33535
  • Clidey
    #32375



  • hrundibaksi
    #32374
  • hrundibaksi
    #32373
  • Hypo #32372
  • Clidey
    #32371

    Ez az Zsolti, jöjjenek csak jöjjenek a szép repaintok!!
    A HA-SAM-ot kisajátítottam magamnak, ha nem haragszol...
    A prividre itt válaszolok, mert közérdekű, hisz már páran rendelkeznek itt e topikon a röpcsivel.
    Szóval a verziók közötti különbségek:
    1. Eredeti csomag: Cessna hang + Főkapcsoló és/vagy Műszerek kapcsoló okozta CTD hiba
    2. Az én M337 hangjaim + Főkapcsoló és/vagy Műszerek kapcsoló okozta CTD hiba
    3. Legutóbbi release, az én M337 hangjaim + CTD hiba javítva.

  • Clidey
    #32370
    Igen, mondta nemrég a Bélus hogy lassan előveszi a röpcsit... Meg a Miki is mondta hogy lehet nemsokára repülőzni az SGK-val is újra. ;)
  • Clidey
    #32369


    Pedig eléggé egyértelmű szerintem. :)
    A fekete tárcsa a sárga alatt forog az óramutató járásával ellentétes irányban ahogy fogy a benya. Értelemszerűen amelyik számjegy látszik, annyiszor 10 liter van még az adott szárnyfélben.
  • Clidey
    #32368
    Hát a jó ég tudja már mi volt akkor éppen fent. De ha jól emlékszem, akkor valamelyik REX, meg valami freeware mesh a Korinthoszi csatornához+scenery, a grafika meg maxra húzva.
  • hrundibaksi
    #32367
  • Hypo #32366
    SSD-t már most vegyél az dob a legtöbbet, csak inkabb lehet sporolj meg egy kicsit hogy ne ugyan azon az assd-n legyen a win meg az fsx, minden mas progi mehet a sima hdd-re
  • Ombika
    #32365
    SSD mar nem penz,meg most kerj bele, hogy ne kesobb kelljen ujratelepitgetned!
  • Hypo #32364
    hát igen én ket fsx.cfg-t hasznalok egyet IFR re nagygépes egyet GA ra VFR
  • Robertoo21
    #32363
    Sziasztok!

    berczy : köszönöm a segítséget és a részletezést!

    Mesterek : megkaptam a végső configot, és úgy érzem ez nagyon jó ajánlat lett. Következő az összeállítás :

    (i7-6700, 8GB DDR4 RAM, DVD-RW, GeForce GTX1060 6GB; DeepCool Gammaxx 200T) az ára 3 alatt van szóval szerintem ár-érték arány nem olyan rossz.

    Később talán még nézek bele egy SSD-t és plusz 8 gb ramot, amint ismét lesz rá keret.
    Köszönöm a segítségeteket, amint fent lesz minden jelentkezni fogok képpel és egyebekkel, mit lehet kihozni belőle.
  • berczy #32362
    Egyébként Maestro. Rápillantottam az avatárodra, és eszembe jutott, hogy hétvégén guruló próbáztak az SGY-vel, éééés az SGK-val is LHDK-n. Tisztára meg voltam lepődve. :) Bár nem repültek velük, de a GY miatt most szívás hangárt pakolni, mert eddig el volt ásva. :D :P :P
  • berczy #32361
    Oh, nagyon köszi. Bár nézegettem, hogy talán az, de nem tudtam értelmezni, hogy hogyan van. :)
    Esetleg tudnál seggíteni? Mit kell ott nézni? (tudom, láma dolog, de tényleg nem értem.
  • berczy #32360
    Érdekes ez a hardver FSX dolog. Az én konfigom lent látható az aláírásomban. Nem mai gép, sőt. Első szériás i7 920 D0-ás, régi alaplap, régi, ráadásul kevés memória, 6GB. Szóval nem egy mai darab, bár egészen jól nyomja immáron hetedik éve.
    Azt kell mondanom, hogy az FSX, hangozzon bármennyire is hihetetlenül, teljesen normálisan fut. Mondhatni full grafikán. Nézzük pl. GA gépekkel, A2A: LHS_LHBP pl. szinte fullos beállításon (max autogen, max scenery detail, max effect, large terrain, 5m, 15cm, 2x mid víz, csak a gépárnyékok vannak kikapcsolva az AI miatt, 66% nagygépes, 33% GA forgalommal) 25 FPS van stabilan. BP felett! ORBX cuccok is hasonlóan teljesítenek, fél évet repkedtem ORBX AUS felett rengeteg éle géppel géppel. De ilyen lassulást, mint Zacsinál, sosem tapasztaltam. A nyűgös a Twin Star volt a két G1000-sével, de ott a műszerek vittél el a kraftot.
    IFR más, ott azért vissza kell venni, ezért van két külön beállítás VFR-re és IFR-re. Azt tudom mondani, hogy teljesen használható pl. egy AS A320 Dzrewieczki Moscow+Sheremetevo-val.
    Ja, és mindezt full HD-ban 1080p-ben. És mondom, 2009-es konfig van alatta, egy közepes vidikártyával (GTX760)

    Tapasztalatom az, hogy nagyon össze kell hangolni, mind a játékbeli beállításokat, mind az FSX.cfg (ez a legfontosabb szerintem, Pl. VFR 2048-es text load-al, 170-es bandwitch, IFR 1024 load, 235 bandwitch.), mind pl. az nvidia paramétereket, simítás, ilyenek. A friction sem mellékes min nyomja az ember. Szóval baromi sok hangolást igényel, de megéri, mert ha megvannak az kvázi ideális beállítások, ott már lehet jó kis teljesítméyneket kihozni. Oké, egy EDDF AI-val, PMDG-vel már beakad, ott az AI-t nagyon vissza kell venni, hogy stabil 25 legyen az FPS, de az kritikusan nagy reptér. Egy Drewieczki Warsaw kegyetlen, de a Moscow már sokkal jobb, sok múlik a scenerty-n, ahogy Maestro is írja. Egy LYBE pl. kicsi, de akad, mert szar, egy LHS_LHBP nem. Érdekes.

    És mondom, ez nagyon nem mai config, de olyan beakadásokat, mint Zacsi videójában sosem tapasztaltam, pedig rogyásig van az FSX kiegekkel, cirka ~250GB, teljes Magyaró., Ausztria, Svájc, Németó, orosz cuccok, teljes ORBX AUS + OZx fullosan. Teljesen használható, csak nagyon sokat kell szöttyögni a hangolással. Ja, és érdemes hozzátenni, hogy 2009 óta nem volt újrahúzva. De a win-t is érdemes hozzáigazítani. Pl. win update service-t mindenképp tiltani, experience beállításokat teljesen minimumra venni, víruskergetőt kikapcsolni, legtöbb folyamatot kikapcsolni, pl. egy Razer Game Boosterrel játék idejére. Rengeteg dolog van, ami segít.

    Azért bátorkodtam leírni ezeket, mert egy elég régi, nem csúcs konfiggal, ősrégi FSX telepítéssel, rogyásig rakott kiegekkel szerintem tökéletesen játszható, mind IFR, mind VFR-ben, csak tudni kell mikor mit kell állítani. Ahogy szokás volt mondani, egzakt megoldás nincsen, de iránymutatások vannak, amik mentén azért össze lehet hozni egy teljesen játszható beállításokat.

    Hát ennyi. :)
  • Papirzacsi
    #32359
    "Valamint nem lelem, hogy hol lehet csekkolni az üzemanyagszintet."
    Szárnyon van a szintmérő.
  • berczy #32358
    Jaja, eléggé jó a cucc. :) Megvettem, ilyeneket mindenképp, mert igyekszem támogatni, ösztönözni ilyen keleti típusok igényes fejlesztését, mert így is baromi kevés van belőle. (remélem többen is így vannak, mert egyedül kevesen vagyok. :D ) Hátha ezzel kicsit több kedvet kapnak jobbakat fejleszteni. Jak-ok, Zlinek, PZL-ek, etc...
    Bár, mint mindig, hiányolom az apró kis extrákat. :) (Oké, nem egy 50 dolcsis A2A cucc...) Viszont egy dolog kicsit zavar: nem lehet embert tenni az első ülésre. Esetleg említsd meg neki, ha kommunikáltok, és nyitott egy kis foltozásra. Valamint nem lelem, hogy hol lehet csekkolni az üzemanyagszintet.
    A CHT-val az a baj, hogy folyton 100 fok körül a pirosban van? Mert azt én i s észrevettem. Ill. még a magnetos switch-et eléggé hülyén lehet 1-2-n tesztelni, mert lutri, hogy eltalálod-e finom mozgással. Ideálisabb lenne, ha jobb-bal gombbal lehetne kapcsolni.
    Meg még egy kérdés: Ebben nincsen kabin pilács? Tudom oda van írva, hogy Day VFR only, de akkor is. :D

    Egyébként baromi kellemes gépecske, tetszik, hogy alacsony fordulaton remeg a cucc, eléggé élethű. :)
  • PSG 1
    #32357
    marmint az adott shotoknal..
  • PSG 1
    #32356
    milyen scenery add-on-od van?
  • PSG 1
    #32355
    koszi a valaszt!
    (bar elirtam: nem 670, henem GTX760.. Egy ilyen elegendo? i7 2700k, Asrock Z68 Extreme 4 alaplap)
  • Hypo #32354
  • saca79
    #32353
    Nem is olyan rossz ez a kis airtraki .. :)



  • Clidey
    #32352


  • Clidey
    #32351
    Valóban jó cuccnak néz ki, nekem csak ezek a sok (indokolatlan) helyen unrealisztikusan csillogó materialok nem tetszenek.
  • Hypo #32350
    Minel jobb procit :) Win7 bár nekem eddig W10 el semmi bajom. Ram 16 nal sose kell tobb:)
  • Hypo #32349
    de mot még nagyon kersgelesben vagyok egyebb hardware ugyileg...:)) yoke, mcp.... meglássuk van pár alternativa egyik se ket filler de hát másra ugyse költök :)))) Kivéve a szabadsagom alatti valós repóra gyüjtés.
  • Hypo #32348
    :))) unlimited frame nel nalam elojott ilyen szam de mivel valtozik igy ergo igazabol nem sok haszna van. Ha földön jobb reptéren , levegőben szép felhőkkel megvan a stabil 30fps akkor a tobbi nem erdekel :))))
    Utoljára szerkesztette: Hypo, 2016.08.18. 13:35:52
  • PSG 1
    #32347
    szevasztok!
    most szeretnek valtani FS9-rol FSX-re(1 szerencsetlen baleset miatt) es tippekre lennek kivancsi, h milyen procit lenne erdemes 1 EVGA GTX670 kartyahoz(ez adott) es mekkora RAM-ok ?! XP, vagy Win7..?!
    udv
  • ToMy_
    #32346
    1600x900 a monitor natívja, és 1500-6000 feet között kisgépekkel. A látótávolság ASN-ben felülről limitálva 70 mérföldre, Rex Soft Clouds csomaggal, kb. fair-nek megfelelő realtime időjárással, így az OrbX textúrákkal és landclass-al feljavított default scenery fölött tendál a 140 felé DX10 módban.
    LHS Pécs fölött erősen borult időben A2A géppel inkább a 20-hoz közelít.
    Ez azért nem annyira hihetetlen szerintem.
    i7-6700, 16giga RAM, Gigabyte GTX-950 OC, és a komplett FSX valamint minden addonja az SSD-n van.
  • Hont
    #32345
    Nem tudom, hogy Ti milyen felbontást használtok, de ezek 140FPS adatok kicsit hihetetlenek számomra...
    Ha csak nem a sztratoszférában repültök default gépekkel.
  • ToMy_
    #32344
    Nálam a sima 6700 van GTX950-el, és az fps 140 és 20 között szinte bármilyen értéket mutatott már :)
    Orbx global cuccok vannak telepítve, 2 db A2A gép, LHS Pécs és Debrecen, ActiveSky Next, és az FSX maximum közeli beállításokkal.
    Ami viszont iszonyat sokat jelenthet, az egy SSD, amt az FSX és az addonok vannak telepítve. Elindulás, betöltés meglepően gyors, illetve a repülés közben "blurries" teljesen megszűntek (ez az, amikor már nem tudja felolvasni a talajtextúrákat menet közben, és csak elmosott vacak textúra látszik)
    Relatíve kis befektetéssel (kb. 10k mostanában egy 128 gigás drive) jelentős javulást lehet elérni.
  • Hypo #32343
    Érdekes kiváncsi leszek rá
  • Clidey
    #32342
    Mosmá.
  • Papirzacsi
    #32341
    Mibe, hogy nem privát. :-D
  • Clidey
    #32340

    Végre egy jó döntés! Bár amilyen fakezűek katonáék, lehet nekik nem fog tetszeni a röpcsi...
  • Clidey
    #32339
    ÁMÁTŐR!
  • Clidey
    #32338
    Ismét igazságod vagyon Zoli bátyó...
  • Clidey
    #32337
    Nagyon helyes! Must have GA cucc!
    Persze hogy benne vagyok a creditben, nem bírtam nézni (illetve hallgatni) hogy az eredeti kiadásban cessna172 hangot ad ki szegény Tréner, ezért írtam Mike-nak, hogy sürgősen adja hozzá az én Zlin hangjaimat, különben letörlöm az internetről izibe! Na erre aztán beijedt.
    Most épp a bénán működő CHT műszerről értekezünk, épp az imént küldött egy peccset amiben állitólag kijavította. Hát kiváncsi leszek.
  • Clidey
    #32336
    A termikelős tecső linked privát. Tehát nézhetetlen.

    AMúgy ez egy eléggé összetett probléma. Mert ugye néha maga az FS egy fostalicska, néha meg a scenery-k vannak idiótán elkészítve ami miatt zabálják az fps-t. Legjobb példa erre a drzewiecki cuccok. Elképesztő mennyire optimalizálatlanok. De például nálam az ORBX KFHR is zabálta a frémet, méghozzá eléggé érdekes módon: hajnalban, alkonyatkor és éjszaka adott grafikai beállítás mellett simán kitekerte a 40-60 fps-t, de ha nappalra tettem, egyből leesett 8-9 fps-re úgy, hogy a grafikai beállítások ugyan azok!! Aztán kisakkoztam, hogy az autogenként(?) lerakosgatott fák okozzák a durva fps esést, talán emiatt is peccselték meg nemrég a sceneryt és állitólag visszavették a fákat 75%-ra az eredeti rilizhez képest. Magyarán ORBX-én keffintették el ezúttal.