33535
  • Hypo #21054
    biztos hogy van csak rossz helyen keresed a nelkul nem mjegy fsx
  • Papirzacsi
    #21053
    Win7 oprendszernél a következő helyen van:
    C:\Users\FELHASZNÁLÓNEVED\AppData\Roaming\Microsoft\FSX
  • nibron
    #21052
    Egészen biztos nincs ott, mivel a C:\Users\username\AppData\Roaming\Microsoft\FSX mappában van.
    Amit alább tettem be linket, te is megnézheted.
  • nibron
    #21051
    Ez jó kérdés. Nálam raid van, azon nincs sok értelme. Ahol sima ntfs, ott változó, mert az odáig rendben van, hogy nincs a vinyón töredezett fájl, de ha két fájlt be kell olvasni egymás után, ne adj isten egyszerre, és az egyik a tányér külső részén van a másik meg belül, akkor csumi. Igazából egy olyan defrag kellene ami fizikailag sorrendbe rendezi a könyvtárszerkezetet, és azon belül a fájlokat. Na az pöpec lenne. De lehet használni SSD-t.
  • Slewy
    #21050
    Az a helyzet, hogy úgy tűnik nekem nincs a gépemen olyan, hogy fsx.cfg...

    Egy régit találtam még az előző installból, ami a REX könyvtárában maradt. Lehetséges, hogy nincs az FSX főkönyvtárában??
  • nibron
    #21049
    oopsz...fsx-hez kicsit karcsú. Egyértelműen memória hibád van, most az a kérdés, hogy hardware vagy software jellegű. Teszteld le, azzal kizárható a hardware hiba. Gyári értékeken dohog a masina?
    Szoftveresen az FSX hajlamos a túlcímzésre, ezt fixálták az sp2-ben ill. accel-ban. De kell hozzá a HIGHMEMFIX=1 bejegyzés az fsx.cfg Graphics szekcióban. Meg ezek:
    ALLOW_SHADER_30=1.
    STALE_BUFFER_THRESHOLD=1024

    Ezt nézd át:
    http://logout.hu/bejegyzes/rch663/microsoft_flight_simulator_x_tweak_avagy_szellem_a/hsz_1-50.html

    Tananyag, pl. a Malév virtual-ról: http://virtualairlines.hu/vaos.php?show=training
  • Slewy
    #21048
    Defragmentálás vajon mennyit számít az FSX teljesítményének?
  • Nightwish006
    #21047
    Szia! Kösz, hogy próbálsz segíteni!

    MSI P35NEO-3
    2gb kingmax tinygba
    e6550
    8600gts
    win 7 32bit sp1
    lapozófájl a legnagyobbon amit enged, 4096.
    FSX en csak sp1 meg accel kieg van, mást nem csináltam vele, csak amiket írtatok párral lentébb. Ezelőtt nem játszottam fsx-el, ezért mondom, noob vok, nem igazán értem még a progit;D

    Egyébként vki tudna adni pár lehetőleg magyar nyelvü leírást az IFR repülésről? Egy pár dolgot nem igazán értek. :D
  • nibron
    #21046
    Hát ez nem vmi kóser ettől a géptől. Azt viszont már megbeszéltük, hogy a framerate limitert leveszed nullára.
    Ne a settings panelon, hanem a cfg-ben.
    FSX.cfg: UPPER_FRAMERATE_LIMIT=0
    Helyette a Graphics szekcióba rakd be:
    ForceFullScreenVSync=1 //
    ForceWindowedVSync=1 //
    Azt a taskmanageres dolgot amit írtam, vedd semmisnek, még dolgozni kell rajta. Csak az AffinityMask-ot állítsd be.

    Jisoráz
  • Tessitore22
    #21045
    Frames/sec olyan 6-7 körül volt néha felugrott 12-ig mögötte zárójelben (TARGET OF 42 FPS).
  • nibron
    #21044
    Shift-Z. Kétszer.
  • Tessitore22
    #21043
    Hát most h it repkedtem egy picit az LHsimes Debrecen körül , PMDG J41-el egész tűrhető volt ( mert alig volt) az akadás, de ahogy nézegettem a feladatkezelőt a memória folyamatosan olyan 3.7-4 körül volt. És most egy elég amatőr kérdés: hogy tudom megnézni h mennyi az fps.
  • Slewy
    #21042
    Én próbáltam, nekem tetszik. Csak ne tömd tele csupa "eredeti" géppel, mert úgy jársz mint én. Meg kell venni.
  • Slewy
    #21041
    Én pl. sajnos Gigabyte-tal rosszul jártam, eredetileg azt vettem a gépbe de sajnos szétesett a kép, meg jöttek az érdekes jelenségek. Ki is fagyott rendszeresen. Ment vissza úgy ahogy volt de hamar kellett másik, ezért most egy MSI van. Gigyabyte lapokat én is szerettem, nem volt velük gondom.
  • nibron
    #21040
    Nem tudom, az életben nem használtam még.
  • Tessitore22
    #21039
    Sajna AI trafficom egyáltalán nincs (v csak nem jelenik meg) mer inkább IVAO-n szoktam repkedni. PMDG BAe J41 nem jó?
  • nibron
    #21038
    Hát DDR3 512MB ram ott nincs ahol szoktam vásárolni. És nem is lesz, mert a palettán sincs. Másik, hogyha lenne is, valszeg a 2x2 lenne az olcsóbb. Arról nem is beszélve, hogy így megmarad 2db kártyahely későbbre.

    Amit leírtam példát, új hardware volt. Valószínű, hogy az alaplap vmelyik drivere veszett össze az nvidia driverével. 32 biten jó volt.

    Arra gondoltam hogy az alaplap és a videokártya gyártója ugyanaz legyen. Pl. gigabyte mindkettő. Én speciel szeretem, nem kell garanciáznom. Főleg, hogy már minden porcikájukban szabályozzák az energiafogyasztást. Tehát kisebb hő, ezáltal is nagyobb élettartam, kisebb villanyszámla. Meg minőségi kondik, ill. induktivitások. Meg még sorolhatnám.
  • nibron
    #21037
    Ok, de mondjuk fps-ben kifejezve mennyire, mert a jobban ill. kevésbé eléggé megfoghatatlan.:) Egyébként pedig így szokott lenni, hiszen odafenn nem kell annyi objektumot rajzolgatni, ergo kevesebb számítás.
    Ami a múltkor nálam volt az is melegszik, vettünk alá hűtőpadot a media markt-ban, usb-ről megy 20cm!!!-es ventivel, semmi hang, teljesen jól hűt, pedig ha fölé rakod az arcod alig érzed a levegő áramlását. Azonkívül atom ahogy kinéz, és passzol rá a lapi. Asszem olyan 7 körül volt.
    Visszatérve: szerezz egy másik repülőt próba célra (pl. wilco E175), és mondjuk két aerosoft repteret. Nézd meg úgy. Hagyd az egyéb addonokat, AI traffic-ot, a külső weather-t is. Aztán tedd vissza őket egyesével.
  • nibron
    #21036
    Rendben, és ki használja? Mert a cégek az általánosságra törekszenek, nem az egyediségre (mert az pénzügyi öngyilkosság). Én azért küzdök, hogy lehetőleg minden gépen fusson amit csinálok. És valszeg a többiek is. A MAC-be is bekerült az intel proci, és a mostani fejlesztő rendszerekkel már lehet windows és mac alkalmazásokat csinálni. Azon kívül, lemerem fogadni, hogy az intel fordítója által fordított progi fut az AMD-n.
  • Tessitore22
    #21035
    Ismét köszi a segítséget a gépem egy DELL Inspiron N7110 és egyébként megvok vele elégedve bár elég könnyen melegszik ( már ha úgy használom). Az akadásról annyit h fel és leszállásnál sokkal jobban, cruisingnál tűrhető lenne ha így akadna t/o és landingnál.
  • [HUN]FaTaL
    #21034
    ORBX FSX only.

    NGX helyett pedig ott az iFly FS9re :)
  • [HUN]FaTaL
    #21033
    "Nem tudok olyat, hogy egy 32 bites programot AMD-re, vagy Intel-re kellene optimalizálni"

    Pedig az Intelnek saját C fordítója van :)
  • [HUN]FaTaL
    #21032
    2x1 + 2x512 dcben.

    "Előfordul nem is ritkán, hogy a 64 bites driverek nem igazán muzsikálnak, de a 32 bitesek jók."
    Új hardvernél ilyen szerintem nincs.

    "Ennek elkerülése végett szoktam mondani, hogy alaplapot és a vidit, egy gyártótól. Nálam az asus egy ideje már egyébként is feketelistán van."
    Ez meg úgy marhaság ahogy van. A legtöbb vga gyártó nem is gyárt lapot. Gigabyte vga-t pl. biztosan nem vennék.
  • nibron
    #21031
    Tagadhatatlan, hogy az fs9 nagyon stabil, ráadásul az én gépemen ált. 100 fölött van az fps. Az már egyenesen pofátlanság, hogy mindezt gyakorlatilag egy szálon teszi. És sokkal több reptér van hozzá.
    De mióta kijött az NGX ami ugye nem megy fs9-en, csak azzal repülök. Ez egy jól sikerült gép, és az fs2crew is jól sikerült hozzá. És ez egy FSX fórum.
    Amúgy az ORBX-ok léteznek fs9 alatt, vagy csak FSX alá fejlesztenek?
  • Hypo #21030
    :) nem mondtam hogy ezek nem megoldhatoak fsx ben, csak mi ugyan ezt fs9 ben ugy tudom megoldani hogy kozben konstans az fps es megy szepen addig fsx nel mar lehet gond.

    De abban egyetértünk hogy ahol repülsz az legyen meg, pl fs9 ben nekem eu le van fedve foleg a 3-4 ora tavolsagu repterek ha lhbp-t veszem kozpontnak. Igy eu ban barhova repulhetek mindig van egy addon. Én pl a Bupapest - London- London-Amszterdam- Amszertam-Munich-Munich-Budapest utakat szoktam surun repkedni vagy nemetorszag egyeb városait. Igy amerika tok felesleges.
    FSX ben meg AU és Amerika megy vfr ben, mivel alaska buzi vagyok igy ott szeretek repkedni, de lassan át kell jonni europába is amint kijon ORBX Anglia sceneryje.:)
  • nibron
    #21029
    Na ja kérem a szempontok...Én szeretem FL330-on vagy afelett, hogy látom a föld görbületét, míg az fs9 ugye 2d-s. FSX-ben is vannak utasok, pushback, minden. 1.5-2 órás utakat favorizálom, ezért németországban repülök többnyire, ill. az egyik kedvenc utam EDDF-LFMN, ott szinte teljesen le van fedve a terület. És szerintem látszik annyira, hogy meg lehessen mondani, kb. hol tartunk. Amit viszont már nagyon unok, az a végtelenségig ismétlődő textúra, és azt főleg nagy magasságban látszik. FS9 és FSX esetében is. Ismerősökkel elég sokat gondolkodtunk, hogy lehetne pl. a Google-ból behozni a műholdképeket.
  • Hypo #21028
    Már leírták a sok addon dolgot, de azért egy két dolog még nem árt a pontosításhoz. Szóval ha telekúrja az ember egy millió addonal akkor nem feltétlenül az a gond hogy egyszerre használja, de csak ugy mint a Winfos amit ha teleraksz minden szarral egy idő utan belassul így fsx is, illetve 2 addon önmagában működhet jól de lehet bezavarnak egymásnak. Vagy pl UTX amit ha felraksz látványosan megnő fsx indítása..stb Vagy mikor az összes elérhető gépet felrakod és amikor gépet választasz eltart egy ideig amíg betölti..stb aztan a crackekről már ne is beszéljünk. Meg az épp egy időben futó mellékprogramok trackir ase...stb.
  • nibron
    #21027
    Nem tudok olyat, hogy egy 32 bites programot AMD-re, vagy Intel-re kellene optimalizálni, a 64 bitesnél ott kicsit nagyobb különbség van, de pl. mi megcsináljuk mindkettő alá (üzletpolitika). De ennek csak akkor van jelentősége, ha assemblerben kell megírni kódrészeket. Az FSX többnyire C-ben készült, ott a compiler nem tesz különbséget. Annak idején amikor megjelent, akkor a microsoft azt mondogatta, hogy vista alá optimalizálták. Szerintem itt a többszálúságra gondoltak, és szerintem csak marketing szöveg volt (hogy vegyék a vista-t). A grafika már egy más tészta, ott valóban van különbség. És hát az FSX inkább nvidia-ra készült, de ati-ra is jól lehet használni.
  • Hypo #21026
    nem szeretem jobban a vfr-t én a repülést szeretem:) Mivel FSX ben a táj szebb mint fs9 ben viszont 33000 lábon lofax se látszik belőle igy fsx ben főleg LOW and SLOW. FS9 ben meg azt szeretem hogy ott tenlyeg élvezni tudom az airlinerkedést, az utasok beszállnak, pushback, majd 2-3-4 óra mulva landing. Szóval más szemlélet.
  • nibron
    #21025
    Az a kérdés, hogy mennyire akad. Figyelembe kell venni, hogy laptopot használsz, ahol a lemezelérés elég lassú. A processzor teljesítménye is vissza van fogva. Az LHBP scenery pedig elég rosszul optimalizált, az akadozni is fog (nálam 15-25fps, míg máshol akár 100 fölött is lenne, de a vsync megfogja). Az NGX nagyon klafa, de rettenetesen erőforrás igényes addon.
    Egyébként amikor beszélgettünk ez ügyben nálam is volt egy kb. ilyen lapi (DEL Inspiron 5???) FSX hangoláson. Akkor amit írtam beállításokat, azok közül néhányat utólag felülbíráltam. Ezeket átvezetted? Az egyik legfontosabb volt az affinitás a proci teljesítménye miatt. De mint kiderült, ennél a gépnél nem volt elég a cfg-be az affinitymask-ot beállítani, mert nem igazán foglalkozott vele az FSX engedélyezett HTT-nél. a taskmanager-el kell letiltani a páratlan számú "mag"-okat. Így a core0-át nem használja az FSX (a fél windows azon csücsül), ill. a HTT-t sem fogja, de más alkalmazásoknak engedi. Töltsd le az addgadget.com-ról a CPU monitort, és rakd fel a sidebar-ra. Azzal tudod ellenőrizni, hogy műkszik.
    Aztán gond volt még az egyidőben betölthető textúrákkal is, meg még pár aprósággal.
    Nem a témához kapcsolódik, de írd már meg a lapid típusát, ill. hogy meg vagy-e elégedve vele. Keresek egy kb. ilyen összetételű gépet. Eddig az ár/teljesítmény/minőség miatt egyenlőre a DELL a favorit.
  • nibron
    #21024
    Előfordulhat, hogy a 3 giga drágább, mint a 4. Vagy nem lehet kihozni. Pl. dual channel-ben 2x1.5 giga kellene. Azt meg elég nehezen kapni. Előfordul nem is ritkán, hogy a 64 bites driverek nem igazán muzsikálnak, de a 32 bitesek jók. Legutóbb egy asus alaplap nem jött ki egy gigabyte-os vga-val 64 biten. 32-őn jó volt. Úgyhogy, a 8gigás gép egyenlőre 32 bittel ballag, míg a tulaja le nem cseréli az alaplapot. Ennek elkerülése végett szoktam mondani, hogy alaplapot és a vidit, egy gyártótól. Nálam az asus egy ideje már egyébként is feketelistán van.
  • djbaloo
    #21023
    Sziasztok!

    Tud valaki linkelni olyan ingyenes LHBP sceneryt, amellyel a Soroksári Duna teljesen látszik? Az FSX default sceneryben a Kis-Duna kb. Szigetcsépnél véget ér, és hiányzik a csepeli rész.

    Köszi!
  • Tessitore22
    #21022
    Ha már így belelendültünk akkor én is kérdeznék egyet. A probléma a következő röviden és tömören : le nem fagy (egyenlőre) de akad, bővebben: egyszer már kértem segítséget ez ügyben és akkor nibron adott is egy configot ami részben működött, egy ideig. Gépem adatai : proci : i7-2630 QM, videokaresz: nVidia GeForce Ge 525M, RAM: 8GB, oprendszer: win7 64bit. Addonok :PMDG 737 NGX (sp c) , lhsimes repterek, Aerosoft LHBP és jó pár freewear gép.
  • Slewy
    #21021
    Mert egy 2006-os motort gyalázunk szíjjel az addonokkal. :)

    Nekem is I5 van és nem ment olyan rosszul de úgy tűnik kevés hozzá a sok kiegészitővel.

    http://www.simforums.com/forums/topic34141_post198187.html#198187

    Most ez alapján rakom fel, meg állítom be, majd meglátjuk...

  • almostatys
    #21020
    Sziasztok!

    Nekem volt egy AMD Phenom X6 Black Edition 1090T procim és azt lecseréltem egy i7-2600K procira,mivel sok helyen azt olvastam,hogy az FSX Intel-re van optimalizálva és kezdem megbánni a dolgot! Esküszöm nektek,hogy az AMD procival sokkal jobban ment az FSX,mint az i7 procival! Na ez vajon miért lehet?
  • [HUN]FaTaL
    #21019
    Kérdés, hogy minek a 4 giga ram akkor a gépbe, ha 3-at használsz belőle manapság (1G VRAM ajánlott). Akkor vehet 3 gigát :)

    Most cseréltem gépet, sajnos a régi meghalt és próbálgatom az FSXet, egyelőre használhatónak tűnik a legdurvább IFR helyeken is, mondjuk NGX-et még nem néztem. Ha szar lesz marad az fs9 :) Mondjuk ez nem i7, csak i5.
  • Slewy
    #21018
    Te mennyi idős vagy? :D:D:D
  • nibron
    #21017
    Ok, szólj anyukádnak, hogy most már fektessen le...
  • Slewy
    #21016
    Leszarom hova rakod a vesszőt, paraszt voltál de legalább segítettél, köszi! :D

    Úgy érzem már vagyunk ennyire jóban...remélem Te is így véled. ;-)

  • nibron
    #21015
    Bocsi, de abszolút nem sértésből írtam, nem kell felkapni a vizet. A nyelvtani részét meg hagyjuk, mert mindjárt kikapcsolom az ékezeteket. Meg az sem érdekel, hogy hova raktam ill. nem raktam vesszőt.
    Hogyha segíthettem az érzékeny lelkednek egy kicsit, már megérte...