazán érted. De nem baj, nem kell mindenkinek, mindenhez.
    Nem az érdekes, hogy hány darab addon van telepítve, hanem az, hogy egy időben mennyi memóriát zabálnak. Mert mondjuk fent van a KJFK, KLAX, LHBP, EDDF. Ezek sosem lesznek egy időben betöltve. De ha telepítve van a VFR Germany is, akkor az EDDF-el együtt be lesz töltve, ha mondjuk a reptér közelében vagy.

    Az FSX-et amikor megcsinálták, akkor az működött. Most is működik. Alapból nincs vele gond. Amivel gond van, azok az addonok. Márpedig azokra szükség van, mert az FSX-ben semmi sincs kidolgozva rendesen. Ha feltelepítesz egyet, a használata memória fogyasztással jár. Úgy kell méretezni, hogy beleférj 3.25 gigába. Mert többet nem tud kezelni egy 32 bites alkalmazás (32 bitesek a mutatók). Ha feltelepítesz egy rakatot, de nem használod (pl. az alap 737-essel repülsz), akkor jó eséllyel, végig tudod repülni.

    Én a helyedben legyalulnám az egészet, és lépésenként újratelepíteném. Mindig így csinálom már kb. 2008 óta. Többnyire előre tudom mi fog történni, de akkor is. Az informatikában mindenhol így kell csinálni. Olyan nincs, hogy felhányod oszt jól van. Mert az hányadék lesz. Ha nem jön össze egy lépés, akkor egyet hátra lehet lépni. És tudod hol a gond. Fix-eket beállítani, konfigolni, stb...
  • Slewy
    #21012
    Szóval hogyha fent van mondjuk 15 add-on reptér az ugyanúgy eszi a gépet, még akkor is ha jelenleg a közelükben sem vagyok (a játékban)...?

    Értem az NGX-es dolgot és sok minden mást. Viszont azzal mindenki tisztában van szerintem, hogyha megvásárolsz jó sok pénzért sok mindent egy programhoz és aláteszel egy nem mondom, hogy csúcs de nem rossz gépet, akkor lehetséges, hogy elvárnád, hogy működjön.

    Nibron: Amúgy mit javasolsz? Arra gondolok, hogy mi az optimális nagyjából egy ilyen configon? Mennyi és milyen jellegű add-on?

    Arra gondolok, hogy pl egy-két normálisabb IFR repülő
    Esetleg 5-6 reptér
    Fs passengerX

    vagy ez is sok lesz neki? :D

    De nagyon köszi a felvilágosítást, lesz egy jó nagy uninstall és step by step teszem fel rá a dolgokat és úgy próbálgatom majd. Azt belátom, hogy nem jó, hogy telhetetlen voltam és azt vártam, hogy úgy fog működni mint az FS2004... :)
  • nibron
    #21011
    Ez az FSX szervíz nem rossz ötlet.
  • nibron
    #21010
    Az említett gépnél már a háznál lepetéztem. A tetején 6db SATA vinyó foglalat van, és abba lehet beledobálgatni a vinyókat. RAID-ben. Na azt nem kell defragmentálni.
  • nibron
    #21009
    Mert te jobban szereted a VFR-t. Én inkább 737 párti vagyok. ORBX-em nincs is.
    Azt szeretem amikor a betonon a képembe fújja a kerozint. Illetve már csak múlt időben. Azért mindig azok voltak a legjobb pillanatok, amikor vmelyik reptéren láttuk repülni a pályaellenőrt a kocsijával együtt.
  • Hypo #21008
    :))

    épp beszélgetek pár VA pilot haver-al USÁból micsoda gondjaik vanak nekik is:))
    itt egy konfig és csak fsxre használják hát kérem ebből repühetnék egy pár órát élesben:)))

    1x Intel Core i7 2700K Boxed
    1x Asus P8Z77-V Deluxe
    1x Cooler Master HAF
    1x Corsair Hydro Series H100 => best CPU cooler around
    1x Gainward GeForce GTX 680 Phantom or 670
    1x Sony Optiarc BD-5300S Zwart
    1x Cooler Master Silent Pro Gold 1000W
    1x OCZ Vertex 4 128GB => for running OS on
    1x OCZ Vertex 4 256GB => for running fsX on
    1x Corsair Dominator CMP16GX3M4X1600C7= 16Gb
    2x Western Digital Caviar Black WD1002FAEX, 1TB => for storage and backup

    egyik srácnak pont ilen van csak az alaplap más és szétfagyott neki, de a végére kideritettük hogy hát egy kis warez repcsi okozta az egesz bajt amivel nem is repult de fent volt neki, most ujra rakta egyesével napokig nem kurta tele addonokkal csak ahol epp repulget és voálá elélvez a gyönyörtől:))

    Mi csóró magyarok meg valamit ugy is kitalálunk hogy menjen ez a dög:)

    Na megyek repülök is egy tongasst épp jó az idó egy kis pénteki vfr hez:)
  • nibron
    #21007
    Két hete egy német haverom megvette a Prepar3D-t. De vett hozzá egy gépet is. Nem írom le mennyiért (rohadt sok). Nos a progi teljesen használhatatlan volt azokkal az addonokkal amivel az FSX-et használja. Úgyhogy lett egy Prepar3D-m. Kis szépséghiba, hogy én sem tudom használni. Na ja kérem, a tervezés...
    Leírhatod a véleményed, de csak részben van igazad, azzal a konfiggal, meg kis kompromisszummal be lehet lőni a dolgot.
    Én most éppen az egyik haverom gépét csinálom. Ugyanolyan konfig mint az én gépem. Hát ezen rajta van szinte az összes VFR, de valszeg csak a Germany marad meg. Szinte az összes elérhető reptér. FSPassengerX, ASE, repgép csak az NGX, FS2Crew-el. Most éppen frankfurt-ból repül JFK-ra, immár 5:54 volt a fékoldás. Ezzel is kb. ugyanaz volt a gond, mint nálad, most már elég jó. FSDreamTeam repterek valószínű ki lesznek szedve, mert nem igazán szeretik egymást az NGX-el.
    Ha nem érted valszeg és sem tudom elmagyarázni, de a lényeg kb. annyi, hogy a videókártyád kb. 50%/ban dolgozik, míg a proci 100-on, és el van fogyva a memóriája. Namost, ha raksz bele még 4g ramot, akkor is fogytán lesz, mert az FSX 32 bites alkalmazás, és nem tud többet kezelni 3.25-nél.
  • Hypo #21006
    ngx arabol akcioban megvettem az osszes amcsi orbxot:)) inkabb mint ngx:)
  • Hypo #21005
    ngx ugyben nem tudok nyilatkozni nem adok annyit egy repcsiért és mivel nem is tudnam ugy futattni ahogy szeretném ha 737 re vagyom ott az ifly meg fs9 bőven elég.
  • Slewy
    #21004
    Annak idején az FS2004-re felbasztam mindent azt had menjen. :)

    Ott is volt ugye egy-két nap install néha de a végére sikerült kigyúrni. Nagy naívan egyébként azt gondoltam, hogy már egy sima quad-dal tök szépen menne add-on-okkal az fsx, emrt akkor csak egy core2 duo volt benne és akkor FSX-ben tényleg képeket láttam csak a játékból egy-egy add-on scenery-s reptérnél. Az vajon segít, ha visszaveszek a grafikából, vagy a 8GB segítene, azon túl, hogy újra egyenként mindent szépen felrakok...

    Szóval NGX+Fspassengers-t nem javasoljátok együtt??? Az a baj, hogy úgy feeling :)
  • Hypo #21003
    Én főleg vfr re használom fsx et mert a hardware azt még birja, de nem fagy. addon meg ORBXtol minden amerika ausztralia és egy rakás vfr gép.

    Ha nagyvasra vágyom akkor meg fs9 és egymillio kiegeszito fs2crew tol kezdve fspass, aes, rex, moving map...stb sose fagy.

  • Hypo #21002
    mondjuk nem csoda hogy köztük én is ( jó erre hivatkozni:) nem upgradeltunk gepet mert hat muxik ok nem 60 fps de muxik:) bár ennek is ott az ellenpéldája jó barátom ráugrott egy brutál gépre felraktam neki mindent szépen és BAZZ müxik na jó nincs rajta szar addon:)))))

    kéne nyitni egy FSX szervizt:))))
  • Slewy
    #21001
    Aha, vettem egy gépet 220-ezer forintért és egy 2006-os játék nem megy vele. Miközben az X-plane 10 gyönyörűen megy, csak éppen szar.

    Szóval nem írom le a véleményemet, mert még a végén kitiltanak innen...:)

    Nibron, neked egyébként működik és nem fagy?

    Mennyi kiegészítő van fent, repterek, különböző repülők stb...

    Azt viszont nem nagyon értem a proci miért sokkal gyengébb, mint a videókártya...
  • Hypo #21000
    na de ha én nem irtam azt soe felul sose foglalkoztam vele mivel nem volt problémám akkor mi van ja hogy magátol cserélte:))))))) lol
  • Hypo #20999
    ezt ugatom már egy ideje:))) clean install és TEszt és TEszt és egy addon és TESZT és még egy adon és TESZ mert ha felpakolod a letezo osszes aerosoft sceneryt aztan elinditod és szarrá fagysz akkor meg jön a sírás.

    Lehet MS direkt csinált igy hogy megtanitsa az emebreket a REPÜLÉS aprolékos művelet sok tanulással jár:)))
  • nibron
    #20998
    Az UIAutomationCore használatára.
  • Slewy
    #20997
    kipróbálom a cessnát, bár azzal úgyse repülök. :D
  • Hypo #20996
    ?? ezt most nem értem mire irtad:))) mondok egy példát sokaknak nézet váltás vagy 2ds ablakoknál alakdt mint az állat illetve fagyott ki, ugye ezt keverték azzal amikor a menufejlecnél dobott foleg nvidia kartyaknal hátast a progi, na szóval ha winfosban pl a különböző asztal és müködési beállitásoknal nem pipálta be az ember hogy az ablak latszodjon mikor huzogatod egérrel ( alapból senki nem gondolná hogy ennek köze van egy játékhoz) de mégis megoldotta a problémát.
    És ilyen van egy rakás:))

    de innentől tietek a pálya jó leszállást:)
  • nibron
    #20995
    Nekem a próba gépem egy i7-2600 8gb ram gtx560ti w7-64. A neten található ngx-el ezen a konfigon is kiakad. Nem kell hozzá a VC, 2D is elég. Amíg a hibás törés memory leak-eket termel, nem is fogod tudni használni. Lehet, hogy direkt csinálták ilyenre.
    De a konfigodon azért van egy igen gyenge pont. Történetesen a procid sokkal gyengébb, mint a video kártyád. És az FSX-nek inkább fordítva lenne jó. De nincs minden veszve, mielőtt bármit is vennél, ésszel fel kell hangolni az FSX-et. És az egyszerűség kedvéért, én ott kezdeném, hogy gyalu.
    Aztán egyesével lehet felrakosgatni, és mérföldkövenként próbálgatni. Míg nem jó, nincs továbblépés. FSX telepítése sajna nem arról szól, hogy felszórsz mindent, aztán lehet repülni.
  • Slewy
    #20994
    Nah de most komolyan mondjátok, hogy túl jó és túl szar a gépem hozzá, részben ezért is vettem :)

    Szóval most már kicsit jobb, mert a felszállásnál is kifagy és kapom az arcomba a fatal errort...
  • Hypo #20993
    Az meg már egy adalék hogy fmc és autopilot baszkodásnál száll el, Te ez milyen addon amugy? Mert lehet az addon szar vagy abban nem stimmel valami. Egy default cessnaval le tufsz normalisan repulni egy utat?
  • Slewy
    #20992
    Most jobb egy kicsit, most már felszállás előtt kifagy és fatal error-t mond :):)
  • Hypo #20991
    :)))) a nagy szakmai levesben azért olvasd már el amit írtam ki a faxom irta hogy nála szerencse???? azt irtam hogy bizonyos embereknél ilyen gond van és arra ez a megoldás, másnál nem okoz gondot, mig megint másnál tök más a probléma, mivel két ugyan olyan konfig nem nagyon van igy elég nehéz egy általános megoldást találni, persze vannak általános hibák és azoknak van általáson megoldása.

    Xp meg persze hogy kevesebbet eszik nem is állította senki az ellenkezőjét. Ehhez nem kell a teremtésig vissza menni:))

    Elég régóta foglalkozom ezzel ( bár az idő nem számit attól még lehet hülye) de több ezer fórumbejegyzés elolvasása után meggyőződésem hogy mindenképp egyénileg kell kezelni ezeket a problémákat, persze adhatunk ötleteket és segithetnek is lásd fsx.cfg tuning ami bejegyzés nálam széppé tette a dolgot az másnak csak gondot okozott és fordítva.

    Ez egy ilyen világ persze az alap dolgokat elmondhatjuk mint UAC kikapcs és a többi csak azt mondom ez még nem biztos hogy az adott embernél az adott problémát megoldja.

    mondjuk egy kisebb összeget tennék rá hogy mondjuk egy hardwaret cserélnénk a gépébe pl vga egy régebbire és mondjuk xp és lehet a hibák megszünnek és nem azért mert az övé szar lenne.
  • Slewy
    #20990
    Igen, mondjuk tas manager-be eleve azt látom, hogy még a menüt hoztam csak be és választom ki a gépet de már 2gb memóriát eszik... 3Gb memóriánál járunk felszállás előtt a CPU csak 23%.
  • nibron
    #20989
    Az akkor kell, amikor pl. kilépsz a repülésből és elszáll. Vagy ha rendszeresen elszáll a menus.dll-ben. Egyébként meg lehet, hogy használod csak nem tudsz róla. Ugyanis a system32 bent van path-ban, a dll betöltése pedig a loadlibrary api hívással történik, az meg használja a path-t.
  • Slewy
    #20988
    Váltok de úgy még sose fagyott ki. konkrétan akkor fagyott ki, mind kétszer amikor VC-ből egyszer a magasságot állítottam az automatapilótán, egyszer meg az fmc-ben állítgattam valamit. Asszem kirpóbálom, hogy két add-on nélküli repülőtérre megyek, mert az tény, hogy sokat esik az fps is a sok kiegészítős reptereknél. Egy röhej, hogy egy ilyen vas kevés hozzá :)

    Felrakok egy xp-t is, vagy veszek még ramot.

    Nibron, természetesen csak eredeti szoftvert használok...! :)
  • nibron
    #20987
    A 32 bites rendszerek eleve kevesebb memóriát esznek. Az XP ráadásul sokkal egyszerűbb a w7-hez képest. És itt most főleg a grafika kezelést kell érteni. 64 bitnél meg kellett oldani, a 32 bites alkalmazások futtatását is. Kicsit pongyolán fogalmazva picipuha ezt úgy oldotta meg, hogy betölti az oprendszer 32 bites cuccait is. Ergo zabálják a ramot. Az alkalmazások is többet zabálnak, főleg az olyanok, amelyek 32 bitesek, és 64 bites driverekbe tolják a biteket ezerrel.
    Az, hogy kinél, hogyan működik, az nem a szerencse dolga (mivel egy gépről beszélünk), hanem csakis a konfigé. Vas, oprendszer, alkalmazás.
  • Hypo #20986
    hát friss install mindenből és ablakban próbáld közben task manager is menjen és kiderül a memoria fogy el, vagy valami dll miatt akad ki az egész. de amiket leirtál mondom abból az tünik ki hogy elfogy a rendszered az fsx alól mert ha vga driver gond lenne nem leszallasnal csinálná hanem random. neked meg hosszabb ut során jelentkezik. nézeteket véltasz közben sűrűn? külső belső vc 2d?
  • Slewy
    #20985
    Nibron, úgy látom kiművelted magad a témából.

    Segíts rendbehozni, fizetek érte :):)

  • nibron
    #20984
    4 giga ramhoz nyugodtan lehet 32 bites win-t is használni. Csak 3.25-öt fog látni a 4-ből, de az oprendszer sokkal kevesebb memóriát használ alapból, és ott visszajön.
    A backup-ot ki lehet szorítani a memóriából minden gond nélkül, a cache-t is, de akkor rohadtul lelassul. Lehet úgy is mondani, hogy a backup nincs befolyással a kernel válaszidőkre, de a cache igen.
  • Hypo #20983
    nekem pl semmi gondot nem okoz a dll nem is csereltem nem is fagyott, szóval ez is érdekes hogy van akinél cserélni kell hogy ne legyen ctd van akinél meg nem.

    FSX a csoda:)
  • Hypo #20982
    hát nem tudom nekem anno xp-n 32 biten 4 giga rammal kevesebb gondom volt a régebbi gépen, igaz ott lejebb kellett venni a grafikai beallitasokat de elment, nem fagyott, aztan ujabb gep tobb ram és már a gondok is nőttek de azért úrrá lehett lenni rajtuk.

    mindenre van ellenpélda: van akinek I7 16 gigaval pöpecül fut és van aki egy vagyont költött rá és szaraxik....ez van. FS9 ilyen szempontbol jobb már a régi q6600 es 8800gt vel minden fuloon és tele addonokkal ész szépen konstans fps.

  • Hypo #20981
    4 gigara nem kell a 64 bit, sőt xp-n simán elfut szépen kevesebb gonddal.

    De az általad leirt probléma olyan mint amikor elfogy a szufla a gép alól, és ugye pont leszállásnál ahol az adott reptér adatait texturait tolti és ugye fsx nek a legnagyobb hibája a memoria tulcsordulas.

    fs9 nél például hosszabb ut utan egy scenery refresh segitetta blur problémára. Én mindenképp addon nélkül lőném be a dolgot és ha már minden szép és jó mehet az addon szépen sorjában.

    Admin mód? UAC?
  • [HUN]FaTaL
    #20980
    " Az első az, hogy 64 bites windowst használsz 4gb ramhoz"

    Mert 64 bitest is kell használnia. :)

    "És rengeteg hely kell az oprendszernek a cacheléshez"

    Nem cache, hanem backup, de ki lehet kapcsolni.
  • nibron
    #20979
    Na lassítsunk kicsit, mert neked per pill. több gondod van. Az első az, hogy 64 bites windowst használsz 4gb ramhoz. az oprendszer élből megzabál 1 gigát. Az AS sem adja alább 200 megánál. És rengeteg hely kell az oprendszernek a cacheléshez. Na most az ngx szintén egy memória gyilkos, főleg a tört verzió amit használsz, ugyanis egy olyan helyen is átírták a kódot, ahol memóriát foglal, de a crack átugratja a felszabadítást , és sosem lesz a lefoglalt terület elengedve. Mondjuk nem sokat foglal, de ciklikusan, és nem is az a baj, hogy elfogy az egyébként is kevés memória, hanem az, hogy szét fregmentálódik. Úgyhogy neked most ez a legnagyobb bajod. Az FSPassenger csak rátesz egy lapáttal, mostanában tesztelgetem, szerintem nem teljesen jönnek össze az ngx-el. Magyarán a nagyon is gyors videokártyád bombázza a szerencsétlen processzort megszakításokkal, de a proci teljesen kivan.
    Az UIAutomationCore.dll teljesen más hibajelenségre kell. Nem erre. És nem egy letöltött verziót kell a system32-be másolni, hanem a system32-ből kell az FSX mappába másolni.
  • Slewy
    #20978
    LEhet, hogy elég csak az FSX könyvtárába tenni???

    I've been searching in vein to find this fix, and seems to work, at least for me, and others who have tried it.For some reason, the core problem lies with the uiautomationcore.dll library in Windows 7. I can't speak for crash's in other OS versions, but from what I've read, its mostly with Win 7 (x64), where Vista and XP work fine.The trick is to use the Vista version of uiautomationcore.dll and place it into the Flight Simulator X folder. Some said that you have to register it, but just dropping it in the main directory where fsx.exe resides seems to work fine. Also, registering it is probably NOT a good idea, because it would then force any program running under Win 7 to use that Vista version, and may cause a crash of its own. You only want fsx.exe to use it exclusively.To my understanding, when an executable file is run, it will first look for any dll's locally in the same folder, then through its sub folders, then if it can't find it, the program will then look at the "system path" for it. In this case, the Vista version of uiautomationcore.dll would be in that local location, load that library, and ignore the Windows 7 version.Note that its very important to NOT delete or replace uiautomationcore.dll in the System folder.FYI, the Windows 7 version number of uiautomationcore.dll is 6.1.7600.16386 (733kb). The Vista version is 6.0.5840.16386 (155kb). Here's a link to the Vista uiautomationcore.dll DLL.Just to be sure I place the Vista verion in the Flight Simulator X folder, but temporary renamed it (*.dllx), and ran fsx until it crashed (almost a certainty). I then changed it back (*.dll), and of the half dozen times I've ran fsx, it hasn't crashed yet (see crossed fingers).Good luck, and hope this works for you.Bill

    Megyek, kipróbálom és írom a tapasztalatokat, hátha nem csak én szembesültem a problémával...
  • Slewy
    #20977
    A másik remek dolog, hogy teljesen tiszt időjárási körülmények között FL350-re már nem tudok emelkedni, mert A PFD-n az IAS mindig csak piros tartományban lesz Stall vagy overspeed, lehet választani. Cruising altitude-on a VNAV foylamatosan overspeedelni akar és az IAS displayen folyamatosan kapom az "A" betűt.

    Egy kicsit kezdem elveszteni a türelmemet kb ez a negyedik nap, hogy installálok hozzá, egyszer már feullra letöröltem és installálok megint. Már mint egy informatikus telepítek javítok, telepítek és eddig repültem kb 4-szer.

  • Slewy
    #20976
    Próbáltam, pont azt próbáltam...

    LHBP-EHAM süllyedek, állítok valamit az fmc-n és helo. Megáll

    Eddig 3 komolyabb repülésem volt FSX-szel. Kettő lefagyott és egy 49 percest sikerült végignyomni.

    Fspassenger-t meg active sky-t használok meg pmdg 737ngx.

    Az az idegesítő, hogy valóban nagyon szép és tök jó csak legalább az FS2004-gyel még ha csúnyácska is lehetett repülni...

    Ez az uiautamationCore.dll lehet megoldás, mert külföldi fúrumokon sokan írják, hogy ez megoldotta nekik és nem fagy de egyszerűen file replancerrel se tudom betenni a system 32 könyvtárba :S.

    Van itt valaki akinek normális add-on-okkal működik a játék és nem fagy? :D



  • nibron
    #20975
    Igazad van, de az FSX ezt tudja. Meg lehetne úgy is csinálni egy időjárás progit, hogy repülés közben cserélgesse a textúrákat, de néhány gond azért lenne. Ami a netről jön időjárás adat, abban nincs benne a pl. a felhő típusa, mert az a normál repüléshez nem kell. A sok lusta adatrögzítő így is pl. éjjel simán beirogatják a "nosig" bejegyzést. Aztán az újabb oprendszerek (vista,w7) cache-lik a fájlokat, így a cseréjük menet közben elég necces.