33535
  • nibron
    #21094
    Mármint a vezérlőpult-játékvezérlők-vezérlőd-tulajdonságoknál látod, hogy megnyomódik a gomb?
    Raktál fel hozzá külön drivert?
  • GPx8
    #21093
    Ha teljes gázd adok, akkor aktiválja a gázkaron lévő baloldali kapcsolót is. (Driverben lehet látni a beállításoknál, játék függetlenl). Nem tudom mitől lehet. (Win7 64 bit)
  • nibron
    #21092
    Ja már párszor megbeszéltük, hogy az FSX leszarja, hogy milyen affinitást adsz neki. Magyarán beállítod pl. i7 procin a 170-et, bekapcsolt HTT-el, akkor ugye a 1,3,5,7 thread-eket kellene használnia, de nem azt fogja, hanem a 0,2,4,6-ot. És ennek az az oka, hogy amikor az FSX-et írták, akkor még más módon kellett futás közben az affinitást állítani. XP-nél jól működik. Viszont az affinitást azért érdemes beállítani, mert így be lehet kapcsolni a HTT-t, és a többi alkalmazás tudja használni. Az FSX meg nem akad össze. Tehát core-n belül nem akasztja össze a thread-eket. Pont.
    Inkább azt próbáld ki, hogy cserélgeted a procikat pl. i3, i5, i7 viszonylatban. Na az tanulságos. Ott lesz FPS változás. Vagy a memóriát 1600-ról 2100-ra.
  • Szetaki
    #21091
    nekem van
  • GPx8
    #21090
    Sziasztok!
    Van valakinek közületek BLACK WIDOW Flightstick (SL-6640) joystickja?
  • Ombika
    #21089
    2 mag 5Ghz-en eleg FSX-nek! :-)
  • [HUN]FaTaL
    #21088
    "Na az kifekteti ész nélkül a procit teljesen, és ugyanannyi az fps mint az fsx-ben"

    Akkor az el van baszva.

    De akkor 64 magot is kezel az fsx. Kár, hogy hiába raksz alá több magot, 2 maggal ugyanannyi az fps, mint 4-gyel. Próbáld csak ki, hogy leveszel két magot az affinitásnál, ugyanannyi fps az eredmény.
  • nibron
    #21087
    Hagyjuk már öcsém, nézd meg a prepar3d-t. Na az kifekteti ész nélkül a procit teljesen, és ugyanannyi az fps mint az fsx-ben. Egy kicsit elcseszték a szálkezelést.
    Az OS pedig csak annyit csinál, hogy a prioritásnak megfelelően ad timesliceket, és abban az időben azt csinálok a szálban amit akarok. Várhatok, továbbadhatom, esetleg lockolom (és akkor az OS sem veszi el), ill. csinálhatok is valamit. Ennek megfelelően változik a mag terhelése. (kevesebb idle ciklus=nagyobb terhelés, több idle ciklus=kisebb terhelés). A másodpercenkénti switchek számát elosztják az idle ciklusok számával, és az eredményt láthatod a grafikonon.
  • Tessitore22
    #21086
    Hát én az 1.00 tekintem megjelenésnek de mindegy.

    nibron: köszi a segítséget megcsináltam amit mondtál és aznap remekül futott akadás nélkül (LHsim Debrecen és LHSM, PMDG BAe J41, 737NGX és FellThere Embraer 175), bár a Frame/SEC-be nem sok változás volt, de ma hogy már egy rendes útvonalat akartam repülni ugynúgy akadozott és többnyire a fatal error vetett véget a repülésemnek. Ha valamit tudsz ajánlani azt megköszönném.
  • [HUN]FaTaL
    #21085
    Az OS kezeli, nem az FSX. Ha az FSX kezelné, akkor kifektetné 100%-ra és sokkal több lenne az FPS.
  • nibron
    #21084
    Azért mert nem fekteti ki 100%-ra végig a magokat, azért még kezelgeti őket, és ha megnézed amikor fut (nálam mostanában kb. 60 thread fut), hogy mely magokra osztja ki a feladatokat, akkor láthatnád, hogy elég korrekten csinálja. Egyetlen probléma van, mégpedig az, hogy a main thread-et mindig a core0-ra teszi. Ha 6 magos procid van, akkor használja mind a hatot. Ha sikerül lecsökkenteni a memória válaszidőket, akkor a proci is többet fog dolgozni az összes magon.
    Én is jobban szeretem az új telepítésű windowst, de van amikor az a gyorsabb, gazdaságosabb, stb. ha hagyom, és csak a drivereket cserélem. Meg lehet úgy is. Egy napba simán belefér, míg a teljes telepítés napokig. A tárolt adatokról már ne is beszéljünk.
  • [HUN]FaTaL
    #21083
    Igazából hiába cseréli vissza, az FSX még 4 magot sem kezel rendesen, nem hogy 6-8at.

    Ott inkább más probléma lesz, pl. hogy nem rakta újra a wint a platformcsere után.
  • nibron
    #21082
    Én nem úgy mondanám, hogy kaki, hanem, hogy gyengébb. Mivel az FSX-nek olyan magokra van szüksége amelyek önállóan képesek memóriaterületeket menedzselni, és ebből az i7-nek 4 van, míg az AMD-nek 6. Sajnos az i7 8 thread-jét nem lehet használni, csak a 4 core-t. Viszont az i7, ha két FSX-et kellene egyidőben futtatni abban jobb lenne.
    Szóval, ha tudod cseréld vissza.
  • [HUN]FaTaL
    #21081
    Szerintem várj egy kicsit, mert hamarosan jön az aerosoftból az extended.
  • almostatys
    #21080
    Szóval akkor a jó proci helyett vettem egy kakit?
  • almostatys
    #21079
    A Blackbox már hetek óta megjelent.
  • Tessitore22
    #21078
    Hamarosan megfog jelleni a Blackbox , de röviden és tömören egyiket se.
  • Slewy
    #21077
    Melyik airbus-t javasolnátok. Sajna az aerosoftos-nak nem az igazi az fmc-je, onlnie repülésre elég alkalmatlan. A Wilco-ról olvastam több helyen, hogy hibás és a PFD panelek eltűnnek, vagy meg se jelennek (persze ez lehet azért is mert nyúlt verzió). Van még esetleg valami ami használható FSX-hez.

    Mindenesetre egy dolgot már látok, hogy a pmdg 737-nél jobban kidolgozott gép nemigen van FSX-re valószínűleg...
  • BB5207
    #21076
    Clidey,
    Nem azt vártam, hogy javítsátok ki ennek a trágyadombnak a hibáit!
    Reménykedtem abban, hogy hátha van valaki, akinek sikerült a gyakorlatban a kisebb hibákat kiküszöbölni.
    (pl.: az ajtók nyitása...stb )
    Sajnos igazad van abban, hogy vásárlás előtt kellett volna keresgélnem a Fórumon!
    Azért köszönöm a válaszod!
  • metaxx
    #21075
    ha jobban is ment, akkor csak azért, mert az 1090T fizikailag 6 magot tartalmaz, míg az i7-2600 csak 4-et+4 szálat, a HT-vel, az meg nem ugyanaz nagyon mint plusz 2 mag. Szóval. na :D
  • almostatys
    #21074
    Ezzel nem igazán értek egyet! Nekem AMD procim volt,most i7 van és az AMD-n sokkal jobban futott az FSX! Sokkal jobban!!!
  • Clidey
    #21073
    És mégis mit segítsünk? Javítsuk ki a hibáit? Vagy uninstallni? :DDDD
    Látod, megfizetted a tanulópénzt...legközelebb olvass utána először a beszerezni kivánt masinának aztán vásárolj!
  • metaxx
    #21072
    UK2000 Scenery leárazások
  • Slewy
    #21071
    Jó lenne de sajnos nem, ezt a jelenséget az FS INN csinálja de úgy tűnik megoldható...
  • BB5207
    #21070
    Sziasztok!

    Tud valaki segíteni?
    Voltam olyan szerencsétlen, és megvettem a WILCO 737 pilot in command evolution delux programot.
    Sajnos csak miután szoptam vele , rákerestettem a Fórumon.
    Rájöttem hogy egy rakás sz... az egész !?
    Hemzseg a hibától.
    Pl csak a bal első ajtó nyílik, hiába a Shift+E+2 vagy 3 v 4!
    A utastérbe nem lehet átmenni a pilóta fülkéből.
    Tud valaki valami ötlete adni ??? (Töröljem le a 3,14 cs-ba?? )

    Köszönöm a segítségetekét !
    További kellemes napot !!!!

  • [HUN]FaTaL
    #21069
    Valami barom a runwayre connectolt be.
  • Slewy
    #21068
    Ez eddig a csúcs számomra... :D

    Felmegyek Vatsim-re és ahogy elindulok, mint egy fantom Dash havilland odaugrik és crash objective :D:D:D

    Ezen behugyoztam...:)

    Tudom kapcsoljam ki a crash-t de ugyan már egy fantom havilland repüljön a "B737-ben"???:D

    Találkozott valaki hasonlóval?
  • perko
    #21067
    Bocs a tévedésért, nem $10 a program, hanem ennyi a kedvezmény.
    A kedvezményes ára $39.95.
    Elnézést.
  • Slewy
    #21066
    Miért nem erőltetnéd? Nem egy túl stabil addon gondolom...

    Egyelőre úgy tűnik, hogy sikerült összehangolni az NGX-szel. Persze a teszt még csak most kezdődik igazán...
    Mérföldkövenként, ahogy írtátok.

    Csak NGX van fent meg fspassengerX. Most egy ideig így is marad és utána esetleg majd egy-két reptér, ASE vagy REX. De most ha így megy azzal is elégedett lennék egy darabig. Így 5-6 nap szarakodás után már szeretnék kicsit játszani is vele. :)
  • perko
    #21065
    Ha érdekel valakit.

    Flight One Software Weekly Special - $10.00 Off Ultimate Traffic 2!

    Ultimate Traffic 2 at a special discount of $10.00

    A $45-hoz képest a $10.00 elég baráti árnak tűnik.
  • metaxx
    #21064
    RealAir akciók
  • Hypo #21063
    Én nem erőltetnem a helyedben ha csak a hangok miatt kell az fspass arra van mas megoldás is.
  • [HUN]FaTaL
    #21062
    Rengetegen, sokszor az az alap c fordító. Fut AMD-n, az FSX is fut, csak lassabban, erről szól a történet.
  • Slewy
    #21061
    Most már valahogy csak az fspassenger x-et, meg NGX-et kéne valahogy összegyúrni, mert valóban nagyon nem szeretik egymást. Egy-két fórumon elég merev öteleteket lehet találni...
  • Slewy
    #21060
    Jah, online de már FSinn fent van helyette. Hát, azt az eredményt értem el, amit alatta leírtam... nem csoda valóban, kicsit kevesebb memóriát használ a windows...
  • Hypo #21059
    oszt minek az, repulsz online? AMugy a simforumos NIckn féle guide ban ha a w7 re vonatkozo reszt is megcsinalod plusz fsx eleg szep eredmenyxeket lehet elerni, persze nem varázslat
  • Slewy
    #21058
    Föltettem egy Sqawkbox-ot és kinyírta :D
  • Slewy
    #21057
    A tapasztalataim, miután megcsináltam ezt és elindítottam a játékot:

    http://www.simforums.com/forums/topic34141_post198187.html#198187

    Nem tudom mennyire releváns, amit a Task manager mutat... de:

    nagyjából 2.8 körül használja a memóriát.

    A CPU így általában 40-60 között pörög de bármit csinálok, kinézek az ablakon, vagy headinget állítok egyből hajlamos felugrani akár 99-re 4-5 másodperci, utána hajlamos visszaesni 40%-ra is.

    Azzal, hogy most közbe megnyitottam egy chrome-ot a memória már 3,32-en van.

  • Slewy
    #21056
    Köszi, csak a rejtett fájlokat nem mutatta a winfos.

  • Slewy
    #21055
    megvan...:D