33535
  • Fokker
    #21134
    persze, ez tiszta. a valódi erőket, a látványt nem adja vissza semmi. akárcsak az autószimeknél, az elméletét meg lehet tanulni, de azért más a való életben.
  • Hypo #21133
    erre van lehetoseg FSX ben is sőt javaslom nezd meg A2A Accu sim kiegjeit.

    Ha repules elmenyere vagysz javaslom repulj élesben más nem adja vissza még meg se közeliti, vagy egy mozgo nagy szimben ott egy enyhe hasonlo érzésed lesz.

    Én amikor elöször repültem cessnaval utana otthon nem is tudtam fs9 el fsx el meni egy darabig kisgeppel mert annyira vicces volt.
  • Fokker
    #21132
    ha csak a repülőgép szimulációját nézzük, a RoF pl. a motor szimulációját külön alkatrészenként számolja, hengerenként, szelepenként mindent. a sárkányszerkezetre ható erőket is szárnyszelvényenként számolja, és még sorolhtanám. annyira azért nem komolytalan. de itt persze nincs rádió, nincs GPS, meg egy csomó minden, amivel foglalkozni kéne.
  • Fokker
    #21131
    az hogy nekem nem tetszett, csak egy vélemény. műszeres repülésre, navigációra, nagygépes repülésre biztos jó. ahogy látom, kegyetlen jó modok vannak hozzá. nekem a repülés élménye hiányzik leginkább, meg még amiket írtam.
  • Hont
    #21130
    Gondoltam, hogy megtorpedózod a mondandómat!;)
    A vélemény nem feltétlen társul a tudással...
  • [HUN]FaTaL
    #21129
    "Szóval szerintem egy OP rendszer egy faék ehhez képest..."

    Azért ez nagyon durva csúsztatás, ráadásul egy OS nem eheti meg az összes erőforrást, mint az FSX. Még egy driver is bonyolultabb lehet, nemhogy egy OS.
  • Hont
    #21128
    Én csak abból gondolom, hogy nem lehet olyan rossz, hogy a "Zéro Time" szimulátorok alap szoftverje is az FSX. Szóval annyira azért nem lehet az olyan rossz.
    Szerintem meg baromi összetett!
    Mai napig szinte minden alkalommal találok valami olyan új dolgot benne, amiről eddig halvány sejtésem se volt...
    Ha bele gondolok abba, hogy csori számolja a saját gépem repüléséhez szükséges dolgokat + a forgalom dolgait, hozzá teszi az időjárást, betölti a sceneryt Stb.stb.stb.
    Szóval szerintem egy OP rendszer egy faék ehhez képest...
  • Hypo #21127
    :) egy hijján húsz:)
    megynugtatlak egyik se az, az fsx vissza tudja adni a repülés müszeres élméynét és eljárások gyakorlására jó ennyi.
    IL2 és társai meg picit adnak a harci feelingből aztán jónapot.
    Lockon és társai meg a harci eljárásokból.
  • Fokker
    #21126
    OK, akkor legyen a RoF.
  • Legvar
    #21125
    He-he
    Vicces , egyebkent az IL szerintem kevesbe szimulator, meg az fs is rengeteg dologban elmarad a szimulator szotol, de akkor az il olyan mint egy papir repulo a modell repulovel osszehasonlitva
  • Fokker
    #21124
    nincs hozzá semmilyen modom, kiegészítőm, csak ez az alapjáték. valahogy a fizika nem az igazi, a hangok katasztrofálisak, a grafika gyenge, cserébe iszonyat módon eszi a hardvert. nézegettem a kapható gépek, repterek, egyebek árait; ez nem az én pénztárcámnak való. ugyanakkor tény, hogy biztos nagyon jó alap profi modok alá, kismilló dologgal fel lehetne javítani, de ez sajna nekem sok. nagyon steril a vezetés élménye, nem fogott meg. összehasonlítási alap a régi IL2, illetve a RoF. ha csak a repülés élményét nézem, mindkét harci szim jobb mint az FSX. nagy gépeket ki sem próbáltam, egy-és kétmotoros légcsavaros gépeket próbáltam.
  • Hont
    #21123
    Csalódtál benne???
    Az meg hogy lehet?
    Melyik részében?
  • Fokker
    #21122
    Üdv!

    Eladó egy eredeti, karcmentes FSX Gold. Mind a borító, mind a lemezek karcmentesek. Összesen 1-szer volt feltelepítve, viszont nem regisztráltam a Microsoftnál. Az ára 4.000.-, pesti vagy Pest megyei cím esetén kiviszem. Vidékre csak előre utalással megy a dolog(szoftverről beszélünk, nem nehéz saját célra másolatot készíteni...). Az ár alkumentes, csak egyben eladó, nem bontom ketté. Eladás oka: csalódtam benne, nem kicsit. Új ára: 6.000.-. Egyéb részletek privátban.

    Fokker
  • metaxx
    #21121
    Nála így néz ki egy OC
  • metaxx
    #21120
    Hogy a HT-t hol kell állítani, lap függő, nálam ráadásul nem BIOS hanem már UEFI van. 4.6-ra meg teljesen egyszerű húzni, nem bűvészkedek a voltokkal, csak az előre definiált profilokat kapcsolom be. 4.7-nél már nem indul, ezért van csak 4,6-on. Pedig láttam 5.2-n is menni, csak ahhoz már manuális játszadozás kell, szóval elég a 4.6.
  • almostatys
    #21119
    Hol engedélyezem a HTT-t,a BIOS-ban? Mert múltkor valaki azt írta,hogy azt tiltsam le és csak a fizikai magok látszódjanak. Az én procim nincs felhúzva 4600MHz-re.Tudnál ebben segíteni hogyan kell felhúzni?Hihetetlen amúgy,hogy i7-el rosszabbúl megy az FSX mint az AMD-vel,pedig az i7 30ezerrel drágább is volt.
  • polluxware
    #21118
    A2A P-51D

    ha ez valakinek elkerülte volna a figyelmét ,mint nekem!!!!

    "O"-val felkapcsolható az éjszakai világítás, és a B-17ben megszokott ultraviola világítás magával a műszerfal két oldalán található fényforrás eltekerésével érhető el:)

    mindig tanul valmit az ember...
  • Zpogi
    #21117
    Na,ezzel már tökéletes :)

    Köszönöm szépen.
  • [HUN]FaTaL
    #21116
    Rex is módosítja a folyó színét, az inline waternél, de az a textúrákkal machinál az FSWC pedig a fényekkel, ha jól látom. Írja is az oldalon, hogy ajánlott mellé valamilyen textúra csomag, szóval a kettő együtt hozhat szép eredményt, én még nem próbáltam. :)
  • Zpogi
    #21115
    Rex-et próbáltam,de a folyó színét nem módosítja.

    Köszönöm,ezt megpróbálom.
  • [HUN]FaTaL
    #21114
    Bármilyen, a vizet módosító kieggel.

    Próbáld az ingyenes FSWC-t: link
  • Zpogi
    #21113
    Sziasztok

    Nem tudjátok véletlenül,hogy valahogy meg lehet-e változtatni a Duna színét az Aerosoft Mega Airport Budapest Scenery 2.0-nál,mert olyan idétlen színe van.



  • Hypo #21112
    burzsuj:))))
  • metaxx
    #21111
    Az AffinityMask-ot, i7-2600k-val én binárisan 10101010-nak adom meg, ami a 170, így az első 4 fizikai magot terheli, és tényleg terheli olyan 0-70-80%-ig, a szálakat, mivel úgyis haszontalanok itt, nem bántja, és így jól fut, 4600MHz-en.
  • [HUN]FaTaL
    #21110
    FSRecorder meg Fraps, utána meg valamilyen videószerkesztő és rengeteg baszakodás.

    Vagy direktben Fraps de akkor ugye repülés közben és se kameraváltás se semmi.
  • nibron
    #21109
    Köszi.
    Az FSRecordert már használtam. De azzal az volt a bajom, hogy visszajátszáskor a cockpit nézetben a műszerek semmit sem mutattak. Ezek szerint ezek a nézetek a youtube-on a Fraps-al közvetlenül készültek?
  • nibron
    #21108
    Az i7-nél engedélyezd a HTT-t, és az affinitásnak 170-et állíts be (thread1,3,5,7). Eddig az a legjobb. Így használni fogja mind a 4 magot, és a HTT-nek köszönhetően a párhuzamos alkalmazásokkal sem lesz gond.
  • nibron
    #21107
    Prepar3D gyakorlatilag ugyanaz mint az FSX. Pár dolgot korszerűsítettek rajta. Pl. induláskor nem kapcsolja ki az aero-t. Az affinitás kezelés is a mai elvárásoknak megfelelő. De a használt magokat 100%-ra terheli, tehát ott belekevertek némi bibit. Ellenben több memóriát zabál mint az FSX, ergo könnyebben elszáll az addonokkal. Múlt héten írtam róla itt a fórumban.
    Az fps és az akadozás nem tartozik össze. Vagy nem függ egymástól. (nem egészen vagyok magyar, nem találtam megfelelőbb szófordulatot erre.) Tehát lehet 120 az fps, akkor is akadozhat.
  • almostatys
    #21106
    A 6 magos AMD procimon ha az Affinitymask 63 volt,akkor mind a 6 mag működött,igaz nem 100%-os,de 20-tól 80%-ig azért ugrabugrált. Ha 62 volt az Afinitymask,akkor csak 5 magot használt. Az i7-nél most 14 az Affinitymask,akkor 3 magot használ és ha 15,akkor meg 4 magot.Azt nem értem,hogy 30 FPS-nél miért akadozik a kép?
    Egyébként a Prepar3D kezeli rendesen a magokat? Ott nincs akadozás repülés közben?
  • Medwyn
    #21105
    Van egy FS Recorder nevű ingyenes progi, amit repülés közben, a menüből tudsz indítani és kezelni. Ez a progi rögzíti a repülés adatait attól függően, ahogy megadod (tehát nem azt, ahogy a repülésed éppen kinéz a kameraállások alapján), majd a "stop recording"-ra elmenti ezt egy file-ba. Ezt a file-t elő tudod venni lejátszásra az FS-en belül (és csak ott), ahol a rögzített repülési adatok alapján újrajátssza a repülést, te pedig úgy váltogatod a kameraállásokat, nézeteket, ahogy akarod. (Közben, mint bármelyik videólejátszó, tudsz előre vagy hátra tekerni, merevíteni, stb.).
    Hogy ebből film legyen, kell egy filmfelvevő is - ez lesz a Fraps például. Ingyenesen is működik némi megszorításokkal, de az nem mérvadó. Bekapcsolod a fraps-t repülés előtt (már beállítva a preferenciáid szerint), és a megadott hotkey-t megnyomva rögzíted az FS Recorder által az FS-en belül visszajátszott anyag számodra kívánt részét a számodra megfelelő módon. FS drop az van, természetesen.
    A Fraps már videófile-t rögzít, amit meg betehetsz a szerkesztőbe.... :)

    FS Recorder nélkül is megy, csak Fraps-szel, de finommegoldásokra a kettő együtt sokkal jobb.
  • Tessitore22
    #21104
    Hát az igazság az h nem is repültem hanem kiszálltam a flight-ból h sceneryt váltsak és akkor egyszer csak a szokásos "fatal error occured" a sceneryk amin repültem London City valamimt LHSM és mind a ketőn eléggé akadt. De ahogy mondtam amikor látszólag feljavult az fps-ben akkor se volt változás.
  • nibron
    #21103
    Ez a rögzítés dolog, nekem eléggé ismeretlen terület. Például egy ilyen videót hogy lehet összehozni?
  • Hypo #21102
    Lehet ez se tud egy utvonalat lerepulni de amit repul es frapsel rogziti az azert nem rossz:))
  • nibron
    #21101
    Az iFly-hoz tud valaki FSPassenger payload-ot?
  • nibron
    #21100
    Na ilyet vettünk: Media-Tech MULTICOOLER II MT2654
    Nagyon kircsi.
  • nibron
    #21099
    Vedd úgy, hogy nincs különbség. Az alkalmazás rendszerüzenetben kapja meg, hogy állítottak az affinitásán, arra kell reagálnia. Ugyanez van a prioritással is. De az FSX reagál ezekre csak nem jól. Ha i7-es procid van, engedélyezett HTT-el ki is tudod próbálni. Állítsd be az fsx.cfg-ben az affinyymask-nak a 170-et, majd miután elindítottad az fsx-et, a taskmanager-ben kapcsold ki a 0,2,4,6 "processzor"-okat. Aztán jó repülést :)
  • nibron
    #21098
    A fatal error-nak annyi információ értéke van, mintha egy 737-esen egyetlen villogó piros lámpa lenne a hibajelzés, és abból kellene megmondani, hogy mi a baj. Tehát mivel repültél amikor elszállt, a hiba leírása nagy vonalakban, stb.
    A gépeden, ha jól van beállítva, és nem az LHBP 2.0 körzetében vagy, akkor 20fps lenne a minimum. FL330-on peak-elnie kellene a 60-at. Amikor gurulsz pl. EDDF-en, előfordulhatnak pici akadások. Gigaszámra olvassa a HDD-t, ez gondot okoz még a raid-nek is, egy laptopról már ne is beszéljünk.
    Ha az ngx-el repülsz, akkor teljesen jogos az elszállás, mert felzabálja a memóriát. Nálam is, és nem tudok vele mit csinálni. Ráadásul ha éjszaka van a cockpitban, akkor többet eszik. Az van, hogy normális esetben az FSX memóriafogyasztása kb. 1,7 giga bármelyik repülőnél, de amikor az ngx van betöltve, az impulzusszerűen plusz 1-2 gigát lefoglal egy-egy pillanatra. És ezt ablakmódban is csinálja.
  • [HUN]FaTaL
    #21097
    Nem az affinitymaskról beszélek, hanem a feladatkezelőben lévő affinitésról..
  • Szetaki
    #21096
    Valaki tudja hogy FSX-be hogy kell a repülőkbe belerakni az approach hangokat? mert a hangok megvannak de nem mondja őket, pedig kéne. vki tud segíteni?
  • Szetaki
    #21095
    hát sajnos ezt én se tudom